nieuw groot succes SCHIEDAMSCHE COURANT Super Sister- Ander geluid Dierenbeschermers ijverig mee Medewerkers voor dekenactie gewaagd Opbrengst ruim 14000 MEUW BESTUUR PPR Viering zilveren jubileum Kamer van Koophandel vergadert «lilden <D Jubilaris Van Meurs g-eiiuïcligd Schiedam De geldinzame- lingsacties voor een nieuw Schiedams dierenasiel zijn bijzonder succesvol verlo pen. Toen zaterdag tegen de avond de laatste collec tebus geleegd was en de in houd geteld, was het eind- bedrag gekomen op 14.414 gulden en 53 cent. Het geld, dat wordt gesfort in het bouwfonds voor een nieuw en beter onderdak voor afgedankte huisdie ren, fs In één week tijd op gehaald. Verleden week maandag begonnen de eer ste collectanten hiin ronden te doen, in de loop van de week hadden alle 79 vrij willigers hun volle collecte bussen Ingeleverd bij het Rode Kruisgebouw in de Warande. Maar zaterdag werctverreweg het meest- opgehaald. 54 collectan ten, waaronder 25 zeekadetten en een aantal meisjes van .de huishoudschool in dé^Prms Mau- ritsstraat enkele als aapjes verklede meisjes, limen, bege leid door een. dubbeldekker van het Rotterdamsch. Nieuwsblad en een drumband en majóret- tenkorps van Juliana, door alle straten. Lanen en steegjes van Schiedam en gaven.zo iedereen de gelegenheid wat geld itn de rammelende collectebussen' te deponeren. Veertien en een half duizend bul den bijna, dat is gewoon onge- laofljjlc", zei de zichtbaar geluk kige voorzitter vahdê Schie- damse afdeling van de Dieren bescherming, de heer J. B. Renskers. „Ik ben bijzonder blij. Ik.wil graag al te inwoners van Schiedam hartelijk danken voor hun gulle gaven, want dit is meer dan we verwacht 'had^ den. Vorig .jaar werd er onge veer 9600 gulden -bijeenge schaard, we hadden nu gere kend op ongeveer 12.000 gulden. Het'is maar liefst'twee en een half ..duizend gulden meer ge worden.' Nogmaals, het is onge looflijk**! REMMEND Aanvankelijk werd verwacht, dat de eerder gehouden collecte voor het Vlaardings dierenasiel remmend zou werken op de- in komsten van de afgelopen week voor het Schiedamse asiel. Daar is evenwel -niets van gebleken, 's Ochtends vroeg al was het een drukte van belang bij de Mgr. BekkersschooL Kinderen met al lerhande huisdieren honden, katten» hamsters, fazanten, ka naries, parkieten en konijnen, ruim 70 bij elkaar bevolkten om tien uur al de schoollokalen. Een half uur later arriveerde de beheerder van hét oude. Schie damse asiel in- de St. Annazus- terstraat, Egge Boema, die ge huld in een ijsberenkostuum, de dieren kwam keuren. De eige- naartjes, die hm dieren goed verzorgd hadden, kregen een ro- set. „Omdat het onmogelijk is om te zeggen of een marmot nou mooier is dan een parkiet, kan 'je moeilijk een prijs uitloven voor het mooiste dier. Daarom geven we de kinderen allemaal een ros et", aldus Egge, die van wege de; warmte zijn kostuum maar uitgetrokken had. SCHARE Bij de. Sint Martinus'school was de huisdierenschare verrijkt met vier paarden. Het schoolhoofd, de heer M. van Akkeren, had zakken en pakken voer uitge loofd voor de best verzorgde dieren van. elke soort. Ook op deze school hingen da muren vol met dierendagaffiches en hadden de kinderen hun creati viteit getoond door dieren te te- kenenen en te boetseren. „Het grote nadeel van dergelijke activiteiten op een school Is", aldus de heer P. A. J. Broeders, die samen met de heer A, 3. Drenkelford de propagandacom- missie voor bet asiel vormt, Schiedam Als de mfceuwe el pee van Supertsist|er „Iskan- der", die eind oktober in Ne- dejrtend uitkomt, dezelfde mu ziek bevat als de groep zater dagavond in Arcade HJet horen, da» is het ongetwijfeld een goede elpee. Het nfeuwfe geluid vaïi de Neder landse popformatle die door Martel Groen maar Schiedam gehaald wes is namelijk tot in de klfcïnshe details uitgewerkt: foutloos bespelen de vier leden hun instrumenten en zo weten ze de moest uitotenlopjende ge- luSdeta dan elkaar Ce breien. Technisch en compositorisch ge zien is de groep, waarin