SCHIEDAMSCHE COURANT praten met gemeente Bezuinigingen beperken tekort begroting Rijnmond krijgt minder dan was gevraagd Bewoners torenflat Wijkgebouw bovenaan verlanglijst Groenoord Hoek boekt winst „Nog niet veel gerealiseerd" Echtpaar gewond na botsing gestolen Vrouwenkoor op radio Vlaardingen verkoopt overtollige «lappen" GOUDEN Autobedrijf vestigt zich op Grote Markt INBRAAK Huren gaan misschien verder omlaag GEEN SPREEKUUR Leuk spelletje 4 pagtaa's Dinsdag 30 oktober 1973 HjyP I BV* »B V I IfeP BH W-*tr IR S H! M 99stc jaargang no. 24856 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het eerste halfjaar van 1973 is voor W. A. Hoek's Machine- en Zi.urstoffabriek gunstig geweest. Met interne efficiency-maa.'-egelen konden de aanzienlijk ge stegen externe kosten opgevangen worden. De geconsolideerde omzetten ste gen met ongeveer acht procent tot 47 miljoen gulden. De winst voor belastingen bedroeg 5,9 miljoen gulden tegenover 5.5 miljoen gulden in 1972. Hierbij dienen 600.000 gulden bijzondere baten in 1972 in aanmerking te worden genomen. De winst van Cryoton is hierin, evenals in 1972. niet inbegrepen. De verwachtingen voor de tweede helft van dit jaar zijn eveneens gunstig. Schiedam Zo'n honderd bewoners van de torenflat aan het Van Beethoven- plein hebben gisteren op het Stadskantoor een ge sprek gehad met burge meester H; -Roelfsema en de wethouders B. E. Collé en G. Kaptein. Voorzitter P. H. M. Maas van de bewo- nersverenjging bestempel de na afloop de vergade ring als „zinvol". Onder werpen van gesprek wa ren ondermeer de buren, de liften en een recreatie ruimte. Een van de concrete resultaten was, dat de bewoners werd mee gedeeld dat zij het bedrag dat zij teveel aan huur hebben be taald in december terug krij gen. De gemeente kreeg on langs van het Rijk gedaan dat met terugwerkende kracht de huren van de drie-kamerflata dertig gulden per maand om laag mochten. 6e heer Maas: „Verder werd meegedeeld dat er aan wordt gewerkt om de huren nog ver der omlaag te krijgen dan de 350 gulden per maand nu". Op het verzoek van de bewoners om een niet benutte ruimte In de flat hi te richten als recrea tieruimte, werd gisteravond geantwoord dat deze zaak zal worden bekeken. De kosten van de ombouw zullen eerst worden beraamd. WENSEN De bewonersvereniging heeft al toegezegd voor de inrichting van de ruimte te willen zorgen. Aan enkele andere wensen kwam de gemeente meteen tegemoet. Dat zijn: 6 Een telefoon ia de liften, Een duidelijk huisreglement. ft Een parkeerverbod bij de ia- gang van de flat. Vooral de liften baarden de'bewo nersvereniging zorg. Het is her haaldelijk voorgekomen dat mensen er uren in vast zaten. De telefoon za* verbinding ge ven met de brandweer, die on middellijk een monteur kan waarschuwen. De heer Maas, na afloop van de vergadering die vrijwel drie uur duurde: „De burgemeester is een char mant gastheer. Hij: heeft toegezegd dat zonodig opnieuw za3 worden verga derd". Schiedam Bij de Oranjebrug op de Nieuwe Haven is de 70-jarige bromfietser G.B. en zijn duopas- sagiere, zijn echtgenote T. B-- van W. door een auto aangere den en gewond geraakt. De bromfietser verleende geen vrije doorgang aan de auto, be stuurd doar de 28-jarige lasser J P G, Hii werd in het Dr. Noletziekétt-- huis verzorgd aan wonden aan hoofd en knie. Zijn vrouw, 64 jaar, moest met een hoofdwond en hersenschudding worden op genomen. Gaardingen De gemeente gaat grond verkopen aan de stichting Beh&sr Landbouwgronden. Het gaat om 132 hectare grond in Holy Noord en