SCHIEDAMSCHE COURANT IIS SCHUCKINK KOOL MOET WEG' Dertig jaar koor Filmfestival Foliiia succes Bewoners west sleutelen aan leefbaarheid Mariastraat GG en GD ent in tegen rodehond Winkeliers starten morsen met actie Inbraak bij Centrum-Oost COMMISSIE ONDERWIJS AKKOORD Voor meisjes van 12 tot en met 15 jaar INTERIM BESTUUR SRJJ: Romantiek in het Delta Hotel DELTA Inbrekers maken voor duizenden buit bij Salari Voorzitter Singelkwar tier overleden Woensdag 10 oktober 1973 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24839 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De onlangs opgerich te winkeliersvereniging City- Centrum-Schiedam begint mor genavond met een grote actie om het kopen in eigen stad te bevorderen. Morgen, aanstaande zaterdagmid dag. en op de koopavond op 18 oktober worden er ongeveer vierduizend enveloppen gratis in de stad uitgedeeld tijdens een sonde van diverse drumbands en majorettes door het city-cen- trsim. Soxniniige van deze enveloppen be vatten een prijs. In het totaal is voor ruim 15 duizend gulden aan prijzen besehikbaax gesteld, onder, andere een aantal Feyen- oord-t o egangsbewijzen en vijftig kaartjes voor de wedstrijd SW-Volendam. Bij City-Centrum-Schiedam zijn meer dan 160 middenstanders aangesloten. Schiedam, r? Inbrekers hebben uit; het buurtcentrum, Oost aan de Dr. Zamenhofstraat een radio weggehaald. Het apparaat beeft een waarde van 120 gulden. Men kwam binnen door een raam te forceren; Schiedam Schiedam sluit zioh aan bij'de in oprichting zijnde Stich ting Onderwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg-Noord. Het is de bedoeling dat wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff als verte genwoordigster van de gemeente zitting neemt in 'de stichting, waar aan Schiedam, evenals Viaardin- gen en Maassluis subsidie zai ver- lenen. Deze plannen zijn.-gisteravond goedgekeurd door de gemeentelijke Commissie Onder wijs, Slechts de goedkeuring van de ge meenteraad staat de definitieve aanslui- ting.bij de stichting nóg in de weg, De stichting gaat zo gauw mogelijk draaien. Het dagelijks bestuur van deze instelling in oprichting heeft opdracht ge geven voor de voorbereiding yan de nota riële acte, die de formele oprichting van de stichting tot gevolg hééft. De gemeentebesturen van Schiedam, Vlaar- difvgen en Maassluis worden, in tweeërlei hoedanigheid betrokken bij de stichting, waaraan al enkele jaren gewerkt wordt, GEZAG De colleges van de drie gemeenten treden enerzijds op als Ihet gezag voor het open baar onderwijs m hun gemeente, ander- zijds moeten zij het benodigde geld ver strekken om de functionering van de stichting mogelijk te maken. Volgens burgemeester en wethouders van Schiedam moet er een regeling komen, waarin de samenwerking en het overleg tussen de drie gemeentebesturen gestalte krijgen, temeer daar het bij de subsidië ring om grote bedragen kan gaan. Inmid- dels hebben de wethouders van onderwijs en van Tinanciën- van de gemeenten èen concept-regeling samengesteld. De ontwerp-statutenzijn in overleg met de drie gemeentebesturen, de betrokken schoolbesturen en met het Ministerie van Binnenlandse Zaken samengesteld. Overleg met de laatste was noodzakelijk om aan de voorwaarden te "kunnen vol doen om het personeel aangemerkt te krijgen als ambténaar in de zin van de Algemene Burgerlijke Pensioenwet. 