Bruynzeel walst ook over Maasbree heer Ursus overklast 'hoger' spelend Esdo SVV NAAR ZWART WIT '28 Boeiende DUEL ZONDER HOOGTEPUNTEN VRIENDSCHAPPELIJK DUEL IN DEN HAAG Bob Masakant wegge stuurd Juliana capituleert laat Baas in eigen huis Usfon Usfovic (links) bleef ook tegen Maasbree zonder selverlies. verschil Bob Maaskant .klauwen thuis' SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 22 OKTOBER 1973 Amstelveen Het gaat de heren volleyballers van Juliana niet voor de wind. Na degradatie uit de hoofdklasse en verder weg zakken naar de derde divisie, blikt het Schiedamse team ook nu weer omhoog naar drie ver loren wedstrijden. Want ook te gen het Amstclveense SAS'70 in casseerde Juliana een neder laag. Toch zal de ploeg van aanvoerder Lou wrens Doeven zich daar minder zorgen over maken dan voorheen, want we derom wekte het vertoonde spel de verwachting dat winst een kwestie van tijd is. Defensief bijvoorbeeld speelde Ju liana aanzienlijk sterker dan in voorgaande duels, en wordt het echte probleem eigenlijk terug gebracht tot de niet consequent doorslaande aanval. Want daar ontstonden Juliana's moeilijkhe den doordat SAS wel over zo'n doortastende aanval beschikt. En al kon de Schiedamse ploeg door attent verdedigen lang ge lijke tred houden en zelfs de derde set in winst omzetten, doeltreffend verdedigen maar simpel aanvalsspel moet verlies opleveren. Het pleit voor Julia na's vechtlust dat het pas laat capituleerde. SAS nam niettemin een 2—0 voorsprong via de setstanden 1510 en 1512. En al kwam Juliana door een 14—16. setzege weer wat dichterbij, ook de •"laatste Se£ ging naar de ploeg idie naast een goed sluitende de- fensie óók aanvalskracht - liet zien. SAS won de laatste set met 158. Schiedam SW is de volgende tegenstander van Zwart Wit'28 in het toernooi om de „Vaan cup". Het is de bedoeling dat de Schiedammers hun sterkste for matie afv aardiger?. Bij Zwart \;Wit speelt ex-SW'er Flip van li Waardhuizen een belangrijke rol. De wedstrijd die morgen avond op het terrein pan Zwart Wit'28 aan de Vaanweg ge speeld wordt, begint om kwart over acht. Schiedam Onder de kop ,,Waat speelt GTB?" stipten wij jn de krant van zaterdag drie, bij an dere verenigingen onderge brachte voetbalclubs aan. Te recht stelde zaterdagclub GSS even orde op zaken, want wél GTB en "Wilton, maar niet GSS is inwonend. De dub van voor zitter Nico Mout dan wel onder de letters SVenHV Schiedam door om bij het eigen veld te komen, maar treft daar een ei gen kantine. En om de situatie nu meteen helemaal duidelijk te stellen: niet GSS is inwonend, maar de honk- en softbalteams van Schiedam mogen gebruik -maken van bet veld van GSS. Schiedam Binnen Twee uur was het tafel- tennistreffen tussen Bruynzeelkeukens en Maasbree beslist. Zonder dat er enig mo ment van spanning sprake was, walsten Van den Broek, Lingen en Ustovic over de Limburgers heen. De cijfer sin de di verse games logen er niet om en in vele games bleven de tegenstanders met min der dan tien tegenpunten teleurgesteld achter. Het klassenverschil was dan ook dit keer wel bijzonder groot. Jammer ei genlijk voor alle betrokkenen, spelers, scheidsrechters en toeschouwers, die hun favorieten in deze wat oninteressante competitiefasf» toch alle steun blijven ge ven. De enige Maasbree-speier die zo nu en dan tot re delijk tegenspel kwam was Philips. Vooral Hans Ling en ondervond dat in zijn tweede partij. Er volledig van overtuigd dat hij wel zou winnen, pakte