Bas wil verven ambulancediensten nog dit jaar POLITIEKORPSEN EXTRA PARAAT iermaal zilver bij energiebedrijf - en waterleiding De nieuwe puzzel De prijswinnaars Brievenhoek Hallo allemaal Een klein katje Bezwaren ziekenfondsen legen 40 procent tariefsverhoging SUNLIGHT OEFENT Inbraak in kledingzaak: buit 25 mille Protest tegen uitsluiting kernenergie in Rijnmond Meer surveillance bij vitale bedrijven OPGEBLAZEN Loslopende herder opgepakt Kop koffie na fout parkeren SCHIEDAMS CHE COURANT - DINSDAG 6 NOVEMBER 1973 3 Moeder is aan de schoon maak en ze gaat ook de keuken verven. „Mag' ik, vraagt Bas. „Nee hoor, ik doe het als jij op school bent. Anders kan ik niet opschietend zegt moeder. Bas is er boos om. „Ik mag ook nooit wat", moppert hij. „Jij mag van alles, maar niet verven", zegt moeder beslist. „Dan vraag ik het aan tante Nels", en weg is Bas al. Tante woont in de zelfde straat, op de hoek- Ze zit in de kamer te naaien en ze zwaait als ze Bas ziet. „Jij komt zeker een glaasje limonade ha len?" lacht ze. „Ja tante'V knikt Bas en hij kruipt op de bank met Snor, de poes op zijn schoot. „Bent u ook aan de schoonmaak?", vraagt hij. „Nee, nóg niet"» zegt tante, „ik ga volgende week beginnen. Dan moet ik de badkamer verven". „Mag ik dan hel pen tante Nels? Alstu blieft? Ik kan het heel goed. Ik doe het voor mamma ook wel eens. Mag het morgen? Dan is het za terdag en dan ben ik vrij". Tante Nels kijkt bedenke lijk. Ze heeft eigenlijk geen zin om morgen die badkamer schoon te ma ken. Maar ach, laat ze het maar doen. Anders stelt ze het misschien steeds uit. En een hulpje kan ze wel gebruiken. „Goed", zegt ze, „kom dan morgen maar". Bas glundert, is dat even fijn. Nu mag hij tóch verven. Wat zal moe der wel zéggen? Als Bas liet thuis vertelt is moeder eerst wel boos. Ze belt meteen tante Nels op- „Je moet het niet doen als je het niet van plan was hoor Nels", zegt ze. „Ja» het moet echt gebeuren", zegt tante. „Het ziet er zo vies uit". „Zie je wel, dat het mag, mam", juicht Bas. De hele dag heeft hij het er over. Hij kan op school niet eens zijn som men goed maken. Steeds moet hij aan het verven denken. En 's avonds kan hij er niet van in slaap ko men. Ik ver* de ene muur blauw en de andere doe ik groen met oranje stippels» en de deur rood met gele strepen. Wat zal dat prach tig worden. De anaere ciag staat hij al vroeg bij tante Nels voor de ueur mei. ue ver in zijn hand. „Heb je veel mooie kleuren?vraagt hij. „Nee, we doen het wit", zegt tante, „dat staat Als je alle woorden goed hebt in gevuld komen er op de kruisjes, stippen, streepjes enz. zeven vo gels te staan. De kruisjes, bal letjes, streepjes en zo verder geven het aantal letters van de vogelnaam aan. 1 vervoeging van smakken. 2. Ie ren, ik leer, hij 3 in van nood aan de noodrem trek ken 4 bakje om as van sigaretten in te doen, 5 de vrouw van de bruidegom, 6 een spel. lijkt wel wat op dammen, 7 doen we met een boot, 8 de kamer is sfeervol, dus vol..., 9 geweldige opstopper, klap, stoot, 10 bouwen, ik bouw, hij... II een jongen die ferm is is een jongen, 12 bouwland, 13 groot verdriet (ouderwets woord) 14' de mensen die naast je wonen zijn je....IS enkelvoud van psalmen. Je hebt weer een week de tijd om je oplossing in te