voor zoeken naar Waas van naar ziniii fc-FKa".VINGEgtifrfe Sluitings- tocht naar Rottemeren Het domesteam van Scylla wadhtte afgelopen zondag vergeefs-op hef Rotterdamse Sehuttérs-2. Het omkleden werd "gehonoreerd'mef deze feam. plaat en de wens dat de komende wedstrijd wél kan doorgaan. Het was tenslotte ai de tweede keer dat een tegenstander verstek lieKgaan Schiedam - De kans ïs groot dat na zondag een juist beeld te zien.zal zijn in de diverse klassen van de handbalcompetitie. De dames van DWS hebben het ritme duidelijk te pakken en zich aan de kop ge nesteld. De uitwedstrijd tegen Spartaan in Rotterdam lijkt geen al te grote hoofdbrekens op te leveren. Het verdedigfogsblok is niet al te sterk, waarvan de thans vrij soepel draaiende DWS-aanval ge bruik kan maken. De heren van DWS hebben de eerste punten binnen, maar zul len in Kwïntsheul niet gemakke- komen. Quintus, momenteel ook niet sterk draaiend, is een vrij moeilijk te stuiten ploeg en gaJ ook in het verleden DWS Veel werk te verzetten. Alleen een grote inzet geeft DWS kans op winst. Voor de dames van UVG wordt het een strijd met een groot vraagteken, nu het om 13.15 uur het Haagse Athene 2 ontvangt. Gezien de prestaties van de Haagse dames tegen Hollan- djaan,. dat door Wilton zo duide lijk werd terug gewezen, heeft Athene thans niet die kracht als voorgaande jaren. Een wils krachtig UVG ziet misschien kans de volle winst in huis te houden. De heren van UVG laten het da laatste weken flink afweten. Te gen De Meeuwen bleef het lang standhouden, maar enkele kleine fouten ontnamen de ploeg het zelfvertrouwen. En.juist dit zelf vertrouwen kan de ploeg in de komende strijd met het Rotter- dames Schutters 2 zo hard ge bruiken. De Schutters is mo menteel in uitstekende vorm en heeft zich met Actief-2 aan kop genesteld. UVG heeft echter ge noeg kwaliteit om dit karwei te klaren, maar zal zich zeker mentaal sterk moeten stellen. De dames van Wilton ontvangen om 13.00 uur het Delftse EDH. Zondag is Wilton weer eens ou derwets uit de bus gekomen te gen Hollandiaan, Het team draaide in alle gelederen uitste kend. Vooral de aansluiting tus sen aanval en verdediging was perfect. EDH heeft de naaarCs een zeer harde ploeg te zijn. Als Wilton niet te veel op de bal blijftzhten, dan is er een goed« kans dat de punten in Schiedam blijven. Voor de heren van Wilton geen Schiedam Het lijkt erop alsof met Coen Moulijn niet alleen een aantrekkelijke dosis ouwe glorie, maar ook een waas van Europa- cup-achtige geheimzinnigheid naar Schiedam komt Getrouw talrijke topclubtrainers (neem bijvoorbeeld Ernst Happel maar) is ook Her mes-trainer Henk Nebbellng geenszins van plan om de opstelling voor het duel tegen Xerxes prijs te geven. gemakkelijk opgaaf om het Naaldwijkse W-estlandia partij te geven. Westlandia beschikt over een uitstékend ingespeelde ploeg, waar Wilton een team in; opbouw tegenover kan plaatsen. Animo is er genoeg in de Wilton gelederen, zodat een verrassing altijd mogelijk is. De dames van Scylla gaan naar Unitas in Maassluis. Was Unitas anders jaren een ijzersterke ploeg, r.u komt het maar 2wak uit de startblokken. Met de grootste moeite behaalde het winst op het zwakke ADO 2 dat door Scylla met 3—li werd terug gewezen. Gezien deze prestaties mag worden aangeno men dat Scylla een gemakkelij ke zege kan behalen, mits hel de tegenstander niet onderschat. De heren van Scylla ontvangen j om 13.00 uur het VJaardingse j WIK-2. Dit is een ontmoeting waar een groot vraagteken ach- ter geplaatst kan worden. De prestaties van beide teams zijn nog maar zeer pover geweest WIK heeft als pluspunt haar grotere routine, waarvan het ongetwijfeld gebruik zal maken. Dat Scylla hierdoor niet snel on der de indruk komt, mag wel blijken uit het gelijke spel tegen Wilton. Zelfs het waarom ervan blijft wat nevelachtig, Henk Nebbeling; Er. zijn een aantal spelers die zondag misschien niet mee kun nen doen.'' Waarom, zijn er dan blessures of zo? „Onder andere ja." Wie zijn dat dan? „Ach het is niet. zo belangrijk, dat ik na men noem. Er zijn gewoon een aantal onzekerheden." Er zijn toch geen moeilijkheden? Henk Nebbe ling;„Oh pee. helemaal iriet.