Mal rijs voor winnaar weer een SW NIET fe;; Vergadering De Sport Handbalderby SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 20 OKTOBER 1973 Schiedam De verenigingszwemcompetitie gaat dit weekeinde weer van start. Dit houdt in dat de SZC-herenploeg, uitkomend in de hoogste afdeling die bestaat, uit 13 verenigingen, in Leiderdorp in het zwembad „De Does" moet aantreden om samen met de vereni gingen De Zijl/LGB (Leiden), DZPC (Drachten), Sureau (Breda) en De IJsel (Deventer) het eerste programma af te werken. De vereni- gingscompetitie is namelijk uitgesmeerd over vier Vedstrijdpro- gramma's. Naast de verenigingen die in Leiden aan de start zullen verschijnen, starten in Den Haag de ploegen van ZIAN/Vitesse, PSV, Het Y, Zeemacht en Mosa Regio, terwijl de ploegen van HPC, Zwemlust/Den Hommel en VZC/Vlaardingen aan de bassinrand van Kolpabad verschijnen. Schiedam „Is er iemand die op het eerder ingenomen standpunt wenst terug te komen?" Met deze vraag en de uitblijvende reactie van de leden van de sportraad, Echt te wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff weer een tipje op van de problematiek rond de verdeling en bespe ling van de Schiedamse voetbalvelden. Een vleugje vreugde om het toekennen van een veld bij de ene club, teleurstelling en vaak onbegrip bij jde afgewezen club. Io dit geval was het de voetbal- de heer Walthie. „Wij zijn nu al club Wilton Fijenoord die aan weer dertien jaar ondergebracht de sportraad opheldering ver- bij HBSS, we wachten dus al Een nimw tintje aan. deze, op se- cojidehtelling gebaseerde com petitie, is de geldprijs die voor de uiteindelijke winnaar in het verschiet ligt. Verantwoordelijk hiervoor is de. firma Culligan Nederland, die als tegenpresta- tie van de KNZB verlangt, dat de „A-zwemcompetitie" voort aan „Culligan-Zwemcompeti- tie" genoemd wordt. Eventuele voorspellingen zijn voor die Culligan-Z wemcompetitie wel te maken. De strijd om de .eerste plaats zal hoogstwaar schijnlijk gewonnen worden door de ploeg van ZÏAN/Vitesse uit Den Haag, die in de breedte gezien, de beste ploeg van Ne derland bezit. Als naaste bela gers kunnen dan misschien de ploegen .van Het Y en Zeemacht genoteerd worden. SZC zal met dit grote werk niet mee kunnen. De ploeg is hiervoor te klein en dit heeft tot gevolg dat bepaalde zwemmers drie maal op één avond te water moeten. Bij ZIAN start elke keer een nieu- we „Verse" zwemmer.::.y De SZC-damespIoeg begint, even eens te Leiden, deze zwemcom- petitie in. 'de B-II-afdeling. Een damesploeg die in vergelijking met vorig jaar duidelijk sterker is geworden.Betere tijden wor den op de klokken, gebracht en de komst van Betty Schuit Is een versterking. NOAD naar TTCV zocbL Een uitspraak over de vraag: wie wordt de toekomsti ge bewoner van het Martlnit- veld? De club van voorzitter Aad van de Horst verlaat Har- ga om bewoner te worden van het huidige complex van de hoc keyclub Spirit op ThurJede, lang genoeg, zou ik zo zeggen. Het is ook geen redelijke zaak, tenslotte hebben wij al in april 1970 gevraagd., of dat Martinit- veld aan ons kon worden toege wezen, zodra dat vrij zou ko men. Begrijp me goed, we heb ben absoluut niets tegen FC Nieuwland, maar we vinden wel dat er door de sportraad in dit geval onjuist gehandeld is." En op Harga, waar clubs als GTB, GSS en Wilton „inwo nend" zijn, was het vinden van een nieuwe bewoner uiteraard niet moeilijk. Want ook FC OJVjC/*oT\ Nieuwland liet geen mogelijkhe den onbenut om te wijzen op de Wat zijn dt motieven die er toe ongunstige omstandigheden hebben geleid, dat niet het 27 waaronder de club van voorzit ter Fred Wammis moest spelen. Wilton en FC Nieuwland lonkten beide naar het straks verlaten Martinitveld. De sportraad wik te en woog en kwam tot de uit spraak dat FC Nieuwland „eer ste gegadigde" was en dat Wil ton Fijenoord in aanmerking zou komen voor een ander veld, dat in de toekomst beschikbaar zou komen. >Maar hoelang gaat dat weer du ren?" reageert Wilton-secretaris t-Gravenzaade - De Sport houdt vrijdag 26 oktober de jaarverga dering- Na de opening om 20.00 uur in de kantine van 's-Gra- venzande sv in het Julianas- portpark en na de jaarverslagen en Da het vaststellen van de contributie volgt het punt be stuursverkiezing. 