SCHIEDAMSCHE COURANT alcohol blijft mysterie VERSCHIL VAN MENING O VER GOEDKEURING WALDO n.v. Tony Martin en Jumble Band in Cosmopoliet bij Sinterklaas in De Doele ZONDAG OPEN DEURDIENST vracht wagen/';;;.' NOG GEEN SPOOR IN KAPITALE DIEFSTAL SRB JUBILEERT LATER TUSSEN. PROVINCIE EN GEMEENTE: Een reis uit de schoorstenen Zangdienst voor het gezin SNIJDT BROMMER De Tempel ontvangt Dyeke Bros Just speelt op zolder citroen Morris Austin Triumph MG Vrijdag 39 november 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24883 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Pijnacker Het onderzoek naar de verdwenen tankau* to met 25.000 liter zuivere alcohol van het internatio nale transportbedrijf Jawi- co in Pijnacker, heeft nog geen spoor opgeleverd. Het hele Nederlandse politie apparaat heeft gisteren uit gekeken naar de blauw grijze Scania-Vabis DB 32-35, die in de nacht van woensdag op donderdag tussen elf uur 's avonds en half acht 's morgens op mysterieuze wijze ver dween van het parkeerter rein aan de Boezemweg. „Het is een raadsel", ver klaart adjudant J. Holt- slag, de groepscomman dant der rijkspolitie in Pijn- nacker die het onderzoek naar de verdwijning van de kapitale wagen met in houd leidt. Chauffeur Van der Velde uit Delfgauw keerde woens- dagavond om elf uur van een rit uit Delfzijl terug op de vertrouwde basis in Pijn acker. In Groningen had ■hij 25.00(1 liter zuivere al cohol getankt, met een handelswaarde van zeker een half miljoen gulden. De wagen was twee maan den oud. Die kostte 165.000. Van der Velde meldt zich de vol gende morgan om half acht op het wijd uitgestrekte parkeertec- rein aan de Boezemweg/VHe- landseweg, dat gemakkelijk ruimte biedt aan het totale wa genpark ven het Internationale transportbedrijf: 83 combina ties. Er stonden er die nacht echter slechts 'ien geparkeerd. Tot zijn verbazing mist Van der Velde zijn „eigen" combinatie, waarvan de inhoud bestemd is voor een jeneverstoker in Schiedam. Hij meldt de vermis sing onmiddellijk aan zijn supe rieur. Deze schakelt onverwijld de politie in, die groot alarm Schiedam - In de Cosmopoliet aan het Nleuwlandplejn 12 treedt zaterdagavond voor de tweede maal een band op: Tony Martin and his Jumble Band. Deze nog niet zo lang bestaande formatie zal van acht tot twaalf uur voor ge zellige dansmuziek zorgen. De zanger Tony Martin begint aardig bekend te worden als vertolker van Nederlands-ta lige liedjes. Mij' heeft reeds twee singles uitgebracht. „Een meisje zonder zorgen" en „Op een eiland in de zon". De derde „Ramona", komt op 7 december in de hande!...: De eerste twee; singles bereik ten de Veronica Hitparade, bovendien bracht Tony zijn eiland - in de zón muzikaal onder de aandacht in het te levisieprogramma Op Losse. Groeven.; :Y':'Y Tijdens optredens in zalen pre senteert Tony echter vooroa- De zanger Tony Martin. mei ijk Engels repertoire, waarbij hij begeleid wordt door zijn uitstekende Jumble Band. *Y.'Y:* Deze bestaat uit Ger,. die be halve gitaar speelt ook zingt. Marcel de organist, de basgi- tarist Evert Jan en slagwer ker Michel. Ook volgende week is er in de Cosmopoliet een popgroep te gast, Schiedam - Op het terrein van de scheepswerf Gusto heeft brand gewoed in. -een schaffckeèt. De brandweer gaf middenalarm. In korte, tijd brandde de keet af De oorzaak en het schadebe drag zijn niet bekend. De politie stelt een onderzoek in.Y.': Schiedam —Nu reeds is de Schïe- damse ReddingsBrigade haar gouden bestaansfeest aan het voorbereiden. Op 1 december wordt al een begin, gemaakt met de activiteiten hiervoor; na dat eerst een instuif—avond werd georganiseerd die als oriëntatie was bedoeld. - In tegenstelling tot eerdere be richten, dat het gouden be staansfeest al over drie weken zou plaatsvinden, heeft .de heer C. de Groot van het feestcomité onze redactie laten weten, dat het jubileum pas in 1977 zal zijn... Zo'n tankauto van Jawico's internationaal tanktransporl uit Pijn acker verdween, geladen met 25.000 liter alcohol, bestend voor een jeneverstoker in Schiedam. Schiedam —Het clubhuis De Doe- ïe viert zaterdagmiddag vanaf een uur de verjaardag van Sin terklaas. met kinderen van. vier tot en met acht jaar. Op het programma staat onder andere een toneelstukje, dat de kinde ren opvoeren. Sinterklaas ver wacht om drie uur in De Doele aan het Doeleplein 1 de kinde ren van negen tot en met twaalf jaar. Samen met de Sint zullen de kinderen deelnemen aan een spannend spel. De toegangsprijs voor beide feesten, is een gul den*; Dinsdag 4 december is er een Sinterklaasfeest, voor de peuters. slaat. Via de telex worden eerst alle politickorpsen in de omge- ving gealarmeerd, kort daarop ontvangen ook de andere posten in het land het bericht over de verdwijning van auto met kost bare alcohol. Bedrijfsleider Heimers gistermid dag (directeur Van Wijk is de .