NOODMAATREGELEN OM TEKORT AAN PLASTIC ZAKKEN OP TE HEFFEN besluiten van Sint bezoekt Ursus de cursussen van SG ProvemershiTig dupeert vrouwen Gids over Meer trams op koop avonden WENS VAN RAADSLEDEN: Bevolking inschakelen hij viering eeuwfeest Commissie vergadert PROJECTEN ZONDER GOEDKEURING UITGEVOERD Vuilnisemmer voorlopig in erhersteld Vijvers in Beatrixpark worden uitgebaggerd Gezondheids zorg verhuisd naar Kerkweg O van 20 december verschoven naar. 12 december. De bijeen komst begint *s middags om vijf uur in de kantine van het Stadskantoor. Donderdag 29 november 1973 4 pagina's 99ste -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3- telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Machtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL De pijpeiding ligt er al maand, houden, volgens de provincie is smeente is de goedkeuring van de provincvie ont- n augustus gegeven. Schiedam Tijdens de koopavonden op 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 december zal de frequentie van tramlijn 8 worden op gevoerd. De RET zal op deze lijn van Schiedam naar Kra lingen met een ver sterkte dienst rijden. Schiedam - De Nederlandse Heidemaatschappij is van daag begonnen met het uit baggeren van een aantal vijvers in het Beatrixpark. Deze ongeveer vijfhonderd meter lange vijvers liggen ten noorden van de Kinder boerderij. Ze waren aan vankelijk een meter diep, maar in verband met de visserij wordt de diepte nu gebracht op twee meter. In overleg met de Hengelsportver eniging Schiedam ea Omstreken wordt uit de betreffende vijvers, die voor het baggerwerk tijde lijk agedamd worden, de vis overgebracht naar andere vij vers in het park. Bij het baggerwerk komt onge veer vijfduizend kubieke meter j specie vrij. Met speciale bag- gerkarren wordt deze specie vervöehd naar' é'eix stuk weiland ten noorden van het sportvel- denccmplex Thurlede. waar bij de spoorlijn een tijdelijk depot wordt ingericht. Later wordt de specie verwerkt in de plantsoe nen. Verwacht wordt, dat de bagger- werkzaamheden, die in een gun stige periode met weinig bezoek aan het park vallen, in de twee de helft van januari zijn vol tooid. Schiedam - In verband, met het dreigende tekort aan plastic vuilniszakken in Schiedam hebben burge meester en wethouders be sloten tot het treffen van tijdelijke maatregelen. Zo lang het tekort bestaat mag men of de metalen vuilnisemmer of een plas tic zak niet voorzien van een KOMO-keur, zoals ver eist is, gebruiken. B. en w. stellen nadrukkelijk, dat dit een tijdelijke noodmaatregel betreft. Zodra het tekort .aan plastic zakken met KOMO-keur is opgelost, zullen bovengenoem de maatregelen weer vervallen. Hiermee willen b. en w, ook on geoorloofde prijsopdrijving van plastic zakken, tegengaan, even als het vasthouden van de zak ken door de handel en het in slaan van een voorraadje door de huisvrouw. De gemeente heeft van defabri kanten te horen gekregen dat er geen rede voor ongerustheid hoeft te bestaan over het be schikbaar komen van vuilnis zakken in de toekomst. De pro- duktie gaat gewoon door en er is geen tekort aan grondstoffen. Een prijsverhoging is echter niet uitgesloten, maar dan zal de algemene tendens worden gevolgd. De bevolking zal tijdelijk op de hoogte worden gebracht zodra het gebruik van de vuilnisem mer en de "andere" plastic zak weer wordt verboden. Op zaterdagochtend tussen en twaalf uur wordt de king ook in de gelegenheid ge steld gratis huisvuil aan te bie den. aan het vuiïnisoverlaadsta- itón aan de Parallelweg het station van de NS. De brandweer van Schiedam hield gister avond op hei parkeerterrein aan de Delfland- seweg een grootscheepse oefening, die voor namelijk was gericht pp een goede fundamen tele aanpak van een ongeval, waarbij een combinatie van de factoren brand, radioactie ve sfraling en tw persoonlijk ongeluk, zoals bijvoorbeeld een bekneld geraakt persoon. De spuitgasten concentreerden zich voora op het redden, isoleren, transporteren en „schoon maken" va rr personen in het sfralingsgebied. Want met de toenemende toepassing van ra dio-isotopen wordt ook de kans op ongevallen waarbij gevaarlijke energiebronnen zijn be trokken steeds groter. Aan de brandweerlieden de taak om maatreaeJen te treffen om dit