Philips met 26—22 de eerste game. De Limburger gaf daarna in de tweede game Lingen. geen kans om van hen weg te lopen. Het bleef minimaal en op een gegeven moment stond het 16—13. Lingen won met 21—19 en in. de derde game was de tegenstand van Philips helemaal gebroken en met 21—12 had Hans Lingen een moeilijk moment zonder kleerscheuren overleefd! Maar dit was dan ook het enige ogenblik dat er iets te beleven viel en zoals gezegd binnen de kortste keren was de zaak bekeken. -De spelers van Bruynzeelkeukens 2 bleven aan de leiding in de andere promotie-Ereklasse. Het Amsterdamse Valkenherg/AMVJ werd in Da Beurs met 7—3 verslagen. De spelers van Bruynzeel verdeelden de wïnstpar- tijen broederlijk, zij wonnen elk twee partijen. Peter van den Broek verloor van Van Dijk, maar smaakte het genoegen de altijd moeilijk bespeel bare Coltof zijn eerste nederlaag in de competitie -toe te brengen. Van Koetsveld en Van der Aa le den juist tegen hem hun enige nederlaag van deze middag. De Amsterdammer van Herk was de enige speler in het gezelschap, die geen enkele partij won. Uitslagen: Bruynzeelkeukens 3—Jaskï 3 8—2, Bruynzeelkeukens 4—Vriendenschaar 6—4. Uitblinker Ba rt Kegel, betrokken bij elke aanval en met vier - treffers .opvallend produktief. Schiedam Winst op Harga te gen Heracles en een deling bij SC Cambuur betekende voor SW een redelijke start in de strijd,om de tweede [period etïtel. Maar juist in de huidige periode treft SVV enkele tegenstanders waarbij andere, meer emotione le aspecten een rol spelen. Zoals de confrontatie op Woudeseeïn met Excelsior en de semiderby bij Fortuna, maar ook het weer zien met Kinus Gosens' Eindho ven op Harga. Stuk voor stuk niet te voorspellen duels, par tjes van een wel heel erg boeiende tweede periode. Het resterende programma voor de tweede periode luidt: SW— Willem II, Excelsior—-SVV, Vo- lewijckers—SVVr SW-—Volen- dam, Fortuna V!.—SVV, SVV— Eindhoven, Helmond Snort—, SVV en SVV—Volewijckers. y Schiedam Er is toch nog gevoetbald, zij het vriendschap pelijk. Ondanks de aanzienlijke hoeveelheid regen bleek 't terrein van de Haagse derde kJasser Esdo dankzij de goe de drainering nog in zo goede staat, dat de Schiedamse vierde klasser Ursus er zonder enige tegenzin gisteren de beentjes kon gaan strekken. Het werd nog een heel aan trekkelijke wedstrijd op dat slechts gedeeltelijk drassige veld in het Haagje. En de 37-jarige Ursus-doelman Joop Kuiters liet na afloop van de wedstrijd zelfs weten, nog nooit op zo'n fijn grasperk te hebben gekeept. Overigens bleek het oefenpartijtje toch niet bevorderlijk voor het terrein. 90 minuten „ploegen" op een verre van droog veld laat immers duidelijke sporen achter Voor de match begon had de Foeldijkse arbiter Joop Bakker nog zo gewaarschuwd: „Jon gens, maak nou geen siidings, want daar ga ik voor fluiten, hoor. Het veld moet hee! blij ven!" Door hun enthousiasme vergaten de 22 speiers die waar schuwing echter. Ten koste van bet veld. Want: waar twee elf tallen vechten om het leer, vlie gen ook de aardkluiten heen «n weer Na de wedstrijd bleek Esdo-trai- ner Pelsen eigenlijk niet zo te- vreden over het enthousiasme van zijn discipelen: „De inzet was ronduit slecht, hope.'oos. Mijn spelers leken er weinig zin Ln te hebben". Toch liepen die Hagenaren leuk te voetballen en was hun inzet beslist niet onvol doende. Maar de heer Polsen zal het na de 2—6 nederlaag waarschijnlijk allemaal niet meer zc zitten. Met Üefst 4 