zenden. Op de envelop zet je Aan Anke, Ver- wersdijk 65, Delft. Onderaan je brief, oplossing of tekening (denk aan de tekening voor Sin- terklaas) zet je je naam, adres en leeftijd. Bas vindt het wel jammer. Maar m>u Ja, wit dan maar. Hij krijgt een schort voor en dan begint hij. Met zijn kwast doet hij kleine streekjes. Keurig netjes. Net alsof hij een plaatje verft in zijn kleur boek. „Je moet het eerst zo doen en dan zo en grote halen maken", wijst tante. Maar dat lukt bij Bas niet. Steeds moet tante spetters van zijn handen en zijn schoenen vegen. En nu zit er weer een spetter op zijn neus. Als Bas een heel klein stukje heeft geverfd wordt zijn arm al moe. En wat wordt je er warm van. Verven is toch niet zo leuk als hij had gedacht. „Gaat het goed?", vraagt tante. „Nee hoor", zegt Bas, „ik. ik eh. schei er maar mee uit. De rest kun je zelf wel hè tante NCisV". Tante is wel een beetje ócss. is op zater dag aan de badkamer be gonnen om cifl pie—cr te doen en nu wil hij niet ma^en. Anders droogt het lelijk op. Bas gaat naar huis. „Ben je „.i „1 l'lipr*" vr-aner* va der. „Ik had geen zin meer", zegt Bas, „ik liever fietsen", „Dan zal ik die arme tante Nels maar gaaiï helpen", zegt vader, „anders heeft ze niets aan haar vrije zaterdag. Ga je mee, Bas?" plaagt hij, „je wilde toch zo graag ver ven?" „Nee hoor, ik ben al klaar", roept Bas en fietst de tuin uit, „ik kom straks wel even kijken of het mooi wordt". ANKE. De winnaars zijn: Artnema- rie Morel, Linda Schouten, negen jaar, Theo Vermey, tien jaar, Carla van Kop pen, dertien jaar, Sylvia Blom, tien jaar en Mar- gret Massar tien jaar. TuHie krijgen een leuk boek thuis gestuurd. De oplos sing'was: I hand, 2 erwt, 3 krom, 4 boft, 5 muis, 6 want, 7 8 slee, 9 adem, 10 Deen, 11 Hein, 12 bord, 13 legi-, 14 duin. Op de kruisjes kwam herfst bladeren te staan. Hebben jullie al mooie exemplaren cAvrnHoTi' We hebben cllemoal liever vrede maar toch is er vaak oorlog ergens in de wereld. Robbert Vollehregt, lien jaar, maakte er deze tekening van. Een fonk in opmars naar hel front. Peter Schenkels Leuk, dat je ook een briefje schreef en de puzzel oploste. Je had ook een teke ning gemaakt van. twee bomen. Heb je al kastanjes en eikels gevonden? Speel je blokfluit op de muziekschool? Ik hoop dat je .nog eens meedoet. Je had nu de puzzel helemaal goed.. En dat vind ik knap, want het was de eerste keer dat je een puzzel maakte. Helen Kreft Ja hoor, je had de oplossing goed, Hab je al mooie herfstbladeren gevonden? Soms moeten de kinderen die mee brengen naar schooi. Doe jij dat ook wel eens? Nu moet je maar proberen nog eens een prijs te Winnen. Ellv Stuurman Ik krijg wei veel post De brieven bewaar ik twee weken en dan doe ik ze weg. Het is te hopen dat je nu niet meer n«ar een ziekenhuis hoeft. Je hebt er al twee keer in gelegen. Hoe vond je het aman delen knippen? Viel het mee? Het is soms wel moeilijk weer een verhaaltje te bedenken. Maar het lukt me nu al heel wat jaren. Ik tel maar niet eens hoeveel het er al zijn. Je had een leuk plaatje ep je. brie! ge- plakt Mirjam Borsboom Gezellig, dat je ook eens meede"'!. Je had de dpiosa.ng goed.Hoe vindt je broer het tussen vijf me.s.'cs.