RAAD MOET Cactussen raken steeds meer Behandeling uitgesteld Groenoord- Akkoorden verandert naam Geslaagde voorstelling toneelgroep Kameleon SCHIEDAMSCHE COURANT GELD VOOR JANTJE BETON SINT KOMT TOCH MET BOOT AAN Werkgroep demonstreert op de fiets Wethouder tril vinger in de pap In alle maten en kleuren verkrijgbaar Reformatie en revolutie bij de SGP Ruilbeurs in Arcade Weer geen spreekuur burgemeester Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd eo Jonge ren inoet op een volkomen nieuwe leest geschoeid worden. Een uit oudere personen samengesteld in terim dagelijks bestuur dient dit waar te maken in samenwerking met de coördinator van de SRJJ en de ambtenaren Jeugdza ken van het stadhuis. Dit is de enige manier om de mislukte jeugdraad te redden, meent wethouder Bert Kapteln. Deze heeft het vertrouwen in het huidige Interim dagelijks be stuur opgezegd omdat het de SRJJ laat versloffen, terwijl het bestuur de leden van de ge meenteraad op 17 oktober heeft laten weten, op haar beslissing om op te stappen teruggekomen te zijn en toch wil blijven. De gemeenteraad moet in de openbare vergadering aan het eind van deze maand echter het verlossende woord spreken. Wanneer zij het voorstel om subsidie voor de SRJJ afwijst, is het met het overkoepelend li chaam van de Schiedamse jeugdverenigingen gedaan. Wethouder Kaptein verwacht niet, maar acht het welir lijk, dat de raad voorwaa gaat stellen. Om de SRJJ-k tie in de raad tersprake te k gen hebben burgemeester wethouders een„.verslag maaktr'vah het conflict ir jeugdraad tussen, het Int- dagelijks bestuur en coördir Casper Schuckink Kool. Ce hierdoor ontstane imp moet hoog nodig uit de weg ruimd worden, omdat SRJJ-bureau nu stil ligt. f half oktober is er geen stuursvergadering meer weest, evenmin een overleg sen de coördinator en het stuur. Ook zijn er geen bri ondertekend. Deze tak van werkzaamh komt nu voor rekening vai wethouder Jeugdzaken, moet toezien hoe het werk de SRJJ steeds verder ir Wethouder Bert Kaptein: „SRJJ mislukt soep loopt, zonder dat hij kan ingrijpen. Hij eist dan ook, dat in de nieuwe statuten wordt vastgelegd, dat burgemeester en wethouders een flinke vinger in de pap heb ben bij de uitvoering van het SRJJ-beleid. Deze vorm van toezicht is onont beerlijk, omdat gebleken is in de korte geschiedenis van de SRJJ, dat hét bestuur en de coördinator het niet alleen a* kunnen. Vast staat, dat Casper Schuckink Kool als coördinator gehand- haafd wordt. Het gemeentebe stuur vindt, dat er niet genoeg redenen zijn om hem te ont slaan, ondanks de vele Wachten over hem, die het interim dage lijks bestuur in een rapport aan het college heeft voorgelegd. De bedoeling is, dat het interim dagelijks bestuur, waar Casper op zijn beurt veel op aan te merken heeft, tot aan het eind van het jaar blijft. De algemene bestuursleden van de raad, de gemeenteraadsleden Aad Wiegman (D'66), Daaf Rensman (PPR) en Casper Schuckink Kool moeten volgens de wethouder op zoek naar ca pabele mensen, die de SRJJ kunnen reformeren. ,,In ieder geval moeten we aan de praat met de verenigingen; we moeten uitzoeken, wat de wen sen van de verenigingen zijn en wat .hun opvattingen zijn over een 'i jeugdraad", aldus Bert Kaptein. Schiedam Het houden van cactussen is bezig uit te groeien tot een ware rage. Vooral de jongelui zetten hun kamers en andere woonvertrekken vol met deze „prikdin- gen" waarvan het in de bloemenhandel voorradige assor timent onuitputtelijk schijnt te zijn. Ze worden hier ver kocht ia groepsbakjes en in afzonderlijke glazen- en aar dewerk potjes met als extra versiering, gekleurde steen tjes en gitjes. De prijzen van de cactussen variëren van één lot driehonderd gulden. Bij het kiezen van arrangementen zijn felle kleuren, net als bij de mode, het meest geliefd. Assor timenten van deze cactussen zijn altijd voorgekomen in me nige huiskaber. Er zijn amateur kwekers met grote verzamelin gen die in clubverband hun hob by verder uitdiepen. Ze kweken niet alleen zelf, maar leggen zich toe op het tot bloei brengen van steeds maar nieuwe soor ten. De nieuwe groep verzamelaars, die zich nu manifesteert, vindt