liet kwam dat Marijn meloen meer at TEKEN JE MEE? Collecte in het kader van Werelddierendag Het ballonnet] e Uit bodit gevlogen Brievenhoekje- |Jl§f HALLO ALLEMAAL De prijs winnaars Groenoord vraagt oud papier 13e nieuwe puzzel SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 2 OKTOBER 1973 3 loenen groeien alleen in de warmte", zegt vader. „Dan ga ik in Spanje wo nen", vindt Marijn,„net elc Cruyff en dan heb ik een tuin vol gele, Spaanse me loenen. En die eet ik aile- i iï*fi ïJJ. $liAYv' ij, iifo-.s vft UV'^h5- J* De achtjarige Jos Verbeek maakte deze mooie tekening. Je ziet, hij weet precies wat er bil ee*» boerderij allemaal is te zien. ;.r:, mee aan van een nieuw Het Rotterdamsch Nieuwsblad/Schledamsche Courant organi seert samen met de Schiedaxnse dierenbescherming een te kenwedstrijd voor.' kinderen tot 14 jaar. Ieder deelnemertje aan deze actie helpt mee een nieuw asiel voor de Schiedamse zwervers te bouwen,'door vijftig cent aan postzegels in de en veloppe te sluiten en op te sturen naar de Schiedamsche Cou rant. Het geldbedrag dat deze actie opbrengt, komt geheel ten goede aan de dierenbescherming voor een nieuw: a?iel. De dierenbescherming stelt voor de. leukste, -mooiste, origineelste tekeningen (er wordt gelet op de leeftijd!) een aantal leuke prijzen ter beschikking. Het onderwerp van de tekening is ui teraard Het Dier. Het geeft niet wat je tekent, als er maar een of meerdere dieren in voorkomen. Wat moet je nu pre cies doen? de tekening liefst in kleur natuurlijk mag zowel met potlood, viltstift etcetera worden gemaakt. de afmetingen van dc tekening moeten zo'n 30 bij 20 cm zijn. Dus ongeveer een normaal tekenvelletje, zoals pp school wordt gebruikt. de tekening in een voldoende gefrankeerde enveloppe zenden naar de Schiedamsche Courant, Broérsvest 3a, Schie dam. In de enveloppe moet aan postzegels ter waarde van vijftig cent worden ingesloten. Dus niet op de buitenkant van de enveloppe plakken. de enveloppe met tekening kan ook worden afgegeven bij de bookshop van de Schiedamsche Courant, uiteraard met de vijftig cent aan postzegels. De bookshop is aan de Broersvest 3a, Schiedam. voor elke tekening moet je vijftig cent aan postzegels inslui ten. Dus als je twee tekeningen inzendt, moet je twee maal vijftig cent aan postzegels insluiten. achterop de tekening vermelden: je naam, adres, woon plaats, leeftijd en of je een jongen of een meisje bent. voor de mooiste, leukste en meeste originele tekeningen, waarbij wordt gelet op de leeftijd, zullen een aantal prijzen beschikbaar worden gesteld, door de dierenbescherming, on der andere een transistorxadïo, kinderboeken, platenbonnsn, poppen en andere leuke prijzen. de tekening moet vóór zondag 14 oktober in ons bezit zijn. de tekeningen die in de prijzen vallen, zullen een tijdje na de actie met vermelding van de namen van de winnaars in onze krant worden gepubliceerd. de winnaars krijgen hun prijs toegezonden. loenen. En me eet ik maal op." „Dan zul je vaac nooit rijk worden", zegt Elsbeth, zijn zus, „je moet ze natuurlijk verkopen." Hoe dan ook, Marijn was van plan later alleen van meloenen te leven. Hij stopt alvast een grote schijf in zijn mond. Het sap druipt langs ziin k.n. Hmmmm! „Pas maar op, als je zo'n groot stuk in je mond stopt en de klok slaat, dan blijft jc mond open staan", plaagt Els beth. „Heus?" vraagt Ma rijn en slikt haastig de stukken door. „Niet plagen Els", zegt moeder, „voor uit Marijn. jij moet naar bed, het is al half negen. En geen meloen meenemen hoor anders komt al net sap aan je laken." „Nee mam", zegt Marijn. Hij gaat naar boven en slaapt ai gauw. Maar midden in de nacht wordt hij wakker en dan heeft hij opeens zo'n trek in.... Ja waar in9 Juist, in meloen natuurlijk. Hij kan niet