Rustige auto-vrije zondag in Schiedam SCHIEDAMSCHE COURANT Weer rapport over bulderbaan: Hond uit auto gezet Subsidie voor Huis houdelijke Voor lichting Nota in bruikleen ZOS over twee weken op tv GS akkoord met verlenen kredieten Scheepskraakjes Geluids hinder WOONSTRAAT IN DELFT Ton van Os exposeert in Weeshuis Zonder rijbewijs gecrasht Film in Centrum-Oost Ir. Boerman lid van Rijnmond Eén overtreder gegrepen Kleuter scholen in Maasland zitten bijna vol Disco-avondcn in de Heipaal Schiedam Het program ma rond de Schiedamse ziekenomroep ZOS, dat de NCRV In „Muziek in uw straatje", gisteravond op de televisie zou uitzenden, is niet doorgegaan. De samensteller en tevens presentator van het pro gramma, Gerard van den Berg, heeft laten weten dat er al teveel materiaal was voor de uitzending van gisteren. Het is volgens Van den Berg de bedoeling, dat over veertien dagen, wan neer weer een „Muziek in uw straatje" wordt uitge zonden, de ZOS op de buis komt. Het programma rond" de ZOS handelt over het werk wat de ziekenom roep voor de patiënten in bejEde. Schiedamse zieken huizén verzet. Afgelopen zaterdag is de nieuwe studio in gebruik genomen. Dc tv-ploeg van de NCRV heeft daar eni ge opnamen gemaakt, alsmede in de ziekenhui zen en in het bejaarden centrum Spaland. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een aantal besluiten van de Schie damse gemeenteraad tot het Verlenen van kredieten goedge keurd. -/ 'V. Zij hebben hun fiat gegeven', aan. net vrienen van ce volgende kredieten; 99.50(1 gulden voor aankopen ten behoeve van het. tracé aan de ChurcniJlweg, 73:465 gulden voor de aanschaf van.: materiaal voor de VROM- dienst ivoor de bestrijding ».,van gladheid, en 24.9(11) guinea voor hef feréïïen van voorzieningen in de Jeugdbibliotheek aan oe h.or- te Haven 29. Ook gaan GS akkoord met de kre dieten van 4,990 gulden voor de aanschaf van ineuDJlair voor de dependance van de lagere- school De Notenkraker en 4.685 gulden voor verbetering van de omgeving vande .Willem de Zwijgerschool aan de Sint Liduï- nastraat. Tevens zijn wijzigingen van de begroting 1973 goedgekeurd. Deze betreffen onder anderp schadeloosstelling bij huurbeëin- diging en ontruiming van be drijfsruimten, subsidie aan de Stichting Centrum voor Kraam zorg van het Wit-Gele Kruis Schiedam en omstreken, subsi diëring van het Zoldertheater, voorschot op de vergoeding van het vakonderwijs1973 en de aanvullende subsidie voor de Stichting Schiedamse Muziek school over 1973. (chiedam Op een bij Wilton Feijenoord aangelegde Engelse boot heeft een onbekende twee schepetJingen beroofd. fit de "niét afgesloten hut van de 36-jarige scheepvaartinspecteur E. M. "Werd 210 gulden en 25 Engelse ponden gestolen uit een portefeuille. 'fit de ook al niet afgesloten hut van de kapitein, dé'46- jarige P. M. L. werd uit een tas een bedrag van 41 Engelse pon- Yn gestolen. Schiedam ,,Het 16-hoven spel" is de naam van het nieu we rapport van de stichting Centraal Comité Antl-Bulder- baan. In dit rapport en de bijbehorende nota „Geluidar me vliegtuigen" zijn een aantal bezwaren tegen uitbrei ding van de luchthaven Zestienhoven opnieuw bezien en aan de orde gesteld. Gistermiddag overhandigde de heer A. Koning, voorzitter van de afdeling Schiedam van het comité, het rapport aan wethouder Eef Collé, die lid is van de Commissie Geluids hinder Zestïenhoven. De wethouder beloofde het rapport aandachtig te zullen bestuderen. Volgens het rapport krijgen de rond Zestienhoven gelegen plaatsen steeds meer last van de geluidshinder, die door de in aantal toegenomen vliegtuigen die er landen wordt veroor zaakt. De komst van bet nach telijk charterverkeer en de daardoor nog groter geworden geluidshinder noemt het comité „even verderfelijk" als verleg ging en verlenging van de baan van de luchthaven, die voor meer plaatsen in de omgeving van Zestienhoven overlast zou den opleveren. Ook door geluidarme vliegtuigen in te schakelen zal de overlast niet worden verminderd: de term_.