weer open in museum annen SCHIEDAMSCHE COURANT Dycke Brothers treden op voor Instuivers RlSpi Wethouder Bolmers op vingers getikt Vrije expressie voor hobbyisten Oktavius gedoopt Collectanten gevraagd Met fiets over de kop BRAND IN SLOOPT'AND Gontactavond Natuurgenot Meer betalen voor drinkwater Tientallen reacties van bevolking Schiedam De sociëteit Instuif Schiedant presenteert zondagavond de Dycke Brothers, een vijf man tellende groep, die langzaam maar zeker popminnend Nederland begint te veroveren. Reeds een goede honderdduizend langspeelplaten zijn van de formatie ver kocht, die tot voor kort als kwartet onder de naam Dickson Br<r thers opereerde. Schiedam - De dierenbe scherming afdeling Schie dam zoekt voor volgende week zaterdag nog een aantal buscollectanten, die bereid zijn die dag voor een nieuw asiel geld op te halen. Dit gebeurt in het kader van Wereld dierendag, 4 oktober aan staande. Men kan zich aanmelden Wj de heer A, J. Drenkel- v ford, Ed. van Beinumlaan 41, Schiedam, telefoon 700850. Schiedam - Op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan is de 12- jarige scholier L.P; met zijn fiets over de kop geslagen, door een defect aan zijn voorrein. Hij is met Inwendige kneuzin gen in het Noletzlekenhuis opge nomen. Schiedam - Een ijsschep die als een graafmachine te keer gaat op een mannenhoofd. Een schaakbord waarop middeleeuw se figuren klaar staan voor de strijd tegen robotten en andere futuristische wezens. Een -ge schilderd- raam dat de zaal een es tra uitzicht geeft op een zon nige blauwe hemel. En wat nuchter gooi- en smijtwerk op 1 een lap linnen. Het zijn een paar kunstvoorwer- pen uit de hoeveelheid creaties, die tot 8 oktober in het stedelijk i museum staan tentoongesteld: i zo maar een greep uit de tafrij- j ke vindingen, die de deelnemers j aan de kunstklassen van vorig jaar hebben uitgedacht. Deelnemers, van wie de overgrote meerderheid nog nooit een op leiding In kunst had genoten. Van wie sommigen zelfs nog nooit hadden getekend. Zij hebben in een speciaal inge richte zaal van het museum ge spot met allerichtlijnen, die de - I I mensen behoren te leiden naar Want het kunstanaarsteam - dat de kunst. De kunst met een kleine k. De rmeesten zijn per slot van re kening beginners. Maar als je ziet wat zij er na een paar weekjes dollepret al van te recht brengen, mag je toch van talenten spreken. Van veeibelo- bestaat uit Friedel Dalhuisen, Diet Wiegman, Harry Boom en Joop van Meel - vindt dat de deelnemers aan de kunstklassen zichzelf moeten kunnen terug vinden in .hun werk. TROTS vénöe kunstenaars. Waarvan "De mensen zijn voldaan als zij sommigen een eind op weg naar het perfectionisme zijn. En die dan ook al bijzonder gave werk stukken afleveren, die toch nêt van een iets mindere klasse zijn dan de schéppingen van gere nommeerde kunstenaars. Van daar de kleine k. GEDACHTEN In het Schiedamse museum zijn de kunstklassen al enkele jaren hun werk zélf hebben voltooid." zegt teamleider Jan de Grouw. "Vooral volwassenen zijn erg trots op hun prestaties. Maar we duwen hen, zonder dat ze het in de gaten hebben, wel een beetje in die richting, dat zij zelf gaan ontwerpen. Het cli ché-matige, het natekenen, pro beren we fcr stezds meer uit te krijgen. We keuren het niet af, maar het is geen eigen werk." geleden begonnen. Met steeds Er. kan in de kunstklassen méér meer succes. Mensen van alle leeftijden kunnen er iedere week ruim vijf kwartier terecht om hun gedachten voor anderen zichtbaar te maken. Onder lei- gedaan worden dan alleen teke nen of schilderen. Men kan in het "leslokaal" boetseren, et sen, houtsnijden, timmeren en wandkleden «nopen. ding van een kunstenaarsteam "Het is jammer dat er nog te Schiedam - In een slooppandje aan de Parallelweg is een brandje ontstaan docr nog onbe kende oorzaak. Een matras en een kastje gingen verloren. De brandweer bluste het vuur met één