**'y/'-i. Zoals Rintis Michels enige tijd ge leden al constateerde, is bet met „onwillige honden" slecht kersen eten, en. ondanks wat ex tra aandrang bleek dit keer, dat ook onwillige nebbelingen (Neb- beling is een oud-Hollandse uit- Als het bad Zuid gereed is, begin nen hier de zwemtrainingem Het waterpolo zal meer aan dacht krijgen dan voorheen het geval is geweest. Ook het kunst- zwellmm/n zal intensief ter hand worden genomen met de verwachting dat er de nodige meisjes bereid zijn zich bij do bestaande groep aan te sluiten. De jrugd-zwemwedstrijden zijn vastgesteld op 11 november a.s: Ook dit jaar worden cursus georganiseerd ter verkrijging van bevoegdheden om. te. kuh- jien optreden als ;„fculp van da zwemleider" A en b. drukking voor paling) voor moeilijkheden kunnen -.zorgen. Geen opstelling dus van 'de an ders zo openhartige Hermes- trainer, die er nog niet. zeker van is of de afgelopen zondag uit het. veld gestuurde Wïm van Baarie deze week al geschorst -wordt. -.<>-■ Ook over de beenblessure van Ties van Duppen (tegen CVY opgelopen) kon Henk Nebbelïng „geen zinnig: woord., zeggen".. Volop mysteries dus op Harga, Wat Xerxes betreft, lijken er minder problemen. Pim Visser zag zijn formatie afgelopen zon dag (met heel Hermes op de tribune) met 2—1'van RVC win nen, en zal waarschijnlijk het zelfde, team de Schiedamse grasmat op sturen. Hetgeen be tekent, dat Coen Moulijn voor het eerst sinds jaren zijn kun sten in Schiedam komt verto nen. Waarschijnlijk een lekkere kluif voor Rïnus Commijs, hoewel. misschien staat er zondag wel een ander op de rechtsback plaats, Voorlopig blijft het alle maal gissen, en daarom vol- staan we deze keer met het op noemen van de geselecteerden. Spermon; Coramijs, Van de Burg, Ruseier, Brouwer, De 'Jager: Van Buuren, Hoogeveen, Bak kes, Vorstenbos, Van Baarie: Van de Voort, Muylaert, Van Duppen. Zondag weten we meer;Voor - alle- zekerheid: plaats is Harga, tijdstip is twee (2) uur. Hermes-doelman Ha.-ry Spermon hij zol toch wel meedoen aven Schiedam Ook de Schiedamse Zwemvereniging „De Water vrienden" gaat haar cluburen voor een groot gedeelte ver plaatsen naar het binnenkort ta openen nieuwe zwembad Zuid. Alleen op de zondagen blijven de uren in het Sportfondsenbad gehandhaafd. Leden en hun ou dere weten nu reeds, dat de toe gang tot het bad f 1,50 gaat be dragen. Wie van het terras gé bruik wil maken betaalt nog eens 0,50 maar moet hiervoor een Ieden/donateurskaart kun nen tanen; Deze kaart kost lj- per verenigingsjaar. Het bestuur had op 2 oktober. a,3 willen starten met het diploma zwemmen in de categorieën A. en E. Met de reeds geplande zwemuren voor 3 oktober zal ock dit meestal feestelijke ge beuren dien te worden uitge- tteid. De opening van het bad is een halve maand verschoven, de zoveelste tegenvaller bij de realisatie van het zo Fel begeer de en broodnodige zwembad. ACTIVITEITEN De vereniging heeft voor het win terseizoen ook buiten de zwemu ren de nodige activiteiten gepro grammeerd. De kleintjes onder de leden gaan op 6 oktober ter gelegenheid van „Wereld Die rendag" naar diergaarde Blij- dorp. Binnenkort wordt weer begonnen met het houden van knutseimiddagen in eigen club- blokaal. De oudere leden krij gen hun dansavonden. Van uit dit clublokaal vertrekken iedere zaterdagmorgen de trim mers. Er worden lichte loopoe feningen gemaakt en wat gym nastiek, gevold door een spellet je. Hierna wacht in het clublo kaal de koffie. Ook ouders van jeugdleden kunnen zich bij de trimmers aansluiten. TRAINING Schiedam Aan de vooravond van het „subsidiegevecht" in de Scbiedamse gemeenteraad, be seft SW dat bet een laatste „daad" zal moeten stellen. Na de weer wat opgevijzelde inte resse door de triomf op FC Dor drecht, lijkt de sfeer rijp voor een vofgende krachttoer. Maar het duel in Zwolle is méér dan zomaar de achtste competitie wedstrijd. Méér dan zomaar een uitwedstrijd. De strijd in het Zwolse sportpark De Ceintuur baan wordt een graadmeter. Er kan antwoord worden gegeven op de vraag of de recente zege een uitschieter was. Waren de twee treffers van Jan Groene- weg „Luckey goals", of is hij plotseling dé spits die de weg naar méér gevonden heeft? ïuist PEC/Zolle is een graadme ter, want verloor SW er vorig seizoen niet overtuigend met vier keiharde treffers? Was het toen nog Laszlo Zalai die de Zwollenaren naar een plek bij de laatste vier wist te loodsen, nu zwaait Georg Kessler de scepter. Minder overtuigend we liswaar, maar het lijkt niet aan nemelijk dat de Kess!er-Boys de naweeën van een slopende na- competitie blijvend zullen laten overheersen. 