voor SVV méér dan 'zo maar' een Fusie wél in studie Open brief aan HDVS SUBSIDIES DOORGAANS HOGER Laatste duiven vluchten MAANDAGAVOND IN GEMEENTERAAD Honderd ruiter combi naties naar Schiedam zonder ^loep '20 naar Spartaan '20 wetenschap dat Sportraad zich SCHIEDAMSCHE COURANT «- DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 Door Hans Soeters Schiedam Betaald voetbal, wél of géén subsidie? Door gaan of niet? Smulschotel en nagerecht voor de ko mende gemeenteraadsver gadering, want komende maandag reeds verorbert de Schiedamse gemeente raad SW's alweer wat oudbakken aanvraag om subsidie. Het verzoek lss om als een van de weinige niet gesubsidieerde clubs in het betaalde voetbal, ook een graantje te mogen meepikken. Het is het resultaat van de vet glimlacheiide concurrentie ener zijds -en het steeds strakker aansnoeren, van de broekriem anderzijds. Subsidie voor het betaalde voetbal is echter ook een gerecht dat voor velen niet te vreten is en als onverteer baar terzijde wordt geschoven. Daarom ook wordt subsidie voor het betaalde voetbal in Schiedam, rfiets anders dan „lekker" vinden op het politieke vlak. Het geeft te denken. De kans dat voor- en tegenstanders, wel dan niet gemotiveerd, het geheel la ten uitdraaien op een smakeloze en taaie vertoning is niet on denkbeeldig. Ook is de kans SW-voo-zitter Maarten Estng 'ja* of 'nee' groot dat niet het betaalde voet bal, maar SVV als club, e dis cussie zal beheersen. Dan draait het uit op een regelrecht duel, waarin met stukjes ge schiedenis geslagen en wordt te rug gemept. Het is niet te hopen dat deze, voor velen blijkbaar tere kwes tie, als een zak patat mét of zooder naar binnen wordt ge werkt. Het is echter oefle niet te hopen dat de problematiek al te Net zo begrijpelijk als de kreet gevoelsmatig wordt benaderd. waarom Schiedam altijd zo Het is echter wel een problems- schlemielig aan de staart van dieerde instanties. Begrijpelijk is de reactie, als voor recreatie ve mogelijkheden op sportge bied óók richting Rotterdam wordt gewezen, maar tegelijker tijd een enorm bedrag besteed wordt aan het museum, zónder naar Boymans te verwijzen. Nogmaals terecht of niet, be- grijpelijk ïs het wel. tiek die oen -tipje van de sluier kan oplichten, waarbij de diver se politieke partijen „met de billen bloot" moeten. ONDERSCHAT Niet ten onrechte leeft de gedach- het peloton moet hangen. Zeiden- duelleert Schiedam aan kop, wacht, zeker op sportgebied, tot anderen het gat hebben gesla gen. Wacht echter vaak zo lang, dat die kansrijke positie door anderen wordt dichtgeslagen, de belangen van 20.000 Het was één van de Vele conclu- over de subsidie-problematiek. Die werkgroep, bestaande uit personen die hun sporen In. de Schiedamse sport verdiend heb ben of er zoals ondergetekende en collega Bas van Bochove in werkzaam zijn, wat eensluidend van ordeel dat subsidie voor het betaalde voetbal in Schiedam noodzakelijk is en het sportieve klimaat slechts tengoede kan komen. Een werkgroep die strikt objectief tot een uitspraak kwam. te Schiedfarnse sportmensen schro melijk Onderschat en verwara- loosd worden. Terecht of niet, worden daardoor onwillekeurig vergelijkingen gemaakt met an dere, wel en soms flink gesubsi- sies die tijdens een. recent ge houden bijeenkomst werd ge trokken. Een werkgroep die zich op initiatief van de heide PvdA/PPR-leden Arie Verlinde en Peet van de Lubbe, boog Tijdens deze discussie, waaraan voorafgaand S W-voorzltter Maarten Eising het hoe en 't waarom had toegelicht, bleek weer eens overduidelijk hoe „arm" de Schiedamse sport wel is. Of de conclusie van deze