'borzitter Leerdam en wedstrijd secretaris Boon zijn aftredend maar stellen zich herkiesbaar. In tegenstelling w commissaris De Hoog die zijn plaats achter de groene tafel verlaat, evens worden onderscheidingen uitgereikt, in verband hiermede wrden P. Labrie, Jac. de Mun- nik,L. van der Burg en Jac. van Dijk verzocht aanwezig ie I Zijn. - willen z jaar oude Wilton, maar het 7- jaar jonge FC Nieuwland als eerste gegadigde wordt voorge dragen? Secretaris "Walthie stel de in zijn brief aan de sport raad: „Wij hebben de indruk dat er bij e«n verzoek van ons aan de gemeente te veel de ge dachte naar voren komt, dat Wilton Fijenoord die grote werf achter zich heeft staan en het dus niet zozeer nodig heeft. Dit is volgens ons een onjuiste ge- dachtengang." inderdaad hadden de leden van de sportraad het moeilijk met Wiltons positie. Het resultaat was, vragen en wel of niet te rechte conclusies. Moest de scheepswerf beschouwd worden als een sponsor? Was Wilton wel een open-vereniging? In hoeverre zijn de voetballers on derdeel van de personeelsver eniging? Vragen waarop de le den van de sportraad geen ant woorden konden vinden. De heer Walthie daarover: „Wil ton is een open-vereniging. Dat moet iedereen toch weten, want dat heeft de KNVB zo gesteld. Naturlijk zijn wij onderdeel van een personeelsvereniging, maar juist omdat wij een open-vereni ging zijn, ontvangen we maar een heel kleine financiële ver- goedig." GEEN STEUN Dat de werf inderdaad niet als driftig spekkende „sponsor" achter de voetballers is gaan staan, bewijst de heer Walthie Secretaris W. P. Walthie: „geen financiële steun" met de woorden: „Wij hebben ooit gevraagd of we de kantine op Harga mochten kopen. De kosten werden toen geraamd op 25.000 gulden. En inderdaad hebben wij toen geïnformeerd in hoeverre de werf ons kon hel pen, maar toen men ons vroeg, hoeveel van jullie leden werken er ook echt bij Wilton Fijen oord, bleek dit aantal zo klein te zijn, dat we van die kant gee» financiële steun hoefden te verwachten." De heer Walthie maakt zich voor al zorgen over het feit, dat de toezegging aan FC Nieuwland tot stand is gekomen zonder dat de leden van de sportraad op de hoogte waren van Wiltons posi tie. „Zoals die nu is; raakt Wil ton tussen wal en schip", ver klaart secretaris .Walthie, „de, werf zegt: ga maar naar de ge- i meente, terwijl de gemeente zich maar blijft afvragen of de werf met kan helpen." P P Schiedam Een volle bak zal het morgen voor Hermes DVS wel niet worden, maar als het weer een beetje meerit, zouden er wel eens flink wat Schiedammers de weg naar Harga kunnen vinden. Tegen stander is VUC, dat een knappe competitie-start heeft voor een de butant en thans relatief gelijk staat met Hermes DVS. Opnieuw dus een topper voor de Schiedammers. Schiedam Ook voor de lastige uitwedstrijd tegen SC Cambuur tobt SW nog met blessures en zieken. Jan Groeneweg meldde zich eerder in de week ziek, ter wijl Dick van de Korput van fy- sio therapeut Jan Post het ad vies kreeg, om de enkelblessure een weekje extra rust te gun nen. De kans dat SW weer kan beschikken over doelman Jan van der Velden is weer iets ge stegen. SVV's goalie heeft weer voorzichting getraind, maar wacht nog op het resultaat van de fotoTs die uitsluitsel moeten geven over de vraag of de pijn in de knie. inderdaad veroor zaakt wordt door de meniscus. Uiteraard moet SW middenvel der Leen Wamaar voorlopig missen. De SVV'er werd dins dag geopereerd, maar keert vandaag alweer naar huis te rug. Weliswaar blijft de geope reerde achillespees nog enige tijd in het gips. Tegenover deze tegenvallers noteert trainer Bob Maaskant toch weer enkele po sitieve punten.. Jan den. Tuinder mag weer spelen, Paul Roodnat lijkt volledig hersteld en na het goede spel van Jos Zoetmulder tegen Heracles betekende ook dat een zorg minder. De opstelling luidt: v.d. Velden of Campen; v. Beek, Osterholt, Den Tuinder, v.d. Spek, Zoet mulder, Mulder, Steenbergen; Roodnat, Coenen, Jeup of Groe neweg. De vorige, tegen Unitas, leverde naast veelbelovend spel ook de volle winst op. Reden