doelpunten méér te gen ging zijn team de boot in. Daarom kon hij er toch niet on deruit te zeggen, „dat Ursus een uitstekend ploegje heeft". Nou is „uitstekend" natuurlijk een groot woord. Ursus voetbal de gewoon soepel, maar zeker riet zonder fouten. Vooral het middenveld werd te vaak uit handen gegeven terwij! linksbui ten Anton Klootwijk ettelijke ke ren buitenspel stond. De verdediging draaide in iedere geval goed, en dat kon niet ge zegd worden van de Esdo-defen- ste. De Hagenaren hadden een gebrek aan inzicht en begrepen soms niets van de snelle, toch cf en toe slordige, combinaties van de Schiedammers. Dat bleek al in de 23e minuut. Bart Fiegel wervelde het straf schopgebied van Esdo binnen en ken met anders gestopt worden den door een tackle van Kees de Pachter. Aanvoerder Hans Schinkel mocht de penalty ne men. Hij schoot wel wat zacht b, maar via de handen van doelman John Neervoort glib berde de natte bal toch in het doel: 0—1. SOLO Het was eigenlijk de eerste goede aanval van Ursus. De tweede leverde direct ook weer een doelpunt op: in de 28ste minuut schoot Hans Campen na een lange, solo tegen een Esdo-ver- dediger op, waarna de bal ach ter het doel verdween. Siem van La enen nam de hoekschop, de bal belandde in een melée van spelers, van wie Bart Fiegel de bal wist te bereiken. Buiten be reik van doelman Neervoort kopte hij In het Haagse hok: 0 —2. Na de rust waren bij Ursus Siem var, Loenen en Aad de Held vervangen door Wim Huigen en Henk Tettelaar en had bij Esdo Karei Zwarts plaats gemaakt voor Jan Lebel. Het spelpeil ging er evenwel niet op vooruit. Aan beide kanten werd er slordiger gepasst en te ge haast gespeeld. Wel vielen er meer doelpunten. In de 65ste minuut, rukte Hans Schinkel op, hij lanceerde Wim Huigen, die de bal op het beken de hoofd van Bart Fiegel deed belanden.. En dat betekende dus 0—3. Vier minuten later werd er onver wacht tegen gescoord .Een plot selinge uitval van Esdo-spits Wim Vink kon niet geremd wor den. Van 151 meter afstand «schoot hij langs de 17-jarige John Ssgaar, die keeper Kuiters had rervangen; na &en kwartier spelen in de tweede helft had Kuiters weer last gekregen van een oude knieblessure. De doelpuntjes volgden elkaar, snel opr. in de 27ste minuutkop- te Aad Hogervorst in eigen doel .U;v/, na een voorzet van. Schinkel d—4); vijf minuten later trapte Esdo-rechsbuiten Wim Kuiper de bal hoog de lucht in. Doelman Segaar, die overigens verdien stelijk-stond te keepen, verkeek rich geweldig op de naar bene der suizende bal en liet het leer nuchter over zich heen gaan: 2—4. Drie minuten later bedroeg Ur sus' voorsprong- weer drie goals: uitblinker Fiegel won het duel met doelman'Neervoort en schoot naar Van Loenen, die als vervanger van Anton Klootwijk weer in de Ursus-gelederen was teruggekeerd. Hij zorgde met een voor liet vijfde Schiedamse doelpunt. Het zesde kwam ook op zijn naam: een solo vanaf de mid dellijn rondde hij goed af. 2—5. Trainer Harry van der Meer vond het best leuk: „Je kunt van zo'n fijne sportieve wed strijd tenminste nog eens iets leren". Leeuwarden Heel even moet onder de verwarde haardos sen van de SW'ers de gedachte zijn teruggegaan naar het- Arnhemse stadion Monnikhuizen. Een terugblik naar het duel tegen Vitessen, toen de Schiedamse équipe bin nen een half uur spelen tegen een 30 achterstand liep aan te rommelen. Want net als de pijlsnelle Arnhemse openingssserie. blufte ook SC Cambuur de Schiedamse de fensie