SCHIEDAMSCHE COURANT f water- milioenen k Centrum-Oost bruist van activiteiten I Belgische firma komt helpen Vreemde bezoeker Redelijk seizoen zwembad Groenoord 2 kranten voor één prijs 1 ■ft II m Materiaal niet op tijd afgeleverd Publiek enthousiast bij Dimitri van Toorn Sociale advi adviescommissie wil: K Contactavond Natuurgenot Programma begint vandaag cjv. Man met hoofdwond op rijbaan aangetroffen Wielrijders botsen op fietspad - ill SI Maandag 17 september 1973 6 pagina's 99ste jaargang no. 24819 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262565 - klachtendienst 37S792 SCHIEDAM EN KETHEL Dimirrr yon Toren geïnspireerd spelend in Schiedam» zoldertheafer „In den Teersioof". Schiedam De kans bestaat dat „het watergeid" anders zal worden verdeeld dan aanvankelijk de bedoeling was. Dat zal dan tot gevolg hebben dat een aanzienlijk groter deel van de tien miljoen gulden zal worden besteed aan buurtcentra in de wijken. Indertijd nam de gemeenteraad het principebesluit om van bet bedrag twee en een half miljoen gulden te besteden aan projec ten in de wijken eh zeven en een half miljoen gulden aan ste delijke'projecten; zoals de ver- bouwing van het Passagethea ter, een nieuw onderkomen voor het dierenasiel, een nieuwe jacht haven en een instructiebad in Groenoord. een vergadering van de socia le adviescommissie is echter ge bleken dat alleen al om in Schiedam vier wijkcentra te bauwen een aanzienlijk groter bedrag nodig zal zijn dan die twee en een half miljoen gul den. h commissie is van mening dat een te groot deel van het water geld aan minder urgente doel einden wordt toegedacht. Zij J dringt er daarom bij het ge meentebestuur op aan een ande re verdeling tot stand te bren- .8®n, dan wel enkele van de ste- delijke projecten te schrappen. Schiedam Er zijn zo veel moei lijkheden met het Zwembad- Zuid, dat de opening een halve maand is verschoven. De voor naamste oorzaak van de moei lijkheden ligt bij bedrijveo die hun materiaal niet op de afge sproken tijd hebben afgeleverd. Het is niet de eerste keer dat de opening moet worden uitgesteld. Aanvankelijk zou het zwembad in juli open gaan, toen werd het begin oktober en nu zullen de eerste zwemmers pas 15 oktober in het water kunnen. Een van de belangrijkste moei- lijkheaen wordt veroorzaakt door het niet tijdig leveren van- de ruiten. Het is daarom ónmo- gelijk- de air-condjtionlng te ge bruiken. Zonder enige luchtjverversing is het niet mogelijk om het bad te gebruiken. Zwemmers zouden bewusteloos raken door de bo. ven het water hangende chloor- dampen. Een andere bron van ellende vormt de elcctriciteit. Een Ne- derlsndse firma die de bedra ding in een schakelkast moest vei?.orgen is „do deur uitge schopt". De kast was ontaard in een kluwen draden, waaruit ni mand meer wijs kon. Daarvoor; in de plaats is een Bel gische firma in de arm geno- - men,.; die gK.