^^j£^d^g^weg)r,..,^«vankelijk. hóópten"we eigenlijk 'dat het om joyriding ging, maar die „hoop" hebben we maar laten varen. Daar is het te laat voor gewor den. Dan had de wagen nu ge vonden moeten zijn". Adjudant Iloltslag: „We hebben er geen idee van in welke rich ting we moeten zoeken. De volle sterkte van de Pijnackerse poli tie Is met de zaak bezig. De da ders hebben helaas een voor sprong van acht-en^een-half uur. Dat speelt 'ons parten. We pro beren nu die tijd zó'kort moge lijk te maken, door huis-aan- huis onderzoek en zo. Maar tot nu toe weten we niet hoe laat de wagen is meegenomen". De adjudant, die de beschikking gekregen heeft over de mede- werking van de technische re cherche van de rijkspolitie in Den Haag, sluit de mogelijkheid van een alcohol-syndicaat daar- "om op-voorhand^ook niet uit. „We houden er rekening mee, dat de dieven de lading op een stille plaats in kleinere tankwa gens zullen overladen". „Niettemin:de daders hebben alle gelegenheid gehad om zich met de wagen uit de voeten te maken. Chauffeur Van der Vel-' de heeft volgens voorschrift de tankwagen om elf uur *s avonds nog volgetankt en die hoeveelheid is goed voor een ac-, tiradius van 800 kilometer. „Ga' daar maar eens aanstaan", ver zucht adjudant Holtslag. ,,'Aile papieren lagen bovendien nog in de auto". >e politie houd' er in elk geval rekening mee dat het om een beroepsbende gaat, die het gere gelde transport van de zuivere alcohol gedurende langere tijd heeft bestudeerd, alvorens het /toesloeg. ,We maakten bijna drijfsleider Heimers.„Steeds werd de wagen 's avonds gepar- keerd, om de andere morgen vroeg .naar Scniedam door te rijden om de alcohol af te leve- ren"; v. Y- f. YY_ Volgens de politie heèft eigenaar W. van Wijk zijn autopark tegen derden verzekerd en was de in houd van de tankwagen .„goed verzekerd". De schadepost niettemin niet gering: het duurt minstens negen maanden voordat een nieuwe Scania-Va bis is geleverd. Schiedam— In de sociëteit 't Zol dertje treedt vanavond de Rot terdamse formatie Just op. Deze groep, die bijna een jaar bestaat, speelt nummers van onder andereBread, Eagles, Southern Comfort, Flying Burri- to Brothers, Graham Nash, Stee- lers's Wheel en Moody Blues. De formatie bestaat uit de slag-, solo- en steelgitarist Frans Ber gers, drummer Almer Apon. basgitarist Jan van Dongen, gi tarist John de Vries en Martin Kesselring, die de begeleidings instrumenten voor zijn rekening neemt. 't Zoldertje, gevestigd In het cen trum De Kreek aan Je Lange Haven 92, Is toegankelijk voor jongelui van zestien jaar en ou der. De entreeprijs is vanavond voor leden een rijksdaalder, met-le den betalen 3,50. Het program ma begint om acht uur. Schiedam - Over het tijdstip waarop het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland het krediet voor, het opspuiten van Woudhoek en Spaland met havenbagger. heeft goedge- keurd, bestaat verschil van, mening tussen de gemeen- te en de provincie. Een woordvoerder van de provin cie heeft gezegd dat deze goed keuring In augustus is gegeven,, terwijl de voorlichter van de ge: meente Schiedam; de heer D.A. Buschkens, zegt dat de goedkeu ring eind oktober is ontvangen. Dé heer Buschkens verklaarde dit, nadat, hem was gevraagd waarom op de lijst van medede lingen en ingezonden stukken bij de agenda voor de raadsver- gadering van eind november stond vermeid, dat de provincie - de goedkeuring óver het opspui ten met bagger uit de Rotter- damse havens had onthouden. Eerder al had een voorlichter van de provincieverklaard, dat ten ionrechte op de lijst stond dat de goedkeuring was onthouden. omdat de goedkeuring al in aur gustus was gegeven. De heer Buschkens: „Op 3 no vember ontving de gemeente van Gedeputeerde Staten het be richt, dat het. besluit over hef krediet was aangehouden". Dat aanhouden gebeurde, omdat de provincie vond dat Schiedam de financiële middelen er voor. miste. De heer Buschkens: „Een paar wekenlater kwam het geld binnen, toen werd het krediet door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd". Overigens is hierdoor nog niet verklaard, waarom nadat dus eind oktober de goedkeuring werd ontvangen, op de agenda van eind november wordt ver- méld dat het krediet onthouden Een ander punt b» deze zaal dat de gemeente met het uit ren van projecten begint, der dat de goedkeuring van deputeerde Staten binnen L t blijkt uit het feit dat de h 3uschkens vertelt dat eind ok: hér de goedkeuring werd ge; ven, terwijl al eerder de pijpk ding werd aangelegd-waarme^ de blubber van Rotterdam naar Schiedam moet worden getrans porteerd. De woordvoerder van de provin cie heeft over het beginnen met werken zonder goedkeuring ge zegd, dat het niet helemaal in orde is, maar dat - voornamelijk bij grotere gemeenten - het wel meer gebeurt. AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 Schiedam - De commissie voor Deurdienst, waarin ds. S. Tijm- het Open Deurwerk van de her- stra voorgaat, is „Waarom God vormde gemeente houdt zondag- mens werd", morgen een dienst in de Opstan- