HUREN WORDEN TE HOOG Grond ligt te lang renteloos SCHIEDAMSCHE COURANT Bouw van 204 woningen gaat waarschijnlijk niet door GS akkoord met krediet buurtpark Groenoordse op nieuw busschema Folk- evcïus in De Tempel CHU wil met KVP en ARP op een lijst Afseheitl van dr. Weenüioff in De Doele «Assepoester' I Wijkcentrum Oost i weer beroofd ':9 11 School zonder strijkijzers DOESBURG SCHIET WINKEL OPEN Rijnmond Schiedam op achterstand 4 pagina's Vrijdag 26 oktober 1973 fgvjf fl 4is M0ÊM B 9 H 99ste jaargang no. 24853 ONAFHANKELIJK DAGBLAD7 Broersvest 3 - telefoon administratie 288091 - redactie 282568 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Zo lang er nog huizen le huur zijn -met een huur van zo'n hon derd gulden per maan. Het eerset complex woningen in Woudhoek-Zuid. Rotterdam De een had een liter cognac op en de ander een liter jenever. Met deze lading aan boord zetten de sloper T. v.d. P. (21) uit Vlaardingen en de bankwerker G.D. (19) uit Schiedam koers naar het huis van een vriend. Daar troffen ze zes man aan, on der wie W. J. v.d. B,, met wie ze nog wat te vereffe nen hadden. Het zou iets met drugs te maken heb ben. Zowel v.d. P. als D. stortte zich op hem. Zij sloegen en trapten hem waar ze maar raken konden. Toen dat af gelopen was moest de toe- schouwers nog op het hart gebonden worden niets te gen de politie te vertellen anders steken we je oren door, slaan we je het zie kenhuis in, snijden we je oren af en steken je ogen uit". ..Lijkt wel de tijd van 1700". merkte de president van de rechtbank, mr. A. R. Jolles op. De officier, mr. R. J. C. graaf van Randwijck, sprak van een ongelooflijke paniek, die er in het huis geheerst had. Hij acht te de verdachten in staat de be dreiging uit te voeren. V.d. P. heeft al een serie geweldsdelic ten op rijn strafblad staan en bovendien loopt hij neg :n een proeftijd. Tegen deze verdachte, die ook nog een inbraak te ver antwoorden had. vorderde mr. Van Randwijck elf maanden. Voor D. zag de situatie er nog troost el ozer uit. „De psychiater ziet geen uitleg. In het huis van bewaring reageert verdachte positief, maar daar buiten loopt het mis. Ik heb voorts de in druk, dat hij de reclassering ge bruikt om een lichtere straf te krijgen.1' Gezien het strafblad met inbraken en agressiedelic ten vroeg de officier zeven maanden en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Vonnis op 8 novem ber. Schiedam Gedeputeerde Staten hebben het besluit van de gemeenteraad om een krediet van 168 duizend gulden beschikbaar te stel len, voor de.aanleg van een buurtpark bij de Vlaardin- gerdijk goedgekeurd. Ook hebben GS hun fiat gegeven aan het verlenen van de volgen de kredieten: 214 duizend gul den voor brandkranen en open bare verlichting in de woning complexen in Woudhoek-Zuid; 200 duizend gulden voor de aan schaf van een tweede office- computer en 21.100 gulden voor de voltooiing van onderkomens voor de afdeling Plantsoenen m het Prinses Beatrixpark! Voorts gaan GS akkoord met kre dieten van 19.750 gulden voorde aanschaf van een bestelauto en de montage van trailers vorr de Technische Bedrijven, Ifl.fiil) gulden voor de revisie van een autchefkraan en een elektro- truek met/laadbak en voor Gemeentewerken in f.i duizend gutden voor d; a.-".'rg van douches in het Schoolhui- tenhuis. Schiedam De leden van de C-H Kiesvereniging Schiedam heb ben er geen bezwaar tegen dat de CHU hij de gemeenteraads verkiezingen met de KVP en ARP één lijst vormt met de naam Christelijk Democratisch Appel (CDA). De CHU zal daartoe eerst contact zoeken met de ARP, vanwege" het a! twaalf jaar bestaande PCG-verband, en daarna als de ARP oc-: akkoord gaat —-, met de KVP. De C-H Kiesver eniging Schiedam is in augustus ontstaan uit een fusie.tussen de. kiesverenigingen Schiedam en Kethel. Schiedam De classis Schiedam van de Hervormde Gemeente neemt zondagmorgen 4 novem ber tijdens een dienst «in de Sint Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan 65 afscheid van dokter Waemhoff en zijn vrouw. De familie Weemhoff heeft na mens de Zendingsdienst enkele jaren in het ziekenhuis in