-peciaIiseerdv.is j;op; rwdït -gibi^--Een.;en ender heeft "wel de nodige vertraging opge leverd. Mensen die in ;het gebouwtje aan de Westfrankelandsedijk komen, merken op dat er vrijwel geen vertrek is waar niet nog iets aan moet gebeuren, al is hét maar het aanleggen van een stopcontact. Overigens is er al voordat het zwembad in gebruik is genomen de nodige kritiek op. Een daar van is, dat het moeilijk met het openbaar Jvervoer is te berei ken. De dichtstbijzijnde, halte is op de Stadhouderslaan. Een ander punt van -kritiek vor men de tarieven. Het zwembad een uur huren bijvoorbeeld kost 93 gulden, ongeveer een zelfde bedrag als bij het Sportfondsen- bad aan de Burgemeester Knap- pertiaan. De huur van' het veel grotere zwembad West in Spangen is echter veel lager. Daar wordt maar 33 gulden per uur betaald. Een aanmerkelijk verschil voor de zwemverenigingen. De uitstel van de opening is niet de eerste tegenvaller. Eerder moest de gemeente accepteren dat de bouwkosten danig' uit de hand zijn gelopen. Boven de oorspronkelijke geraamde 2,1 miljoen gulden kwam een be drag/van 750,0D0 gulden. Schiedam Nadat een be-, woner van de Sïnt-Lidui- nastraat 2ich zondagnacht in bed teruggetrokken - had. hoorde hij enkele; ge-.. ..vruchten In de woonkamer. Voorzichtig ging hij daar een kijkje némen en hij trof er de 34-jarige heer P. v.d. B. aan, die zich zonder tegenstribbelen overga/. B. is overgedragen aan de politie. Wat hij in het hem vreemde huis deed, is niet precies bekend. Schiedam De aquarium- en ter rariumvereniging Natuurgenot in Huis houdt donderdag een contactavond In het Hobby-cen trum aan de Singel 128. Op deze avond, die om acht uur begint wordt getoond hoe en waarmee een aquarium kan worden ingericht. Terrassenbouw en -dieptewerking zullen hierbij centraal staan. Schiedam Het Singelkwartier heeft een nieuw buurthuis: het gebouw op de hoek van de Dr. Zamenbofstraat en de Fahren- heitstraaf, waar vanaf 17 sep tember een groot aantal activi teiten voor iedereen wordt ont plooid. Aan de opzet van deze voorziening zijn maanden van voorbereiding voorafgegaan. In het vernieuwde gebouw zijn on der andere een gezellige bar, ruimtes voor handenarbeid en sport en spel te vinden, evenals een vergaderruimte en een peu- een terspeeizaaltje. Er wordt nog gewerkt aan een donkere ka mer. Het programma, dat maandag gaat draaien, ziet er als volgt uit. Op dinsdag en vrijdag is er 's morgens van negen uur tot half elf een peuterspeelgelegen- heid voor kinderen van twee en een half tot en met drie jaar. Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar biedt het buurthuis de volgende mogelijkheden. stuif eh een keer per maand fiitn. Maandag: van 16.15 tot 17.15 uur club voor jongens en meisjes van zes tot acht jaar. Dinsdag: van. 16.25 tot 17.15 uur club voor meisjes van acht tot tien jaar. Donderdag: van 16.15 tot 17.15 uur club voor jongens van acht tot tien jaar en voor meisjes van zes tot acht jaar. Vrijdag: van 16.15 tot 17.15 uur club voor jongens en meisjes van tien tot twaalf jaar. Voor meisjes van dertien tot en met vijftien jaar is er op dins dagavond club van 19 tot 20 uur. - CLUBS Woensdag: van 14 tot 16 uur In* Ook het CJV houdt haar clubs in het buurthuis van Schiedam Oost: dinsdag van 18.45 tot 20.15 uur handenarbeid voor meisjes van acht tot twaalf jaar. Woens dag: van 18.45 tot 20.15 uur han denarbeid voor jongens van acht tot twaalf jaar. Donder dag: van 18,45 tot 2U.15 uur: sport en spel voor jongens van acht tot 'twaalf jaar. Vrijdag: van 19.30 tot. 21.30 uur: instuif FONDS Verder is de sociale adviescom missie van mening dat het deel van het watergeld dat in de wij ken zal worden besteed, moet worden ondergebracht in een fonds. Na een ruime inspraak periode van de bevolking in de wijken, zouden daaruit de wijk projecten moeten worden be taald. Schiedam heeft het watergeld ge kregen, door de" afkoopsom