genoeg voor Henk Nebbeling om zijn elftal ongewijzigd te laten; „Waarom zou ik? We hebben sterk gevoetbald in Gorkum. en vooral over het middenvetd ben ik zeer content. Er zit even wicht in het team en zoiets kan je bijvoorbeeld merken aan het spel van Piet van de Burg. Hij weetnu precies waar hij aan toe is en dat geeft hem: de nodi- ge rust." Diezelfde opstelling als tegen Uni tas brengt met zichmee dat Wim van Baarleen Cock Hoo- geveen (vorige week beiden ge schorst) het duel op de bank zullen beginnen. Henk Nebbe ling: „Geen enkel probleem. Ze hebben allebei volledig begrip voor deze beslissing." Bij tegenstander VUC zijn er evenmin veel moeilijkheden. - De Hagenaars speelden vorige week gelijk tegen Gouda en ver loren .tot nu toé-' slechts van Roodenburg (vorig jaar kam pioen). Het enige gevaar voor VUC is, dat linksbuiten Winkels geschorst wordt tengevolge van Hermes kan zich via VUC vaster in de kopgroep nestelen. een waarschuwing die hij twee weken geleden opliep. - Henk. 'Nebbeling: „Het kan me^ plet zo veel schelen ook. We spelen gewoon ons eigen spelle tje. Dat ligt ons het beste, en bo vendien hebben we niet zulke geweldige ervaringen met het tegenoverg«steldeY(Xér*ès kim er over meepraten). Een ding wil de Hermes-trainer nog wel even kwijt; „We zullen ontzettend op moeten passen voor overschatting. Ik ben er de hele week al mee bezig, want na die twee overwinningen zit het gevaar er altijd in. Ik hoef alleen maar aan die verschrik kelijke wedstrijd tegen Neptu- nus te denken, die we vorig jaar na een aantal successen hebben verprutst.'' Opstelling: Spermon, Coram ijs, Van de Burg. Ruseier, Brouwer, Weeda, Van Buuren, Bakkes, Vorstenbos, Van de Voort en Van Duppen. Schiedam Bruynzeelkeukens l ontmoet vanavond in de Beurs het team van Maasbree. Het is de laatste van de vijf tegenstan ders welke de Schiedamse tafel tennissers in deze eerste compe titie te bestrijden krijgen. Zon der twijfel zal ook deze vijfde wedstrijd in een royale zege worden omgezet, waarna men over twee weken aan de returns begint. Maasbree is lang niet meer het geduchte team van en kele jaren terug en zelfs niet meer de lastige tegenstander van het vorig seizoen. De steun pilaren Jan Suiskens en Harry Vaessen hebben het Limburgse team verlaten en de gasten mis ten node enig talent om do opengevallen plaatsen door re delijk sterke spelers te laten in- nemen.-,;." y„ Maasbree lijkt dan ook voprbe- ^stëmd te zijn om hekkesluiter te worden, al zal het dan ook pro beren zijn positie tegenover bv. Sanoce-Scylla 2 en St. Alaysius zo lang mogelijk staande te hou- den. Voor Van den Broek, Lin- gen; eg^Ustovic- mogen er hier geen moeilijkheden bestaan en een 10Oyzege ligt binnen de mo gelijkheden. NOAD reistpaar Veghel en zal liet daar opnemen tegen TTCV. Inzet van het treffen is de be zetting van de laatste plaats in deze hoofdklasseafdeling. Op dit ogenblik heeft NO AD twee pun ten en de thuisclub één en ais NOAD er in slaagt om deze te genstander te kloppen neemt het team van Cees marijnen eens duidelijk afstand van de laatste plaats. Het eindigen op de laatste plaats zou inhouden dat men het risico loopt terecht te komen In de overgangsklas se, omdat de competitieindellng enigszins herzien wordt. Voorlopig heeft NOAD nog TTCV onder zich en als het resultaat in Veghel positef is kan men wat opgelrrchter deze competitie verder spelen. Schiedam Weinig actie aan het handbalfront, maar wel een re gelrechte topper. Zo kan het ko- mende programma van de„y handbalteams omschreven wor- den, want naast de heren van Wilton die In Delft duelleren te gen EDH, kunnen de dames- y teams Van UVG en Wilton hand- T ballend Schiedam naar Harga lokken. Wordt de stand op de ranglijst als maatstaf genomen, dan ontlopen ze elkaar niet iiLipi kracht. Zo veroverde Wilton^ drie, tegenover UVG twee pun- ten. Pech voor UVG is het weg- valen van doelvrouwe Carte^y Francke maar gelukkig voor UVG leverde invalster Janet Bakker tegen EDH het bewijs eveneens tot voortreffelijke prestaties in staat te zijn. De. y topper op Harga begint om kwart voor drie. y Schiedam Sportpark Har ga is niet langer een dool hof. Fraaie borden