Foumban in Kameroen gewerkt, waar nu dokter Hoornstra de leiding heeft. De familie Weemhoff gaat voorlo pig niet terug: naar de Zendlngs- dienst. Vorig jaar droeg de clas sis een steentje bij aan het. werk van dr. Weemhoff door ruim 38 duizend gulden bijeen te brengen voor de uitbreiding van de kinderafdeling van het ziekenhuis Foumban'. Schiedam In het clubhuis De Doele aan het Doeleplein be gint morgenmiddag om een uur de vertoning van de film „Asse poester", waarvan de tekst in het Nederlands wordt gespro ken. De toegangsprijs is een gulden. Voortaan zijn er in het clubhuis elke woensdagmiddag vanaf kwart voor drie clubs voor jon- geren van vier tot twaalf jaar. Rock and rüli-fans kunnen elke woensdagavond vanaf half ne- g§n terecht in De Doele voor de wekelijkse rock and roll-instuif. Deze is tot stand giekomen 'dank zij een aantal bewonde raars van Elvis Presley. De leiding van het clubhuis De Doele denkt aan het oprichten van een tafeltennisclub. Wie hiervoor belangstelling, heeft, wordt verzocht contact op te ne men met het clubhuis, telefoon 268338. Schiedam Voor de vijfde keer In twee maanden tijd is er ingebro- j ken in het buurtcentrum Oost. S Dit keer werden er slechts drie I pakjes sigaretten en 75 gulden gestolen. Schiedam Hoewel de bewoners van Schiedam-Noord zeer Inge nomen zijn met de invoering van de lang verwachte „bus om de noord" levert het nieuwe schema van de RET-bussen voor de Groenoorders en iKethe- laars toch moeilijkheden op. Hierop wijst het wijkbtad Groenoord-akkoorden deze week,. Een groot bezwaar is d* freqoen- tie van bus 53, die is terugge bracht van twaalf naar twintig minuten overdag en voor acht uur 's morgens en na zessen zelfs tot een half ttuh J Hierdoor is het voor de^ Noord-be woners moeilijk geworden om een avondje uit te gaan in Rot terdam. Wanneer ze de bus van vijf over half acht missen, be staat er geen andere mogelijk heid om met het openbaar ver voer nog op tijd in Rotterdam aan te komen, aldus Groen- oord-akkoorden. Het blad kan er echter begrip voor opbrengen, dat een grotere frequentie 's avonds nauwelijks lonend is voor de RET, maar zou graag zien, dat de aanvang van de halfuurdienst naar een later 'tijdstip zou worden ver schoven. Ook valt het wijkorgaan over het tarief voor bijzondere autobus lijnen, dat op 52 van kraqht is. Het blad vraagt zich af, of een duur tarief op zo'n klein trajéet, Groenoord-Holy, wel billijk is. J Schiedam De sociëteit De Tem pel in de-Oversehieses+raat-43 is met ingang van deze week op vrijdag- in plaats van op zon dagavond geopend. Vrijdag avond begint de sociëteit met een folk-cyctus, waarvan de country groep Opo de spits af bijt. Opo richt zich hoofdzakelijk op traditionele Engelse en Ierse folkmuziek. Veel van het Opo- werk wordt akoestisch gebracht. Zaterdag 10 november treedt de groep Temporary Gathering op in De Tempel. Deze formatie bréngt veel Schotse en Ierse muziek. In het voorprogramma staat die avond Ton Flashman. De. zanger Han Sdhaeffer en de groep Epheron besluiten de cy clus" zondag 18 november met Ierse muziek. Voorlopig blijft De Tempel echter ook op zon dagavond open. Het programma voor de komende weken ver meldt optredens van diverse groepen, onder andere Flag, de Dyke Brothers, Brave New World en Red Wood Forest. Ook worden er films vertoond, zoals Irma la Douce en Wood stock. De sociëteit is gesloten, wanneet- er activiteiten van. Martin Green's .Society in ge bouw Arcade zijn. De hoge rekening, die daarmee voor een afwachtende houding wordt gepresenteerd, bewijst dat de woningbouw in Schiedam op een dood spoor dreigt te ra ken. Aan de andere kant, zo deelde een woningbouwdeskun- dige ons mee, is het de vraag of er nog wel een grote behoefte is aan deze nieuwbouw. De 204 woningen, waarvan de bouw nu onzeker is, vormen een van de vier complexen wonin gen die samen Woudhoek-Zuid moeten vormen. Het eerste complex 196 eengezinswonin gen is al vrijwel gereed en het tweede 182 portiekwonin gen is al een flink eind ge vorderd. Het. complex van 204- woningen zou in beheer komen bij de wo ningbouwvereniging Volkshuis