in de Broekpol der, „lappen" Vlaardmgs eigen dom, die liggen in Midden-Delf land. De stichting wil nog dit jaar met de gemeente rondko men. Volgens wethouder Mooij, gister avond in de commissie voor stadsontwikkeling, zijn met de transactie „aanzienlijke" bedra gen gemoeid. De stukken grond zijn destijds aangekocht in ver band met de wonmgbouw in noorderiijk Vlaardingen. „In Holy zijn we met de grondaan koop verder moeten gan dan we eigenlijk voor de woning bouw nodig hadden", aldus Mooij. ,,4 Het vroegere bedrijf von Jansen en Wouferlood aan de Gfole Markt heeft plaats moeten maken voor het automobielbedrijf van Walraven en Dek ker. Schiedam Het Schiedams Vrou wenkoor zal vanavond voor de vierde maal in successie op de radio- te beluisteren zijn. In het KRO-programma „Zin in mu ziek amateurs geven de toon aan" zal het koor onder leiding van Ria Borgmeijer werk van Mozart ten gehore brengen. Het is een gedeelte van de opna me die 19 mei jongstleden in de KRO-studio is gemaakt. Het programma duurt van 19 tot 19.50 uur op Hilversum 2 op de FM-zender. Schiedam Nadat bet pand Gro te Markt 35-39 ruim twee jaar heeft leeggestaan, wordt don derdag het gebouw heropend. Het automobielbedrijf Walraven en Dekker heeft er vanaf die tijd zijn vesting. Door de verbouwingen. Is er nu ^een geschikte ruimte voor de uit- oefening van het bedrijfswerk: werkplaats aan de achter zijde en een grote showroom aan de voorkant. De voorpui van nummer 39 van het pand is geheel uitgebro ken en er Is nu een ruime por tiek ontstaan waarin de voorbij gangers droog en rustig naar de aanbiedingen kunnen kijken. Het vroegere distilleerderij winkeltje ls in gebruik genomen als etala- gft.voor auto-accessoires. Schiedam Uit de woning van mevrouw M. van der P.-van D. aan de Tweede Tuinsingel zijn vele gouden siervoorwerpen horloges, ringen, armbanden en een medaillon ontvreemd. Zij heeft van de vermissingen aan gifte gedaan bij de portie. ■>- Schiedam Het gemeente bestuur van Schiedam is niet van plan net zo veel geld aan de Rijnmond te geven, als waar om is ge vraagd. het Openbaar Li chaam zal het met 285.000 minder moeten doen. Dat gebeurt in kader van een sober beleid dat Schiedam volgend jaar moet voeren. heeft van zeven miljoen gulden, vindt het gemeen tebestuur het tekort aan vaardbaar. Op de begroting vai^RIJNMOND WAS VOOR Schiedam al gere kend op-een bijdrage van 98.Q0Q gulden. Het gemeentebestuur meent dat echter 696.000-gulden voldoende is. Een hoger bedrag vindt het bestuur onverant woord. ten bedenken voor de filnanciële wordt geraamd op 669,000 gul problemen van de RIJN- doen. MOND.7PDat Schiedam "Maar" een tekort van 995.00(1 gulden op De verhogingen betreffen: de begroting voor 1974 is te ft de straat-en rioolbelasting; danken aan een aantal bezuini gingen en de opbrengsten van ft de leges voor burgerlijke enkele tariefsverhogingen die stand, archief, bouwvergunnin- het gemeentebestuur van plan gen, etc.; De gemeentebegroting^ ver- Het r vindt.het omjenkbaar toont voor het votgend jaar net provinciaal bestuur de „maar* een tekort van sterke toename van de uitgaven 995.000 gulden. Doordat van Rijnmond zal accepteren. Schiedam een saldireserve Het Rijk zou een oplossing, moe- ft de marktgelden; OPBRENGST ft de begrafenisrechten; Aanvankelijk was het-tekort van ft de-politierechten; de gemeente geraamd op ruim drie miljoen gulden. De bezuini- het ophalen van bednjfsvml. gingen schroefden dat met bijna IJVKYllfSTEW anderhalf miljoen terug.De op- ItTiW/rlol üiv brengst van de