werkgroep enig gewiht in de schaal zal leggen valt te betwij felen. Vermoedelijk woTdt ook voorbij gegaan aan het, ja" van de aanwezige bestuursleden van vooraanstaande Schiedamse aniakeurverenlgmgen. Het lijkt echter verstandig als tijdens de komende raadsvergadering wél waards wondt gehecht aan deze uitspraak en de eerder ook de ,met twee onthoudingen, heeft uïtgespoken voor subsidiering van het betaalde voetbal. Het zou dan ook onjuist zijn om het verzoek van SVV te koppe len aan een totoale herziening van het subsidiebeleid in Schie dam. Er wordt gewerkt mrt to taal verouderde systemen, waardoor maar al te vaak met twee maten wordt gemeten. Tóch is de daardoor terecht ont stane wrevel geen zaak die ij de betaald voetbal problematiek aao de orde mag komen. Daar voor zijn de uitgangspunten van bijvoorbeeld het betaalde voet-, bat en het amateurvoetbal te verschillend van aard. PRINCIPE-UITSPRAAK Een gescheiden behandeling is daarom puur noodzakelijk, waarbij óók de vraag, of SW wel écht geholpen is met 25.000 gulden per jaar (met een max. van drie jaar) slechts op de achtergrond een rol mag spelen. Subsidie voor het betaalde voet bal in Schiedam smeekt gewoon om een principe-uitspraak. Wordt echter tevens inzet van een politiek spktakel met allure. Want konden politieke partijen zich m vele gevadlen. achter de anonimiteit verschuren, open heid is nu een eerste vereiste; Te vaak kreeg de Schiedamse sport, als het op daden aan kwam, opdoffers te 'incasseren. Opgeprikte verkiezingsleuzen werden tot nietszeggende kreten gebombardeerd. Het maak* van SWs portie e«i buffer-positie, die een gunstiger (sportief) klimaat moet schep pen. Erkent Schiedam tte belan- griiheid van de sport in het al gemeen, waarvan óók SW dee- Iuitmaakt. Erkent Schiedam dat ook de sport een belangrijk deel vormt van de passieve recreatie en stimulerend kan werken op de jeugd. Het is een taak van de gemeente om te zorgen voor, en het behouden van die passie ve recreatie. Subsidie voor het betaalde voetbal, zou betekenen dat men de sport eindelijk niet eens over het hoofd ziet. Het terrein van SW. Voor een dub met of zonder subsidie? Schiedam In een bespreking tussen het College van b. en w. en een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Vlaardingen, werd het gezamenlijke standpunt ingenomen dat een fusie tussen SW en Fort una zodanig gecompliceerd zijn, dat een studie noodzakelijk wordt geacht alvorens een beslis sing in redelijkheid te kunnen nemen. Men is van mening dat de beslissing hierover bij de ledenvergadering van de betref fende verenigingen berust. De KNVB en de FBO hebben reeds hun bereidheid getoond bij een dergelijke studie hun medewerking te verlenen. Mits een en ander binnen teert jaar kan worden afgerond, zullen zowel Schiedam als Vlaardingen hieraan hun medewerking verlenen. De suggestie is om van beide colleges twee ambtenaren aan te wijzen, die onder re gelmatige verslaggeving, de totstandkoming van deze studie zullen begeleiden. Hieronder wordt tevens verstaan het zoe ken naar een juiste vestigingsplaats voor de eventueel tot stand te brengen combinatie en het verkrijgen van toestem mingen van de KNVB over indeling in de amateurafdelïng. Ook het verkrijgen van financiële toezeggingen van de KNVB en inzicht in de mogelijke belangstelling voor de eventuele combinatie, achten de beide colleges op het werkterrein van de begeleidingscommissie. Open brief aan de vereniging Hennes DVS. „Waar moet dat heen?" Geacht bestuur en trainer, ui' kranten e.d. kan men tegenwoordig opmaken dat het Hermes DVS zo goed gaat. Maar is dat met de