SCHIEDAMSCHE COURANT Automobilist voor door PRACHTIGE ZANG VAN MANNENKOOR Regionaal woonwagen- centrum inkrimpen Auto te water: twee doden Siso-bazar in Deï kerk s# K i Regeling kleinere eentra opkomst Hoogste punt van de Water -Bangelijk gereageerd", vindt officier Bekwaam orgelspel in aula museum --y Bolmers spreekt voor NCVB- dames Maandag 22 oktober 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24849 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Ik zag die auto recht op me af komen. Ik dacht, Han, joegen, wat moet e nou doen? en ik probeer de snel vóór die vrachtwagen naast me te komen, om een aandrijding te vermijden". i Eind vorig Jaar reed Henri-P;. uit Den Haag met eèn pittige snel heid overrijksweg 20, op de hoogte vande grens. Schiedam- Vlaardingen. Met een pittige snelheid, maar niet te hard: 79 kilometer per uur, de maximum, toegestane snelheid op de rijks weg:..-Daarbij haalde hij een vrachtauto in. Toen hij evenwel naast de vracht auto reed zag hij een tegenlig ger recht op hem af komen. „Die vent zat te slapen. Hij reed helemaal op mijn helft van het wegdek. Ik moest hem dus hoe dan ookzien te ontwijken. Ik ging harder rijden, kwam voor. de vrachtwagen en ont snapte zo aan een groot onge luk", aldus de 63-jarige Henri. .„De controlewagens van; de poli tie, die verderop stonden; had ik natuurlijk wel gezien, maar ik 'dacht: beter een bekeuring dan een aanrijding". Henri werd dan ook aangehouden, „U rijdt immers 90 kilometer per uur en dat is nu eenmaal te hard", zei.de politie. Daarom moest Henri nu op het matje, komen. Bij de kanton rechter, mr. W. E. van Vloten, die de, Hagenaar begrijpend aanhoorde. D Officier van justitie mr. E. Bos „U hebt bangelijk gereageerd, als ik u was geweest was ik toch zeker langzamer gaan rij den in plaats van harder.: Dan had u kunrien - pröberèn achter" de vrachtwagen in te voegen. Ik eis 100 gulden of vier dagen in hechtenisneming tegen u". Aan de kantonrechter was het laatste woord: „Ik twijfel aan de juistheid van uw verweer", zei hij tegen Henri. „Ik kan daarom de officier begrijpen, dat hij uw verweer verwerpt. Maar omdat ik de twijfel in uw voordeel moetlaten spreken, verklaar ik u schuldig, echter zonder oplegging van straf". Henri vond dat al lang best. Vol daan keerde hij naar het Haag se terug. Schiedam Schiedams Christe lijk Mannenkoor kan men blij kens het concert van vrijdag avond in de Magnalia Deikerk rekenen tot de beste koren. De prestaties zijn onder leiding van de jonge dirigent Matthijs van Noort enorm vooruitgegaan. De mannen zingen glaszuiver en met een prachtige intonatie. Ook de programmakeuze viel zeer te loven: geen Eédertafel. Met een tweetal erken van Da Palestrina O bone Jesu en Er am qausi agnus opende het koor de avand. Al dadelijk lie ten de mannen zang van klasse horen: prachtig homogeen en zeer buigzaam, wat ook. het ge- val was in de cantate var- Mo zart: Dir. Seele des We .alls, waarin de tenor Jouke I. ;diet de aria prima vertolkte. Bewon derenswaardig was ook de so praan Djoke Winkler Prins dia samen met het mannenkoor „Die Altmacht" van Schubert zong. Het geestige element was in het programma vertegenwoordigd o.a. met ,,'k Heb mijn wagen volgeladen" van H. H. Krefeld en „Twee voerlui" in de bewer king van Jan v.d. Waart. Behal ve de twee reeds genoemde so listen werkten Titfa Dijkstra een bescheiden welluidende alt en d- mooie bas Ted Schors- ke mee. Het optreden van de solisten ras erg afwisselend; te nor en alt gaven een vertolking van het duet „Et misericordia" uit Bachs „Magnificat", so praan en alt zongen „Abend- lied" van Max Reger. Afzonderlijk lieten ze zich zeer verdienstelijk horen in liederen o.a. van Brahms, Mozart en Thomas Ame. Van laatstge noemde componist zong de te nor Jouke Krediet mooi genuan ceerd vier liederen met begelei ding van piano (Ben v. d. Hin den) en blokfluit (Noortje Gort zak) De blokfluit was hierin af en toe iets te laag, maar klonk overigens uitstekend. Bijzonder mooi was de weergave van drie liederen van Mozart door dc sopraan Djoke Winkler Prins. Een woord van lof aan het adres van de pianist Ben v.d. Linden voor zijn begeiei- ding en het spelen van twee solos is zeker op zijn plaats. J. F, Verheul Schiedam - Zomaar een wil' lekeurig veld. Eén grote modderbrij met centime ters diepe plassen. Het is het trieste beeld van een nagenoeg voetbailoop- weekend. Maar ook de hockeyers, handballers en korfballers