de nieuwe musici drummer Her man van Boeijen en blazer Charley Mariano een duidelij ke invloed hebben op de sound van de formatie, dan ook voortreffelijk en kan ze wor den beschouwd als een wereld- groep. Toch schuilt er juist in de ver anderde sound, van Supersister een groot nadeel: „Be muziek die we vroeger speelden was gewoon te ste riel, te onpersoonlijk", zegt or- gjapist Robert-Jan Stips. „We wüdfep daarom ons geluid zo veranderen, dat we dinecter bij het publiek aouden overko men. Dat lukte niet met Mar co Vrolijk en Sacha van Gteetet, de ideeën liepen daar voor Oe v^ael uiteen, we Hebben dte aaak toen nucHter bekeken en we kwamen tot de cocclu- s$e, dat er meer hebtikt kon woxdeo als ze weggingen. Nu, met Charley «n Herman, ge loof ik wel dat er bejrjeakt is, waar we vroeger al naar ^troefden, een beter» band met het publiek". MOEILIJK Maar het is te betwijfelen of dat. publiek de veranderingen bij Super3ister zaL waarderen en accepteren. De muziek is,ge-, woon veel te moeilijk gebleven om door de wat minder aan dachtige 'luisteraar en dat zijn er nog altijd heel wat! te kunnen worden begrepen. Daarom «ok zal Supiersister met deze nfleuwe pogingen In geen geval wen groter publiek aan trekken. Toch jammer, want een graep, die pas anderhalve maand bestaat als zodanig, en waiaxvan de leden nu al zo goed op elkaar zijiï ingespeeld, verdient Doch wat meier aan dacht van de muziekliefheb bers. In januari gaat Supersister voor vier maanden op tournee in Engeland. De hoop op succes is volop aanwezig: „Het En gelse publiek is fijn pubiiek om voor te spelen", aldus Ro- bert-Jan. „En ook in Engeland komt onze elpee „ïskander", waarvoor de muziek overigens al was toen de oude groep nog bestond, uit. Als de plaat er goed verkocht wordt, gaan we: in ieder geval op deze voet verder". In de Mgr. Belckerschool toon der» de leerlingen hun huisdie ren^ vol trots.aan Egge Bperma, de beheerder van het asiel. „dat voor en op dierendag de kinderen graag een huisdier wil len aanschaffen, omdat hun klasgenootjes er nu eenmaal ook één hebben. Een weekje na dierendag echter is da lol eraf» de aangeschafte dieren blijken te bewerkelijk voor de kinderen om ze iedere dag opnieuw weer schoon te maken en de dieren worden afgedankt. Door het ruimtegebrek in het aude asiel moeten ze dan afgemaakt wor den. In het nieuwe asiel zal meer ruimte komen voor die dieren. Daarom ook zijn wij zo tevreden met de opbrengst van vandaag". Schiedam Het PPR-actiecen- trum Schiedam heeft tijdens eert vergadering een nieuw bestuur gekozen, dat zitting heeft tot september 1974. Het bestuur bestaat uit Herman Noordegraaf, Elly van Schijn- deh Hans Olde Monnikhof, Cas' van den Berg en Rob in 't Veld. De leerlingen van Liedewyde hielden zaterdag en zondag een fancy-fair in hef schoolgebouw. Schiedam In het Stedelijk Mu seum op de Hoogstraat is van 13 oktober tot en met 12 novem ber de tentoonstelling „Slowaak se boekillustraties na 1945" te" zien. De expositie wordt vrijdagavond 12 oktober om kwafti over acht geopend door dr. Mikulaa Ga- Ian, ambassadeur van de Tsje- choslowaakse Socialistische Re- puWirf-c In hst pand van het Rode Kruis in de Waranda liepen zaterdag de collecterende vrijwilligers aan de lopen de band naar binnen en naar buiten. De ronde groe ne busjes van de Dierenbescherming werden door vijftien leden van de dierenverenlging geleegd en de inhoud, variërend van centen tot briefjes van hon derd, werd ijverig geteld. Ifanaf 9.00 uur 's ochtends zaten ze er al, die vijftien mensen. Het bestuur was de hele dag aanwezig en telde vlijtig mee. Penningmeester C. Spermon hield de score van iedere bus bij, de spanning was te snijden. Aan het eind van de middag arriveerde de dubbeldakker van het RN, „IJsbeer" Egge Boerma voerde de zeekadetjes en de aapjes aan en de bin nengekomen bussen van de jeugdige collectanten werden steeds hoger opgestapeld. En toen de laatste bus wan geteld, haalde ieder opgelucht adem. Want 14.414 gulden en 53 