„geluidarm", is. misleidend en zegt niets over de 'mate van- de geluidshinder. In het rapport noemt het Centraal Comité AiUi-BuMerbaah -het vliegveld Zestienhovén €en. ^luchthaven zonder taekom3t" Het vliegveld heeft nauwelijks een belangrijke functiete ver- veld, aldus het comité, I vullen in de Rotterdamse econo- mie; het comité vindthet aan deel van Zestienhaven,zowel in passagiers- als .in vrachtver- voer, volkomen onbelangrijk. In het rapport wijst zij erop, dat "•het-pansagiers^ voeir van de Rotterdamse luchk haven duidelijk minder dan 10 procent dan dat van Schiphol is. Sluiting van Zestienhoven is de voor de hand liggende oplossing van de voortdurend groter wor dende problemen rond het vlieg veld, aldus het comité; Schiedam De bestuurder van een roodbruine, ta melijk grote wag^n heeft vrijdagmorgen omstreeks half negen een 2wart keeshondje uit zijn auto gezet. Het gebeurde op de Laan van Spaland vlakbij het Noordelnde. Een vrouw, die het zag gebeu ren, heeft de dierenbe scherming ingelicht. Een ieder die hierover nog meer kan vertellen, wordt verzocht contact op te ne men met de beheerder van het dierenasiel aan de Sint Acnazusterstraat, telefoon 266266. Het kees hondje is nog niet gevon den. - Een straat zoals de bewoners he mwensen. Dat is de straat in Delft, waar onlangs leden van de Schiedamse verkeersemmis- sie een. kijkje namen. In dit soort „Wóonstraten" is het ver keer een ondergeschikte rol op gedrongen. Dat is gebeurd het aaltjes en „drempels gevolg is, dat alleen het verkeer dat in de sraat moet wezen, erin Tïjdt. elke bewoner mocht bovendien be palen hoe het stuk straat voor zijn huis er uit- ging zien..De een koos daarvoor een rijtje trottoirtegels over de volle leng te van zijn huis, een ander had graag een viérkantj stukje stoep voor zijn deur en een derde had maar lier de auto vlak bij bet raam om de kinderen zo veel mogelijk speelgegeienheid te ge ven. Bloembakken geven de straat een vrolijk gezicht. In Delft wordt deze woonstraat als een succes beschouwdrvf R^öeir^vuorHöé Schiedamse verkeerscommissie om de zaak aanstaande donder dag voor de Schiedamse ver- keerscoramissie cm de zaak aanxstaande donderdag in de vergadering op tafel te brengen. Een van de straten die in Schie dam daarvoor in aanmerking kamen is. de Maria straat. De commissie Mariastraat van de Bewonersvereniging West heeft er onlangs bij de gemeente nog op aangedrongen om iets aan de straat te. doen. Daarbij wrd eenplan overlegd, dat enige ge lijkenis toont met de „woon straat" in Delft. Het wachten is nu op het advies dat de ver* keerscommissie gaaf geven aan het gemeent/bestuur.: Viaardingen - In expositiezaal „Het Weeshuis" exposeert van vrijdag 16 november tot en met zaterdag I december Ton van vooral sëhddérijerTen etsèn. De expositie is in handen van de sectie beeldende kunst van de Culturele Raad Viaardingen. Op werkdagen is het Weeshuis ge opend van twee tót vijf uur fs middags en op koopavonden van zeven tot negen uur. Schiedam —Tegenover de hoc- keyterreinen aan de Parkweg is de 18-jarige machinist W. P. van S. met een auto uit de bocht gevlogen door een te hoge snelheid. De