wachten tot morgen. Hij moet echt nu een stuk. Hij gaat uit bed en sluipt over de gang naar de keuken. Iedereen slaapt. Marijn doet het licht niet aan. Het is volle maan en het licht valt pre cies in dc keuken. Hij pakt de meloen van de fruit schaal en snijdt hem door midden. De pitten gcoit n:j in de vuilniszak. Dan gaa: hij aan de tafel zitten en begint te smullen. Hij steekt een heel groot stuk Er was eens in Willemstad een meisje dat een ballon had ze liep ermee zoals dat gaat, ze liep er dansend mee op straat maar in de buurt van Vliegenbos rukte de wind haar ballonnetje los haar tranen vielen, op de grond waar vdak bij een zonnebloem stond. Hij zei: „Klim op mijn rug vooruit dan meisje, klim nu vlug!" Dat meisje heeft het toen gedaan de zonnebloem is aan het groeien gegaan het meisje hteéft het touw gepakt en de zonnebloem is weer gezakt. (Birgitte Beliersen). Een rijmpje Mijn naam is Karin v.d. Knaap iedereen noemt mij aap ik woon op Arckelweg 11 dit rijm verzin ik zelf Ik woon in Poeldijk mijn moeder is niet rijk maar ook niet arm. Tussen de middag eten we warm. En nu tot besluit dit gedicht is uit.' (Karin v. d. Knaap, 10 jaar) in zijn mond en..... Ping, ping, ping. De klok slaat. En wat zei Elsbeth? „Als de klok slaat blijft je mond openstaan." Marijn probeert het grote stuk weg te werken maar het gaat niet. Hij krijgt zijn mond niet meer dicht. Hii stikt bijna in het grote brok. Wat moet hij nu doen? En dan gebeurt er weer iets raars. AU es om hem heen wordt groter. De ijskast, de tafel, de stoe len. En wat zijn dat vop* grote dingen die voor zijn neus liggen. Het lijken wel bommen! Als hij goed kijkt ziet hij dat het de ap pels op de fruitschaal zijn. De bananen lijken wel op- blaasbananen waar. de kin deren zomers mee spelen in het zwembad. En de me loen, waar hij net een stuk beeft afgesneden, lieve help, daar kun ]e wel in wonen. Zo groot is hij ge worden. Maar dat is leuk. Een meloenenhuis! Marijn vindt het opeens allemaal erg grappig. Hij klautert op tafel en dan merkt hip dat hij erg klein is gewor den. Misschien lijkt het maar zo dat alles zo groot is. Het komt omdat hij nu net een kaboutertje is. E.v dat is heel handig want nu kan hij in de meloen krui pen. Marijn begint te eten en hij eet een smalle gang door de meloen. Aan het eind van de gang eet hij een kamertje. Hij hapt en hapt. Zijn kaken doen er zeer van. Hij krijgt ook pijn in zijn buik. Maar hij wil het kamertje afkrij gen. Hij probeert' zich om te draaien en dan merkt hij dat hij klem zit. Hij kan niet meer heen of weer. Hij wringt en duwt maar het gaat niet. Hij wordt opeens bang. Stel je voor, dat moeder morgen een stuk van de meloen snijdt,,,i. Misschien snijdt ze dan wel in zijn been o£ zijn arm. Hij wil er uit Er uit! Marijn roept maar er komt geen geluid, want zijn mond staat nog steeds open. Opeens voelt hij dat hij opgetild wordt. Hij kijkt om zich een en..,, dan ziet. hij moeder. „Je was uit je bed gevallen", zegt ze, „heb je naar ge droomd?" „Ja, ik eh.... ik".. Waar is de meloen?" „De meloen ligt in de keu ken. Daar krijg je morgen een stukje van", zegt moe der. „O nee, ik wil geen stukje. Nooit meer! Ik eet geen meloen meer", huilt Marijn. „Als je meloen eet word je klein en dan..." Het duurt een poos voor Marijn weer slaapt. Hij is helemaal overstuur. En eerlijk waar, Marijn heeft nooit meer meloen gege ten. „Geef mij maar een appel", zegt hij, „dat is veel lekkerder." ANKE En hoe gaat het met jullie? Ben je weer vrolijk naar school ge gaan met het vaste voornemen om tienen te hallen? Op de ba sisschool wil dat nog wel eens lukken maar in de brugklas of op de middelbare school zal het wel wat moeilijker worden, denk ik. Ik zie jullie vaak voorbij ko men met dikke boekentassen achterop. Zo, die