aats Nu nóg aantrekkelijker bij Bank Mees Hope SCHIE-POP-TOPS WALDO n.v. B I BankMees Hope nv m. Begeleiding nog niet optimaal JlH Acapulco Disco in Instuif Sociale werkplaats in Boterstraat verouderd Spaardeposito opzegging 1 maand I Termijnspaar- deposito 5 jaar vast werk- voor gehandi- BEURT. SISSER PLEZIER Ut ELPEE TOP 10 JjSCHIEDAMSCH ECOURANT - VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1973 Schiedam Eén grote So ciale Werkplaats voer Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en omgeving. Dat is het streven van drs. G.A.A. Smits, direc- v teor van de Gemeentelijke j Sociale Dienst. Een werk plaats voor het Rijnmond gebied als een soort tégen- hanger van de bestaande grote werkplaatsen In Rot* v terdam en Den Haag. Een „tussenoplossing" voor het gebied tussen deze beide 7 grote steden, ook geschikt voor bijvoorbeeld een ge- handicapte uit Naaldwijk. Drs. Smits: „Wïj hopen op.'een nauwe samenwerking binnen de regio om een geheel nieuwe werkplaats te realiseren. Een prettig huis voor alle geestelijk gehandicapten en een apart ge- bouw daarnaast voor de licha melijk gehandicapten. Mogelijk kan dit in Schiedam verrijzen. Er zijn al enige gedachten in 4. die richting, maar iets con s' creets as er nog niet". /De lichamelijk en geestelijk ge- hand.capten in een apart ge- y bouw, vindt de Sociale Dienst. Drs. Smits: „Het is ontzettend V deprimerend voor een lichame lijk 'gehandicapte, bijvoorbeeld v een verkeersslachtoffer/om sa- lmen te moeten werken met een geestelijk gehandicapte. Daar- j om sis de nieuwbouw er door komt, beide groepen in een apart gebouw. Er moet onder- scheid zijn". Dezelfde beweegredenen hebben eind december 1971 een hetvige beroering teweeg gebracht in de Sociale Werkplaats in de oude panden aan de Schiedamse Bo terstraat. Er ontstond een con troverse tussen de werknemers (de gehandicapten) en de ge meente (de Sociale Dienst); Re den was de op hand zijnde ver huizing van de lichamelijk ge handicapten naar Maassluis. „.Toen al vond men tiet.naasjt el kaar werken van geestelijk en lichamelijk gehandicapten „een niét-20 gelukkige combinatie". iiÉiÉsf De directeur van de Sociale Dienst, drs. G. A. A. Smits. Links de plaatsvervangend bedrijfsleider, M. Verkaik Obligatiercnte-iekening opzegging 3 maanden Percentage wordt 1 maandelijks berekend.1 Termljnspaardeposito 1 opzegging 3 maanden Tennijnspaar- j deposito I Termijnspaar- i deposito I opzegging 12maanden I Termijaspaardeposito 24 maanden Tast Termijnspaardeposho 3 jaar vast 7* Term ijnspaar deposito 4 jaai vast Schiedam, "Nieuwe Haven 133/hoekB.K, laanq10 222. Vlaardingen, Schiedamseweg 53 I Botlek, Botlekweg 113, tel, 010 -1619 SS/161127 een voormalige.: machinefabriek. Een plaats, die niét 20 geschikt lijkt voor een aanvaardbaar on derkomen voor de gehandicapte werknemer., Drs."Smits;.zal de laatste zijn die dat ontkent: „De Boterstraat heeft eigenlijk een nare bijklank in Schiedam. Het is trouwens een erg moeilijk bereikbare plaats en erg ondoelmatig." Reden om de. werkplaats eens een goede beurt te geven om het ge hele bedrijf te reorganiseren. Een gesprek met de betrokken instanties met de Sociale Dienst heeft positieve resultaten opge leverd. Zo zullen enige rnaatre- Werknemers van de Sociale Werk gelen worden getroffen om het plaats verhuizen geregeld naar de moordende concurrentie kun nen vele bedrijven geen reke ning houden met een handicap. Dal doen we hier we!; we pro beren zoveel mogelijk werk te zoeken dat de nodige voldoening geelt." ,Soms is het inderdaad wel moei lijk