machinist, die geen rijbewijs had, werd voor onderzoek, naar het Dr. Nolehziekenhuis ge bracht, Hem mankeerde echter niets. Schiedam In het Centrum-Oost :aah'rdé1TahrenherFstr^t-"wórdt morgen een fllmmidagvoor kin deren van zes tot twaalf jaar gehouden. Het programma bestaat onder an dere uit tekenfilms en duurt van twee uur tothal fvier. De toe gangsprijs is een gulden. b Schiedam - Aanvragen voor subsidies voor het jeugd- en jongerenwerk moeten voor 1 december zijn ingediend bij de SRJJ in het Proveniershuis, telefoon 264334. Iedere aanvrager krijgt een formulier toegestuurd met een ^S1" tal vragen. Tijdens een bijeenkomst van de Rijnmondraad in het Rotter damse stadhuis aan de Cool- singel is de 45-jarige Schie dammer Ir. C. Boerman be noemd tot lid van de Rijn mondraad. Hij volgt in deze functie de heer J. Smit uit Maassluis op. De PvdAfer is directeur van een ingenieurs bureau. Vroeger was hij in Schiedam op polihek gebied actief in- de gemeenteraad voor de PvdA. Voor deze par tij is hij ook vertegenwoordiger voor het gewest-. Schiedam De tweede auto-vrije zondag is in Schiedam op z'n dooie akkertje verlopen. De po litie behoefde slechts een enkele keer daadwerkelijk ia actie te komen. Een Engelse auto die werd aangehouden, omdat de bestuurder zonder geldige ver gunning reed en een onschuldig botsinkje tussen fietsers waren de enige feiten die werden ge constateerd. De bestuurder van de Engelse auto, die werd aangehouden op de rijksweg bleek wel een ont heffing te bezitten, maar niet voor het tijdstip waarop hij zich op de weg bevond. De Engelse ingenieur wist de poli tie echter een aannemelijke ver klaring te geven. Zijn auto was in de buurt van Arnhem defect geraakt. De radiateur begon daar te lekken, zodat hij om de zoveel tijd water bij moest vul len. Ook kon hij niet harder dan 56 km per uur. Zijn ontheffingdie hem zondag van 16.00 tot 18.00 uur de gele genheid gaf via de autosnelwe gen naar de aanlegplaats van zijn boot Europoort-Huil te rij den was door dit oponthoud niet afdoende. De politie liet hem al weer gauw gaan. V/el miste hij zijn boot naar Huil. Hij werd alsnog ge boekt voor een enkele reis Har wich, OUDERWETS Het ongelukje met de fietsers speelde zich af op de Parkweg bij de Mgr. Nolenslaan. Een 16- jarige bromfietser kon een stel over de rijweg uitgezwermde jonge fietsers niet ontwijken. De tienjarige R.C. werd in de wie len gereden. Niemand liep ove rigens letsei op bij dit „ouder wetse" ongelukje. De politie meldde verder dat za terdagavond vlak voordat de „ontheffingsperiode" inging het ontzettend druk was op de rijksweg. Er was nog meer ver keer op de weg dan gebruikelijk in het spitsuur. Er gebeurden geen noemenswaardige inciden ten. In de nacht van zaterdag op zon dag wilde een onbekende alsnog de olieboycot doorbreken en wel door de auto thuis te laten staan en de brommer te pikken. Dat pikken deed hij dan bij de rijwielwerkplaats van Hofmans aan de Celciusstraat 12. Een brommer, waarde ongeveer dui zend gulden van A.H. B. Ie C. die voor reparatie bestemd was, werd gestolen. TABOE De auto-vrije zondag betekende ook niet dat de regelmatig te rugkerende autokraakj es taboe waren. Integendeel: er was zon dag keus genoeg. Dat ondervond de 34-jarige pomp bediende M.R. uit Krimpen aan de Lek. De keuze van de kraker viel op een portableradio ter waarde van 300 gulden, die in de personenauto van hét slacht offer achtergelaten was. De subsidie, die jaarlijks dient te worden aangevraagd, wordt be rekend op basis van het aantal actieve en contributie betalende leden. De verenigingen