verhogingen Ook een aan tal andere Inkomsten gaan waarschijnlijk omhoog. Dat zijn: ft het ambulancevervoer; de tarieven van de volkstui nen; ft de tarieven van het Handelsen trepot; gas, eiectriciteit en water. De begroting van het gemeentebe stuur moet nog door de gemeen teraad worden goedgekeurd. In december wordt er over verga derd. Met een bus gingen de bewoners uit Groenoord naar het Stadskantoor. EEK STOFFENHANDEL EVEN VERDEROP IN DE Hoogstraat is niet bekend. Wel dat daar ook een etala geruit aan diggelen ging. Door een bas teen. Om de trilogie vol te maken: ook kantoorboekhandel Mercu- rius aan de Lange Haven mocht zijn verzekering bellen. Twee ruiten waren niet langer. Maar een op lettende journalist, Har- togh genaamd, zag alles gebeuren. Even later werd de 22-jarige H, M. B. ge pakt. Hij vond het zo leuk, verklaarde hii tegenover de politie. Hij had geen Mercedes. Schiedam De Vlaardinger L.H.T.D. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn auto. De Citroen ID had hij voor het laatst gezien toen hij hem had geparkeerd op de middenberm van de Rembrandtlaan. Kente ken: 66-43-FV; De auto was lichtgrijs van kleur met een zwart dak. Schiedam Burgemeester H, Roelfsema is verhinderd om op maandag 5 november 2ijn weke lijkse spreekuur te houden in het Stadskantoor, Emmastraat RUITEN KAPOT GOOIEN. Leuk spelletje. Men pakke een mooie gro te baksteen, kiest den flink grote winkelruit uit en pang. DE SPLINTERS VLIEGEN OM DE OREN. Net vuurwerk, alleen klinkt het net iets leuker in de oren. Ook om te iachen is, als de eigenaar/esse zich verschrikt naar de venster begeeft en woedend naar buiten kijkt. Meestal neemt de dader dan de be nen, maar bij het „Dossier' Snackbar Neptunus' aan de Hoogstraat ging het an ders. NNietalleen reed d dader weg in een kapitale Mercedes, maar er ontspon rich ook een niet zo gea nimeerd gesprekje. Ei genaresse De Boer: „Waarom doet u dat nou?" Mr. X: „Dat vind ik leuk" en „De verzekering betaalt toch wel". Enkele voorbij gangers op het late tijdstip het was ongeveer vier uur 's nachts vonden dat kennelïj ook, want ze de den niets. OF DAT OOK HET GEVAL WAS MET Schiedam De grootste wens van de Groenoord-be- woners is nog steeds een gebouw in het midden van de wijk, dat zowel een cen trum van activiteiten als een open huis is. Het wijkgebouw staat bove naan het van november 1970 daterende verlang lijstje van de Wijkvereni- ging Groenoord-akkoorden deze week publiceert. Het blad, dat de tien punten van,. het lijstje stuk voor stuk in een vervolg-artikel zal bespreken, concludeert, dat er nog maar weinig van de Groenoord-top- tlen is gerealiseerd. Het lijstje wordt onder de aan dacht gebracht in verband met de besteding van de watermii- ioenen, De verlangens van de wijken zijn actueel iu burge meester en wethouders ge vraagd hebben om suggesties voor de besteding van het geld in de wijken. Wellicht wordt het bedrag, dat aanvankelijk voor wijkvoorzreningen was uitge trokken verhoogd. Op de tweede plaats van de ver langlijst staat een winkelcen trum aan de Zwaluwlaan, waar over nog steeds gesprekken in gemeentelijke kringen gaande zijn. Vooral het al of niet hand haven van het Kethelse raad huisje. dat op giond staat, waar voigens de planner» winkels moeten komen. #*vert nogal wat moeilijkheden op. Voorts acht de wijkvereniging on der andere de volgende voorzie ningen in Schiedam-Noord broodnodig: een café-restaurant, een instructie-zwembad en een v goed geoutilleerd sportveld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1