om zulk werk te vinden in verband met de marktsituatie. Deze werkt eigenlijk averechts: verslechtert de. situatie dan krij gen we hier een toevloed van sociaal zwakkeren, maar uiter aard ook veel minder werk. Op •het ogenblik hebben wij geluk kig een redelijk werkpakket. Soms moeten we wel. eens een order afstoten. De bezwaren van de werknemers uitten zich toen echter in.steek-. houdende argumenten, zoals het - vervoer en het doktersbezoek. De gemeente veegde deze argu menten echter van de tafel, om dat er nu eenmaal maatregelen moesten worden getroffen. Maatregelen die niet altijd even leuk. kunnen zijn voor iedereen. Alles is tenslotte enkele maan- werkidimaat te verbeteren in de Boterstraat. De eerste aanloop naar deze nieu we situatie is al genomen. Er wordt op het ogenblik naarstig gewerkt aan een andere inde- het gewone bedrijfsleven. De zo genaamde hoofdarbeiders wor den uitgeleend aan allerlei dien sten van gemeenten of andere instellingen, waar ze admini stratief werk doen. den later met een sisser, af-, NoS jaar zullen veel zaken in gelopen. Iemand kwam op het idee om de werkplaats in Maas sluis eens te gaan bekijken. De •lingin de drie voormalige ia- Eén van de problemen die zo'n -werkplaats met zich meebrengt, .betreft de begeleiding. Het aan tal deskundigen staat nauwe lijks in verhouding tot de'pro-, blemen, aldus drs. Smits. Er zijn op het ogenblik ruim 60.000 mensen in Nederland die tot de sociaal zwakkeren moeten wor den gerekend en daarom, in een werkplaats werken. De begelei ding van dit deel van de bevol king is ook ir. Schiedam lang niet optimaal te noemen. briekshallen. Een maquette toont, de toekomstige situatie voor de sociaal zwakkeren in de Boterstraat. Voor het noodzake lijke vervoer tussen de immen se ruimtes zal binnenkort een vorkheftruck worden aange schaft. De subsidie van 13.000 gulden die hiervoor nodig is, is al bij de gemeente aange vraagd. groep werknemers, die op de nominatie stonden te worden overgeplaatst brachten een be zoek aan. Maassluis en kregen een uitstekende indruk wan de werksituatie daar. Bleef slechts het tweetal vraagstukken wat betreft het vervoer en het dok tersbezoek. Ook dat is naar alle tevredenheid opgelost. Van januari tot april 1972 gingen de vermeende „slachtoffers", een stuk of vijf tien lichamelijk gehandicapten naar de werkplaats in Maas sluis. Een zeer geoutilleerde werkruimte met speciaal aange past werk. „Dat zouden .wij hier in Schiedam niet kunnen bie den", zegt drs. Smits nu. De betrokken werknemers worden elke dag met een speciate bus naar Maassluis vervoerd. Een eigen werkmeester uit Schiedam is met het vijftiental mee ver- huisd en alles verloopt tot nu toe naar wens. In de panden aan de Boterstraat resten nu alleen nog de geeste lijk gehandicapten. De Sociale Werkplaats is ondergebracht in de werkplaats worden verbe terd. Dat hoeft gelukkig niet worden gezegd over de werk- Al deze vraagstukken dienen nog sfeer: daar heeft nog niemand over te klagen gehad of het moet de opgeblazen controverse zijn van een drietal jaar gele den. Iedereen is dat echter weer vergeten en waarom oude koeien uit de. sloot halen? „Ze werken allemaal met erg veel plezier", aldus de plaats vervangend bedrijfsleider de heer M. Verkalk en hij kan het weten. „Weliswaar werken we hier in een beperkte omgeving, maar het is wel een gezellige boel". Wat nog eens geïllu streerd wordt door een werk neemster die kepjes koffie op een tafeltje neerzet. Iedereen helpt elkander, luidt het devies. De gehandicapten zor- gen langs deze weg ook voor