SCHIEDAMSCHE COURANT 'ZONDE VAN KIJKGELD' Inbrekers actief in week-end Volkstuinders niet akkoord met lastenverzwaring BIPS ■>r -1 i HUISHOUDSCHOOL VERHUIST NAAR NIEUW GEBOUW Rijnmond stuurt met kritiek naar b. en w. brief Hl jö J 8 SRJJ Voorstel oplossing impasse Minister telegrafisch herinneren aan gesprek over drinkwater mm Over bestemmingsplan binnenstad NÖG GEEN ANTWOORD OP TWEEDE BRIEF Politie ijverig Wegpiraten vliegen de bocht uit D '66 vergadert Dinsdag 9 oktober 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24838 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Gorzenaren klagen over storingen op televisie Schiedam Bijna 1200 bewoners van Schiedam- Zuid hebben hun handteke ning geplaatst onder een oproep aan b. en w. en aan de PTT om iets aan de steeds ondraaglijker wor dende storingen op de tele visietoestellen te doen. De actie is op touw gezet door enkele huisvrouwen uit de Gorzen, die aange voerd worden door me vrouw Van Heiten uit de Gasstraat. Het afgelopen half jaar heb ben voortdurend in aantal toenemende Gorzenaren hun ongenoegen laten ho ren over het slechte beeld, dat zij uit Goes en uit Lo- pik ontvangen op de beide t.v.-netten. Vorige week dinsdag werd dat 15 huis vrouwen te gortig en gin gen zij, gewapend met handtekeningenlijsten, de straat op. .Huis aan huis hebben we gebeid of de mensen bereid waren bun signatuur te plaatsen onder de op roep formulieren", zegt me vrouw Van Heiten. Iedereen heeft zijn handtekening gezet, behalve de mensen die niet thuis waren; daar zijn we ook niet later naar terug gegaan. Ook de bewoners, waarvan, de televisie aangesloten is op een centrale antenne, hebben we de lijsten niet voorgehouden, hoe wel er onder die mensen ook zeer veel ontevreden zijn over het beeld". De oorzaak van de storingen fs tot nu toe niet bekend. De pers dienst van de PTT laat weten, dat er, zodra de oproep ontvan gen is, zal worden uitgezocht hoe de storingen verholpen kun nen worden. „Voor zover wij weten is de ont vangst in Schiedatn-Zuid goed. We begrijpen dan ook niet goed, waarom de mensen pas na een half jaar reageren. Maar we zullen in ieder geval naar de oor zaak gaan speuren," aldus de persdienst. ALTERNATIEF Voorlopig hebben de bezitters van door storing geteisterde toestel len een alternatieve regeling ge troffen: „We kijken aan het be gin van de avond bij wie het beeld het meest aanvaardbaar Is. En daar gaan we dan kijken. Dan zien we tenminste iets", zeggen de huisvrouwen. De bewoners overwegen om geen kijkgeld te betalen. „Logisch. Voor dat geld mag jc toch best een mooi beeld verwachten? Neem no Berend Boudewijn, die was laatst op t.v. Hij werd in eens twee maal zo dik en vier maal zo lang. En hij is al zo lang, de stumperd. Daar betaal je toch niet voor?" „Er zijn natuurlijk ook mensen, die niet klagen", zegt mevrouw Van Helien. „Maar dat zijn na tuurlijk zwartkijkers". Schiedam De 15-jarige inbrekertjes J.K. en L. van K, werden op heterdaad betrapt, toen zij een kelder in de Parkweg binnendrongen. Voordat zij 's och tends door hun moeders werden opgehaald, beken den zij elf inbraken te hebben gepleegd, waarbijj voor 400 gulden aan gereedschap was ontvreemd. Een machinefabriek in de Nieuwe Mathenesserstraat heeft oök bezoek gehad van inbrekers. Een ruit aan de achterzijde van de fabriek was vernield, kasten en la den waren opengebroken, en er is wat kleingeld ont vreemd. De schade bedraagt 200 gulden. Dok de 48-jarige heer C. de R. uit de Veenlantstraat klaag de bij de politie over het nachtelijk bezoek van enkele inbrekers, die zich toegang hadden verschaft tot de wo ning door een ruit