Alleen naar winst Volley-dames profiteren WEINIG MOEITE Geprikkelde sfeer m SHELL VER ZWAKT mS Herenteam buigt Iaat gggg mmm V-4: SCHIEDAMS CHE COURANT DINSDAG 9 OKTOBER 1973 Amsterdam Het eerste da mesteam van Juventus heeft aangetoond dat de te leurstellende competitie start van vorige week tegen SV Noordkop uit Den Hel der slechts ep een vergis sing berustte. Juventus- coach Rienus Gerritsma had zijn ploeg ruim van te voren in de Amsterdamse hal verzameld teneinde de Schiedamse dames vol doende geconcentreerd aan de start te brengen. Deze concentratie werd voor de aanvang van de wedstrijd reeds verstoord omdat de jurytafel door Juventus'op- ponent Racing Agon uiterst gebrekkig was georgani seerd. Hoofdscheidsrechter P. v. Vliet wenste geen genoegen te nemen met alleen maar een in liggende positie functionerende wedstrijd- klok. Ook het feit dat zich slechts één persoon achter de jury-tafel bevond om tegelijker tijd de functies van scorer tijd opnemer en 30 sec. operator te vervullen kon zijn toestemming niet wegdrageo- Nadat de2e problemen grotendeels waren verholpen begon dc wed strijd. zonder scorebord, tien minuten tc laat. Juventus ge bruikte in de beginfase alle tijd om de aanval secuur .en doel treffend op te zetten. Jenny Paans scoorde enkele malen fraai vanonder de basket maar doordat Racing Agon ook geen moeite had om de weg naar de - ring te vinden konden de Schte- damse dames toch geen afstand nemen (10-10 in de 11e minuut) Onder het bord werd bet moei lijker voor Juventus om tot sco ren te komen, omdat Racing Agon op een fellere verdediging overschakelde. Het was taktiscb juist dat de Schiedamse dames toch tracht ten d.m.v, drives de A'damse verdediging te penetreren ten einde persoonlijke foutenbij de tegenstanders uit te lokken. Door middel van breaks waarin Tilly Quist zich onderscheidde ken Juventus de rust met een 18-24 voorsprong ingaan. De wedstrijd had reeds bij rust beslist kunnen zijn, indien Ju ventus de vrije worpen wat be ier benut had. Het regende na melijk persoonlijke fouten in deze door de scheidsrechters voortreffelijk maar streng geflo ten wedstrijd. In de tweede belft zag het wedstrijdverloop ei voor Juventus aanvankelijk niet zo rooskleurig uit. De aan val miste de souplesse van de eerste helft en vooral door een fanatieke inzet van de Amster damse dames kon Racing Agon in de 9e minuut langszij komen: 32-32. Gelukkig voor Juventus groeide de jeugdige speelster Tineke Aleman naar grote hoogte. De gehele wedstrijd had zij zich reeds onvermoeibaar getoond in de verdediging en vooral door baar.bemoeienissen met de aan val kon J uventus uitlopen naar een 47-5S voorsprong in de 17e minuut. Met 'n laatacte krachts inspanning probeerde Racing Agon nog de achterstand in te lopen maar Juventus verdedig de bekwaam. Eindstand 57-63. Scores: T. Aleman 12; T. v. Schijndel .12; J. 't Hart 11. JENNY PAANS-.-doeltreffend Spakenburg De heren basket ballers van Juventus, vorig jaar min of meer in de versukkeling geraakt door het ontbreken van een trainer/coach, speelden hun eerste wedstrijden tegen SVS in Spakenburg. De Schiedammers die dit seizoen J. van Pelt aan trokken als trainer/coach, had den in Spakenburg een onzekere start Juventus nam een snelle 0-4 voorsprong, maar SVS coun terde, sterk via snelle breaks en bracht de stand bij 12-12 weer in evenwicht. Juventus dacht het probleem van de snelle breaks op te lossen door zich sneller in de verdediging te groeperen. Maar dok daarop vond Spakenburg een doeltref fend antwoord, en koos/plotse ling voor het afstandschot en drukte door naar een 28-18 