UVG sterkste in derby NOAD is klap te boven IN TWINTIG MINUTEN ONDERUIT Bruynzeel slacht concurrentie af Juliana- dames: herstel SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG S OKTOBER 1373 3 in de richting van Vitesse en Mas. Vitesse won geflatteerd het arbitrale trio misplaatst maar volkomen verdiend'. DOOR HANS SOETERS Arnhem Het klonk als een vonnis. Cor de Vries, wappe rend met de. scheidsrechterlijke notitie: „Jij bent de grootste hondelnl die er bi'j loopt".letterlijke tekst". Het voorlezen van deze officiële vermelding op het wed- strijdformuüer gebeurde kortaf, in de geest van de aan klacht, die arbiter Vos niet gepikt had. Maar Jan van der Velden's weinig verheffende woordkeus aan het adres van een van Vos' secondanten had een diepe, hoewel niet te tolereren oorsprong. Want SW vergat zichzelf in sport park Monnikhuizen. Maar daar was iook het vroegtijdig wegvallen van Paul Roodnat en de grove uitschakeling van Leen Wamaar. Impulsieve Jan van der Velden kon het maar moeilijk accepteren en overbrugde vele meters Maar het was ook het resultaat van de 5—1 nederlaag die welis waar geflatteerd, van SW een ontgoochelde formatie maakte. Misschien was SW zelEs te gre tig, wilde het na drie overwin ningen op rij ook bij Vitesse im poneren. Misschien juist daar door had het onvoorbereid daarop zo veel moeite met het verkroppen van die „ha, ha« ha's" die van de tribunes rol den. SVV verdiende die smaad zeker niet, maar het werkte wel in de hand. Simpel, omdat de Schie- damse formatie levensgrote fou ten maakte, weer improductief bleef; vooral taktisch een heel vreemd spelletje kreeg opge drongen. Maar vooral ook om dat SW die voor de thuisclub zo verklaarbare vreugde niet kon verwerken. Het was ook hard. Twintig minu ten voetbal in de eerste heift, Jon van der Velden schorsing demonstreerde SW vooral de fensief schrikbarend weinig or ganisatie. Het was de tijdsduur die voorstopper Rinus Steenbe- gea nodig had om weer iets op te roepen van de periode v<5ór zijn blessure. Twintig minuten ook die Vit-sse benutte om de strijd te beslissen, want direct na Jan Coenen's afgekeurde (buitenspel) doelpunt buitte Vi tesse de chaotische Schiedamse afweer uit. Jn de tiende minuut al, toen Aad Osterholt een dieptepass van Bosveld vallend wilde onder scheppen maar miste. Piet van. Kerkhof reageerde attent: 1—0. Nauwelijks drie minuten later verzuimde Rinus Steenbergen ruimte te maken, waarop Vee- nendaal het kopduel kon winnen en Van Doesburg raak kogelen: 2—0. En eigenlijk was ook het derde Arnhemse doelpunt een Schiedamse defenslefout, toen Dick van de Korput met een omhaal een hoekschop kon voor komen, maar de bal voor de voeten van Henny Veenendaal kwam die prompt uithaalde: 3 -0. Dat SW toen terug kon en ook wilde knokken was bewonde renswaardig. De manier waarop was dat ook, want in de 28ste minuut al joeg Rinus Steenber gen vanaf zeker veertig meter de bal keihard via de onderkant lat achter doelman Beukhof: 3 —1. Het had zelfs kunnen resul teren in pure sensatie, want de voor Paul Roodnat (liesblessu re) ingevallen Peter Jeup sprintte door op een pass van Wim Mulder, kwam ongehin derd oog in oog met doelman Beukhof maar faalde. Geen moment gaf SW toe aan die forse achterstand. Ook niet in de tweede helft, toen weer Peter Jeup alleen voor Beukhof kwam, de tijd kreeg om aan te leggen, maar weer op simoele wijze faalde. Het waren meer dan normale kansen, „halve doelpunten" eigenlijk, waarmee SW zo kwistig strooide. Maar met het missen van die opge legde mogelijkheden ebde het geloof in een mogelijk wonder weg en voltrok de voor Veenen daal ingevallen Van Wijk na een kwartier spelen het vonnis. Ket was Bosveic die langs Van Beek draaide en op het hoofd van de vrijstaande en gretig Ja knikkende Van Wijk plaatste: 4l. INCIDENTEN Het was ook de inleiding tot de incidenten, waarin Charley Bos veld en Jan van der Velden een „hoofdrol" vertolkten. Leen Wamaar ontdeed zich knap van óe ex-Spartaan, die deze techni sche les moeilijk kon verkrop pen en met een grove tackle de SVV'er tegen de grasmat smak te. Maar Bosveld speelde het