SCHIEDAMSCHE COURANT Parkeerplaatsen vrachtwagens zijn vastgesteld Juwelier Kok breidt uit ONENIGHEID OVER STAL BIJ BOERDERIJ HARGALAAN ulliniatiu» (JD CÜe tOCllt Spaarbank 1820 Openbaar vervoer in Rijnmond- verband sdherming Nieuw asiel Gemeente- Kombrink behandelt huurwet werken weigert sloop Bespre king in impasse Kanttekening Raadslid Lansbergen: Behande ling begroting 's middags? Commissie: maatregel en vóór 1 januari doorroeren Sinterklaas in Blij dorp 4 pagina's Zaterdag 17 november 1973 119 fifli M r If 9 H W 9 I I HMI BB B 99ste laargang no 24872 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Gemeentewerken en de dierenbe scherming drijven hun menings verschil op de spits. De stal slo pen of niet slopen, dat is de vraag. Gemeenterwerken is bang voor de sloophamer. Ni*t onbegrijpelijk, gezien de protes ten die zijn ontstaan tegen de sloop van het raadhuisje in Ke- thel. Gemeentewerken heeft ge lijk als wordt gesteld dat woon huis met stal een fraaie hoeve vormt (de laatste in deze omge ving) en dat zonder stal daar weinig van over blijft. Aan de andere kant zou het niet de eerste keer zijn dat in Schie dam iets fraais onder de slo pershamer gaat. Bovendien zal de dierenbescherming in het nieuwe asiel moeten werken en niet gemeentewerken. Ook kan uiteraard de dierenbescherming het beste bepalen onder welke omstandigheden gewerkt kan worden. Alleen gaat het ultimatum "hier en zonder sta', of anders ner gens" wel erg ver. In een rede lijk overleg moet een oplossing te vinden zijn. Beide partijen moeten bedenken, dat anders de dieren die in het miserabele asiel aan de St. Annazuster- straat zitten, sr de dupe van worden. En dat kan niet de bedoeling 2ijn. Schiedam Het KVP-raadsIld C. P. M, Lansbergen heeft donder dagmiddag op de vergadering van de Verkeerscommlssie ge concludeerd, dat Schiedam nog steeds een stielkind is van d« RET. De nieuwe dienstregeling van d«l RET heeft nauwelijks een ver» betering van het openbaar ver» voer in Schiedam tot gevolg ge* had, meent de heer Lansbergen, Evenals mevrouw T. Krikke-HeiiJ (P.v.d.A.) van de Verkeerscartv missie acht hij het wenselijk, dat het openbaar vervoer it} Rijnmond-verband geregellj wordt. Dat de dienstregeling van de RE1' in Schiedam verre van Ideaq is, bleek ook uit een rappor van de werkgroep Schiedan van de Consumentenbond ove het plaatselijke tram- en bua vervoer. De verkeerscommissie besloot, b] de RET aan te dringen op e&' reactie op het negatieve rap port. Schiedam - De behande ling van de gemeentebe groting in januari door de gemeenteraad zal moge lijk ook in de middaguren gebeuren. Tot nu toe werd 's avonds verga derd. De middagvergaderingen zouden worden ingevoerd om meer tijd te kunnen besteden aan de discus sies. Een bezwaar is, dat veel (mannelijke) raads leden overdag niet aanwe zig kunnen zijn. Daarom zouden belangrijke zaken alleen 's avonds worden behandeld. Ook kan; alleen 's avonds wor den- gestemd. Vermoede lijk zal het al dan niet 's middags vergaderen, binnenkort in de commis sie algemene en bestuur lijke zaken worden be sproken. Daarvoor zullen de fractievoorzitters waarschijnlijk overleg plegen met de andere le den. Eerder berichtte onze krant, dat de behandeling van de begroting door de raad een maand was uit gesteld. Als nieuwe data werden bepaald: 7, 9, li, 14 en indien nodig 16 januari. Schiedam - Het Tweede Kamerlid H. Kombrink geeft maandag 19 november tijdens de jaarverga dering van de Bewonersvereni ging Schiedam-Zuid een toelïch- ting op de nieuwe huurwet. De vergadering, die wordt gehou den in de zaal achter het café De Brug in de Rozenburgse- straat 2, begint om acht uur. De agenda telt acht punten. U O Zo ziet de voorkant van de boerderij' aan de Hargalaan er uit Schiedam - Het nieuwe dïre- nasiel komt waarschijnlijk op het terrein van de boer derij van Van der Meer aan de ahargalaan. Het enige wat Het enige wat de realisatie nog in de weg staat is een verschil van mening tussen de dienst gemeentewerken en de ver eniging tot