van het „eeuwigdurende"' watercon tract met de gemeente Rotter dam. In dat contract stond dat Rotterdam „eeuwig" water te gen een goedkoop tarief aan Schiedam zou leveren ia ruil voor het stuk grond waar nu het havengebied Nieuw-Mathenesse is. De afkoop leverde Schiedam veer tien miljoen gulden op. Vier miljoen gulden daarvan zal nodig zijn om een geleidelijke verho- ^ging van de tarieven mogelijk-te 'maken. voor jongens cn meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar. INSCHRIJVEN Men kan zich voor alle activitei ten dagelijks van 16 tot 17 uur laten inschrijven en op dinsdag en donderdagavond va'n 17 tot 19.30 uur. De pottenbakster Nanna van Gel der geeft elke dinsdagmorgen van 9.30 tot 11,30 uur les aan volwassenen in het Centrum- Oost. Dames die willen gymnastieken kunnen elke woensdagmorgen van 9.45 tot 10.45 uur en van 11 tot 12 uur terecht in het cen trum. De leiding van deze gym nastieklessen is in handen van Riet Mineur. Elke dinsdag- en donderdagavond is er in het centrum vanaf half acht open huis voor volwasse nen. Dinsdags kan er onder an dere gevolksdanst worden en donderdags staat de handenar- beidruimte ter beschikking, waar men bijvoorbeeld kan emailleren, knutselen en schilde ren. Bovendien is op beide avon den de bar geopend, BEJAARDEN Voor bejaarden is er op maandag middag van 14.30 tot 16.30 uur soos in het centrum. De bejaar den wordenontvangen in een gezellig ingerichte huiskamer. Hier kunnen ze een kaartje ko men leggen, biljarten of gewoon wat praten met elkaar. Voor de heren is er op donderdag ook van 10 tot 12 uur gelegenheid om te biljarten. Verenigingen, die om ruimte ver legen zitten, kunnen eventueel gebruik maken van de lokalitei ten in het Centrum-Oost. Het centrum is dagelijks te hereiken via telefoonnummer 157256. Schiedam Vlak bij zijn huis.rin de Daltonstraat werd 's avonds laat de 55-jarige heer D. Vfjema midden op de rijbaan aangetrof fen. Hij bleek een flinke hoofd wond opgelopen te hebben. Omwonenden hadden kort daar voor een klap gehoord, Het. is" nog niet bekend hoe de heer Vijema, die een slecht gehoor heeft, de wond heeft opgelopen. Na-dat hij-in het Noletzickenhuis was behandeld, ken de heer Vij ema naar huis terugkeren. Schiedam Met een rijwiel op een voetpad rijden kan wel eens minder plezierige consequenties hebben. Dat ondervonden giste ren twee scholieren: op een- voetpad in het park tussen de Vlaardingerdijk en de Dr. Schaepmansmgel reed de "!7-ja- rige A. M. J. v. B. met zijn bromfiets tegen de 14 jarige. Turkse fietser R C. op, Beiden kwamen ten val, B. liep een lichte hersenschudding op ec moest in het Gemeentezieken huis opgenomen worden, Profltwr nu van hat unhfc» aanbod 2 kranten t» ontvangen voor da prtfs'vanfl één: de Schiadamse Courant met nieuws uit uw atad ar omgeving. Cn hetf Rotterdamach Nieuwsblad met bat 'laatste trfrwen» en buitenlandss nieuw». I Deel on* nu opdracht ook bij u 14 dagen gratia, ronder oris* vwpllchtlng, I do SC on HN la berorgai en ontdek zelf da veto pluspunten. Dere bon in epen envelop, zonder postzegel, sturen naar Rottefdamach Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuurm.lv.: de SC en HM 14 daèenuratip naar: naam straat...1... woonpf. telefoon h. .'....ij.i„V- K -i i-n/ 9 Hei Cenfrum-Oosl op de hoek varrde Fohren hei straat en de Dr.: Zamenhofsfraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1