spelletje knap, door zelf ook he vig kronkelend te blijven liggen. En juist de bezorgdheid van ar biter Vos woelde de woede los, waarop Jan van der Velden het halve veld over rende en slechts met moeite tot bedaren gebracht kon worden. SW's 1 zo getergde goalie eiste „geel". Dat Vitesse enkele minuten voor het einde Wamaar was ver vangen door Dutina wederom kon scoren, kwam hard aan. Dat Henk (Charley) Bosveld de maker er van was, deed zelfs pijn. Maar SW miste gewoon te veel kansen en maakte even zovele fouten dat elke aanslag Schiedam De tafeltennissers van Bruynzeelkeukens heb ben hun naaste concurrent in de competitie met de alles zeggende cijfers van lfl-0 van zich afgeschud en zijn nu al leen aan de leiding gekomen. De Schiedammers speelden in Alkmaar een sterke partij tafeltennis en bleven tot de laatste punten met grote con centratie hun gastheren be strijden. Het team van Hooge Huys had ook de bet- de eerste ontmoetingen in winst omgezet en Bruynzeel rekende op een felle tegen stand. Wei, die felheid was zeker te bespeuren in het spel van Henny Stolk, dia zijn huid tegen zijn oude teamgenoten zo duur moge lijk wilde verkopen. Hans LIngen speelde voor Stolk te gecompliceerd en de eerste game hanteerde Stolk zijn smashes nog we! met enige allure (17-21) maar fa de tweede game had hij to taal geen vat meer op da topspin van Lingen en met 6- 21 was het snel gebeurd. De spannendste partij van het duel was ongetwijfeld het treffen van Hans van den Broek met Stolk. Met 21-23 won Van den Broek op de valreep de eerste game, waarna hij in de tweede game met 11-4 achterkwam. Stolks inzinking bracht van de Broek weer op 11-11 ea verder was de strijd steeds open. Fanatiek werd er ge knokt om elk punt en met 19-21 greep de Bruynzeet-spe- ler de volle winst. Het dubbelspel vereiste drie games (2MB. 12-21, 17-21) en ook Clausen maakte er tegen van den Broek drie games van (15-21), maar daarmee waren de meest opzienbaren de wapenfeiten wel vertoond. Hans Lingen speelde met veel zelfvertrouwen en ging ook door met punten scoren bij een groeiende voor sprong. Lingen. heeft nog al eens de neiging om dan wat speelser te gaan opereren, maar zag nu toch wel in dat een gecontinueerde aandacht in feite veel lucratiever is. Ustovic stond ook geen game af aan zijn tegenstanders en is. evenals Lingen, in de competitie nog ongeslagen. Hoewel -hij goed speelde, lijkt het er op, dat zijn spel nog sterker kan worden, als hij er in slaagt iets van zijn gespannenheid kwijt te ra ken. Al met al een grote zege die het pad naar het kampioenschap weer wat ef fende. Schiedam - De heren handbal derby UVGDWS 2 Is kenmerkte rich door een bijzonder sportieve sfeer. Het begon allemaal minder pret tig, doordat de aangestelde arbiter niet verscheen. DWS stelde daarop haar sterkste speler en tevens scheidsrechter Gerard Berg- kotte beschikbaar. Na afloop van deze ontmoeting was trainer Wim Schaap van UVG bijzonder content met deze scheidsrechter. „Het was geen gemakkelijke taak voor hem doordat hij tegenover zijn ei gen team stond. Maar hij heeft het er uitstekend vanaf gebracht en een belangrijk aandeel gehad In de plezierige wijze waarop deze ontmoeting is verlopen." UVG ging goed uit de startblokken en de poneerde in korte tijd de bal driemaal achter de DWS-goalïe. Er werd door UVG goed opgebouwd, ook wanneer men niet aan de bal kwam. DWS miste Bergkotte wel in haar aanval, maar trachtte dit te compenseren door zich tot 't uiterste in te zetten. Het had hiermee wel enig succes, maar heit was niet voldoende om een 9—3 achter stand met de rust te ontgaan. Ook in de tweede helft heeft UVG het spel verstandig gespeeld, door met korte flitsende combinaties de DWS-verdediging op het verkeerde been te brengen. Door zoveel mo gelijk de bal in de ploeg te houden gaf het DWS weinig kansen, dat dan ook een 145 nederlaag moest incasseren. Voor de dames van UVG was het een heel wat minder gelukkige dag. In de tweede .helft open baarde zich bij doelvrouwe Car- la Franke een oude blessure, ■waardoor zij zich moest laten vervangen. Dit heeft een grote Invloed gehad op de