1974 Wellicht start de onderwijsbegeleidings dienst aan het begin van 1974. Dit is naar voren gekomen tijdens een ih oktober Het pand aan de Tuinlaan, waar de injecties ge geven worden. i Schiedam De Gemeentelijke G^eeskundige en Gezondheidsdienst stelt meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar de komende weken in de gelegenheid zich tegen rodehond te laten inenten. Deze be smettelijke ziekte geeft bij pas zwangere vrouwen grote kans op ern stig blijvende schade bij het kind. Door middel van inenting is deze zwanger Is, omdat de inenting ziekte tegenwoordig afdoende te dan voor het kind risico's kan voorkomen. Hiermee moet mén opleveren, niet wachten totdat men reeds Hét inenten kost tien gulden per mI f; ii 7- 7 Schfedagi.Het dagrfyks^.bcstuu^jran. de ..Scjtiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft zware kritiek geuit op de SRJJ-coördinator Casper Schuckink Kool. Volgens de interim bestuursleden valt niet met hem samen te werken en zij menen, dat ook een eventueel volgend bestuur zal afknappen op de zeer te wensen over latende contactuele eigenschappen van de coördinator, die uiterst ongeschikt is om in een team te werken, aldus de dagelijks bestuurs leden Kees Bultjer, Frans Prins en Daan Vrauwdeunt. Dit drietal vindt in wethouder Jeugdzaken Bert Kaptein en. burgemeester .H. Roetfsema bondgenoten wanneer het om een beoordeling van de persoon Schuckink Kool gaat, maar deze college-leden zien af. van een ontslag van de veel omstreden coördinator, omdat dat de ge meente dertig duizend gulden per jaar zou gaan kosten. Handhaving van Caspér is echter niet mogetijk, menen de huidige, interim bestuursleden, die het ter ziele gaan van de zo met mc6ite opgerichte jeugdraad voorspellen- als de heer Cchuc- kink Kool niet opstapt. Deze is echter niet van plan zijn post in het Proveniershuis te veriater., omdat hij het conflict, dat tussen hem en de bestuurs leden gezamenlijk onbenullig vindt en de samenwerking met het drietal nog best aanvaard baar acht. WACHTGELD Bultjer, Prins en Vrauwdeunt vin den het echter dik de moeite waard om de dertig duizend gulden, die als wachtgeld aan Schuckink Kool na diens ontslag per jaar zouden moeten worden uitgekeerd, uit te trekken voor het behoud van de SRJJ. Zonder haperen bleken de drie be stuursleden, eind vorig jaar in- geschakeld om de toen passen op de plaats makende jeugd raad weer een zet in de goede richting te geven, fouten aan de dag te kunnen leggen van Schuckink KooL Zo zou hij twee weken lang in het achterhuis bezig zijn geweest me; de verbouwing, terwijl op zijn bureau de dringend af te handelen kwesties zich opstapel den. Een verlate!uitgave van de beleidsnota van de SRJJ. was daar onder andere het gevolg ven. y-^^émeéatël^i^wethouders zo-I' wel een lijst met klachten van: het bestuur, over Casper in be handeling als een beschuldigen de nota over de bestuursleden van Casper. Het interim bestuur wil van zijn functie ontheven worden, wan neer het ontslaan yan de coördi nator onmogelijk blijkt. Volgens de gemeente rs hij ambtenaar, w?t betekent, dat zijn ontslag mogelijk voor het ambtenaren gerecht zou komen. Dit zou een jaar gaan duren en vele moei lijkheden met zich mee brengen voor de SRJJ, ook wat betreft het vinden van een nieuwe coör dinator. BENOEMEN De heren Vrauwdeunt, Prins en Bultjer vinden, dat de gemeen teraad de volgende SRJJ-be- stuursleden moet benoemen. De persoon. Cuders die hun dochter laten inenten worden verzocht, bij de inenting het oranje inen-, tingsboékje of een entingskaart mee te. brengen, -waarop de inenting wordt genoteerd. De GG en GD heeft een schema gemaaktvoorhetgeven.vande inentingen. Men wordt verzocht zich hieraan te houden. De inen tingen worden van twee tot vijf uur gegeven-ia het gebouw van de. GG en GD aan de Tuinlaan 80. Twaalf-jarigen kunnen er woens- dag 17 oktober terecht, dertien jarigen op woensdag 24 oktober, veertien-jarigen op woensdag .31 oktober en 15-jarigen op woens dag 14 november. Wanneer het onmogelijk is