staarden pein zend naar de absoluut on bespeelbare velden. En toch werd er gevoetbald. SW vertrok "s morgens vroeg naar het (nog) niet afgekeurde Cam buurten rein in .Leeuwarden. Maakte daar een. 20 achterstand ongedaan maar zag tevens, het wordt dit seizoen bijna een traditie, wéér de vin' ger van de arbiter be- straffend richting uit gang. Nu betrof het trai ner Bob Maaskant en dat baarde toch wel opzien. bok Ursus-ontvluchtte de modderpoel op Harga en de klasseerde op de Haagse zandgrond derde klasser Esdo overtuigend. O Toch was er een cate- gorie sportbeoefenaars die zich niets aantrok van de regen: de zaalspor ters. 0 Zoals de dames van de volleybal vereni- 'ging Juliana. Vermoede- Tijk onder het motto 'bier is 't droog', maakten zij er tegen Tempo Team meteen maar een duel van dat ruim twee uur en een kwartier duurde. 0 Bijna net zo lang hadden de tafeltennissers van Bruynzeel nodig, maar voor een duel op de groe ne tafel heet dat weer erg snel En doordat ook de tafeltennissers van NOAD wonnen, Juventus te sterk was voor Forcial, kan gesteld worden dat Schiedam toch dankbaar profiteerde van de, juist door die regen, grotere belangstelling voor het 'droge' gebeuren, o Tij dens de regen kwam ook het bericht dat de SBLO is 'ingeslapen'. Al zal het laatste woord nog niet over gezegd zijn.... Vlaardingen/Schiedam Het regionale woonwagen- centrum in Schiedam zaï van achtenveertig tot vijf entwintig standplaatsen moeten worden terugge bracht. Deze inkrimping is te verwachten als de ge meenschappelijke regeling ten behoeve van centrum voorzieningen in vijf Zuïd- hollandse gemeenten tot stand is gekomen. Aan de verwezenlijking van die regeling wordt thans druk gewerkt door een pro vinciale werkgroep, be staande uit vertegenwoor digers, van de gemeentebe sturen van. Schiedam, Delft, Naaldwijk, Berkei en Rodenrijs en Vlaardin- gen. De gemeenschappelij ke regeling omvat een re gio, waarin de volgende ge meenten liggen: Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, De Lier, Schipluiden, Naald wijk, Berkei en Rodenrijs, Nootdorp, 's-Gravenzande en Pijnacker. Het aantal standplaatsen in de ge meenten Schiedam, Delft, Naaldwijk,. Berkei en Rodenrijs en Vlaardingen bedraagt drieën zeventig standplaatsen. De ver deling daarvan is als volgt: 25 in Schiedam, 15 in Vlaardingen, 15 in Delft, 10 in Berkei en Ro denrijs, 6 in Naaldwijk en 2 in De Lier. De verwezenlijking is op korte termijn te verwachten: de daar voor bestemde regeling aithans. Op 22 november komen de werkgroepgemeenten bij elkaar. Volgens de Vlaardingse wethou der van Sociale Zaken, me vrouw Van Duijn-Spruijt zijd alle partners tot medewerking bereid. Het germger aantal standplaatsen in Schiedam en de maatregelen tot spreiding van het aantal woonwagens in Zuid-Holland moeten worden gezien in het licht van een herzien overheids beleid. waarbij niet meer wordt uitgegaan van een gering aantal grote kampen, maar van meer kleinere regionale centra. Schiedam Het is altijd weer een probleem voor de maan- delijke zaterdagmiddagbespe lingen van het Hass-orgei- tie in de aula van de Stedelijk Museum een op het instrument afgestemd programma samen te stellen zonder te veel herhalin gen te vervallen. -De^orgaulst. van de Open Hofkerk te Rotter dam-Zuid, Jacques van Oost- tnerssen is hierin geslaagd. Op de Partita over „wat Gott tut das ist wohleetan" van Pachel- bal na speelde hij werken die men in de aula nog niet zoveel heeft géhoord. Behalve de ge noemde partita vertolkte hij van dezelfde componist een fantasia in g waarin de Prestant 8 mooi voor de dag kwam, maar die me compositorisch niet zo erg heeftgeboeid. Het gelijknamige werk in d van Telemann bood meer afwisse ling, evenals Voluntary in G van John Stanley. Twee sonates van Scarlatti voor clavecimbe! klonken op dit orgel voortreffe lijk evenals Fünf Flötenuhr- stiioke van Joseph Haydn, ge dacht voor een mechanisch speelwerk in een klok. Twee koraalbewerkingen van Buxlehude en J. S. Bach boden voor het instrument in de aula geen probleem evenmin als een andante cantabile en een alle gro van Mozart door de orga nist lichtvoetig gespeeld met een zeer passende registratie. Een improvisatie over „Ach bleib mit deiner Gnade" besloot het concert waarin de techni sche en muzikale bekwaamhe den van Jacques van Oortmers- sen volop aan het licht traden. W. P. Verheul Van een onzer verslaggevers Delft Twee doden en twee ernstig gewonden. Die zware tol eiste het verkeer in de nacht van zaterdag op zondag op de Abtswoudseweg, het smalle verbindingsweggetje tussen Delft en Schïedam-Kethel. De slachtoffers zijn Gerrit over het stuur zijn kwijt ge. Abrahamsen (26) en Joh. raakt. 