verdediging van UVG, die bet zelfvertrou wen krijt was. UVG startte goed en zette HoIIandiaan snel op een 01 achterstand. Gerui me tijd hield UVG het spel in handen. Langzaam kwam HoI Iandiaan echter terug en nam het heft volledig in handen. Goed aanvallend bracht de Vlaardingse ploeg de UVG de? fens ie aan het wankelen en be paalde de ruststand op 2—1. Kort na rust moest UVG haar doelVrouwe missen, met het reeds vermelde gevoelg. Goed combinerend bracht HoIIandiaan UVG aan het wankelen, wat hen op een verdiende 6—1 overwin ning bracht; De heren van Wilton hebben de eerste punten binnen gebaald. De verdedigng voelde zich ge sterkt door bet weer aanwezig zijn van Frits Middelkoop en Jan Slavenburg, wat het zelf vertrouwen terug bracht. Unitas Hep zich herhaaldelijk stuk op ide Schiedamse defensie. De aanval van Wilton kreeg goed ruimte en drukte dat voor rust uit in een 7—2 voorsprong. Na rust pakte Unótas de zaken wat al te hard aan, wat door arbiter Grandazzi goed werd bestraft. Wilton bleeft het hoofd echter koolhouden en hield het spel volledig in handen, wat hen een II—-5 zege opleverde. Ook de dames van Wilton hebben een huzarenstukje geleverd, door het sterke Hercules een halt toe te roepen, In eerste in stantie zag het daar niet naar uit. toen Wilton ai spoedig op stand van DWS-3, wat met de een achterstand werd geplaatst. Maar door goed te combineren in de aanval, kon Wilton het ge vaar zo klein mogelijk houden. De rust brak aan met een ui terst kleine 2—3 achterstand. In de tweede helft legde Hercules er een schepje boven op, waar door Wilton tegen een 2—4 ach terstand aan keek. Maar in de laatste tien. minuten kwam Wil ton met een ongekende inzet naar voren en zette Hercules op een onverwacht» 5—4 neder laag. )e teams van Scylla hebben een bijzonder gemakkelijk weekeln- de gehad. De dames ondervon- wen wel bijzonder weinig tegen- rust steeds een b0 voorsprong opleverde. Na rust kwam er iets meer stootkracht in de DWS-j formatie, maar de hechte defen- Voorburg Ook in de tweede competitiewed strijd geen winst voor het damesvolleybaïteam van Juliana, wel echter een duidelijk herstel. Want In sporthal De Vllegermolen In Voorburg won Tonegido vooral door een beter teamverband, iets wat bij Juliana duidelijk moet groeien. Maar speelde Ju liana vorige week tegen het Haagse DOS bij vla gen ronduit slecht, nu kwam de Schiedamse for matie vooral defensief soms verrassend sterk naar voren. Maar zuala gezegd, teamverband en vooral ook routine, had den bij Tonegido de over hand. Te regelmatig ver loor Juliana langdurige spelsituaties, simpel om dat het wel verdedigde, maar verzuimde aanval lende druk uit te oefenen. Het sloopte Juliana's krach ten, want steeds weer de fensief sterk spel resul teerde toch weer In een verdere uitbouw van de Haagse score, maar toen Juliana wel de aanval koos was het al te Iaat. Daardoor kon het ook ge beuren dat Tonegido met fikse scores kon finishen, terwijl Juliana voor elk puntje langdurig had ge knokt. Tonegido won via de setstanden: 15-4 15-12, 15-9. let tweede klasse team van Juliana verspeelde in Den Briel volkomen onnodig een punt aan TOP. Pas na een 2-0 achterstand schrok Juliana wakker en kwam via 7-15 en 5-15 toch nog langszij. Schiedam Na de bekerwedstrij den van twee weken geleden en de afgelastingen van vorige weck is cr dit weekend weer gc- hockeyed. Spirit was erg suc cesvol. De heren wonnen met niet minder dan 7—0 en de da mes wonnen op het nippertje van Ring Pass met 2—1. Asvïon deed het minder goed. De da mes behaalden weliswaar hun eerste punt door gelijk te spelen tegen Rapid, maar de heren verloren in een thuiswedstrijd met niet minder dan 41 van een veel sterker DSHC. Spirit was dus dit weekend het meest succesvol. De heren won nen vrij gemakkelijk van het in die klasse debuteerde Sou- burgh, maar de 7—0 overwin ning in de uitwedstrijd was toch wel zeer overtuigend. C. v.d. Heyden scoorde 4x, Hengst nam twee doelpunten voor zijn reke ning en zelfs verdediger C. W»l- lems wist het vijandelijke doel te bereiken. Het hoeft niet wor den gezegd wie de beste ploeg was. De Spirit-dames bedwongen Ring Pass met de magere score van 2—1. Nadat D. Wïllems de bal van richting had veranderd waardoor Spirit achter kwam te staan, gingen de oranje-witte dames na rust het accent meer op de aanval leggen. M. v. Leeuwen nam per traditie weer een doelpunt voor haar rekening en in de laatste minuten kwa men beide punten toch bij Spi rit. Niet geheel verdiend behaal den de Spirit-dames dus de vol le winst, en volharding van deze successen kunnen de Spirit-da mes nog ver brengen. De Asvion-dames behaalden hun eerste punt uit drie wedstrijuen. Tegen Rapid werd een 1—0 ach terstand vlak voor tijd wegge werkt door een doelpunt van L. Droge. In een. eerste helft waarin Asvion duidelijk ver sterkt V/as door de terugkeer van F. Ingelse in de voorhoede, nam Rapid toch nog erg verras send de leiding. Asvion drukte steeds meer door maar er moest een verdedigster aan te pas komen om de gelijkmaker te scoren. Oud-voorhoede speel ster L. Dröge die dit seizoen rust moet brengen in de verde diging, rendde een large solo af met een verlossende treffer. De heren deden het ronduit slecht. De ploeg, die zo graag kampioen wil worden, zal er toch wat meer aan moeten gaan doen. In een niet alleen harde maar ook van Asvlon-zijde bij zonder slechte wedstrijd werd zondermeer verdiend van DSHC verleren, Na een rusts, cr.d van 2—1 *n het voordeel van de Del- ter.crcn, werd r.ct niet nundcr dan 4—1 verloren. Het Asvion- doelpunt werd na uitstekend voorbereidend werk van Van Yperen, door Schudde beurs ge- Asvion heeft er alles can ge daan om de eerste winst fe be halen. ruaWuI'jk "rd. Bi] Asv'cn werd Mulder ter afkoeling voor 5 minuten uit het veld geraden, p jooa soit pugjodX) caaSjaq Asvion-macht, Schiedam NOAD heeft In de thuiswedstrijd tegen NMB/VDQ 2 zich Inderdaad gedeeltelijk hersteld van de zware neder laag van vorige week. Hoewel men in de slotfase van de ont moeting bij een 3-5 achterstand nergens meer op rekende, slaagde men er toch In om op de valreep een 5-5 resultaat te bereiken. Zindy opende voor de Schiedammers tegen Leyssen en won met 21-11 in de derde game en Dick de Vaal vergrootte zelfs de voorsprong tot 2-0 door een zege op Jonker. Tegen de jeugdige Kap, vorig jaar nog junior, moest Jan Bayings het onderspit delven, en toen ook het dubbelspel winst gebracht had voor de Ara- stelveners (16-21 in de derde game) was de stand weer gelijk (2-2)- Dick de Vaal deed het ook in zijn partij tegen Leyssen uitstekend en won met 22-2D en. 21-16. Toen echter gingen de zaken voor NOAD niet meer voor de wind. Drie achtereenvolgende punten gingen naar VDO. Maar toch haalde NOAD het ene punt bin nen. Bij een 3-5 achterstand deed Jans Bayings, wat zijn teamgenoten al eerder deden: Hij klopte Leys- sen en in de slotpartij, maakte Zindy met 21-15 en 21-19 door Jon*;er te kloppen er een pun- f^—'a"deling van. 2—r\aor met 3-7 van Wi- -urd Smi' en Trond ."T^ras wonnen elk één partij en ook het dubbel was voor NOAD, NOAD 3 verloor met 1-9. van Oegstgeest en van der Wal scoorde het ene NQAD-prmL sie van Scylla liet zich niet van de wijs brengen, zodat de punten met een 10—2 zege naar Scylla gingen. het tempo flink gedrukt en kwam DWS niet tot het schot. Spartaan makte van een en ander goed ge bruik en liet DWS voor rust niet verder komen dan een 1-1 stand, In de tweede heift keek DWS al snel tegen een 1-2 achterstand aan. Maar het team liet zich hierdoor niet van de wijs bren gen en bepaalde met goed door dacht aanvalsspel de eindstand op 2-3. Het Rotterdamse Actief 3 is volle dig overklast door de heren van Scylla. Met het grootste gemak had men dan ook een 40 voor sprong. Doordat Scylla de zaken wat al te gemakkelijk ging aan pakken kwam Actief op 4—1. Maar verder heeft Scylla het Een van de vele treffers in de derby UVG'DWS. niet laten komen,, dat via een 8—1 ruststand, een alles zeg gende 18—1 zege behaalde. Een uiterst glaé veld heeft de da mes van Spartaan en DWS par ten gespeeld in hun ontmoeting. Er was veel balverlies, doordat dit zo belangrijke spel onderdeel uiterst glad was. Hierdoor werd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3