SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam eet minder vlees Bloemisten willen verkopen op maandagmorgen Noordierse kinderen OMZET SLACHTHUIS NEGEN MILJOEN KILO VLEES VARKENSVLEES MEEST IN TREK Gemeente koopt Gondshloétïr todr- kleding- m Kortademig door vervuilde lucht en roken Fancy-fair bracht 5000 galden op Snijwoiiden bij botsing 2 kranten voor één prijs ■mM SRJJ vraagt medewerkers voor jeugd collectie Burgemeester reikt dia- prijzen uit CAR A-onder zoek wijst uit: Zaterdag 20 oktober 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24848 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Hef spel met de bladeren.- Een; kind dat de roestbruine herfstbodes om zich heen laat dwdrfèlen. En dat de.mooiste daarvan mee naar huis neemt om ze later trots op schoof te laten zien. Of uw kind nu zo'r herfsttaak heeft meegekregen of niet. Ga dit' weekeinde Vens op uit en kijk hoe. mooi het is I bossen en parken Schiedam De gemeente Schiedam gaat alsnog de moute rij de Goudsbloem kopen. Het gemeentebestuur is erin geslaagd voor het co-mplex panden, waar de mouterij deel van uitmaakt, een lening te sluiten bij Bank Neder landse Gemeenten. Dat blijkt uit een ingezonden brief (zie daarvoor elders in deze krant) die de gemeente beeft gestuurd naar aanleiding van ons artikel van afgelopen dins dag. Wij meldden daarin, dat de provincie niet akkoord gegaan; was met het krediet dat de ge meente wilde uittrekken voor de aankoop van de panden. In de brief schrijft de gemeente dat men inmiddels een' lening aangeboden heeft gekregen en dat men die heeft geaccepteerd. Het complex panden.;— koopsom ongeveer een miljoen gulden zal .bij het réajj serehvan de plannen voor het nieuwe stads-: hart dienen vóór fret opvangen van bedrijven dié daardoor (tij-' delijk) uit de binnenstad worden verdreven. De binnenstadsplan nen zijn nog niet goedgekeurd door de gemeenteraad. Schiedam De consumptie van vlees neemt in het keu ringsdistrict Schiedam af- At men in Schiedam, VIaardingen, Maassluis en Maasland in 1971 nog 33,75 kilo per vlees per hoofd per jaar, de slagers van deze gemeenten verkochten in 1972 gemiddeld per inwo ner nog maar 33,10 kilo- Dit blijkt uit het jaarver slag over 1972 van de Schiedamse Keuringsdienst van slachtdieren en vlees en het Openbaar Slachthuis in Schiedam. In dit rapport wordt de geconsu meerde hoeveelheid vleeswaren Schiedam De Nationale Jeugd- collecte wordt dit jaar van 12 tot en met 18 november gehou den. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren, die de actie in Schiedam organiseert, kan nog collectanten gebruiken. Hiervoor komen alle leden van van j ongereno rganisaties in aanmerking. De opbrengst van de actie is voor de helft bestemd voor het plaat selijke jongerenwerk, de rest wordt bestaed aan landelijke doeleinden.. -- ■- - De SRJJ houdt maandagavond 22 oktober een vergadering, waar op onder andere wordt gespro ken over dc indeling van de stad in wijken bij het collecte ren.' Wie aan de collecte wil deelne men wordt verzocht, naar de vergadering te. komen. Deze be gint om acht uur in het kantoor van de SRJJ in het Provéniers- huis. uit het buitenland buiten be schouwing gelaten. Deze is na- meliijk onbekend in verband met de vrije invoer. De produktie van het vlees daalde als gevolg van. de afname vait het aanbod van slachtdieren met ruim' een half miljoen kilo tot ongeveer 7,5 miljoen. Vanuit andere keuringskringen werd bijna anderhalf miljoen kilo tot ongeveer 7,5 miljoen. Vanuit - andere keuringskringen werd bijna anderhalf miljoen kilo vlees ingevoerd en aan na dere keuring, onderworpen. De omzet van het Openbaar Slacht huis bereikte hierdoor een to taal van bijna negen miljoen kilo vlees, een door een totaal van bijna negen miljoen kilo vlees, een half miljoen minder dan in het voorgaande jaar. Van de productie werd 2,4 miljoen kilo bestemd voor de nationale vleesconsumptie, ongeveer een gelijke hoeveelheid wérd geëx porteerd. K' De rest