'ft'ant PEC maakt eafgeiopen zon- dag via een 2-0 zege bij WV duidelijk dat het de weg terug weer beeft gevonden. Evenals SVV eindelijk weer succes proefde. Het wekt de verwach ting dat PEC voor eigen publiek (vorig seizoen zelfs een keer 14.500 kijkers) iets meer zal wil len laten zien dan tot nu toe het geval was. ftok SW beseft dat een nederlaag de publieke opinie weer ongun stig kan beïnvloeden, terwijl een ze ge stimulerend kan wer ken. Het is dan ook niet zo ver wonderlijk dat Bob Maaskant ten opzichte van vorige week geen wijzigingen aanbrengt. „Peter Jeup Is geblesseerd en i Georg Kessler SW's plan nen doorkruisen?... heeft al twee keer niet kunnen trainen, dus ga ik beginnen met de formatie die in het veld liep toen de doelpunten kwamen", aldus Bob Maaskant. SVV beseft dus het belang van he: duel tegen PEC, reden waarom vroeger dan gewoonlijk de reis naar Zwolle wordt ondernomen. De bedoeling Is dat voor de wedstrijd, in een rustige sfeer, nog even met de spelers gespro ken wordt over die belangen. De opstelling luidt: v.d. Velden; v.d. Korput, Den Tuinder, Os- terhoJt, v. Beek; Mulder, War- naar, v.d. Spek; Roodnat, Coe- nen en Groeneweg. SCHIEDAMSCHE CÓÜRANT—ZATERDAG 22SE^TEMB^ 19ft Het doceurtie uit de watergeldpot is uiteraard niet toereikend om alles te kunne nfinancieren. Er moet nog een lening worden ge sloten. Rente en aflossing hier van gaat de leden jaarlijks 75 gulden extra kosten, een bedrag dat elk lid er graag voor over zal hebben. Het wachten is nu op een bespre king tussen het bestuur van de WSV „De Schie" en het ge meen tebesfjur. Als deze bespre king gunstig verloopt kan nog voor november goed nieuws te verwachten zijn. BEZEM IN DE MAST' Bij al dat wachten gaat o het ter rein van de huidige nood-jaebt- haven alles gewoon door. Zater dag j-I- was het hier „Bezem in de mast", d.w.z, het terrein en de aanlegsteigers een grondige opruimbeurt geven. De water sporters willen hiermee tonen dat ze milieubewust zijn en geen rommel in de omgeving van bun boten dulden. Zelf zijn ze gebonden aan hier voor geldende voorschriften. Hellaas echter valt er vaak veel vuil op te ruimen dat door an deren op het terrein wordt ach ter gelaten. De firma van Rijs- wijk stelde twee grote contai ners beschikbaar voor afvoer naar de gemeentelijke stort plaats waarvoor toestemming was verleend. SLUITINGSTOCHT Op zaterdag IC november wordt een begin gemaakt met het „hellingen", het op het droge zetten van zoveel mogelijk jach ten. Eerst krijgen de leden hun jaarlijkse sluitingstocht met als einddoel Schottenshof bij de Rottemeren. De gepavoiseerde vloot vertrekt 's morgens om half tien van de steigers, 's avonds warrit in de Schottenhof het vaarseizoen offi cieel gesloten wat gepaard zal gaan met de gebruikelijke festi viteiten, samen te vatten onder de noemer; „Vee! plezier en ge zelligheid". De openings lodit van WSV 'De Schie' ...-nu alweer aandacht voor -de siuifmgsiocht Scfci^am Bestuur en leden van de Watersportvereniging „De Schie" staan te trappelen om met de aanleg van de gepland? nieuwe jachthaven ie kunnen starten. Alles hangt eehter al van de toewijzing van de in principe toe. gezegde 250.000 gniden. Zowel B. en w. als de volledige gemeenteraad moeien hiervoor nochtans hun fiat verle nen. Momenteel kunnen beide colleges zich buigen over een door de vereniging Ingediende definitieve begroting die is samengesteld met medewerking van een aannemer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4