aan de achterzijde te verbreken. De heer R. mist een pick-up en een klokradio ter waarde van 450 gulden. Het ingenieursbureau Terwis- scha BV en de firma L. van de Water, beide op de Bui tenhavenweg, bleken ook uit verkoren door inbrekers. Ruiten waren ingeslagen, bu reaus waren doorzocht, maar er werd niets vermist. De schade is gering. MiiHüiiiW Raadsleden A. Wiegman en D. Rensman i van de tuinen op ihet compfex Thurlede. Schiedam De besturen van de plaatselijke volkstuin- houdersverenigingen noch het Algemeen Verbond van Volkstuinhouders gaan ak koord met het concept, dat moett leiden tott det verlen ging van het bestaande hunrconttractt met genoem verbond. Was dit concept op zich al te be twisten aanvullend clausules maken het voorlopig onaan vaardbaar voor bestuurders van liet verbond en de betrokken verenigingen „Thurlede" en „Vijf Sluizen". Dit werd duidelijk tijdens de vrij dag gehouden vergadering van de Adviescommissie voor Volk stuinen. Het accept en de nage komen aanvullende clausules houden een enorme kostenver hoging ln voor de tuïnhouders. Volgens woordvoerders namens het Algemeen Verhond en ver enigingen is er thans sprake van ee geheel nieuw en voor alle betrokkenen niet te accep teren contract. In overleg met de commissie is het concept naar B. en W. terugverwezen. Zowel het Algemeen Verbond, als directe huurdr van de com plexen, als de besturen van „Thurlede" en „Vijf Sluizen" gaan zich over de materie bera den. De commissie van bijstand verklaarde zich beieid een ge sprek voor te bereiden tussen deze besturen en de wethouder van financiën als man achter de schermen. Zijn beleid dient gezien te worden als een -voorspel van de nade rende begrotingsdebatten waar in de kostenbesparingen cen traal komen te staan. De tuin complexen vergen de gemeente jaarlijks IS3.000 gulden. Hier te genover staat 23.000 gulden aan inkomsten uit complexen-ver huur aan het Algemeen Verbond van Volkstuinhudersverenigin- gen. De bestuurders van de voikstuin- dersverenigïngen en overkoepe lende organisatie wijzen er ech ter op, dat de complexen meer een meer een functie krijgen te vervullen in de algehele recrea tieve sector. Ze gaan door voor wandelparkten met een stukje unieke natuur waaraan de leden een belangrijke steen hebben bijgedragen. De in het accept voorgestelde kos- tenverzwarïng kan bovenidten funest zijn voor de minder draagkrachtigen onder de tuin- houders, waaronder veel bejaar den, Alleen op het complex „Vijf Sluizen" ligt de verhou ding op dat punt al fifty-fufty. Voor de besturen is het doorvoe ren van een rigoreuse kosten, verzwaring van ook een onver teerbare kwestie. Verbondsvoor zitter Vlieger: „De pap wordt nimmer zo heet gegeten als ze wordt opgediend". Bovendien zal de wethouder wellicht reke ning hebben gehouden met een onderhandelingsmarge. Althans, daar hoopt men op. Vlaardingeii De gemeenten Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis hebben nog geen ant woord ontvangen op hun geza menlijke brief aan het ministe rie van Binnenlandse Zaken. In die brief verzoeken ze de minis ter om een onderhoud over de mogelijkheid van een tegemoet koming voor de prijs van het drinkwater. Mocht bet antwoord niet binnen redelijke tijd te ver wachten zijn dan overweegt de Vlaardingse wethouder voor economische zaken, Jac. van der Linden, de minister telegra- fisch aan de brief te herinneren. det is voor de tweede maal, dat de drie gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis een der gelijk verzoek tot het ministerie richten. De eerste brief ging naar de minister van het vorige kabinet. De bewindsman vond toen, dat er