krijgen vier gul den per lid/deelnemer in de leeftijd van acht tot én met 21 jaar, plus een bijdrage in de ap paraatskosten. Het is de bedoeling, dat de Raad voor Jeugd en Jongeren de door de aanvragers ingevulde formu lieren doorstuurt naar burge meester en wethouders. Bij for* mulieren van aanvragers, die nog nooit om subsidie hebben gevraagd, sluit de SRJJ een ad vies bij. De verenigingen, die bij de SRJ.I bekend zijn, krijgen een vragen formulier toegestuurd. De SR.TJ raadt de verenigingen aan, in twijfelgevallen op; te bellen naai het SRJJ-kantoori Voor incidentele subsidies Is te vens een bedrag beschikbaar. Aanvragen hiervoor moeten eveneens voor 1 december wor den ingediend. Maasland - Met de huidige leerlin- genschaal van 36 kleuters per klas biedt het Maaslandse kleu teronderwijs nog tot juni 1974 mogelijkheid om kleuters aan te nemen. DJt zal al in april het geval zijn, als het regerings voorstel wordt aangenomen om de leexlingenschaal tot 34 terug te brengen. Zelfs is het mogelijk dat de Maaslandse kleuterscho len al in maart a.s. vol zitten, daar de r.k.-kleuterschool door de slechte toestand van het ge bouwtje maar ten dele mag worden benut. Dit vertelde de heer C. Spaan tij dens de eerste ouderavond van de kortgeleden geopende open bare kleuterschool „De Schut tertjes", Door de opening van deze schoot werd het aantal kleuterklassen in Maasland op negen gebracht. Uitbreiding van dit aantal achtte de heer Spaan nodig gezien de huidige nieuw bouw en de plannen daartoe in de Commandeurspoider. De voorzitter van de voorlopige oudercommissie wees in dit ver band op de tijdens de opening der school door onderwijs-wet- bouder J. Kwakkelstein gedane mededeling dat het gemeentebe stuur de ontwikkeling goed in de gaten zou houden. Zijn de scholen vol en is er nog geen uitbreiding, dan zal een wacht lijst ingesteld moeten worden. Schiedam De subsidie voor de stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting wordt van 13.009 gulden verhoogd tot 14.445 gulden. Dit is het gevolg van de stijging van de exploitatiekosten van de stichting, waarvan de gemeente tien procent voor haar rekening neemt. urgemeester en wethouders, die dit voorstel aan de gemeente raad zullen voorleggen, eisen echter van de stichting, dat deze overleg pleegt met het col lege. wanneer eventueel een ge honoreerd leidster wordt aange trokken. De Sociale Adviescommissie be spreek: het voorstelind e eerst komende vergadering. Maassluis De Stichting Maas- sluise Gemeenschap heeft twee exemplaren van de onlangs ver schenen gemeentelijke struc tuurnota „oude stad" aange schaft. Belangstellenden kunnen deze nota een week in bruikleen krijgen. Er zijn geen kosten aan verbonden. De Stichting beoogt met deze ser vice iedereen in staat te stellen in eigen omgeving kennis te ne men van de visie die het gemeen tebestuur ten aanzien van de oude stad heeft. Viaardingen Eenmaal per veer tien dagen kan de jeugd tussen veertien en negentien jaar voor een disco-avond terecht hi wijk centrum De Heipaal. Er kan ge danst worden op muziek van de nieuwste platen, maar oc.. op „grijze wijzen". De eufU^en- de avond is zaterdag l? ruvjm- ber. Verder zijn er driu- «.von den op 9 februari, 15 en 25 de cember, 12 en 26 januari en s) fe bruari. 4 pagiaa's Dinsdag 13 november 1373 %|r ER Si H ifli HK*M RB I ^SSS»* wfite' M SBB -w- 99sSe jaargang no, ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 -telefoonadministratie 268091 -redactie262SS6 - klaehtenöienst 376792 SCHIEDAM ENKETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1