voor sprong. Maar Juventus herstelde zich weer en beperkte in de eerste helft de schade tot 34-28. Tn de tweede helft kwam echter dui delijk naar voren dat de ver jongde Juventus-ploeg vooral aanvallend nog moet worden bijgeschaafd. Door te gehaast aanvallen werd te vaak ver zuimd de lengte van pivot Rob Mark uit te buiten. Daardoor moest het nu vooral van indivi duele acties komen, waarin vooral Willem Weeda en Wim Cordemans succesvol waren. Toen ook nog bleek dat de Schie damse defensie nu wel goed ge sloten bleef, nam Juventus zelfs een kleine 48-46 voorsprong. Het was echter ook het moment waarop Juventus verzuimde door te drukken, waaraan een condi tionele achterstand niet vreemd was. SVS profiteerde bekwaam van de plotselinge Schiedamse fouten en behaa'de een 65-58 zege. Topscorers Juventus: Wil lem Weeda 7-10 en Wim Corde mans 8-9. -.;•/.■ CAS VAN KOETSVS.D drie overwinningen Schiedam - De tafeltennissers van Bruynzeelkeukens 2 deed goed werk door het lastige Irene op eigen tafel met 3-7 te kloppen. Door deze zege blijven de Bruynzeel-reserves volop meedraaien om de boven ste plaats, Schiedam Van de drie Schiedamse korfbalvereni gingen is Succes de enige geweest die twee punten in de wacht heeft weten I® slepen. De beide anderen, Schiedam en ODI, behaal den geen enkel punt. Suc ces speelde een harde, maar sportieve wedstrijd tegen Cbarlois. In deze wedstrijd bewees Succes, dat een homogene ploeg ïs. met een flinke inzet. De blauwwitten keken al vlug tegen een 1-0 achterstand aan. Met een zuiver af standsschot kwam Charloïs op 2-0. Dit alles ontmoedig de Succes niet, het streed rustig verder. Via Els Ru seier, die en strafworp be nutte, kwam de stand op 2-1. Deze aanval bleef strijden, en na een mooie combinatie schoot Lia Duif buizen haarzuiver raak, 2 1. Na de rust stootte Succes rustig door. Van de gebrui kelijke inzinking was deze keer geen sprake. Met een afstandschot zorgde Chris Alblas voor 2-3. Chris, die de gehele wedstrijd blijft sjouwen, zorgde voor de definitieve overwinning. Al zijn sjouwwerk werd dus beloond. Hij scoorde rustig zijn tweede doelpunt van afstand: 21. Schiedam verloor van Zwervers roet 6-4. Zwervers bleek fysiek veel sterker dan Schiedam. Het - vras dan ook al snel dat Zwer vers 1-0 maakte. Vlak hierna zorgde aanvaller Freek Veer voor 1-1 met een afstand schot. Nu begon Zwervers al uit te lo pen. Twee doelpunten, en de stand was 3-1. Na de rust scoor de Schiedam ook enige keren. Hans Josen schoot met een af- standsschot 3—2. Zwervers speelde echter doelbewust naar een overwinning, en gaf Schie dam geen enkei moment de jeans om gelijk te maken. Het tt-as dan ook al vlug weer 4-2. Weer was het Veer die scoorde. Met een strafworp zorgde hij voor 4-3. foe Zwervers wilde de overwin ning veilig stellen Het maakte vlug 5-3 en 6-3. Het laatste doel punt kwam uit handen van Chris Niehot. Met een frommel- bal onder de paal zorgde hij v0or 6-4. Deze strijd is verdiend gewonnen door Zwervers. Het v eaige wat jammer was is, dat ae scheidsrechter door bet vele fluiten het spel wat doodfloot. verloor met 5-6 van Fluks. tfet wrren de Noordwijkers die ^V;vodtal - in- de eerste helft de strijd bepaalden. Het plaatsen /•i bij ODI was slecht. Dit het -^l in de eerste aanval nog- wat te wensen over. ODI Ook deze keer wordt de Schiedamse doelpoging door Fluks onschadelijk gemaak moet zich er. natuurlijk ook nog op instellen, dat Johati van 't Hoff. de plaats van aanvaller CosticR Toussaint inneemt. Toussaint is voor zijn werk zaamheden voor een half jaar naar Peru. Hoewel ODI verloor nam het toch nog wel even de leiding. Arie van 't Hoff schoot vanaf de lijn naar 1-0 Nu ging Fluks het spel bepalen. Het liep zelfs uit tot 1-5. Na de rust kwam ODI terug. De nieu we opstelling had de rust in het spel gevonden. Het ging rustig inlopen. Met twse treffers van Arie van 't Hof werd het 3-5. Een strafworp van Ton Sprayt betekende. 