hebben weer heel wat te doen, denk ik dan. Vervelen zul je je wel niet. En misschien blijft er dan ook nog wat tijd over voor een brief of da puzzel. De winnaars zijn: Marjolein Schaeffer, tien jaar, F.ima Jas- perse, tien jaar, Gcrda Hane- maayer, twaalf jaar, Thea Ver ver. Marion Groenewegen, acht jaar. John Makkus. tien Jaar. JvlMs een boek .thidsge- stuurd. De. oplossing was Ho rizontaal: 2. .vla, 4 brand, 6 tuinder, 7 keten, 8 S E^R. Verti caal: T klanten, 2 vries, 3 an der, 4 buk, '5 den. Helaas is dat niet voor ieder dier weggelegd. De dierenbescher ming van Schiedam ontfermt zich over deze zwervers en uit gestotenen, maar moet zich he laas nog steeds tevreden stellen met een volstrekt hopeloze si tuatie wat betreft het onderko men voor deze dieren. Het asiel aan de Sint Annazusterstraat verkeert ïn miserabele staat. van tien mille. En dat kan, want vorig jaar brachten de collectanten ruim 9000 gulden in het laatje. Deze hele week wordt in het kader van Wereld dierendag een actie voor een nieuw asiel gehouden. Stel het „nooddruftige" dier niet teleur, als de vrijwillige collectanten bij U aan huls komen! let drumband- en majoretten- korps van Juliana zal samen met enkele als dier (beren en apen) verklede figuren de op tocht opvrolijken. Buscollectan ten, waaronder leden van het 2eekadettenkorps en leerlingen van de Openbare Huishoud school aan de Mauritsstraat zul len ook de gehele route met de RN-dubbeldekker volgen. De afdeling Schiedam heeft daar om al jaren geleden, trouwens besloten een nieuw asiel te bouwen. Om deze plannen nu eindelijk eens te verwezenlijken heeft de dierenbescherming 400.000 gulden nodig. De ge meente heeft intussen toege zegd, dat zij de helft, van dit be drag voor hun rekening zullen nemen. Blijft er een lacune van twee ton. Voor die twee ton zal de dierenbe scherming zelf moeten zorgen. Omdat het een onmogelijke zaak is het hele bedrag (200.000 gulden dus) uit eigen middelen te betalen, roepen zij Uw hulp in. Via een actie met intekerilijs- ten hopen zij op een onbrengst DUBBELDEKKER Voor een nieuw asiel komt op za terdag 6 oktober als afsluiting van de „Werelddierenweek" een grandioze eendagsactie op gang. Er staat een optocht door vrij wel geheel Schiedam op het pro gramma met de alom bekende dubbeldekker van het Rotter damsch Nieuwsblad/Schiedam- sche Courant. Als centraal punt voor deze actie is gekozen het Rode Kruisge- bouw aan de Warande, Daar zullen de collectanten hun geld heenbrengen en wordt Indien mogelijk de tussenstanden van de inzamelingsactie bekend ge maakt. Van daar uit zal ook de optocht vertrekken. Om onge- Na de tocht door de Gorzen en. het Oosten, stopt de bus bij het Proveniershuis aan de Over- schiesestraat. 's-Middags wordt dan een route gevolgd door het. centrum, het Westen, Nieuwland en Groenoord, KEURING Asielbeheerder EggeBoerma zal zaterdag present zijn op de Mgr. Bekkerschool aan de Ed. van Beinumlaan en op de Sint Martinusschool - aan de Iepen laan om daar diverse huisdieren te keuren, die de leerlingen naar hun school hebben meege nomen. Hij zal tevens enige door dc schóöl beschikbaar ge stelde prijzen uitreiken. I Deze -welbekende dubbeldekker van 'het fiotterdamsdiNieuwsblad/Schtedamsche Courant trekt za terdag q.s. door heel Schiedam om de mensen op te roepen wat te geven voor het nieuwe asiel. Schiedam In een flauwe bocht op de Nieuwe Haven ter hoogte van de Westfrankelandsestraat is de 19-jarige 5. A, Hoogewo ning met zijn bestelauto de weg af gevlogen. De politie denkt dat de automobi list met een te hoge snelheid reed. Zelf zegt hij; onwel te zijn geworden en daardoor de macht over het stuur te hebben, verlo ren. Met een hersenschudding is de chauffeur naar het Noletzieken- huis gebracht. De auto is aan de voorzijde gedeukt en ontzet. Schiedam Werelddierendag 1973. Aanstaande donderdag is het weer zover. Hond, kat, kanarie en parkiet worden dan weer eens lekker vertroeteld. - Het ene kind houdt van chips of drop, het ander van ijs of stroopwafels maar Ma rijn is dol op meloen. Alle soorten meloen. Niemand bij hem thuis houdt van. Dus koopt moeder twee keer in de week een meloen voor Marijn.