DRIE TREFFERS VAN BERRY JANSE Damesteams DWS en UYG voor Ursus te gehaast NOG GEEN PANIEK A 0Bitss^s:yT|i shies spifiiifcfi ".VT rJS-dk'jg, Sportraad vergadert SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 12 NOVEMBER 197S 3 Schiedam Excelsior '20-trainer Aad Bierhuizen lijkt zijn leerlingen eindelijk ce hebben gewezen op het gebrek aan inzet, dat wekenlang de oorzaak was van overbodig pun tenverlies. In de wedstrijd tegen het Haagse WP was immers het karakter in de Schiedamse ploeg weer hele maal terug en voetbalden de ThurledeJbewoners zoals het een goede vierdeklasser betaamt. Met liefst vier doelpunten tegen en geen enkele voor werden de Hagenaren naar het thuishonk teruggestuurd. Volko men gedesillusioneerd en overklast begaven de VVP'ers zich in allerijl naar het Haagje, weg van het vernederen de hoongelach, waarmee zij werden begroet door Excel siors-supporters. de Schiedammers, om de dood eenvoudige reden dat Excelsior zowel technisch' en conditioneel als taktisch op een veel hoger peil speelde,. De Leidse scheidsrechter Rijsdam was hoogst verbaasd, toen hij Van de Zwart over buitenspel hoorde praten bij het eerste doelpunt: „Er was -geen sprake van buitenspel. Die lange Schie dammer, Long Tal, Ernie noe men ze hem geloof ik, kwam gewoon met bai en al naar vo ren, hij speelde de bal:nctar die blonde, die ongeveer op dezelfde hoogte stond, en die schoot de bal erin", aldus de visie van de arbiter. Met Long Tall Ernie bedoelde hij André van Stralen. In de acht ste minuut gaf deze een voorzet naar ,,die blonde". Berry Janse, die de soepele aanval bekwaam afrondde: I—0. Van Stralen was goed op dreef. Veel ".voorzetten kwamen van zijn voeren en reeds in de 15e minuut was er weer een doelrij- pe kans. Een identieke situatie als bij de eerste treffer, wist John Kloppers evenwel niet af te ronden. TE HARD WP probeerde zich die eerste helft wat te verdedigen met (te) harde attaques. Twee felle acties van Martin de Vette wa ren echter voldoende om ook op dit front de Hagenaren af te bluffen. Het kostte hem we! een waarschuwing vande scheids rechter. Excelsior'20 bleef: zich veel kan sen scheppen, maar moest tot na de .rust wachten op de vol gende treffers. In de 13e minuut was het weer Berry Janse, die 'scoorde, ditmaal uit een voorzet van Martin de Vette. Trainer - -yan-rder-Zwart - stuurde- direct een invaller het veld bp; Toen na nog een kwartier spélen de stand nog niet gewijzigd was, verscheen de tweede verse VVP'er in het veld. Ook dat mocht niet baten.. De conditie van Excelsior besliste de wedstrijd. Xn de laatste fase van de strijd konden de Schie dammers daardoor nog twee goaltjes maken. In de 40ste mi nuut schoot André van Stralen, bij wijze van waarschuwing, de bal nog tegen de lat, na lang en goed voorbereidend werk va» WP-trainer Wim van de Zwart bad bet er moeilijk mee.; Hij had geen verkla ring voor fret geenszins ge flatteerde verlies van zijn apostelen: ;,Ik zóu niet'we ten,, froe fret nou komt dat we zo slecht draaien", be kende hij. „Misschien wa- ren iwe; wat overgeconcen treerd. Ik fteh de jongens er namJelijk nadrukkelijk 1 - op -gewezen; dat we Bier punten moesten fral-en. Tot voor een paar weken ston den we nog ergens boven aan de ranglijst; toen kwam fret puntenverlies, ook vandaag -leek ons spel nergens naar, en nu staan we zelfs bijna onderaan. Ik weet niet wat de oorzaak daar nou van is. Ik kan -er -' niets aan doenl De zich verontschuldigende trai ner. haalde zich de wedstrijd nog eens vopr.; de geest: „Dat eerste doelpunt, hè, dat heeft ons misschien wel de das omge daan.;. Het was duidelijk een goal, die was ontstaan uit: een buitenspelsituatie. Maar de scheidsrechter keurde het doel punt niét af en daardoor werden 'mijn jongens aangeslagen. Door die tegenvaller ontbrak het ons aan watinzèt -en-;!door de ijver van