aï. M2ar in tegenstelling tot de confrontatie in Arn hem hield SVV de schade nu wel beperkt, waardoor de door puur wind voord eel erg speels gestarte formatie van trainer Leo Beenhakker wel klappen uit kon delen, maar niet in staat bleek voldoende afstand te nemen. Want SW worstelde zich wel de gelijk onder de enorme Leeu wardense duik uit. Daardoor ook ontpopte John van der Spek zich zowel verdedigend als op- wend tot een sterke rechtsach ter en timmerde SW nog net op tijd de Schiedamse veste pot dicht. Net op tijd. Het wekte verwondering, want juist Cam buur dacht door twee doelpun ten reeds aan een erg simpel verdiende overwinningspremie. Want in de 19e minuut al werd Jan van der Velden geslagen door een uit een vrije trap scherp ingekopte bal van Hans Blijenberg. En toen Jaap de Blaauw er ln de 30ste minuut 2—0 van maakte, kreeg de si tuatie even een „Arnhems tint je". Even maar, want SW her groepeerde zich. Sloot plotseling de defensie doeltreffend en waakte Jan van der Velden met onverminderde attentie over zijn al twee keer doorboord*» heiligdom. En net als tegen Vitesse verklein de SW op het kritieke moment de achterstand. Het was Jan Coenén die als winnaar uit een duel met zfjn directe tegenstan der te voorschijn kwam en doel man Van Meur* kansloos liet: 2-1. INCIDENT Een prompt veel fanatieker SW drukte Cambuur terug op eigen helft. En op die Leeuwardense helft begon voor trainer Bob Maaskant heit einde. In de 41ste minuut nam Cambuurs links achter Piet Koch een- vrije trap, maar Paul Roodnat, in de veronderstelling dat het spel ge woon verder ging, wekte de woede op van arbiter Beukman, De ex-FC Den Haag-speler ver morste zich-aan een opmerking richting arbiter Beukman. Het koste hem een officiële waar schuwing, „maar", verklaarde de scheidsrechter, „ik heb niet verstaan wat hij zei, maar ik had hem al eerder gewaar schuwd". Bob Maaskant reageerde even eens. Kwam uit de dug out, met de bedoeling de opborrelende woede bij zijn spelers te bekoe len. Tegen de zin echter van grensrechter J. Middel uit As sen, die SW's oefenmeester weer in de dug out wilde terug duwen, En plotseling wapperde grensrechter Middel met zijn vlag, informeerde arbiter Beuk man bij zijn secondant en kon Bob Maaskant vertrekken. De officiële verklaring luidt, dat Bob Maaskant als reactie op het terugduwen door grensrech ter Middel, gezegd zou hebben „Blijf met je blauwen van me af, anders geef ik je een hoek". Waarop grensrechter Middel zich belaagd voelde en de hulp inriep van arbiter Beukman. Bob Maaskant: „Dit is toch bela chelijk, 'k probeerde juist te helpen. Ik geef eerlijk toe dat ik niet het woord „handen" heb gebruikt, maar dat zou hebben, „anders een hoek", is onzin, niet gezegd, ik weet niet eens wat een hoek is". GELIJKMAKER Valt dat laatste toch wel te be twijfelen, zeker is dat SW in de tweede helft het incident naar de achtergrond drukte en het windvoordeel nadrukkelijk uitbuitte. Het resulteerde in de dikverdiende gelijkmaker. Het voorbereidende werk was van Uitblinker John van der Spek, die, Snel opgekomen, doorschoof naar Jan Coenen. Van dichtbij betekende het met een droge knal 2—2. Ook in de slotfase, waarin Peter Jeup vervangen werd door Jan Groeneweg, kreeg SVV de beste kansen. ZelFs was Jan Groene weg dichtbij de winnende tref fer, maar zijn harde inzet werd door doelman Van Meurs tot hoekschop getikt. I Jan Coenen ....fwee-lreffers

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4