nevelstraal. kunnen de verschillende leef tijdsgroepen zich toeleggen op kunst zoals 2tj dat willen ma ken. Zij krijgen dan ook geen opgaven weinig belangstelling is," zegt Harry Boom. "Vorjg jaar waren er in totaal maar 140 mensen. Leuke bijzonderhe'd is, dat de oudste deelnemer 83 jaar is." van het team, dat de deeir.e- Vandaag is de opening van het raers zo veel mogelijk, zëlf wil nieuwe seizoen. Geinteresseer- laten doen: onderwerpen beden- den kunnen zich opgeven voor ken; materiaal uitzoeken; en de kunstklassen. het scheppen, waar hst uiteinde- "Dit is iets unieks voor een mu- lijk om gaat. Slechts als het no- seum," zegt Jan. "Er is een dig is, zorgen de deskundige be- leuke, gezellige sfeer, want nog- geleiders voor suggesties. Maar maals: dit is een museum, geen meer ook niet. school!" 1 "Mensen zonder enige teksneryaring fabriceren soms de.leukste dmg bij(Harry Boom). in. Er rijn echte natuurtalenten Dc vier broers hebben een muzi kale opleiding achter de rug. André en Dob zijn beiden musi cus en pianostemmer, Rob zit nog op het conservatorium en Freek is afgestudeerd aan het conservatorium. treden morgenavond op in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven 71. De toegangsprijs voor le den is vier gulden, niet-leden betalen zes gulden. Schiedam - De heer T. van de Bcsch houdt maandag een le zing over „Crypto's uit tropen- land" voor de leden van de aquarium- en terrariumverem- ging Natuurgenot in Huis, Besproken wordt onder andere.de broeiwijze vande cryptoplanten en hoe ze m snel tempo verme nigvuldigd kunnen worden. uiteenzetting met; dia's be gint om acht uur en wordtgege- ven in de grote zaal van het ge bouw Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73. 7r."v. rgerot in Huis do e t ee n be- roep op iedereen die oude kran ten berrh'Vor ar-te De prijst van de kranten is momenteel', negen, eert per kilo. Wie ze i. kwijt wil kan de kranten inleve- i ren bij het hobby-centrum van de vereniging aan de Singel 128. Schiedam - Het drinkwater wordt duurder. Er is een voorstel in de maak, waarbij de verkooptarieven met twaalf procent stijgen. Mo menteel kost het Schiedamse nat 69 cent per kubieke me ter. Om de prijsontwikkeling van bet water in de hand te kun nen. houden, verzochten de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis in het begin van dit jaar om-een eventuele gunstige beschik king van de minister van binnenlandse zaken. Iri een brief drongen de ge meenten aan op het. verkrij gen van een tegemoetkoming in de extra belasting wegens de verhoogde waterleidingta rieven. Deze zijn een gevolg van de ingebruikneming van de wa terbekkens in de Biesbosch. De drie Riinmondgemeenten, die een open overleg wensen, ontvingen nog geen antwoord op het schrijven aan de mi nister. Schiedam - Tientallen bezwaarschriften tegen het globale bestemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad hebben de afgelopen weken de brievenbus van het Stadskantoor verstopt. Gisteren op de laatste dag dat be zwaarschriften konden worden ingediend, zei een woordvoerder van de gemeente ons, dat er .een. „tamelijk groot aantal" reacties was binnengekomen. Hoeveel bezwaarschriften er pre cies op de post zijn gedaan is nog niet bekendgemaakt. Waar schijnlijk is het aantal reacties wel meer dan de gemeente heeft verwacht. Het staat wei vast, dat de2e pro- i eedure niet zonder de nodige aandacht aan de bevolking is voorbijgegaan", aldus de woord- voerder. Over het juiste aantal wilde hij niet reppen: „We moeten ons houden aan de spelregels. De bezwaarschriften zullen eerst met het advies van de gemeente aan het bestuur worden voorge legd". Onder degenen die hun bezwaren voor het nieuwe centrum bij de gemeente hebben ingediend be horen ongetwijfeld ook vele win keliers in de binnenstad, die on langs een papiertje van wethou der Bolmers ïn hun brievenbus vonden. Daarin stond, dat hun pand één van de 150 was, die