de tegenstanders, kregen we nog, meer doelpuntj es tegen. De overwinning van Excelsior is dan ook wel dik verdiend: de Schiedammers waren veel vlij ti- yv, - Natuurlijk was zijn compliment aan Excelsior '20 volkomen te- V recht. Uiterst geïnspireerd He lt pen zij negentig minuten lang over het grasveld te rennen, ter wijl zij daarbij blijk gaven van f een in vol d o en de mate verkre- gén inzicht. Een grote verdien ste van trainer Aad Bierhuizen! Het excuus van Van de Zwart ,was toch niet helemaal juist.' Het ontbrak WP immers geenszins aan inzat: moe als honden kwamen d®. Hagenaren na het laatste fluitsignaal van arbiter Willem Rijsdam van het veld strompelen. Zij hadden niets in te brengen gehad.tegen I Wm m B Excelsiors-eerste doelpunt. Barry Jonse (links) schlat, terwijl, voorbereider André van Stralen (midden) afwacht. 'De vreugde is be grijpelijk, al zou Iktrry Janse daarna nog twee keer en Excelsior in totaal vief keer scoren; Hans Etman. Een minuut later man Nico van Rhenen. De kee- Robbie Ruts, die evenmin faal- strijd, elf uitblinkers! O nee. werd het wel 3—0. Janse (al- per verloor de bal, het leer de. Geen enkele ui tb! inker. Want in weer) ging op de solotoer. De kwam voor de voeten van Jan- 4—0. Een stand die een Excelsior een wedstrijd waarin door elke bal werd hem ontfutseld door se, die laconiek inschoot. ïn de '20-aanhanger vanuit de bijzon- speler goed wordt, gevoetbald is WP-verdediger Wim van Hooft, 87e minuut werd het nog 40. der sfeervolle tribune de Street geen sprake meer van uitblin die terug speelde naar zijn doel- Janse gal een voorzet naar deed ontlokken: „Wat een wed- kers!" Rotterdam Dat er tussen de massale afkeuringen door toch nog werd gevoetbald, betekende in dit geval voor de penningmeester van het Rotterdamse DCL een goed zaak je. Want DCL—Ursus lokte vele kijkers naar het knusse veld, waaronder tal van officials zoals de nieuwe voorzit ter van West II Aric van Bockum en oud-toparbiter Piet Roomer. De aanwezigheid van de laatste gold vermoede lijk scheidsrechter Blankenstein, die zich echter geen zor gen hoeft te maken, want het eventuele rapport kan slechts in zijn voordeel uitvallen. 11 BART FIEGEL-extra bewaking Niettemin verloor Ursus het duel met het kleinst mogelijke ver schil, maar mag zich terecht af vragen wat er gebeurd zou zijn ais de nervositeit wat beter was bedwongen. Zeker in de esrste helft misten de Schiedammers kansen die normaal gesproken niet worden gemist. In die eer ste helft was het dan ook vooral de Schiedamse spits Bart Fiegel die extra bewaakt werd door De Charloise Leeuwen. Steeds weer kon Ursus door Fiogei's actie gevaarlijk worden, maar te ge haast schieten en ook een met te ontkennen nonchalance ston den treffers in de weg. Toen na een half uur spelen ook nog eens DCL-doelman Koeke- bokker met een hoofdwond het veld moest verlaten bij een actie met Bart Fiegel was het hoofd van Koekebakker met de Schiedamse schoen in aanraking gekomen was het echter ni_t Ursus, maar DCL dat in het of- fensief ging. j Maar het was ook de fase waarin Ursus-goalieJoop Kuiters zijn i defensie inspireerde, al had hij j daarbij het fortuin dat ook aan i Rotterdamse zijde zeker niet met scherp geschoten werd. Zo; werd De Vos door Van Zanten in vrije positie g.manoeuvreerd, naar ging zijn inzet over het doel. Ook Van Zanten op de so lotoer leverde geen Rotterdams succes op, want nu kon do Schiedamse defensie opgelucht ademhalen doordat te gehaast geschoten werd. Had Ursus In de eerste helft wei nig voordeel gepeurd uit het ge ringe wlndvoordeel, DCL deed dat in de tweede helft wel, maar alle pogingen van Vossel- man, Van Zanten cn De Vries werden door Joop Kuitera schoppend, vangend en stom pend ontzenuwd. En tegen dit steeds stormachtiger oprukkende DCL Icon Ursus niet anders doen dan zich bepalen tot verdedigen