sfeer in uw vereniging ook het geval? Is buiten het eerste elfal (welke alle privileges geniet) niet een onevre- den stemming ontstaan? Bij ons, vaste supporters, zijn vele gevallen bekend. Wij willen echter een voorbeeld aanhalen, in de vorm van een voorbeeldig lid, namelijk Jaap de Bruin. Waar is hij gebleven? Na enige informatie werd het ons duidelijk: Jaap is het „zwar te schaap". Vanaf zijn jeugd, ondanks zijn roodgroene af komst (zijn vader was het immers die SVV ir. 1949 naar het landskampioenschap voerde!) is Jaap lid van Hermes DVS. Na een succesvolle juniorentij d werd hij direct in de A-se!ec- tie opgenomen. Er moest nog veel aan hem geschaafd wor den, maar de capaciteiten voor een plaats in het eerste elftal waren zeker aanwezig. Ook heeft hij een steentje bijgedragen tot het behalen van de eerste klasse! Maar zie daar weer de fout die Hermes maakte. Bij het uitde len van de cadeau* (o.a. een liter Schiedams vocht van een bewonderaar) werd Jaap vergeten. Wij weten dit toevallig van zijn medespelers, want Jaap zelf is daar veel te beschei den voor. Het volgende seizoen werd hij weer in de A-selectie opgenomen, maar na ca. 10 oefenwedstrijden wist de heer Nebbeling nog niet wie Jaap de Bruin was. Hij had namelijk nog niet één oefenwedstrijd meegedaan. N'a 10 wedstrijden werd weer een beroep op hem gedaan, ondanks d2t alle trainingspakken en schoenen allang verdeeld waren, aarzelde hij geen moment en speelde op zijn zelf betaalde schoenen het seizoen uit. Dit seizoen werd hij weer uitgenodigd voor de A-selectie. Na één grandioze wedstrijd in Alphen met bet 2e elftal (hij kreeg geen enkele kans in het le eJftal) is hij de avond daarna al weer uit de A-selectie gezet. Op een manier overigens die alle perken te buiten gaat. Dit is een voorbeeld van slechts één goed lid, zoals er nog veel meer rondlopen bij Herraes DVS. Al met al ziet de blauwwitte aanhang hem weer graag ver schijnen op het groene veld. Namens velen Van 't Hart Burg. v. Haarenlaan 1436 Schiedam Schiedam Op het traï- nitigsveld, gelegen aaa de WestfrankeUndsedijk ter hoogte van Wilton Fij en- oord, wordt de Landelijke Ruitervereniging Schiedam de organiserende vereni ging voor een streekcon- cours. De wedstrijd op 6 oktober is een klassificatie- wedstrijd voor bij de Ko ninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Ruitervereniging, Rayon Delfland, aangesloten ver enigingen. Behalve de LR Schiedam nemen aan het concours deel: de LR Prinsenstad, Delft; Die Flar- dingharuiters, Vlaardingen; de LR Deiflandruiters, Wateringen; de LR Maasruiters, Maasland; de LR Oldenbameveldruiters, Berkel; de LR Schteruiters, Oversehie; de LR het Blauw Gele Vendel, Pijnacker en de LR Rehoboth uit Schipluiden. Het wedstrijdprogramma omvat dressuurproeven voor vier- en achttallen; individuele dressuur in verschillende klassen, en hin- dernisspringen, eveneens inge- Eén van de honderd combinaties die aon de Westfrankelandsedijk in .actie zuilen komen. deeld in klassen. Ook de gebrui keüjke slot-parade, waarbij al Je ruiters en amazones zich aan jury en officials presenteren, zal-ditmaal niet ontbreken. Ver wacht wordt dat honderd ruitér- combinaties in de wedstrijdrin- gen zullen verschijnen. Vooral de springnummers zijn voor het publiek attractief. Niet minder interessant is het. de drukte te zien die heerst in de negen verenigingskampen waar de paarden verzorgd en gereed worden gemaakt voor de wed- strijdonderdelen. Schiedam In de kantine van de sportvereniging DRZ is gister nacht ingebroken. Waarschijn lijk jeugdige diefjes hebben de voordeur geforceerd en zijn zo