maken verdwalen sinds kort on mogelijk. Bezoekende clubs en toeschouwers wordt het steeds gemakke lijker gemaakt. Simpel een kwestie van bij de betref fende club het corresponde rende nummertje zoeken. Arm GTB! De makers en samenstellers van iraaic wegwijzers zijn de club van voorzitter 2wep ge woon vergeten. En toch speelt de zaterdagclub al een aardig poosje bij SVDPw. Rest de vraag» dat als een tegenstander het nu eens niet kan vin den, wie dan de boete be taalt? «Hermes DVS speelt amateur voetbal. Toch houden de blauw- witen er een „lekker" premie stelsel op na. Na een overwinning mag de selectie op kosten van de club lekker gaan dineren. Wat er gebeurt als er nou eens niet gewonnen wordt? Reserve- doelman Koos de Roos: „Heel eenvoudig, dan moeten we. zelf betalen en dan gaan we geen van allen". Gehoord op de tribune van Hermes DV5: „Als SW aan het eind van het seizoen alle boetes terugkrijgt, hebben ze geen sub sidie meer nodig." In „SVV-vandaag" leverde SW kritiek op de zg. „journa listieke anonimiteit". „Bas van Bochove, Hans Soeters, Loet van Schellebeek, Jan d. Swart, Carl Friedel allemaal verslag gevers die hun naam bekend maken", klonk het bestraffend aan het adres van de onder pseudoniem schrijvende Jan Sportief. Wie van SVV deze kri tiek uitte werd uit het artikel niet duidelijk Meestal is er na afloop van een wedstrijd maar één partij boos op de arbiter. Soms geen een. Na Unitas-Hermes donder de het echter in beide kleedka mers rond de figuur van scheidsrechter Nisselroy. De oorzaak? In de eerste helft kreeg Unitas twee keer zoveel vrijetrappen als Hermes, maar na de rust was h^t precies an dersom. In beide gevallen klop te er af en toe geen fluit van. Het enige consequente dat wij konden ontdekken, was dat arbi ter Nisselroy met de wind mee floot (Hermes had hem na rust in de rug). Waarschijnlijk een blasoloog, die Nisselroy..... 9 Na achttien maanden wachten heeft de Schaakvereniging. Schiedam eindelijk Koninklijke Goedkeuring op de statuten. In Schiedam-gazette", het onre gelmatig verschijnende orgaan van de Schaakvereniging krijgt deze goedkeuring een speciaal tintje: „De bestuursleden spron gen een gat in de lucht en zijn zich in dolle vreugde gaan be drinken. Zijzijn niet langer hoofdelijk aansprakelijk voor de financiële uitspattingen van de. vereniging".;. t Op Spieringshoek worden de weekeinden benut voor het spe len van een extra-speciaal-ten- nistoemool voor B.C. en D spe lers. Nu alle tennisparken In de Wegwijzer voor 'doolhof' Harga maar waar speelt GTB? y--. omgeving gesloten zijn, is de deelnameüjst bijzonder uitge breid. Bij de heren doet bij voorbeeld Carel de Bruin weer eens mee, terwijl bij de dames Els Overmaat een van de favo rieten is. Als het met het weer een beetje wil lukken, incas seert park eigenaar Jan van de Torre aan het eind van de maand ongetwijfeld een leuke oktoberrecette. Van ons mag 'ie. 9 De trainingsvelden op Harga (op de foto: nummer 16) waar- over In deze rubriek al veel is geschreven, zijn thans volledig omgeturnd tot parkeerterreinen. De laatste grassprietjes werden verpletterd tijdens de wedstrijd SVV-HeracIes. De vraag is na tuurlijk wel waarom er ieder jaar weer zoveel geld wordt uit getrokken om een parkeerter rein van een grasraat te voor zien. 9 Tijdens de laatst gehouden vergadering van de sportraad ontspon zich het volgende ge sprek tussen wethouder me vrouw- Verweij en HBSS-voorzit- ter Rien Klink, met als inzet het wel dan niet mogen laten staan van een materiaalwagen op het HBSS-complex. Rien Klink: ,,Mag dat?" Mevr. Ver weij: „Wilt u die wagen er per manent laten staan, nee zeker he?". Rien Klink: „Uh, nou, u nee, eigenlijk...néé, niet perma nent...." Mevr. Verweij: „Dan vind ik het goed, maar niet voor altijd hoor!" 9 Overigens hebben de leden van de sportraad nogal'moeite met het wegcijferen van hun clubbe langen. Wat te denken van deze vergissingen: „Daar ben ik te- gen,..'.ik bedoel, daar zijn wij tegen...nou ja. Hermes DVS is daartegen"..... De datum van de volgende sport vergadering wordt tijdens de komende besloten-vergade ring bekend gemaakt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4