bleef binnen het Keu- ringsdïstrict en. werd zelfs ver meerderd met bijna anderhalf miljoen kilo- vlees afkomstig uit andere keuringskringen. VARKENS Bij de slachtingen waren de var kens met 50925 het sterkst'ver tegenwoordigd, gevolgd door de runderen, waarvan er 10160 on der het mes gingen. Voorts wer den er 1223 biggen geslacht, evenals 501 gras- en vette kal veren en 98 schapen. Nieuw in 1972 was de slachting van veu lens. Hiervan vonden er vier de dood in het slachthuis. Van alle diersoorten werden min der exemplaren geslacht dan in 1971v «fgezien-van de biggen en de veulens. Het verschil in ge slachte varkens ten opzichte van 1971 bedroeg zelfs 1819. bij de runderen was dat getal 1480. Er, wérden ruim zestienhonderd slachtdieren afgekeurd. De Keu ringsdienst bracht in het totaal ruim. 26 honderd controlebezoe ken aan vleeswinkels levensmid- délenbedrijven, voorverpak- kingsinrichtingen, vleeswarenfa- brieken deze werden dage- Het Schiedamse slachthuis aan de Slachthuislaan. lijks bezocht in 1972 inrichting gen waar vlees verwerkt wordt en bewaarplaatsen, 'bijna de helft van de controles werd uit gevoerd buiten, de diensturen, WAARSCHUWING In het totaal werd 429 kilo vlees V in beslag genomen, 81 maal werd een mondelinge waarsehu- wing gegeven,, onder andere wegens aanwezigheid van een vuilnisbak in de vleeswinkèl, roestig materiaal, ongereinigöe 'vleesmachinë,5 -fièt" '&v' vourraad hebben van ondeugdelijk vlees en het niet dragen van een hoofddeksel in bedrijfsruimten. Er werd zeven maal procesver baal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van bedorven vlees, het niet ter nadere keu ring aanbieden van vlees, het niet reinigen en ontsmetten van de veeauto en het niet voldoen van de werkplaats aan de vast gestelde eisen. I Schiedam De werkgroep Hulp aan Noord-Ierland houdt dinsdag 6 november in De Rank aan de Schiedamseweg 122 een voorlichtings avond over de situatie in Noord-Ierland en de gevolgen hiervan voor de kinderen die daar leven. Schiedam Inbrekers hebben uit een kledingboefiek in de Hoog straat dertig leren jasjes mee genomen. Dat vertegenwoordigt bij elkaar een waarde van tien duizend gulden. Uit de kas namen de inbrekers duizend gulden mee en voor vijfhonderd gulden betaalche ques. Men. kwam binnen door een steen door een. ruit te gooien. Gaardingen Burgemeester m.. M. Heusdens reikt op 22 oktober de prijzen uit van de jeugddla- wedstrijd Vlaardingen 700 jaar stad. Dat gebeurt in de Stadsge hoorzaal. De prijsuitreiking be gint om 19.30 uur. fce diawedstrijd Vlaardingen 700 jaar stad werd georganiseerd door de fotoclub AFV en de ge zamenlijke Vlaardingse fotohan delaren voor kinderen van de hoogste klas van het basisonder wijs. Met de ruim 460 camera's uitgeleend door Kodak werden in één week tijd meer dan 9000 kleurendia's schiedamse courant Deze avond is bestemd voor de ruim zestig ouderparen, die zich bereid hebben verklaard gedu rende drie weken een Noordiers kind in hun gezin op te nemen. Op de voorlichtingsavond zal Onno .de Haan van. de landelijke ..Stichting Hulp aan Noord-Ier- land vertellen over de omstan digheden waarin de Noordierse jeugd moet leven. Wim Hoogen- dijk, eveneens lid van de Lan delijke Stichting, heeft een be zoek gebracht aan Belfast, na dat hijmet Noordierse kinde ren, die op vakantie in Neder land waren geweest, was mee gereisd. Zijn ervaringen komen tijdens de voorlichtingsavond ter sprake.. Na de kerstdagen komt een groep van veertig Noordierse kinderen tussen de twaalf en zeventien Schiedam Enkele Schiedamse bloemisten willen de verplichte halve dag sluiting voor hun winkel verschuiven van dinsdagmidag naar maandagmorgen. De Schiedamse Bloemisten Patroonsvereniging heeft liet college van b. en w. daarom verzocht er bij de gemeente raad op aan te dringen, de winkelsluitingsverordening zo te wijzi gen, dat deze tegemoet komt aan de wens van de bloemisten. Uit een enquete van de SBPV bleek, dat elf leden van de ver eniging voor sluiting op maan dagmorgen waren, terwijl zes leden de dinsdagmiddagsluiting willen handhaven. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Benecen-Maas in Vlaar dingen heeft geen bezwaar te gen de regeling. 2oals de bloe- Een -straatbeeld in Belfast. jaar voor drie weken naar Schledam-Noord. Voor de opvang van de kinderen is reeds een bedrag van meer 1 dan tienduizend gulden opge haald. Wie alsnog aan de aktie wil meedoen, kan geld storten, op postgironummer 382623, RA- BO-bank, Schiedam-Kethel, ten namevan de Actie Hulp aan Noord-Ierland. Men kan over de actie inlichtin gen verkrijgen bij de heer J. van Collenburg, Berkenlaan 14; mevrouw D. Prins, Olmenlaan 7; de heer Hopman, Sibelius- plein 29; de heer N. Nieswaag, Berkenlaan 40; de heer J. van Roon, Willem Pijperstraat 72; de heer B. Haan, Qréliosingel 99 en mevrouw A. van Kan, Verhey- straat 55. SCHIEDAM Roken en luchtverontreiniging hebben hun invloed op klachten over kortade migheid. Ook het sHjm- opgeven („rookhoestje") wordt daardoor beïn vloed. Voorts Ujkt een duidelijk verband te bestaan tus sen het vetgehalte in de voeding van de bevol king en de stoornissen in de vet en suikerstof wisseling, die kunnen leiden tot hartziekten. Dat zijn de belangrijkste resultaten van de ai de en professor Nieveen gehouden uitgebreide bevolkingsonderzoeken naar het voorkomen van chronische tachtwegen- aandoeningen en hart- aandoemngen. De onderzoeken werden !n 1965, 1967 en 1970 In het Groningse Vlagtwedde en Vlaardingen gedaan. Thans is opnieuw een bevolkingsonderzoek in -Vlaardingen afgerond, waarna een vergelijkend onderzoek in Vlagtwed de wordt gehouden. De resultaten hebben vol gens de beide leiders van het CARA-onder- zoek duidelijk aange toond, dat de onderzoe kingen een belangrijke bijdrage vormen tot de research die zo noodza kelijk is voor de bestrij ding van Nederlands twee volksvijan den: chronische longaan doening en hartaandoe- nxngen. Professor Nieveen en dr.; Van der Lende noemen de voorlopige conclusies het gevolg van „een schat aan gegevens" misten vereniging die wenst. Als de "vereniging haar zin krijgt, zullen ook winkels, waar meubi- lerings-, «offerings-, textiel- en kledingsartikelen worden ver kocht. op maandagmorgen ge opend mogen zijn. op die voor waarde dat de eigenaren van die zaken vóór iedere periode van december tot 30 novem ber schriftelijk hebben ver klaard, dat zij de winkels op dinsdag na 13 uur gesloten wil len houden. Op die voorwaarde zullen ook da mes- en herenkapsalons Top maandagmorgen geopend mo gen zijn. af Schiedam De Fancy-fair in de rooms-katholieke huishoudschool Liedewyde, die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de school is gehouden, heeft onge veer vijfduizend gulden opge bracht. Dit resultaat, dat alle verwachtin gen heeft overtroffen is bestemd voor de opvang van de Noord ierse kinderen .die 'aan het eind van dit jaar drie weken naar Schiedam komen. Schiedam Twee mensen hebben snij'wonden opgelopen bij een bot sing tussen een vrachtauto en een personenauto op de hoek van de Warande en de Schoolstraat. Na behandeld te zijn in het ziekenhuis konden beide mensen— een 24-jarige vrouw en haar vierjarige zoontje naar huis. Het ongeluk gebeurde doordat de personenauto geen voorrang verleende aan de vrachtauto. De licht gewonden zaten in de vrachtwagen. Profileer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pn'ia vanl één: tie Sehledamsa Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, er» hetl Hatterdamsch Nieuwsblad met het "taaiste binnen- en buitenlandse nieuws.l Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dager» gratis, zondar enig© verplichting, I de SCen rn te bezorger» or» ontdek ze» de val© pluspunten. Oozo .bon Ir» open envelop, zonder postzegel, sturen naarl Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummer 034. Rotterdam atuur m.i.v,:de SG en PNKdafcer» gratis naar: raam straat woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1