en vervolgens counteren.Maar ai bleef Ursus daardoor toch nog gevaarlijk, uiteindelijk leverde liet Rotter damse overwicht succes op. Met nog een kwartier te spelen was het De Vos die linkshalf De Vries lanceerde, waarna Joop Kuiters voor het eerst die mid dag de bal uit het net kon ha len. En bij die ene keer bleef het, want hoewel Ursus probeerde in een sloioffensief nog langszij te komen, maar ook DCL nog en kele keren gevaarlijk voor het Schiedamse doet opdook, bleven meerdere treffers uit. Schiedam Zoals verwacht mocht worden, hebben de he ren van DWS het niet gemakkelijk gehad tegen het Rot terdamse Snelwiek. Het aanvatspatroon van Snelwlek werkte heel wat soepeler, dan dat van DWS, dat zo nu en dan zelfs stroef te noemen was. Toch heeft DWS de pun ten niet cadeau gegeven. Vooral in de eerste helft kwam het soms verrassend uit de bus, waardoor de ruststand tot 8-5 beperkt bleef. In de tweede helft heeft Snelwlek er geen twijfel meer aan laten bestaan en gaf de *>W5 de fensie handen vol werk, wat hen een 18-11 zege opleverde. De dames van DWS hebben zich weinig aangetrokken van de naam die EHC zich had opgebouwd als kampioens-pretendent. Hét trok al snel van leer, wat EHC een 2-0 achterstand opleverde. Een kleine aarzeling in de DWS defensie betekende 2-1, maar de aanvalsdrift van DWS was niet te temmen, wat een 4-1 ruststand opleverde. In de tweede helft legde EHC het accent volledig op de aanval, maar vond een goed fn vorm zijnde Til Debeth in het DWS doel. DWS bleef het spel in handen houden, wat een 7-3 zege betekende. De dames derby HVK-UVG 3 is een leuke en aantrekkelijke strijd ge worden, waarin opviel dat HVK-zich steeds beter thuis gaat voelen. De speelsters wisten elkaar beter te vinden, een gevolg van een be ter positiespel. Dit leverde in de eerste helft een gelijk opgaande strijd op, waarin UVG uitliep naar 'n 1-2, maar voor rust,HVK terug zag komen naar 2-2. In de tweede helft kreeg HVK te. kampen met conditiegebrek, iets waaraan een tekort aan wisselspeeistersniet vreemd was. UVG profiteerde dankbaar en bepaalde de eindstand op 2-4. GEEN GELUK De dames van Wilton konden niet zeggen dat zij het geluk aan hun zijde hadden in de uitwedstrijd met Verburch 2 in Poeldijk. De start was hoopgevend, vooral doordat Wilton met uitstekende com binaties da Westlandse dames volledig overspeelde, wat met de rust een 2-5 stand te zien gaf. In de tweede helft kwam Vïrhurch goed terug en was het een gelijk opgaande strijd.Toen kwam het pech- duiveltje een woordje meespreken bij Wilton, dat goed bleef aanval len maar de bal herhaaldelijk aan de verkeerde rijde van de paal zag verdwijnen. Verburch kwam steeds dichterbij en in de laatste fase van de strijd ging het Wilton voorbij en bepaalde de eindstand op 8-7. Een eindstand die beslist niet despel verhouding weergeeft. De herenontmoeting Vires 2 - Wilton is een spannende zaak gewor den. Vires kwam goed uit de startblokken en zette Wilton in tien minuten tijd op een 3-0 achterstand, Wilton hergroepeerde zich ech ter tijdig en kwam sterk opzetten, wat met de rust 'n 3-7 voorsprong opleverde. In de tweede helft werd de strijd grimmiger, en moest hef arbitrale duo steeds meer ingrijpen. Vires kwam gevaarlijk te rug en liep in tot 11-11. Hierop reageerde Wilton met wat al te gretig schieten, waardoor het technische spel wat tenonder ging, en het duel steeds rommeliger werd. Op tijd kon Wilton de kansen keren en een 11-14 zege in de wacht slepen. Er werden in deze strijd niet mmder dan 15 strafworpen uitgedeeld. De dames van UVG hebben het moeilijke karwei tegen het Haagse Hellas 2 uitstekend geklaard. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het technisch uitstekend spetende Hellas, op gemakkelijke wijze de punten zou grijpen, toen het uitliep naar 0-2. Maar UVG kreeg meer greep op het spel en liep in tot 2-2. Even dacht Hellas de rust in te kunnen gaan met een voorsprong (2-3), maar UVG had alsnog een' antwoord, wat een 3-3 ruststand betekende. Na rust kwamUVG goed terug, al had de verdediging veel moeite met de gevaarlijke schoten van Hellas. Het werd tenslotte, na een op goed peil staande, wedstrijd een 8-7 zege van UVG. HERSTEL De heren van UVG zijn duidelijk In opgaande lijn. Tegen de Meeu- wen-3 had het *t in de openingsfase bijzonder moeilijk en kwamen de Rotterdammers op een 0-3 voorsprong. Maar UVG herstelde zich uitstekend, een gevolg van de goede mentale instelling, en zette met zeer beweeglijk spel Meeuwen onder druk. Het werd een gelijk op gaande strijd met een 7-7 ruststand. In de tweede helft heeft UVG het spel geheel tot zich getrokken en legde vooral in de laatste tien minuten De Meeuwen volledig hun spel op, wat resulteerde in een 14-9 overwinning van UVG. UVG zal het enige weken zonder Theo f van. der Water moeten stellen, die in deze ontmoeting uit moest val len met een enkelblessure. De dames van Scylla hebben zich in Spijkenisse uitstekend geweerd tegen Olympia. Met zeer beweeglijk spel en veel zorg aan het sa menspel, Is het geen moment in gevaar gekomen en behaalde een - 5-9 overwinnninng, \K". De herenontmoeting Vires 3-Scylla is een aantrekkelijk duel geworden. Er werd van weerszijden met veel plezier gespeeld, met de duide lijke bedoeling er een leuke wedstrijd van te maken. Dit had tot gevolg dat het soms wat al te monotoon werd. Veel krachtsverschil was er niet wat wel mag blijken uit de 33-11 eindstand, nadat de rust was aangebroken met 8-7. Maassluis De Maassluise Sport en Recreatieraad vergadert dinsdagavond in de conferentie- kamer van het gemeentesecre tarie aan de Gevert van Wijnka de. De agenda bevat onder meer sub sidieverzoeken, Cooperbaan en wijziging van verordering. De vergadering, die openbaar is,, begint om .20 uur. Schoonhoven Of Juliana's nieuwe heren- coach Aad Besuyen is een overbebeterlij- ke optimist, of een geweldig diplomaat. Want zeggen dat je niet ontevreden bent, terwijl je ploeg in 33 minuten wordt weggeveegd, vraagt heel wat ac teertalent om dan ook nog je gezicht een overtuigende trek mee te geven. Maal ais je, zelfs enkele uren later, nog geen wscrö van de eerder gedane uitspraken hebt teruggenomen, dan meen je wat je zsigt. „Simpel otn&v'i ik positieve dingen heb gezien'V verklaart Aad Besuyen achteloos, „en omdat de tegenstander cihi een ferk ploegje was", Te sterk in ieder geval voor Juliana dat, als in alle voorgaande duels, wel individueel maar niet als team kon opboksen tegen in dit geval het Schoonhovense Thor. „Het is m'-n 'eerste fnnk". reageert Aad Besuyen, „om van die in dividualisten een geheel te maken. Maar ik meen het echt als ik zeg dat het me ondanks de grote nederlaag, niet is tegengevallen". Want al verloor- Juliana nog rooit zo snel, en al kwamen de setstanden. 15—l,'15—5 en 15-^3 pijnlijk aan. zou in voorgaande wedstrijden de onder!Inga verstandhouding ver te zoeken zijn geweest, „die was deze keer bijzonder goed", aldus Aad Besuyen..En op de hem bekende la- konieke wt'ize "motiveert hij de korta tijdsduur van de wedstrijd: „Er is deze keer niet gekan kerd en dat scheelt minstens een half uur". Waarmee duidelijk wordt dat Juliana's nieuwe trainer de sombere situatie met een kwinkslag troch: op te fleuren. Aad Besuyen: „Maar serieus, er zjtten wel de gelijk inngc!i:kh£den In ilt team, ie vraag te alben of het allemaal niet te laat Is. Maar als Ik zie hoe de aanvallers dwars door het blok van Thor heensloegen, maar we eigenlijk alleen qua verdediging te kort schoten, dan geloof Ik dat we niet voor een hopeloze taak staan. Wel een moeilijke, maar als ttdereen zich er achter zet heel misschien zelfs nog een haalbare"..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3