Bescherming van Dieren. Dat meningsverschil gaat over het al dan niet slopen van de bij de hoeve horen de stal. Gemeentewerken meent dat het slopen van de tegen het woonhuis aan gebouwde koestal onnodig Is. Als de stal niet wordt gesloopt, zou de direnbe- scherming echter niet van plan zijn mee te werken aan een nieuw asiel. odra de zaak zo ver op de spits is gedreven, gaat de verant woording wat betreft asielzaken terug naar de gemeente, en wel naar de reinigingsdienst. De mogelijkheid is dan niet uitge sloten dat bijvoorbeeld in sa menwerking met Vlaardingen wordt geprobeerd een s treek asiel te realiseren. Al in juli schijnt de gemeente in •principe te hebben besloten dat het nieuwe asiel - ter vervan ging van de zeer verouderde be huizing aan de St_ Annazuster- straat - op het terrein van de hoeve komt. Sinds begin september wordt over de zaak geregeld overlegd tus sen de dienst gemeentewerken en het bestuur van de dierenbe scherming. Daaruit is naar vo- rén -gekomen-datde - dierenbe- schermingde beschikking kan krijgen over de hoeve en do stal.. Deze sta! dreigt het nieuwe asiel op losse schroeven te zetten. polikliniek. quarantalneruimte en een winkeltje komen. Als de dierenbescherming geen gebruik wenst te maken van de stal, wil gemeentewerken dat de plantsoenendienst daar de be schikking over krijgt. De plant soenendienst heeft nu een schuur op het terrein van de hoeve in gebruik, die in ieder geval wordt gesloopt. Als plant soenen niet de stal krijgt, zal voor deze dienst iets anders moeten worden gebouwd. De bezwaren van de direnbe- scherming tegen het laten staan van de stal-ondoelmatig en on- hugienisch- worden gesteund door de (landelijke) Centrale Asielraad. De raad is van mening dat een verantwoorde opzet bij het laten staan van de stal niet mogelijk is en. dat bovenden in de toe komst dan niet kan worden uit gebreid. Ook zou de dagelijkse bedrijvig heid van wagens en personeel volgens de asielraad dusdanig de rust verstoren, dat een rede lijk fuctionerea van het asiel niet mogelijk is. IMPASSE De besprekingen tussen gemeente werken en de dierenbescher ming schijnen nu in een impas se te zijn geraakt. Het college van burgemeester en wethou ders heeft nu besloten om de mening te vragen van de com missie gemeentewerken. Dat zal in een van de volgende vergade ringen gebeuren. Voor de bouw van het nieuwe asiel is indertijd een bedrag van vierhonderd duizend gulden uit getrokken. waarvan de helft komt uit de ''watermiljoenen". POLIKLINIEK Op het terrein van de boerderij zullen nieuwe hokken voor de dieren worden gebouwd, In het het asiel moet ondermeer een Het huidige asiel. De situatie Is hier vrijwel onhoudbaar. Schiedam - De maand oktober geeft enkele opmerkelijke cijfers hij de Spaarbank anno 1820. Zoals bij alle andere spaarinstellingen zijn ook bij deze bank bij een sterk toenemende omzet de spaarresulta- ten achtergebleven bij die van 1972. Bij de Spaarbank, anno 1820 werd in oktober in totaal 13 miljoen 285 duizend 965 gulden en85 cent ingelegd. Terughetaald werd 13.322.261 gulden en 56 cent. In oktober 1372 waren die getallen respectievelijk 11.765.556,85 en 11.516.006,22. Oktober 1972 resulteerde dus in een inlegoverschot van 249.460 gulden en 63 cent, thans was de ontsparing van de Spaarbank 36.295 gulden en 71 cent. De geldomzet steeg met 27 pro cent tot 267 miljoen, terwijl het Inlegoverschot terugliep van 7,2 tot 6 miljoen in 1973. 