ge vaar het hoofd te bieden en om de veiligheid van de mensen ii dit gebied te waarborgen. En koud dat! het was. Schiedam. - Sinterklaas brengt woensdag 5 december een be zoek aan de voetbalvereniging Ursus. Het feest begint om twee uur et is toegankelijk voor alle pupillen van Ursus en de kinde ren die zich voor deze middag hebben opgegeven. Schiedam - De Vereniging voor Gezondheidszorg heeft de cor sultatiebureaus in Schiedam- Noord van de Schledamseweg 31 naar het gebouw aan de Kerkweg 8 verplaatst. Het oude pand is reeds ontruimd. Het bureau voor zuigelingen wordt voortaan op dinsdagmor gen gehouden door zr. Van Da len. Voor de kleuterzorg kan men op maandagmorgen' bij Van Dalen terecht, op vrijdag morgen bij zr. Gielen én op maandagmiddag bij zr. Smink: De diëtiste en de afdeling Kraam zorg houden m het vervolg in De Ark aan het Hargplein 101 zitting. De tijden zijn ongewij zigd gebleven. avond j* de Passage afscheid van de nieuwste Nederlandse revue „Dag dag, heerlijke lachen daarmee ook van André van Duin. Frans van Dusschoten, Carry Tefsen en anderen, die de uilverkoch. te zaal tot oo de meest sïkke- neurigee kijker en toehoorder geweldig hadden geamuseerd. Vanavond wordt de revue voor de tweede en laatste maal in dalzelfte Passage Theater uitgevoerd. Oak dan kan men weer kramp in de buikspieren krijgen van hel lachen. Ais de kaartjes ten minste nog niet op zijn De gids wordt verspreid onder de Schiedamse verenigingen, bo vendien is het boekje verkrijg baar bij de VVV in het Prove niershuis. aan de Ovérschiese- straat, Men kan deelnemen aan de vol gende cursussen: bridge, wer ken met klei, algemene basisop leiding sport, English for busi nessmen, "cursus voor ouderen. werken met hout en metalen. Spaans voor enigszins gevorder den, besturen en vergaderen. Nederlands voor buitenlandse werknemers. autotechniek. Spaans voor beginners ea dam men. Men kan zich laten inschrijven aan de balie van de SG/VW, ook kan men zich telefonisch opgeven, tel. 263043 en 266000. Schiedam Gedeputeerde Staten, van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan twee pro jecten in Schiedam. De provincie heeft dat gedaan, omdat men van mening is dat de gemeente op dit mo ment daarvoor te weinig geld heeft. Merkwaardig is echter, dat beide projecten reeds zijn uitgevoerd. Het betreft het voorbereidende werk voor het opspuiten van Woud- hoek en Spaland met bag- ger uit de Rotterdamse ha vens en het stichten' van een kleuterschool aan de Poortugaalsestraat.- Een woordvoerder van de provin cie over het realiseren van deze twee projecten, terwijl nog niet bekend was of Gedeputeerde Staten haar goedkeuring zou ge ven; „Het Is natuurlijk niet he lemaal in orde, maar het ge beurt wel vaker." „Voornamelijk bij grotere ge meenten komen dit soort dingen wel voor. Eigenlijk is het verge lijkbaar met het geld halen uit een „potje" dat de gemeente heeft en daar h*t geld weer in terug doen, zodra de goedkeu-j ving er is." aldus de woordvoer- j der. Voor het opspuiten met Rotter damse blubber van Schiedam- Nooid gaf de gemeenteraad in april toestemming. In het raads voorstel van het college van burgemeester en wethouders stond toen ..dat de gronden thans moeten worden opge- Deze „haast" was nodig, omdat ongeveer vijl jaar voor met de bouw wordt begonnen, een aan vang mbet worden gemaakt met het opspuiten. Overigens deelde de provincie woordvoerder mee niet te be grijpen dat de gemeente op de lijst van mededelingen en inge komen stukken van de gemeen teraad het punt van de blubber had gezet: „Naar mijn informa ties hebben wij daar in augus tus toestemming voor gegeven," In augustus was de voorberei ding niettemin ook al begonnen, dus zonder goedkeuring. Voor heU opspuiten van de blub ber trok de gemeenteraad iets meer dan 1,3 miljoen gulden uit. Daarvan was drie ton bestemd voor het voerbereidingswerk. Het stichten van een kleuter schooltje in een houten gebouw tje aan de Poortugaalsestraat passeerde in juni de gemeente raad, Daar werd een krediet voor uitgetrokken van ongeveer 350.000 gulden. Aan het begin van dit schooljaar - in septem ber ïs de twee-k'assige school in-gebruik genomen. Het besluit Noor het onthouden van goedkeuringen door Ge deputeerde Staten is in deze twee