de cactussen bijzonder decora tief. De cactussen vragen min der zorg dan andere kamerplan ten. Ze behoren tot de succulen ten, planten met watervasthou dend weefsel. Vooral gedurende de wintermaanden weten ze zich te handhaven in droge toestand en bij lage kamertemperaturen. In het wild komen de cactussen voor in Noord-, Centraal- en Zuid-Amerika vanwaar ze zijn overgebracht naar verschillende Schiedam De jeugd Js deze week op pad om in het kader van. de jaarlijk se collecte Van het Natio naal Jeugd fonds geld op te halen voor Jantje Be- tojn. Leden van jeugd- en jonge renverenigingen zullen ook in Schiedam tot en met zaterdag de deuren langs gaan met intekenlij sten of bussen. De opbrengst is bestemd voor het scheppen van re creatiemogelijkheden voor de jeugd dor middel van peuterspeelzalen, clubhul zen en speeltuinen. De helft vasi het opgehaalde geld gaat naar de vermi* gingen, waarvan de ledon meegewerkt hebben aan de actie, de (rest wordt gebruikt voor -nationale projecten in het belang xvan de jeugd. Schiedam De gemeenteraad zal de begroting een maand la ter behandelen, dan was bepaald. In plaats van zes decem ber, praat de raad nu op 7 januari voor het eerst over de be groting. Dat zou zijn gebeurd op verzoek van een van de raadsleden, die de vier (en mogelijk zelfs vijf) vergaderingen ln de feest maand december minder gelukkig vond. De commissie alge mene en bestuurlijke zaken zou zich daarachter hebben ge steld. Naar aanleiding hiervan zou bet college van burgemeester en wethouders gistermiddag hebben besloten de vergaderingen naar januari te verschuiven. De begrotings-vergaderingen worden nu gehouden op de zevende, de negende, de elfde en de veertiende januari. Als „uitloop''-datum is de zestiende ge reserveerd. delen van de Oude Wereld. Ze zijn ook hier verwilderd. Om aan de bestaande honger naar nieuwe soorten te kunnen vol doen, steJt de bloemenhandel al» les in het werk om weer iets nieuws te kunnen aanbieden, EXCLUSIEF, Bij Bloem sierkunst Hedera ont dekte onze fotograaf een verza meling van exclusieve soorten. Ze staan er met een lengte van enkele centimeters tot een me ter vijftig. De kostprijs varieert van ca. één gulden tot driehon derd gulden per stuk. De reus in het gezelschap draagt als naam Euphorbia Pseudocac- tus en. is een lid van de Euphor- baceaefamüie, die uit Natal af komstig Is. Wre niet opziet tegen een boom ln de huiskamer kan overgaan tot de aankoop van een Yucca Spe ciaal (Mexico) Bij de cactussen zit het venijn veelal bij do kleinsten hieronder. Vooral de planten die bezet zijn met rag fijne stekels zijn moeilijk te hanteren en dienen buiten bet bereik van kinderen te bHjven. "Voor de beginnende verzameluars dient gezegd te worden, dat er verzamelaars zijn die over meer dan 800 soorten beschik ken. Voorlopig kan er dus nog gesnuffeld worden bij de plaatse lijke bloemenhandelaren, op zoek naar deze mooie prikplan- ten. Schiedam - De afdeling Schiie- dam van de SGP „Groen van Prinsterer" houdt aanstaande vrijdag een vergadering in de Christelijke Gerelormeerde Kerk aan de Warande 185. De heer W. P. Vermeulen zal dan spreken over reformatie en re volutie, met als uitgangspunt het tweeërlei beginsel. Hij is gemeenteraadslid in Krimpen, aan den IJssel en vertegenwoor diger in de Rijnmond van de SGP. De avond begint om 20.00 uur. Schiedam Sigarenbandjes, sui kerzakjes, speldjes, postzegels en wat nog meer wordt verza meld, kan donderdag ln Arcade worden geruild. Dan houdt de Nederlandse Vereni ging de Verzamelaar daar van af 19-00 een ruilbeurs. Iedereen is welkom. Schiedam In het bejaardencen trum Thurlede begint morgen de bazar, die zal duren tot en met zaterdag. Vele attracties zullen de recreatiezaal omtove ren in een rumoerige verblijf plaats. Allerlei artikelen door de bejaar den zelf gemaakt of ter beschik king gesteld, maken er een ech te bazar van. Voor kinderen is er van alles te doen. Loten voor twee kwartjes per stuk, geven een kans op leuke prijzen. Er wetensoep en salade worden door de kok van Thurlede ver zorgd. De opbrengst van dte ba zar, die dagelijks open is van 14,00 tot 22.00 uur, is bestemd