-' Je jongste zusje wordt n« z;ker ook ai een kléin bijdehandje? Gaat ze al een beetje brabbe len? Mag je haar wei eens in het badje doen? Fijn zeg, dat je een piyen kemertie hebt. Daar kun je rustig ja huiswerk ma ken. Of heb je dat nog niet? Gonny ten Walde Leuk was dat gedichtje, is het met Kees ook zo goed afgelopen? Bloedde het erg? Wanneer moet je je oefe ningen doen voor het gym exa men? Jij bent zeker wel goed? Want A en B heb je al. Margreet Santing De nichtjes zal rk maar bij elkaar, zetten. Wat gezellig, dat Je bij Gonny mocht logeren. Alleen jammer dat het die week zo ragende he? Heb ben jullie toch wel plezier ge had? Je had nog een leuk sml- le-poppetje getekend. Vind ja hat fijn wonen in Wassenaar? Je gaat zomers zeker wel vaak naar het strand? Annette Valke Wat een leuke mo biel is dat. Heeft de juf het be dacht? Misschien maak ik het nog wel eens na. Leuk, dat je altijd de verhalen leest. Probeer nog maar eens een tekening te maken. Het lukt vast wel. De mobiel had je ook zo leuk gete kend. Kitty van Kester Probeer nog maar eens een boek te winnen. Er is geloof ik nog een deel van Hu ze ijoezemoes. Het zou wet leuk zijn als j» dat ook eens won. Puzzel je deze week ook mee? WJrna Slepman Ik heb je brief gekregen. Het is dus allemaal nog gelukt. Ik denk wel dat die tekening in de krant kan. Dan wordt hij verkleind. Neem je volgend jaar wear een school- tuin? Je hebt er zeker wal heel wat groente en bloemen-afge haald? Het was snert weer in de herfstvakantie hoor. En toen jullie weer naar school moesten ging de zon schijnen. Irma Feenstra Je kan altijd do oplossing insturen. Elke week loot je weer mee. Dacht je echt dor abeen de kinderen een prijs winner, die de puzzel voor het eerst insturen? Nee hoor. Het is maar puur toeval als je meteen de eerste keer een prijs wint. Sommige kinderen doen trouw iedere week mee en hebben nog nooit iets gewonnen. Ik loot al tijd. Jammer he, dat het 2ulk slecht weer was in de vakantie week. En toen ju 11'e naar school moesten kwam de zon weer. Dag allemaal, veel groeten van ANKE We zijn al weer aan het op één na laatste kalenderblad bezig. Dat betekent dat het over een maand al Smterklaasfeest Is. Ik werk altijd twee weken vooruit en daarom wilde Ik jullie vra gen of je ean lc::l;vSlntcrk!aas- tskenrng maakt. Als ik cr veel krijg zoek ik ds laste er uit en d:e komt dan 'a d- jeugd honk i an tiéi d ber te staan. Die jcsi-gdhvk staat na tuurlijk helcoma] in het teken van de feestelijke vijf decem ber. Misschien maak je ook nog een aardig gedichtje. Dat kan er dan ook roe bl|. Eert fctein katje 2o dun als een latje hebik hij heetmik Hij zwierf door het weiland meest aan de slootkant nu weet ik niets meer Dag tot de volgende keer. (Adriënne v.d. Helm) Het elfje dat niet wou vliegen Er was eens een elfje dat moest lerenvliegen. 