gevallen genomen om financiële redenen. Zodra de ge meente beter in de slappe was zit, zouden de projecten alsnog worden goedgekeurd. Nu ze al uitgevoerd zijn, lijkt dat niet meer nodig. Schiedam - Twee vrouwen zijn het slachtoffer geworden van de gladheid op de ProvenieTsbrug. De 23-jarige mevrouw L.V. gleed uit en kwam ten val. Zij werd voor enkele wondjes in het Gemeenteziekenhuis behandeld én kon daarna weer naar huis vertrekken. Om zich op het gladde trottoir staande te .kunnen houden zette de 53-jarige mevrouw'J.H.M.Z. haar tas op de grond en begaf zij zich voorzichtig manoeuvrerend verder. Een eind verderop realiseerde zij zich dat zij haar tas was vergeten en ging te rug óm het voorwerp op te halen. De tas, die een pasje en wat geld bevatte, was echter verdwenen... De kelen waren flink droog en schor geworden. De traan tjes waren de ogen van de toeschouwers uitgestroomd. De buiken deden pijn van het ve le schudden. En op de han den waren wat sporen van beginnende blaren ontstaan. Zo nam het publiek gister- Schiedam - Dc Schiedamse Ge meenschap heeft een gids uitge bracht met eer overzieht van de cursussen, die in januari begin nen. De afdeling Vorming en Ontwikkeling van de SG heeft deze cursussen op allerlei gr bied mogelijk gemaakt. De les sen worden tegen lage prijzen gegeven door bevoegde docen ten. :hiedam Het eeuwfeest van Schiedam in 1975 draagt een sober karakter. Té sober, vonden, sommige raadsle den in de afgelopen gemeenteraadsvergadering. Zijj stel den voor via een campagne in een advertentieblad de be volking om suggesties over het feestvieren te vragen. De burgemeester zal dit aan de feestcommissie voorleggen. fet feestelijk gebeuren zal wor den toegespitst op de week van 24 tot en met 31 mei 1975. De speciaal hiervoor aangestelde feestcommissie onder voorzitter schap van burgemeester Roelf- sema had de beschikking over een bedrag van één ton. ije 100.000 gulden heeft de com missie uitgesmeerd over allerlei evenementen. Het verweer van burgemeester Roe!fserna tegen over de raadsleden Broeke (D'66), en mevrouw Ouwens (PvdA), die de viering erg po ver en magertjes vónden, liet niets aan duidelijkheid over, „Wij hadden fantasie genoeg", aldus de burgemeester. „Maar de kosten 20iiden dan veel te hoog uitvallen". De burgemeester bleek wel bereid enige suggesties van de raad aan de commissie voor te leg gen. Mevrouw Ouwens zinspeel de op het inschakelen van de burgerij, bijvoorbeeld door het versieren van de wijken met bloemen. Ook het voorstel om de voorlichtingsambtenaar in te schakelen zal worden overge bracht. Deze.zal dan via het ad vertentieblad Het'Nieuwe Stads blad de bevolking tot inspraak kunnen oproepen via schriftelij ke suggesties. Het voorlopige programma ver meldt onder andere een aantal sportevenementen: een voetbal wedstrijd met een Schiedams elftal, een rugbywedstrijd (mo gelijk een interland), een water- polo-toernooi in Bad Groenoord em een zeskamp-wedstrijd. Een schaaktoernooi en een aantal wielerwedstrijden zitten even eens „in de. pen", Er worden op het ogenblik voorbe reidingen getroffen om een his torische tentoonstelling in het Stedelijk Museum te houden. De gemeente-archivaris zal ook een boek schrijven over Schiedam, In het centrum zal een ouder wetse markt worden gehouden. WANDELMARS De Schiedamse Reddingsbrigade zal wedstrijden in Bad Groen oord organiseren. Een wandel mars staat ook op het program ma. In de diverse wijken zullen poppenkastvoorstellingen wor den gegeven, evenals een optre den van een variétégezelschap. Op cultureel gebied zai naast de historische tentoonstelling in het Stedelijk medewerking worden gevraagd aan (jeugd) toneel groepen en aan de Schiedamse Muziekschool voor het gevert van een aantal voorstellingen. Hoek van Holland De nieuw tc bouwen verkeerspost op het strand van Hoek van Holland vormt or.k^ onderwerp van be spreking tijdens de vergadering van de strandcommissie op maandag 3 december. De forse agenda van de commissie be vat verder aanvragen voor vele vergunningen, waaronder trek- au tomaten, speel werktuigen,, ver koop van sterke drank e.d. Schiedam Dè Sociale Advies- commissie heeft de vergadering van 20 december naar

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1