geen redenen waren om een gesprek over de drink- waterprijs aan nte knopen. Db drie gemeenteraden namen met dit antwoord geen genoegen en stelden een tweede brief op, waarin ze op hetzelfde verzoek om een gesprek aandringen, dit maal bij het nieuwe kabinet. De drie Waterweggemeenten wil len een tegemoetkoming in de verhoogde drinkwatertarieven om te voorkomen, dat het drink water juist in dit gebied on evenredig duurder zou worden dan in andere gebieden van Ne derland. Ze vinden het aan vechtbaar, dat de consumenten het slachtoffer zijn van een hoge prijs, die weer het gevolg is van dure zuiveringen van verontreinigd water. Zoals bekend komt het drinkwater voor de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis uit het spaarbekken van de Bïesbosch. Een kubieke meter drinkwater kost in dit gebied één gulden. In Enschede is dat veertig cent per m3. Rotterdam heeft er als leverancier van Biesboschwater geen behoefte aan met de mi nister te praten Schiedam Brommers, die snel heden tot 80 kilometer per uur kunnen halen, worden door de poiitie in beslag genomen. Zo zag ook de 17-jarige M. van H. zijn brommer verdwijnen naar het politiebureau, waar de maximumsnelheid van het voer tuig zal worden teruggebracht tot 50 km per uur. Op ce Horvathweg is tegen zeven automobilisten procesverbaal opgemaakt, omdat zij te hard reden. De hoogst geconstateerde snelheid was 73 kilometer per uur. J Omdat de heer G.M.S. niet in het bezit was van een rijbewijs zijn! aufo niet verzekerd was en het] voertuig een groot aantal man-i kementen vertoonde, is de wa-j gen door de politie in beslag ge nomen. Tegen S. werd proces-] verbaal opgemaakt. Schiedam De leden Aad Wieg man en Daaf Rensman van het algmeen bestuur van de Sehie- damse Raad voor Jeugd en Jon geren hebben het gemeentebe stuur een voorstel gedaan over de formele en practische afwik keling van de moeilijkheden, die tussen het dagelijks bestuur en de coördinator van de SRJJ ge- 'fezén zijtr. He; tweetal, dat de gemeenteraad in de SRJJ vertegenwoordigt, meent, dat op zo kort mogelijke termijn zodanige maatregelen moeten worden getroffen, dat de werkzaamheden van het SRJJ» bureau aan de uitbouw van het beleid hervat kunnen worden. Voigens <ie heren Wiegman (D'66) en Rensman (PPR) dient het algemeen bestuur te worden aangevuld met vijf deskundigen op het gebied van de werkzaam- j heden, waarmee de SRJJ zich] bezighout, j Deze vijf zouden volgens de statu ten hel dagelijks bestuur van de jeugdraad moeten vormen. Wiegman en Rensman hebben i aan burgemeester en wethou-j uers een lijst voorgelegd met namen. Hiervan kan gebruik ge maakt worden bij het voordra- gen van bestuursleden aan de[ gemeenteraad. De twee raadsleden hebben met hun voorstel aan b en w gerea geerd op de mislukte bemidde lingspoging van het college om de breuk in de SRJJ te herstel len. „Wij achten de tijd gekomen een oplossing voor de ontstane im passe voor te stellen, aangezien de leden van het dagelijks be stuur bun functies ter beschik king stellen," aldus de heren Wiegman en Rensman. yvs«t Syffs - De openbare huishoud- en indu strieschool voor Schiedam en Omstreken is gisteren aan de Mauritsstraat naar het nieuwe schoolgebouw aan de Valerius- straat in Groenoord verhuisd, Reeds om acht uur reden de eerste verhuiswagens voor het sterk verouderde pand om de ongeveer tweehonderd kisten met materiaal over te brengen naar de pas voltooide school. Omstreeks het middaguur was het meeste werk voor de verhuizers achter de rug. Het personeel en de leerlingen van de school had den toen het uitpakken van de kisten nog voor de boeg. Hier aan werd gisteren