om op de aangegeven tijd te verschij nen, is de enting ook mogelijk op dc overige op de lijst ver melde tijden. SCHEMA De GG .en GD vermeldt in. de-op roep, dat de In te enten meisjes niet zwanger mogen zijn en ten minste de eerste twee maanden na de inenting van een zwan gerschap moeten afzien. Het is wenselijk, dat meisjes die redds rodehond gehad hebben, zich ook laten inenten, omdat ^-mooiri -zekei'Tla, bf tijdens do ziekte zich genoeg anti-stoffen in het lichaam hebben gevormd om bestand te zijn tegen een Sweede contact met het virus. Schiedam Tijdens het spitsuur heeft de politie gisteren snel heidscontroles gehouden op de Burgemester Van Haarenlaan, Twee automobiliste kregen een proces-verbaal. De hoogst ge meten snelheid was 87 kilome ter. De controle vond plaats tus sen zeven en negen uur *s mor- gens. drie achten het ook noodzake- lijk, dat dei gemeente bij het af- handelen van formele zaken van de SRJJ nauw betrokken wordt. De SRJJ ligt nu stil, totdat burge meester en wethouders een op lossing voor de situatie hebben gevonden. Er zijn reeds namen genoemd voor een nieuw be stuur, de heer J. van Nunen, di recteur van de Stichting Sociaal Culturele Arbeid, K. van Dru- nen van de Rotterdamse jeugd raad, het PPR-lid Hans van der Wilk en de jeugdambtenaar Rob Wark, Schiedam De Schiedamse vereniging „Fofidia" heeft in het afgelo pen weekeinde in de grote zaal van het hoofdpostkantoor in Rotter dam een nationaal filmfestival van de PTT gehouden. Het. was voor dé eerste maal dat dit festival werd georganiseerd, door een vrijwel geheet gevulde zaal werden zestien inzendingen door de jury, bestaande uit me juffrouw G. Vérrings en de he ren P. Kottman, H. Strassers, J- Vielvotje en Fofidiasecreta- ris D. Rensman, beoordeeld. Als beste film kwam uit de bus de produktie „Beekenstein" van de heer Visser uit Driehuis. De tweede plaats was voor „Waar om ik" van de heer Haak uit Rosmalen. De derde, vierde vijfde plaats gingen alle m Schiedamse inzendingen: „De W.C. is jarig" van Fofidia-voor- zttter L. Witkamp (3e), de club film van Fofidia „Aangetekend stuk" (4e) en „Fiets" van me vrouw Witkamp finishte als vijf de. Mede door de kwaliteit van de in zendingen, die over het alge meen op een goed peil stonden, kon de Schiedamse vereniging op een succesvol filmfestival te rugzien. Zaterdagavond 13 oktober [s Nieuwe Waterweg als onver- hefwèerzoverl Stel u voor: eerst getelijk decor, een lekker drankje aan één van Een belevenis. Een evenement onze gezellige bars. Een goed be- waar u van harte welkom bent gin. Verwonder u daarna over de Prijs: f35,- per couvert. Geen culinaire hoogstandjes van onze parkeerproblemen, want er is chef-kok: geniet van een ver- ruimte voor meer dan 100 auto's, rukkelijk maal. En dan dansen Even bellen en ook u bent van de op goede muziek,metde boeiende partij. kTI/*Vri7T tel. 010-34 54 77 f TlvJ_L Li-Li (öshotwt b>) <to CtmgendMl-Grosa) Maasboulevard 15 Vlaardingen Dertig jaar bij het Orpheus-mannenkoor, Be stuurslid P. W. van Vonderen genoot er gis teravond duidelijk van tijdens de repetitie van het koor in gebouw Arcade, waar hij blij de aansteker met inscriptie in ontvangst nöm als eerbewijs voor zijn dertigjarig lidmaatschap van het bestuur. Zij* vrouw kreeg een fraai boeket bloemen. Op de eigenlijke feestdag, 5 oktober, kreeg de heer Van Vonderen van bestuur en vereniging al thuis in Oosterhout een aantal fraaie cadeau's. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus zei door middel van de heer P. Smit de heer Van Von deren gisteravond hartelijk dank voar ol het werk dat hij voor het koor heeft gedaan, dat misschien wel het meest wordt gekenmerkt door het inmiddels opgeheven jongenskoor. Op een vergadering van D'66 kwam gister avond het conflict tussen Casper Schuckink Kool [vijfde van links) en het dagelijks bestuur van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren ter sprake.. Helemaal links zit de verantwoordelijke wethouder Berf Kaptein. Hoofdmoot van de ver- gadering was echter het vaststellen van hef pro- gramma voor de ge meenteraadsverkiezin gen volgend jaar. Ver scheidene leden waren daarbij van mening dat hef strijdpunt in Schie dam het bestemmings plan vaar de binnen stad zal zijn, waarover in het voorlopig pro- gramma van D'óó ech ter nog geen definitief standpunt wordt inge nomen. Volgens fractie- voorzifter Vincent Broe- ke (Iweede van links) is het mogelijk om aan de hand van het pro gramma „nee" te zeg gen tegen de projectont wikkelingsmaatschappij Rupeo. Schiedam Het Cash- er Carrybedrijf Salari aan de Kerklaao in Kethel heeft een forse schade overgehouden aan het „bezoek" dat Inbrekers daar hebben gebracht. Uit het bedrijf verdween voor et telijke duizenden guldens aan elektrische apparatuur. De In- brékers namen vier televisies, elf bandrecorders, een verster ker met bozen en een klok mee. De mannen, die naar binnen kwa men door het wc-raampje, ei genden ztch bovendien een hoe veelheid sigaretten en shag toe met een totale waarde van zes honderd guidon. Schiedam De dienst Gemeentewerken begint binnenkort met bet herstel van het zeer slechte wegdek van de Mariastraat. De bewo nersvereniging Schiedam west wil van deze gelegenheid gebruik maken om uit te proberen in hoeverre het gemeentebestuur de toe gezegde rehabilitatie van de Mariastraat serieus bedoeld heeft. De vereniging will tevens aftasten hoeveel inspraak burgemeester en wethouders willen geven aan de bewoners in hun eigen woon» en leefsituatie. ACTIEGROEP De bewoners west hebben een ac tiegroep Mariastraat gevormd. Deze bestaat uit John Kiene- ker. Jan Pleune en Hans van der Ven, die in samenspraak met de bewoners zullen proberen, medewerking van het gemeierde- bestuur te krijgen voor de reali satie van een aantal voorzienin gen in de Mariastraat. Gedacht wordt aan parkeerkoiom- men. aan een zijde of belde zij- den van de straat, waardoor het mogelijk wordt, dat sommige bewoners een stukje groen, bij voorbeeld een boom voor hun woning krijgen: —het aanbrengen van een weg versmalling of een drempel op een kruising van de Maria straat, zodat auto's minder hard door de straat kunnen rijden: —het afsluiten van een gedeelte van de straat voor het verkeer en deze eventueel inrichten als speelstraat. BIJEENKOMST De bewonersvereniging houdt maandag 15 oktober een bijeen komst voor alle west-bewoners in het centrum De Kreek aan de lange Haven 92. Tijdens déze bijeenkomst zullen de pEnr.en van de vereniging met de bewo ners besproken worden. Schiedam De heer JJH.F. Fredriks, voorzitter van de wijkveremging het Sio- gelkwartier, is maandag avond op 60-jarige leeftijd aan een hartaanval, over leden. De heer Fredriks genoot grote bekendheid in Schiedam om al het werk, dat hij verzette voor zijn wijkveremging. Hij voelde zich eergister avond onwel en werd door kennissen naar zijn huisarts gebracht, bij wie hij overleed. De heer Fredriks zal vrij dagmiddag om 12 uur worden begraven op de AlgemeneBegraafplaats. Donderdagavond van 7 uur tot kwart voor acht is de rouwkamer van dé Dr. Noletstlchting geopend. In. verband met het overlij den van de heer Fredriks zal de. jaarlijkse feesta vond van de wijfcyereni- ging in de Passage óp vrijdagavond niét. door gaan. Ook dédansavond voor.de bewoners van het G.ngclkwartier op 20 okto ber in Arcade is afgelast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1