4-5. Nu liet Fluks toch ook nog wel wat zien. Het scoorde vlug het laatste doel punt: 4-6. Met nog een Schie damse treffer van Joban van 't Hoff werd de einduitslag 5—6. ODI heeft de eerste plaats in hun afdeling moeten afstaan aan Fluks. Fluks leidt nu met 1 punt verschil. Vlaardingen De dames van Volley'68 speelden thuis tegen Compri- Delta uit Zwïjndrecht. De le set won Volley vrij snel met 15—7. De aanval van de dames was hard en gevarieerd. In de 2e set werd het team. echter overdonderd door o.a/de harde serves van één van Compri Delta meisjes. Volley verloor deze set met 5—15. In de derde set ging het zo goed serverende Compri Delta meisje bij het blokken door haar enkel," hieruit putte Volley weer- moed en won het de 3e set met 15—4. In de 4e set kwam het Compri Delta meisje er weer in op de serveer plaats, maar sloeg nu alle ballen fout. Hierna ontstond er een vervelende stemming bij de dames van Compri Delta. Lelijk kijken en schelden op el kaar zelfs tot na de wedstrijd in de kleedkamer. Hier profi teerden de Volley dames van en wonnen de laatste set met 15—6 en de wedstrijd met 3—1. Maassluis Da vreugde van de eerste volle winst was van korte duur bij het korfbal twaalf tal van Maassluis. Leek een omme zwaai te rijn bereikt met de winst van vorige week, nu bleek eens te meer tegen Vaito in De Lier, dat Maassluis er nog lang niet is. Af gauw bleek dat Valtó een voor beeld voor het jonge Maassluise twaalftal was, Valto richtte zich al gauw tegen de bezoekers door sterk aan de bal te zijn. Soepel draai-de de ploeg en 'ver der was precisie het „devies". Maassluis had daar geen ant woord op. kwam weliswaar bij tijd en wijle tot een goede atta que en liet zich verleiden tot buiten het regelmentaire. In de beginfase miste Jan Wijn- horst al een strafworp, na een 0—1 achterstand. Mieke van der Gaag herstelde de fout en Maassluis ging gelijk op. Valto liep weg naar 51 maar dat was nadat Henny Niemand zo onder de jndiruk was na de 14 dat hij het presteerde weer eens een strafworp te missen. Jan Wijnhorst ert Simon de Bes zou den het beter doen waarbij ook Valto scoorde: 6—3. Dick Hu- nert tekende het vierde punt voor Maassluis aan ha een tus- sensprint van Valto: 4—8. Jan Wijnhors: wa3 goed voor 58 en Valto liet toen niet met zichj spotten: 5—10. Wilma deed nog iets terug: 610. Het vollybalteara van Shell speelde uit tegen Gerard de Lange RC 5. Gerard de Lange speelde beter en vlotter. De combina ties klopten beter. Het Shell-team dat zich vorig seizoen maar net kon handhaven in de tweede klasse zal ook dit seizoen zich erg moeten inspan nen om in deze klasse te blijven. Het team is ver zwakt door het vertrek van enkele spelers. In de wedstrijd tegen Gerard de Lange toonde het team weinig routine, vooral de achterhoede was traag. Gerard de Lange won deze wedstrijd met 3 I. De setstanden waren Ja 8, 15 12,15 9. Don derdag speelt Shell tegen MVC. De dames van Shell speel den eveneens een uitwed strijd tegen Top lm Den Briel. De dames gingen goed van start en de eer- $te set werd gewonnen met 15 6. In de tweede set werd in het achterveld echte slecht gestopt, .het geen teveel punten kostte. Het Shell team verloor deze set met .15—9. Ook de derde set werd verlo ren, stand 15—6. In da vierde 'set ging het