21e had daar hetemapl geen zin in maar ze wou niet liegen. Ze ging toen maar het bos uit naar de mensen. Maar toen ze terug kwamzag ze iedereen vliegen. Naar achte en naar voren,en ze vlogen zohoog, Datj e hun stemmenhaast niet meer kon horen. Zekon het niet aanzien en ging naar de mensen. Toen ze daar een maandje was T hoorde ze dat ze iets mocht- wensen snel is ze toen. naar de fee gegaan en vroeg; ..o fee, mag ik vliegen?" Ze ging er bijna van huilen maar da: Let ze r. c: me ken „Goed. jijkunt vliegen maar nu moet je cokwerken" Nu werkt dat li ave elfje. Ja, ze werkt zich naar maar nu is datelfje gelukkiger dan iedereen bij elkaar, (Jenny Ruys, elf laarï Vlaardingen Nog dit jaar moet de regionale samen werking van alle ambulan cediensten in het Rijn mondgebied van de grond zijnEen commissie van vertegenwoordigers van de gemeenten Rotterdam. Schiedam en Viaardingen. hoopt zo spoedig mogelijk met een uitgewerkt voor stel aan te komen. Het voorstel behelst het laten functioneren van een centrale post voor het ambulance-ver voer in het Rijnmondgebied. De nog niet volledig in werking ge treden Wet Ambulancevervoer gaat uit van vervoer in regio naal verband. Het regionaal denken betekent on der meer een gelijkschakeling van de ambulancediensten. Dat zal z'n gevolgen hebben voor de wijzen van kostenberekeningen, zoals die thans nog door tal van diensten worden gehanteerd. Vlaardingen bijvoorbeeld werkt met een retourrit. Schiedam daarentegen niet. Tijdens besprekingen met de. di recteuren van de Viaardingse Ziekenfondsen zijn inderdaad vergelijkingen gemaakt lussen Vlaardingen en Schiedam. De aanwezigen, wethouder me vrouw L. van Duljn-Spruijt, dr. Wolfs, directeur van de GG en GD in Vlaardingen en de direc teuren van de Ziekenfondsen, 1 kwamen tot de slotsom,' dat Schiedam ondanks alle bespa ringen nog fikse kosten heeft. De Schiedamse ambulancedienst werkt evenwel kostendekkend, maar b en w willen de tarieven met 15 procent verhogen. Alle begrip ten spijt hebben, vol gens PvdA-raadslid Van der Most, de ziekenfondsen een brief samengesteld, waarin ze hun bedenkingen uiten tegen de te grote tariefsverhoging, die de Viaardingse GG en GD b "en w de raad voorstelt. Men vindt 't een „te grote sprong" de kosten voor ziekenvervoer met 40% te vermeerderen. In de brief, die inmiddels richting b en w is, stellen de ziekenfond sen, dat er best kan worden be zuinigd op het werk van de zie kenbroeders. Voor de chauffeurs van de ambulancewagens kun je ook brandweerchauffeurs ge bruiken, vinden ze. „Je moet van eikaars diensten profite ren". Tenslotte heeft men be zwaar tegen de stijging van uni- formkosten met f 2Q.0Q€ tegen een stijging van 2.100 in Schie- dam. Volgens wethouder Van Duljn- Spruijt zijn deze bezwaren ook tijdens de besprekingen naar voren gekomen maar de zieken fondsen gingen akkoord met de verhogingen voor 1974. Dr. Wolfs: „Na een verklaring on zerzijds toonde men voor vrij wel alles begrip." Vlaardingen —Het vrijwel voltal lige personeel van de Gemeen telijke Energie, en Waterlei dingbedrijven bevond zich vrij dagmiddag in de Harmonie aan de Schiedamseweg waar de jaarlijkse jubileumfeesten iddag werd gehouden. Ditmaal waren er vier personeelsleden, die sa men een eeuw ïn gemeente dienst waren: T. P. v.d. Herik, A. Rietveld. J. C. Rouss en L. Smit Zij werden namens het gemeente bestuur Toegesproken door wet houder Jac, van der Linden. Hij toonde respect voor de wijze waarop de ambtenaren hun plichten hadden vervuld en als blijk van waardering ontvingen zij de bekende enveloppen met inhoud. Het was de eerste keer, dat ir. "W. F. Pinkse, directeur van de G.E. en W.B. een dergelijke bij eenkomst bijwoonde. Namens het jubileumfonds bood hij