in aanmer king komen voor een mogelijke onteigening ten behoeve van de plannen voor het nieuwe stads hart. Binnenkort zullen de winkeliers ïn het centrum een bijeenkomst houden, waarin het bestem- mingspiah. zal worden hespro- ken. Afgelopen dinsdag werd dit tijdens een vergadering" van de in principe overeengekomen, drie winkeliersverenigingen, die Meer over de binnenstadsplannen toen een fusie zijn aangegaan, op pagina 3. Schiedam Wethouder C. J. M. Bolmers (PvdA) van stadsontwikke ling is door het KVP-raadslid mevr. M. A. C. Taverne-Van Campcn op zijn vingers getikt wat betreft de plannen tot nieuwbouw op het terrein van de voormalige Franke! and kerk aan de Nieuwe Haven. In vragen aan het college van burgemeester en w thouders snerkt mevrouw Taverne bp, dat in het bestemmingsplan voor de binnenstad staat dat op het terrein een kantoorproject van JQ.OOO vierkante meter, komt: 'J In de laatste vergadering van de commissie stadsontwikkeling blëék échter .dat ér een andere bestemming is gegeven aan het te bouwen project en dat er meer zal worden gebouwd dan die 10:000 vierkante meter. Mevrouw Taverne vraagt het col lege welke overwegingen ertoe hebben geleid, .andere eisen op te stellen ten aanzien van de ligging, de afmetingen, de in richting en de beste ramming van de gebouwen. Ai eerder is opgemerkt dat inder tijd is toegezegd dat aan de Wa rande geen ,,hoge" bouw direct aan de straat zou komen en dat dat bij de nieuwe bouwplannen wel het geval is. Bekend is ook, dat al_jverscheide- 'nc Neren een'bouwplan* is "opge steld, maar dat dat elke keer weer in de prullenbak ver dween, omdat er economisch geen perspectieven inzaten. Het huidige plan zou het enige zijn j dat .winst kan opleveren. Mevrouw Taverne vraagt het col lege of het nle t— evenals zij i zelf van mening is dat gezien de ingrijpende wijziging in het stadsbeeld de gemeenteraad het bebouwingsplan dient vast te stellen in plaats van het-college. Ten slotte is de gemeenteraad de baas in.de gemeente. DE DYCKE BROTHERS Zaterdag 29 september 1973 1 pagtna'f 99ste jaargang no. 24830 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 -telefoon administratie 2B8091- redactie 26256S - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL OPLEIDING Mevrouw Margit Ouarfordt heeft gistermiddag om half dHe -de op de werf Van Winton'Fijenoord in aanbouw zijnde motortanker Oktavius gedoopt. Het schip wordt gebouwd in opdracht ven het Zweedse bedrijf OK Oljekonsumentemas Förbond in Stockholm. De drie elpees bevatten voorna- melijk country en westem-mu- ziek. Ongeveer een ..jaar fiéJeden schaften de" vier gebroeders Dïcke echter electrtsche appara tuur aan, waarmee de country- rock zijn intrede deed. Toen degroep, aangevuld met een slagwerker, samen met de AVRO drive-in een optreden moest verzorgen, maakten de broers kennis met de Top-Pop disc-jockey Ad Visser, die de vijf onder zijn hoede. nam. Hij ver anderde de naam van de forma tie in Dycke Brothers en produ ceerde twee singles voor de groep. TELEVISIE •Op 10 oktober 1972 traden de-Dyc-; ke Brothers vijftien minuten op tijdens een televisie-programma, van de TROS, nadat ze de TROS country-competitie had den gewonnen. Ook verscheen de formatie La Willem' Duys' programma Voor de vuiisc weg, om de eerste single „Think of me For ever" te presenteren. De tweede single „Melanie" brachten de Dycke Brothers ten gehore in Eddy Ready Go. Mo menteel is de groep met Boude- wijn de Groot een nieuwe single aan het voorbereiden. De groep bestaat uit de vier broers Dicke: André (27), die gitaar, mandoline en piano speelt, de 26-jarige Dob, gitaar, piano en zang, Rob (19), basgi taar, zang ea slagwerk, en Freek, 22 jaar, die de sologi- taar, paddie, steelgitaar en de vijf-snarige banjo voor zijn re kening neemt. Tony van den Hoek houdt zich bezig met het slagwerk en de dwarsfluit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1