gelijk op tot de stand 10 9. Toen kreeg Shell-aanvoer- derster Korrie Bovenberg een knieblessure. Daar de dames van SheJ slechts met hun zessen waren en ze de wedstrijd toch uit wilden spelen bleef Korrie meedraaien. Voor Top was het toen niet moeilijk meer de vierde set te winnen. De stand werd 15 Schiedam De vaste visploeg van de Vlaardingse Hengelaarsbond maakte een proeftrek in de voorpias van het Prinses fieatrixpark. Een collegiaal gebaar tegenover de Schiedamse hengelsportvereni ging „Schiedam en Omstreken" waarvan het bestuur iets méér over de visstand wilde weten. De visploeg hanteerde hiervoor de 50 meter zegen, sleepnet met kuil, het betrof evenwel geen grondige af- vissing van dit deel van het waterareaal in het park. Meer een steekproef met de gedachten:wat wé hebben kan bekeken worden. Na het sluiten van de. loodrahd kwam een partij vis van naar schat-1 ting 200 kg tijdelijk boven water. Hieronder bevonden zich ca twin tig zware- en middelzware schub- en spiegelkarpers, snoeken, baars, snoekbaars en de nodige witvissen in 'uiteenlopende maten en gewicht. De conditie van alle vissoorten laat niets te wensen óver. De groeisnelheid van de karpers is de afgelopen zomer weer bijzonder groot geweest. Voor de vissers met de lange hengel is het belang rijk om te wéten,dat ook de brasem- en voomstand zich gunstig blijft ontwikkelen. Voor de talrijke wandelaars in het park was hei binnenhalen van de zegen een attractie apart.; De sportvissers onder de kijkers kregen de gebruikelijke koortsrillingen bij het aanschouwen van de kanjers van karpers waarop ze mogelijk deze zomer, zonder succes, uren achtereen gevist hebben. Met 5 punten uit drie wedstrijden wordt vooral de ontmoeting met Valkenberg belangrijk. Tegen Irene won Cas van Koetsveld zijn drie partijen. Ron van der Aa kwam tot twee zeges. Hij verloor alleen van Zandvliet, terwijl Peter van den Broek zijn enige zege op Zandvliet, be haalde, maar tegen van Unen en Waaijenberg ten onder ging. Het goed gespeelde dub belspel bracht de totale debet zijde-score op 7. De sfeer tijdens het duel liet veel te wensen over en de verstand houding tussen bepaalde spelers werd er tijdens het wedstrijd- verloop niet beter op. Bruyn- zeel-begeleider Ab Kelderman was hierover beslist niette spreken en heeft, een en ander met 't team besproken, teneinde in het.verdere competitieverlaop onaangenaamheden te voorko- men. De arbiters hebben geen ven maar zouden ;wel rapport officiële waarschuwingen gege- uitbrengén over bepaalde inci- denten. /- Vlaardingen Het, eerste herenteam van Volley'68 won thuis met ,3-1 van WHV uit Asperen. In de eerste set liepen de Volley heren makkelijk uit tot de stand 13-9. WHV kwam nog even terug tot* 13-5, maar daarna stootte Volley door en won de set met 15-5. In de tweede set geloofden de Volley-heren het wei. Het werd te gemakkelijk opge- in WHV is, onder blok,, kansloos, tegen deze aanval van Volley. nomn en weldra stonden ze aachter met l-io, Volley kwam terug tot 6-10, maar Asperen draaide op dat moment erg goed en won de set met 15-12. de derde set werden Eduard Oosterlee en Jan Zevenbergen erin gezet voor Ben Vesting en Ton Valster. deze twee speelden erg goed, vooral Eduard Ooster lee, waardoor het in de derde set goed draaide. Volley won deze set met 157. Vooral de opstelling Kees Zevenbergen als spelverdeler en Edurad Ooster lee en Peter van de Weyde als aanvallers boezemde veel ont zag in bij de WHV spelers. Ook deex-AV340 speler Sjaak Thijs- s speelde vooral in de laatste set bijzonder goed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4