cent haal je toch niet elke dag op. Voorzitter Renskers kon tevreden zijn. Er kan nu worden begonnen aan de bouw van het nieuwe asiel. Dat is immers een „harde noodzaak", volgens het spandoek op de dubbeldekker. Schiedam De feestweek op de huishoud- en industrie school Liedewyde ter gelegenheid van het 25-jarig be staan is zaterdagmiddag ingeluid met een officiële recep tie in het schoolgebouw aan de Parkweg 212. Voor deze ontvangst hadden twee leerlingen onder leiding van een der. personeelsleden van de school een klankbeeld in elkaar gezet over de geschiedenis van. „Liedewyde", vroeger Sint Liduina-school, de bouw van het huidige pand en de sfeer op school. Deze werd door vraaggesprekken met de leerkrachten, directeur Hans Huisman, zijn voorgang ster zr. Consolatrix en enkele leerlingen treffend weergege ven. Het feestprogramma op de eerste dag werd om vijf uur voortgezet met een reünie van oud-docen ten van Liedewyde en een fan cy-fair, waarvan de opbrengst bestemd is voor de actie „Hulp aan Noord-lerland". Deze fancy- fair, die ook gisteren epen was, werd druk bezocht. KLUCHT Morgen is er feest voor de leerlin gen van de eerste en de tweede klas van de school. Dan voeren de docenten 's middags de klucht „De Lieverdjes" voor hen op in het clubgebouw De Rank aan de Schïedamseweg in Kethel. De viering van het Jubileum lengemeenschap Speringshoek, houdt voor de leerlingen van de Disc-jockey is Martin Green, derde klas, de INAS en de var- De leerkrachten en het overige mingsklas een disco-avond in. personeel van de school beslui- Deze wordt woensdagavond ge- ten de festiviteiten donderdag houden in de aula van de scho- met een feestavond. VJaardingen-Schiedam De Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas In Viaardingen komt dinsdag 16 oktober tijdens een openbare vergadering aan de Vlaardingse Hoflaan 47 met een reactie het Streekplan Rijnmond. De elf punten tellende agenda voor deze bijeenkomst vermeldt voorts een bespreking over de ontwikkeling van het Borgstel lingsfonds voor de middenstand. Ook komt het overleg van de Ka mers in Zuid-Holland over de regionaal-economische ontwikke ling ter sprake, evenals de be groting voor 1974. Tevens buigen de ieden van de Kamer van Koophandel zich over de vaststelling van de hef- fingsverordening Handelsregis ter 1974. Daarnaast wordt infor matie verschaft over enige acti viteiten van de Vereniging var» Kamers. De vergadering begint 's middags om half drie. Schiedam De heer J. C. Meurs heeft tijdens een bijeenkomst in het Stadskantoor zijn veertig» jarig jubileum bij de afdeling Plantsoenen van de dienst Ge meentewerken gevierd. De jubilaris (58) werd toegespro ken door de directeur van Ge-- meentewerken ir. H. G. de Block, de heer H. M. Ketel van' de Plantsoenendienst en de heer1 A. Verlinde van de Sportraad' Schiedam. De heer J. Bijloo. voorzittervande afdeling Rot-1 terdam van de KNVB, dankte de heer Van Meurs voor het we kelijks keuren van de sportvel den. De heer Van Meurs is momenteel' als technisch hoofdambtenaar Irr dienst bij de Plantsoenendienst. Schiedam De Schiedamse werkgroep Zuidelijk Afrika houdt In de herfstvakantie een dekenactie. De dekens zijn be stemd voor de bewoners van de bevrijde gebieden van de Portu gese koloniën Aneola. MozambI- vanavond naar de parochie Sint que en Guinee-Bissau. De werkgroep heeft voor deze ac tie dringend medewerkers no dig. Wie mee wil helpen dekens te verzamelen wordt verzocht. Jan de Doper aan de Monseig neur Nólenslaan 99 te komen, waar de werkgroep om acht uur met een informatie-avond be gint. Het is de bedoeling, dat de mede werkers aan de actie door heel Schiedam huis-aan-huis folders verspreiden en twee dagen later de deuren langs gaaa om de kens te vragen. Maandag 8 oktober 1873 ONAFHANKELIJK DAGBLADSCIHEDAM EN I pagina'* 99ste jaargang no. 24837 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091redactie 262566 - klachtendienst 376792

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1