binnengekomen. Zij hebben voor 250 gulden aan snoepgoed mee genomen.:' Schiedam Excelsior 20 gaat ko mende vrijdagavond, proberen revanche te riemen; op Spar- taan'20. Dit dan. tijdens de re turn van de klaverjas-pntmoe-: ting van vorig' jaar, toen de Rotterdammers op Thurlede een overwinning behaalden. De zwartwitten laten niets aan het toeval over en vertrekken om half acht. per bus vanaf de par- keerplaats bij hét postkantoor. Schiedam Ten opzichte van andere steden waar betaald voetbal wordt gespeeld blijft Schiedamver achter. Almelo (Heracles) incas seert jaarlijks een subsidie van 159.000 gulden, terwijl Arnhem (Vi tesse), Sittard (FSC) en Zwolle (PEC) met'bedragen van 1Q0.OCO gulden eveneens diep in de subsïdiepot mogen tasten. Heerenveen, Veendam en Venlo (WV) komen met bedragen van 60.000 gulden in de buurt van het gemiddelde, want zo incasseert Eindhoven 56.000 en Dordrecht 45.000 gulden. Amersfoort en Kerkrade (Roda) blijven met resp 30.000 en 20.000 gulden duidelijk achter, maar zo heeft Amersfoort wel een. renteloze lening van 99.000 gulden te ver teren en krijgt Roda ook nog eens 25%, van de bruto recette, Voor Roda geldt thans overigens i.v.ra. de eredivisie weer een totaal her ziene, betere regeling. Ook een ploeg als Wageningen ontvangt jaar lijks altijd nog een bedrag van 34.000 gulden. Schiedam Voor de meeste plaatselijke postduiven die in het afgelopen weekeinde op de wieken gingen was het de laatste wedstrijd van het viiegseizoert. Dit gold voor de 201 duiven van de P.V. De Vrijheid die onder het vaandel van de Nederlandse Algemene Bond werden ingezet voor het concours vanuit St. Chrislain (170 km), Met de rest van de Juchtmeute gingen ze hier zaterdag om 7.30 uur omhoog. y Aankomst eerste prijsduif, 9.55.21 hur bij A. v. d. Tuyn; 2-6-16- 24: Comb. W. WY Poort; 3 A V d Berg; 4 en 22 John Bakker; ïi 5 en 20. J. Wenteler; 7 en 12. H.. Tri el;. 11-13-14-17-18-19-23 en' 25^ P, Pols;.-9 L. Wijnen; .10 G. Barziiay; 15 P. Vertinde; 21 F.v Schotten. Aankomst laatste prijsduif, 10.16.20 uur Nagekomen uitslag Soignies (245 km), zaterdag 8.sept: tri con cours 140 duiven. Los 10.30 uur; Eerste prijsduif, 12.19.21 uur bij G. Barziiay, tevens 2-12-14 en 23; 3-19 en 21 A. v. d. Tuyn; 4 John Bakker; '5-13-15^20 en 22- P. Pols; 6. C.. Robart; 7. P Vertinde; 8 J. Wentaier; 9 Gebr. v. d Harg; 10 en 17 A v. d Berg; II ,A. Broekhuizen;!!» en '25 H. -"Trial;- 18 G. Breur; 24 Comb. W. en 'W Poort. Aankomst laatste prijsduif, 12.36.24 uur De SCV De Postduif was met 219 duiven in het concours vanuit St. Chrislain vertegenwoordigd. Aankomsteerste prijsduif, 9.53.04 uur bij.P, van Qs-v. d. Grijp, tevens 2-9 en 16; 3-18 en 20 J. Vrauwdeunt; 4 en 23 M v. d Moezel; 5-12 en 13 C den Tuinder; 6. K van Loopik; 7-14 en 25 D C. Bakker; .8. G. Meyer; 10 A. Brouns Jr.; 11 W. van Harmeien; 15-22 en 24 L Toutijn; 17riW. v. d. Hoeven19 H v. d Kant; 21 A Faas Aankomst laatste prijsduif 10.26.37uur. De C.C. Rotterdam en Omstreken van .de.RP.B h.ield het vóór laatste concours. vanuit het viiegstation Neufviiles <156. km). De P.V. Schiedam nam met 184 duiven deel. Tijd van lossing, 10.30 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.04.49 bij; Westerholt; De Lucht- renstal A. Suttorp. zorgde voor een mens ter-uitslag die hee.l wat punter, opleverde voor het kl' so.-r.vn na-vluchten. -Sut torp noteerde de nummers 2-3-4-3-6-9-12-13-16-10-19 én 20; 7-21- - 14-15 en 21 Jack Doejaaren; 8 Jan Doejaaren; 10 J: Triei; 17 T. Langede;. 25 A.: de Lange, Aankomst laatste-prijsduif, 12.22.03 uur. --ri:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4