hun „bazen". En alles gaat met een vriendelijke glimlach. „3e moet het zien als een stuk maatschappelijk werk", zegt drs. Smit over de werkplaats, „Het zijn hier doorgewone werknemers, die (aangepast) werk leveren. In verband met te worden bekeken. Het idee van (onder andere) drs. Smits om een grote regionale Sociale Werkplaats te creëeren zou al veel zo niet alle proble men kunnen oplossen. Er heerst een plezierige werksfeer in de oude fabriekshallen aan de Boterstraat Ondanks het komen en gaan van diverse musici in de afgelopen jaren gaat het Uriah Heep de laatste tijd bijzonder goed voor de wind. Zoals overal ter wereld worden de zwarte schijven en schijfjes van de groep ook in Schiedam veel verkocht: vorige week stond de Engelse lorma- tie met twee elpees in de plaatselijke l.p.-top tien en deze week is het acht maanden oude nummer „Easy Livin" op de Schiedamse single top tien verschenen. Dat de langspeelplaten van Uriah Heep goed ver kocht worden, blijkt wel uit de onderscheidin gen die de groep in de wacht heeft gesleept: een zilveren elpee voor „Look At Yourself" en twee gouden elpees voor „Demons and Wi zards" en „The Magician's Birthday", Op de live-dubbeldpee lijkt U.H. eindelijk de ideale combinatie te hebben gevonden. Met ver schillende musici, waarvan bassist Paul New ton wel de meest bekwame was, werd sinds juli 1970 gezocht naar een goede formule om pu bliek te trekken; bij iedere nieuwe elpee bleek de groep meer bekendheid te genieten. En via de elpees „Salisbury", „Look At Yourself", „Demons and Wizards", „The Magician's Birth day", „Very 'eavy, Very 'umble" (een re-relea- se van de eerste elpee „Uriah Heep") en de li ve-elpee is de vijfmansformatie tot 's werelds topgroepen gaan behoren. Na het uitstekende live-album, waarop nummers als „July Morning" en „Tears in My Eyes" (beide bekend van de elpee „Look At Your self") hoogtepunten vormen, is het dan des te vreemder, dat de nieuwe elpee „Sweet Free dom" een vrij rommelig geheel is. Eén brok hard en heavy stampwerk op een daardoor te eentonige elpee doet de groep degraderen tct een tweederangsorkestje. Zanger David Byron, leadgitarist Mick Box, pianist-organist-gltarist- synthesizerspeler Ken Henstey en de het laatst aan de band toegevoegde leden drummer Lee Kerslake en bassist Gary Thaïn hadden van „Sweet Freedom" heel wat meer kunnen ma ken: Uriah Heep mag zich een dergelijk mid delmatig produkt niet meer veroorloven! 1- (2) Goat's head soup Rolling Stones 2. (1) Moontan Golden Earring 3. (3) Forever and ever Demis Roussos 4. Now and then Carpenters 5. The best of Redbone. Redbone 6. More Creeedence gold Creedence Clearwater Revival 7. (6) Veronica-CBS popfestival diverse arties ten 8. (4) Rote Rosen fUr dlch Freddy Breck 9. (7) Umma gumma Pink Floyd (dubbelel- pee 10. (5) Live Uriah Heep (dubbelelpee) Schiedam De Acapulco Disco Drive Inn geeft zondagavond een show voor de leden van de sociëteit Instuif Schiedam. Reeds eerder traden de Acapul co disc-jockeys Hans de Vogel cn Nieko Treurniet met veel succes voor de Instuivers op. Acapulco dankt zijn. succes vooral aan de moderne installatie, die bestaat uit een tot in de puntjes verzorgde discobar, een jingle- machine, een lichtshow en twee stroboscoops. Bovendien be- schikt de discotheek over onge veer drieduizend, platen. De Instuif houdt soos In gebouw Arcade aan de Lange Haven 71,. De show begint om acht uur. dei toegangsprijs is een rijksdaal- der. 77 Z,I I AFDELING VERKOOP: citroen ra.. 26.37.05

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3