vesting. fOmdat de gemeente de schakel vormt tussen de vereni ging en de Rijksoverheid, ia het nog de vraag of de schuld ligt bij de, gemeente of de vereni ging. SCHULD Op een overzicht van het Open-' baar Lichaam Rijnmond staan de 204 eengezinswoningen in de kolom waarvoor wel plannen zijn ingediend, maar die nog niet zijn goedgekeurd. Het zou daarom waarschijnlijker zijn da schuld bij de gemeente te zoe ken, dan bij de vereniging, In het zelfde overzicht staat In de kolom „nog in te dienen"; 198 woningen. Dat slaat op de plan nen van de gemeente voor het winkelcentrum Kethel. In een toelichting wordt opge merkt, dat het dagelijks bestuur van Rijnmond zijn bemiddeling verleent bij het oplossen Van knelpunten die zich voordéden bij het indienen, respectievelijk goedkeuren van bouwplannen. Schiedams wethouder van woning bouw B. E. CoJlé (CPN): „Ik mis in dat overzicht aan welke gemeente Rijnmond bemidde ling heeft verleend. In ieder ge val niet aan ons." PLANNEN „Rijnmond kan ons niet helpen. Wij gaan gewoon zelf verder met het ontwikkelen van de plannen wat betreft Woudhoek en Spaland. De afdeling Stads ontwikkeling is bezig met een vlekkenplan." ,,De plannen voor de woningen iri het winkelcentrum Kethel aan de Zwaluwenlaan zijn nog niet ingediend, omdat er enkele moeilijkheden zijn die eerst moeten, worden opgelost,1, „Die moeilijkheden liggen in de beleggingssfeer. Ook het al of niet handhaven van het raad huisje in Kethel speelt daarbij een rol," aldus wethouder Collé. Het KVP-raadslid mevr. M. A. C. Taveme-Van Campen, gecon fronteerd metde mededeling van het' Rijnmondbestuur, dat het Schiedam heeft moeten wij- zen op dt achterstand en dat het bestuur er op heeft moeten aandringen de plannen snel in te. dienen: „Dat verbaast mij niets." NIET VLOT „Dit college is niet zo vlot. Dat blijkt bijvoorbeeld wel uit het feit dat het vorige college al praatte over houwen buiten de metroboog, maar dat er nog steeds niets is gebeurd," Wat betreft het winkelcentrum is de moeilijkheid dat de gemeente er premiewoningen wil bouwen. Dat worden dan vier-of vijfka- merflats met een huur van mi- nïmaal 350 gulden. Mevrouw Taverne: „De woning bouwverenigingen wilden liever woningwetbouw, dan was de huur lager, geworden. Daarom hebben wij met onze woning bouwvereniging niet daan." Het te lang renteloos laten liggen van. bouwrijpe grond, jaagt de huren omhoog. Met de op handen zijnde wijziging van de Rijnmöndwet, waarbij een aantal taken en bevoegdhe den (ondermeer op het gebied van de woningbouw) aan Rijn mond moeten worden, overgehe veld door de gemeente, lijkt een doelmatiger planning van de woningbouw binnen bereik. ONDERZOEK Raadslid Aad Wiegman: „De Rijnmond is al bezig met een woningmarktonderzoek. Daaruit zal blijken welke woningen er in welke gemeente in de Rijnmond moeten worden gebouwd," „Het zit er. dik in dat dit voor Schiedam goedkope, dus wo ningwetwoningen zullen zijn. Na zo'n inventarisatie kan met een gerust hart .worden gebouwd. Wat dat betreft verwacht ik veel van Rijnmond." Schiedam Bij een inbraak in de Professor Casimirschool in de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan zijn een televisietoestel en drie strijkijzers ontvreemd. Verder werden enkele ruiten stukgeslagen. Onder grote belangstelling heeft Sparta-keeper Pfm Does burg gistermiddag een confectïe-zaak: voor vrijetijdskleding op de Dam 20 geopend. De doelman deed dat door een schat te lossen op een karikatuur van hem, die in de deur opening van de nieuwe winkel hing. Schiedam Met het bouwen van een aantal woningen inl Schiedam wordt te lang gewacht. Het renteloos laten lig gen van de bouwrijpe grond en het door de inflatie stij gen van de bouwprijzen, heeft tot gevolg dat de huren van die woningen veel hoger worden dan aanvankelijk werd gedacht Bij een complex van 204 eengezinswoningen in Woudhoek- Zuid zouden die huren zelfs dusdanig hoog worden (450- 470 gulden), dat met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid deze bouwplannen niet zullen worden ver wezenlijkt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1