1,6 a"'° «aleI van Doorn (19) van het Van Gnegpiein Sehte- rde dam. De zwaar gewonden, van fe won«ng nummer E2 sDe die in het Sint Hippolytus- schiedammers zouden naar huis ziekenhuis zijn opgenomen gereden zijn, maar de politie zijn Ferry van Maanen acht het ook niet uitgesloten dat (21) en Rob Bijl (20), Zij zij richting Delft reden, omdat wonen eveneens aan het het spoor uit de rich'ing Schie- Van Griegplein in Schie- Crd™ voorbijgang Mgen de dam. auto in het water langs het smalle weggetje liggen. Zij stop- Volgens de politie is het ongeluk ten, waarschuwden snel de poli- gebeurd om even kwart voor tie en ambulancewagens, maar twee 's nachts. De auto waarin moesten kort daarop constate- de vier jonge mensen zaten ren, dat twee vair de vier inzit- heeft volgens de politie vermoe- tenden reeds waren overleden, delijk een te hoge snelheid ge- De politie is vele uren bezig ge had. De bestuurder, de heer weest met het vaststellen van Abrahamsen, moet de macht de identiteit van de slachtoffer, V -J aiwai Regen en wind trotserend was het Chris van Eijk, oudste mede werker van de drukkerij Van de Waler, die yrijdegmiddag de vlag in top hees om daarmee heffeest op gang te brengen: de nieuwbouw yan dukkerij Van de Water had zijn hoogste punt bereikt. En gelukkig is het feest niet m het water gevallen, want •niet alleen was het hoogste punt bereikt, het dak van de druk kerij was a! aanwezig. Zodat het slechte weer geen spelbreker kon zijn. Als het pand helemaal dicht is, wordt eerst over de hele oppervlakte een befonvloer gestort en daarna worden aan de voorzijde de scheidingswanden opgebouwd. Eind volgende maand zullen de harde werkers overigens niet meer in de kou hoeven fe zitten, want dan wordt de centrale verwarming althans gedeeltelijk in bedrijf gesteld. Als hef allemaal goed gaat, zal rond kerstmis drukkerij Van de Water op haar visitekaartjes geen „Van Beverensfaat I" meer behoeven fe drukken, maar „Cafandstraaf 28". De verhuizing is gepland op 27 en 28 december. Schiedam Mevrouw L, A. van Alphen-Lindeboom uit Dordrecht houdt donderdag 25 oktober een causerie met dia's over Java voor de afdeling Schiedam-Cen trum van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond. De bijeen komst wordt gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 en begint om acht uur. Het programma van de Centrum dames vermeldt voorts een cur sus burgerschapskunde. Op 8 november spreekt drs. G. A. A. Smits in De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 over de verschillende vormen van hulp verlening van de Sociale Dienst van de gemeente. In het kader van deze cursus spreekt wethouder Cor Bolmers op 15 november in het Stads kantoor over Stadsontwikkeling. Beide avonden beginnen om acht uur. De afdeling Centrum maakt dins dag 23 oktober een excursie naar het zusterklooster in de Tuinlaan 82. Dames, die hieraan willen deelnemen, worden ver zoent zich op te geven bij me vrouw Van Gameren, telefoon 707681. - te 7 Schiedam De dames van „Samen Inspannen, samen ontspannen" van de Gereformeerde Kerk houden woensdag 24 en donderdag 25 oktober hun jaarlijkse Siso-bazar In de Magnalia Dei kerk aan de Albardostraat- De opbrengst van de bazar wordt besteed aan kerke lijke doeleinden. Op de bazar is veel door de dames gemaakt handwerk te koop, even als allerlei snuisterijen uit oma's tijd. boeken, aardewerk, sieraden, puzzels, speelgoed en oude tijdschriften. Omdat het donderdagmiddag meestal wat stil is op de bazar hebben de Siso-dames as trekpleister een modeshow van het modehuis Slot georganiseerd. Deze show Js van twee uur tot kwart voor drie en van drie uur tot kwart voor vier te zien. De bazar is op beide dagen geopend van twee tot vijf uur en van ze ven tot tien uur. Wie materiaal beschikbaar heeft, dat op de bazar verkocht kan worden, wordt verzocht, contact op te nemen met- mevrouw Schuring, Nassaulaan 40; telefoon 267862; mevrouw Goud zwaard, Vlaardingerdijk 271 b, telefoon 262663; mevrouw Olivier Marconistraat 73 b, telefoon 262180; mevrouw Zwart, Bachplein 329 telefoon 703613 en mevrouw Knlpscheer. Van der LindenJaan 36 t* lefoon 704550. 4 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1