en vandaag alle beschikbare tijd besteed, zodat de lessen niet doorgingen. Voordat de leerlingen naar de nieuwe school overgaan, zullen nog wel enkele weken verstrij ken. De officiële opening van de school is half december ge pland. Heet verhuizen naar een nieuwe school is hard nodig. Al jaren kijkt het bestuur van de school er naar uit. In het nieu we gebouw heeft de school de beschikking over dertien loka len, bovendien bestaat er de mogelijkheid om het gebouw met negen lokalen uit te breiden op het zelfde terrein. Schiedam De Rijnmond- raad heeft een brief met kritische opmerkingen over het bestemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad naar b. en w. van Schie dam gestuurd. Dat zei de plaatsvervangend voor zitter van de Rijnmond, de heer C. Roozemond (PvdA) gisteren op een Rijnmondvergadjring. De brief werd gestuurd in het kader van het vooroverleg tus sen beide raden. In de vergadering werd het voor stel van de Rijnraondraad be handeld om instemming te be tuigen met de bouw van wonin gen in de Schiedamse binnen- siad. Dit ondanks dat de Rijn mond eerder had besloten de totstandkoming van plannen voor woningbouw in gebieden waar de milieubelasting door stank meer dan dertig procent bedraagt niet te steunen. Vol gens het bestuur moet echter voor Schiedam een uitzondering worden gemaakt om de verpau pering tegen te gaan. Het voorstel werd uiteindelijk unaniem gesteund. Alleen de VVD in. de Rijnmondraad had bij monde van mevrouw Fe- nijn-van Delft entgc bezwaren. Z' j diende een voorstel van orde in om zowel het voorstel wat betreft de plannen betreffende Schiedam als een ander voorstel over bouwplannen in Zwarte- waal van de agenda te schrap per.. Zij wilde de plannen aan houden totdat de gemeentebe sturen hun oordeel hadden ge veld, Niemand buiten de WD steunde echter dit voorstel. KVP'er Van den Berghe had ste vige kritiek op het feit dat het voorstel erg onvolledig en on zorgvuldig was opgesteld. „Een heel stel belangrijke aspecten zijn buiten beschouwing gelaten, zoals bijvoorbeeld de lawaaibe- lasting en alternatieve bestem mingen voor het gebied". Hij voerde tevens aan of er wel eens aan was gedacht of het hek- plan economisch uitvoer baar zou zijn. Ondanks deze be zwaren kon zijn fractie hij sprak ook namens de PCG zich achter het voorstel scha ren, dat bebouwing in de Schie damse binnenstad niet moest worden getorpedeerd. Het aannemen van dit voorstel door de Rijnmond betekent niet, dat zij ook akkoord gaan met het gehele bestemmingsplan. Nadat de gemeenteraad van Schiedam en Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het plan onder ogen hebben gekregen, zal de Rijnmond via GS weer om formeel advies worden ge vraagd, dan over het hele plan. Schiedam Met een vaart van 80 kilometer per uur reed de 2B-ja- rige dienstplichtige soldaat H.P.C.M. van O. met zijn auto de hoek om, de Philippusweg op. Doordat de personenwagen gladde voorbanden had, raakte de auto in een slip en botste hij tegen een geparkeerde vracht wagen. Zowel de bestuurder O. als de an dere drie inzittenden, S.M..B (19), G.A.S. (18) en N.M. van (19). allen uit Rotterdam, hepen kneuzingen op en gebro ken en door de lippen geslagen tanden. Naaat zi] in het Gemeentezieken huis waren behandeld, keerden de Rotterdammers naar hun woonplaats terug. Schiedam De* afdeling Schie dam van D'66 vergadert van avond in het openbaar over het concept-programma voor de ge meenteraadsverkiezingen in 1974. De bijeenkomst begint om acht uw en wordt gehouden ln de fractiekamer in het oude stad huis op de Grote Markt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1