69.379 Spaarders hadden tezamen een tegoed van 115.078.158 gul den en 31 cent in oktober van dit jaar. Vorig jaar waren dat 67.487 spaarders met een tegoed van 105.603.905 gulden en 81 cent. De aan de spaarbank toever trouwde middelen en de reser ves waren op 31 oktober 1973 voor 46.230.497 gulden en 82 cent belegd in effecten, voor 11,575.715 gulden en 69 cent in hypotheken en voor 51.869.135 gulden en 13 cent In onderhand se leningen aan publiekrechtelij ke lichamen en dergelijke. De onbelegde en de op korte ter mijn belegde gelden bedroegen 31.857.252 gulden en 95 cent. Schiedam - Sinterklaas en zijn korps Pietermannen brengen op 2 december een bezoek aan Bij dorp. Het Spaanse gezelschap arriveert omstreeks één uur bij de Blauwe Brug en gaat daarna met muziek voorop door de straten van de wijk. Onderweg deelt de Sint geschenken uit aan bejaarden boven de zestig jaar en alleenstaanden. Voor de kinderen tot en met twaalf jaar begint om twee uur het Sinterklaasfeest in het ver enigingsgebouw, waar de Goed- heiligraan tot drie uur zal blij ven. Op dit feest zal behalve de Sint en zijn Pieten ook de magi sche clown Charlie aanwezig zjn. Nadat alle kindren een presentje hbben gekregen wordt het feest omstreeks kwart voor vijf geëindigd. Het programma van de wïjkver- enlging Bijdorp vermeldt voorts op 15 december een bingo avond, en op 5 januari een Nieuwjaarsbal. Schiedam Binnenkort wordt het parkéren van vrachtwagens in Schiedam aan banden gelegd. De dienst Gemeentewerken heeft in een plan een aantal terreinen aangewezen, waar de vrachtwagens niemand in de weg staan. De verkeerscommissie heeft zich daar mee akkoord verklaard. Het is de bedoeling, dat de regeling per 1 januari van kracht wordt. Dan wordt ook in Rotterdam het parkeren van vrachtwagens be perkt en wanneer het hier vrij zou zijn, zou Schiedam voor Rotter damse vrachtwagens een Ideaal toevluchtsoord zijn. Volgens Gemeentewerken dienen de vrachtwagens zoveel moge lijk buiten de woonwijken te blijven. Er zijn enkele uitzonde- ringen: bij de Havenstraat, op het industriegebied bij de Nieuw Mathenesserstraat en de Van Deventerstraat, bij het Nieuw st icht en rond de Westerhaven zullen terreinen vrijgegeven worden voor het parkeren van zwaar verkeer. De overige parkeerruimte voor vrachtwagens wordt gereali seerd op het toekomstige indu strieterrein ,in Kethel, op de verbindingsweg tussen de Julia- nalaan en de Westfrankelandse* dijk en in het industriegebied 's-Graveland. Het is de bedoeiing, dat in Kethel een aanvullend wegenstelsél wordt aangelegd om het zware verkeer van er, naar het toe komstige parkeerterrein buiten de dorpskern te houden. Voorts zullen nog enkele plaatsen worden aangewezen, waar auto bussen van het openbaar ver voer en touringcars ongestraft kunnen parkeren. Schiedam Juwelier C. Kok op het Broersvest 93 is aan het uitbrei den. De winkel krijgt een soort dependance in het voormalige sportzaakje van L. Janse op nummer 89. De heer Kok: „Het wordt een op zichzelf staand gedeelte. Wij gaan er speciaal verlovingsrin gen en modern zilver verkopen. Het wordt een soort boetiekje". BEROKKENEN Op korte termijn zutlen de plan nen wellicht worden doorgespro ken met de organisaties voor goederenvervoer KNVTO, NOB en EVO en met de betrokkenen in de gemeente. Tegenover de gemeentelijke plannen, die in de nabije toekomst een doorbraak van Broersvest naar Broersveld beogen (de winkels van Kok behoren daar ook bij) stelt hij zich gereserveerd op. Kan deze uitbreiding niet voor niets zijn geweest? „Het valt nog te bezien, dat die doorbraak er komt", zegt de heer Kok. „Een heleboel mensen, onder wie ik, hebben wel zo'n briefje van de gemeente destijds gekregen, waarin bleek dat een onteige ningsprocedure voor het betrokken pand in de toekomst mogelijk zou zijn. Ik geloof wel dat het centrum zal veranderen, maar niet dat wij hier weg zullen gaan". De juwelier opent donderdag aanstaande het nieuwe winkeltje. Juwelier Kok niet bang voor de doorbraak van Broersvest naar Broersveld, reden waarom zijn panden mogelijk moeten verdwijnen opent donderdag een nieuw boetiekje, links van de be staande zaak. Behalve op de genoemde ïtsen wordt het verboden vrachtwa gens binnen de stadsgrenzen te parkeren. Er zullen borden ge plaatst worden op de wegen naar Schiedam, waarop duide lijk gemaakt wordt, dat zwaar verkeer slechts op bepaalde plaatsen binnen de start mag parkeren. In de stad zuilen aan wijzingsborden deze plaatsen aangeven. De plannen zullen binnenkort in de gemeenteraad behandeld worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1