-Daar moet hij aan natuurlijk zuinig inee zajn maar als moeder even niet oplet eet Marijn de vrucht achter elkaar op. „Later, als ik groot ben koop ik een tuin en dan ga ik meloenen ver bouwen", zegt Marijn „Dan moet je toch eerst kassen bouwen want me- veer 10.30 uur 's-morgens ver trekt de dubbeldekker voor een route door de Gorzen en Schie- dam-Oost. chiedam De sooscommissie van de Wijkvereniging. Groen oord en Omstreken wil door middel, van een oud papier-actie de kas spekken, waardoor de toegangsprijzen bij activitieten verlaagd kunnen worden. /ie oud papier beschikbaar heeft, wordt verzocht contact op te ne men met mevrouw Immerzeel, telefoon 706776, mevrouw Haan. telefoon 702593, en de heer Gus- man, telefoon 710312. In dit figuur zijn tien plaatsna men verborgen van twee letter grepen. Aan de hoofdletter kun je zien. met welke lettergreep de plaatsnamen beginnen. De oplossingen verwacht ik weer een week nadat de puzzel in ons hoekje stond. Onderaan je brief of oplossing schrijf je je naam, adres en leeftijd. Vergeet ook dat laatste vooral niet, want mocht je een prijs winnen dan weet ik tenminste welk boek ik uit moet zoeken. Stel je voor dat je twaalf bent en je krijgt een boekje voor. kinderen van zes. Op de envelop of briefkaart zet Je Aan. Anke, Verwersdijk 6-8, Detft. Arno v.d. Steen Wil je me nog even schrijven of je de tekening zelf hebt gemaakt? Als dat zo Is vind. ik het erg knap van je. Hoor ik het nog van je? Gerda Hanemaayer Leuk, dat je best mee he? En je hebt elke week kans dat je een leuk boek ■wint. Ik heb weer een grote voorraad nieuwe boeken gekre gen. Dus er i3 keus genoeg. Christine Klulters Wat een schitte rend weer was het op die feest dag. Iedereen liep te puffen. En wat was het overal gezellig he? Bij jullie was er ook heel wat te doen. En jullie hebben nog een prijs gewonnen. Dat Is helemaal ■Jeuk, Mocht je de lampion be waren? Bij ons Ln de buurt was ook een lampion-optocht. Een heel lange stoet, Hanne&e Ardon Volgende week komt je tekening in ons hoekje te staan, Dat haasje, weet je wel? Ik heb wat dieren bij el kaar gedaan vanwege dieren dag. Dat is op vier oktober. Fijn, dat je het boek leuk vindt. Ik geloof dat het op 5 septem ber de warmste dag was. Heb je ook de rijtoer nog op de t.v. gezien? Joel Ie Maas sen De pech achter volgt je wel hoor. Nu had je weer een lichtehersenschud ding. Heb je er nu nog last van? Liepen jullie met de hoof den tegen elkaar? Ja, zulke dinr gen kunnen gebeuren. Maar- nu moet een ander het maar eens krijgen en niet jij. Bedankt voor je leuke tekening. Wilma van Velden Ik vind het erg leuk dat je toch nog schrijft al ben je nü verhuisd. Hoe vind je het in Amersfoort? Ben je al gewend op de nieuwe school? Hebbern jullie een fijn huls? Je kan toch aü keurig je naam en adres schrijven. In. schrijflet ters. Dat is juist zo lastig. Irma Feenstra Bedankt voor je tekening. Het is maar goed dat jullie niet verder zijn gelopen want ik woon daar namelijk niet. Het is het bureau van de krant. Ik kan antwoord geven op jullie brieven. Dat is natuurlijk veel gemakkelijker. Wat leuk, dat je met drie meisjes corres pondeert. Het wordt wel een dure liefhebberij want er moet nu al 40 cent op de brief. Dit was het laatste briefje weer van verleden week. Dag allemaal, veel groeten van ANKE,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3