voor Humanitas Rijnmond Noord en het Fonds Vrienden van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaar den. De toneelgroep „Kameleon" wist gisteravond in zaal Irene het publiek te boeièn met een toneelstuk van Terrence Rattigan. Het toneelstuk in drie be drijven, „De grote stilte", werd gegeven voor de le den van het NIVON. De regie van de succesvol ver lopen voorstelling was in handen van Tilly ter Lin den. Schiedam De naam „Groen» oord-Akkoorden" zal binnenkort tot het verleden behoren. Eind november al zal hel wijkblad van Groenoord, Kethel, Bijdorp en Woudhoek onder een nieuwe naam verschijnen: Noorder Ak koorden. Schiedam Sint Nicolaas komt Schiedam toch binnen met de boot, I Op zaterdag 24 november zal de Sint met enkele van zijn pieten op de hoofdstraat, terhoogte van het gebouw Havenmeester, aan wal gaan. Aanvankelijk was het de bedoe ling vaji de stichting de Schie damse Gemeenschap, die de jaarlijkse intocht van de goed- heiJigman organiseert, dat de Smt dit jaar te paard Schiedam zou binnenkomen, over de Maasdijk. Enkele leden vanfde stichting maakten hiertegen be- 2waar.zij vonden dat de intocht van Sint Nicolaas traditiege trouw over het water zou moe ten gaan. Daarna zal Sint Nicolaas zich per koets door de Gorzen naar het oude stadhuis begeven, verge zeld door de Ruierverenlging en de muziekkorpsen Harpe Da vids, Ambrosius en Gusto. De redactie van het blad en de wijkverenlging Groenoord had den reeds enkele jaren het plan toenemende publicaties uit de andere wijken Jn Schiedaro- Noord werd de naamswijziging steeds meer een noodzaak, om de reikwijdte van het blad aan te geven. Toen het wijkblad aankondigde een nieuwe naam te zullen aan nemen, reageerden de lezers spontaan. Telefonische en schriftelijke suggesties kwamen binnen bij het officiële orgaan van de wijkverenlging Groen oord. Uit de 80 namen die de redactie ontving (onder andere De Noorderpost, De Vierschaar, Het Knollenland en de Noorder zon) werd ten slotte de naam ..Noorder Akkoorden" uitverko ren. Het is de bedoeling van. de redac tie van het wijkblad om meer nieuws dan voorheen te publice ren. Een echt nieuwsblad zal Groenoord- (of Noorder) Ak koorden echter nooit kunnen worden, menen de redacteuren van het bïad. Ten eerste omdat het in hun vrije tijd moet wor den geschreven en daardoor de tijd ontbreekt om alle actualitei ten te vergaren, ten tweede om dat het blad eenmaal in de veertien dagen verschijnt. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema houdt aanstaands maandag geen spreekuur* Hij U verhinderd. Dat is afgelopen we ken verscheidene keren gebeurd Schiedam Dc werkgroep Flets weg? Nee, Fietsweg maken za terdag 17 november een demon stratieve fietstocht door de stad. Tijdens deze rit, waaraan ieder een kan deelnemen, wil de werkgroep de aandacht vestigen op de diverse fietsersknelpunten dn Schiedam, die mede het on veilige en onplezierige fietskli- maat tot gevolg hebben. De groep vertrekt 's morgens om elf uur vanaf het Stadskantoor. Daarna rijden de fietsers de volgende route: Singel, Oostsin gel, SneUiussingel, Swammer* dam singel, Marconi weg, Singel, Rotterdamsedijk, Koemarkt, Oerrit Verboomstraat, Lange Nieuwstraat, Hoofdstraat, Lek straat, Nieuwe Maasstraat, Ro- zenburgsestraat, Stadhouders laan, Willem de Zwijgertaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Wcstfrankelandsestraat, Aleido- straat, Vlaardingerdijk, Mon seigneur Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Churchillweg, Laan van BorEs, Eduard van Bei- nui*ilaan, Zwaluwlaan, Schiedam- seweg, Noordeinde, Schiedamse' weg, Nieuwe Damlaan, "Vlaap dingerdijk, Vlaardingerstraati Dam, Korte Dam, Hoogstraat; Grote Markt, Boterstraat, Over schiesestraal, Emmastraat. De route is vanwege de vele knel. punten beslistgeen plezierig^ meent de werkgroep. Bij slech| weer wordt de tocht naar eel q*5dere datum verschoven. 4 pagina's Woensdag 14 november 1873 IbP 0 B HMi W/ÊtP S 0 W S x&S* B «3 HEM ^53^ H 39ste jaargang no. 24869 onafhankelijk dagblad7~7~Z 7 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie.2G2566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1