jubi laris Rietveld een fototoestel aan, terwijl de' andere drie een gevulde enveloppe kregen. Het feestprogramma werd opge diend door Peter Piekos, confe rencier-imitator, het zangduo de Mit'ler Sisters en door het be kende Apollo Trio onder leiding van Ton van Vliet, Berkel - Op de competitlevrije za terdag kwam Berkel deson danks toch in aktie op de groe ne grasmat. De pupillen va*t oe- ferimeester Gerrit Otte oefenden tegen eersteklasser Sunlight. Zonder middenvelder Jan van Klaveren (Arie Poot verving hem) verloor Berkel op Het Hoge Land met It van de* Viaardingse opponent. Overigens zag het er in de eerste helft niet naar uit dat Berkel zo- dik zou verliezen. De groenwit ter! gaven- in die periode uitste kend partij. Maar opnieuw ont brak het aan de spits die op de beslissende momenten doeltref fend toeslaat. Na een 01 russtand draaide Ber kel in het tweede bedrijf aan zienlijk minder. Vooral In ver dedigend opzicht lieten Sjon van de Kade, Plet en Rinus Hoog- ebrugge en Cock Leeuwenburg menige steek vallen Gemakke lijk kon Sunlight daarom tot 1 —1 (Cock Leeuwenburg scoorde b?J 0—2 tegen) uitlopen. Schiedam Een kleding winkel. opde. Grote Markt {heeft zaterdag bezoek ge had van inbrekers. Uit de rekken werden 38 suède en nappajassen gestolen, de schade bedraagt 2500 gul den. De voordeur werd met een scherp voorwerp opengebro ken. Schiedam/Vlaardingen Het NV Elektriciteitsbedrijf Zuid-Hol land heeft door middel van een bezwaarschrift geprotesteerd bij het bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond over de op vatting dat in het Nieuwe Wa terweggebied geen kernenergie centrale mag werden gebouwd. Dit protest is gekant tegen de op merking in het ontwerp-streek- plan dat opwekking van kern energie dient te worden uitgeslo ten. Het Elektriciteitsbedrijf noemt dat een „negatieve, onge fundeerde en ongenuanceerde stelling." ,,Er zijn thans reeds omstandig heden denkbaar", stelt het be drijf, „waaronder deze stelling in strijd kan zijn met de belan gen van de streek, die in het plan worden nagestreefd. Het zal kunnen blijken dat de thans bestaande bezwaren tegen het gebruik van kernenergie zeer tijdgebonden zijn." Het Elektriciteitsbedrijf vraagt de Rijnmond de bedoelde passage uit het ontwerp-streekplan té schrappen. Dat houdt niet in. dat men onnodige risico's voor de bevolking van de streek aan vaardt. Er wordt zonder enige noodzaak vooruitgelopen op het resultaat van de afweging die zal moeten plaatsvinden over de voor- en nadelen van de toepassingvar. kernenergie voor het opwekken van elektriciteit en de thans ge bruikelijke methoden, aldus het bedrijf. Vlaardingen/Maassluis/ Schiedam De poli- tiekorpsen van Vlaardin gen en Maassluis zijn in verhoogde paraatheid ge bracht. Sinds vorige week al patrouilleren recherche en geüniformeerde dien sten vaker dan normaal in de buurt van vitale bedrij ven en industrieën. Er zijn geen speciale groepen voor dit soort surveillance inge steld. De verhoogde waakzaamheid van de beide plaatselijke politiekorpsen loopt gelijk met die van het Rotter damse korps, dat vooral in het Europoort- en Botlek- gebied rekening houdt met een aanslag van de Pales tijnse verzetsorganisaties. Ook aan de „overkant" van de nieuwe Waterweg is de surveillance verscherpt en opereren diverse re- eherchepioegen. RUSTIG Direkte aanleiding tot het instel len van de verhoogde paraat heid is afkomstig van „over heidswege". ,Er is nog niets gebeurd", verzekert de Viaar dingse hoofdinspecteur L. van Slooten, „Je verwacht ook niks, maar je weet nooit". Van bom meldingen is tot nu toe geen sprake geweest. Wel bij de Rot terdamse politie, waar via de telefoon een anonieme melding binnenkwam. Het is rustig in Vlaardingen. De maatregel voor de Viaar dingse en Maassluise korpsen is van onbeperkte duur. Tot nader order voeren de politiemensen hun verscherpte surveillance uit. Hoofdinspecteur Van Sloot- èn beaamt, dat Vlaardingen een gebied is, dat van vitaal belang kan zijn en waar Arabische ter reurorganisaties een aanslag zouden kiinnen plegen. Naar verluidt geldt de verscherpte surveillance vooral industrieën aan de Deltaweg - Shell, Unile ver, waar grote containers di rect aan de openbare weg staan. Bij het Schiedamse politiekorps is van speciale diensten bij met name olieverwerkende indus trieën geen sprake. Schiedam zo vertelde een woordvoerder, doet de normale surveillance. Of je nu eenmaal of tweemaal in een uur ergens gaat kijken, er blijft voldoende tijd voor een aanslag over als mensen dat zo graag willen, zei hij. Hij vond de zaak van verscherpte sur veillance en verhoogde waak zaamheid „wat opgeblazen." Schiedam Op de Koemarkt werd de politie aan het werk gezet door een herdershond, die onbeheerd rondliep. Na enkele vruchteloze pogingen slaagde men erin het dier te vangen. De herder, negen maanden oud en met een zwart-bruine vacht, werd daarna overgebracht naar het dierenasiel in de St. Anna- zustersfraat. Schiedam Helemaal vanuit Kaatsheuvel was Bertie R. gekomen om op het kantongerecht aanwezig te zijn. Een tijdje geleden had hij zijn auto op de Peter van Anrooylaan in Groenoord geparkeerd. Toen hij *s nachts bij zijn voertuig terugkeerde, bemerkte bij een papiertje tussen de voorruit en de ruitenwisser. Een bon. Want zijn wagen stond fout geparkeerd. „De volgende morgen heb ik pas telefonisch contact opgenomen met de politie, vanuit mijn woonplaats". aldus Bertie. „Toert heb ik mijn boete van 15 gulden willen betalen. Dat moest ik binnen twee dagen doen, óp het Schiedamse politie bureau. Maar ik moest werken, en ik kon onmogelijk binnen die tijd naar Schiedam komen. Daarom werd mijn boete met 10 gulden verhoogd, en dat vind ik niet eerlijk." De officier van justitie kon daar inkomen: „Het is inderdaad moeilijk om vanuit een andere plaats een boete te betalen, die een verbalisant tussen de rui tenwissers heeft geklemd", gaf hij toe. Aan Bertie vroeg de officier, mr. E- Bos: „Wat kost u de reis van Kaatsheuvel naar hier?" „Elf gulden tachtig",antwoordde Bertie en hij liet zijn treinkaar tje zien. „Dan eis ik tegen u 25 gulden, het bedrag van de boete minus de prijs van het treinkaartje: 25 min 11, dan kom ik op 14 gul den, te vervangen door één dag hechtenis bij niet betaling", al dus de officier. Kantonrechter mr. "W". E. van Steenderen was nog iets soepe ler. Hij zei: „Ik geef u een tientje, dan kunt u nog een kop koffie op de terugreis nemen," En Bertie kon weer gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3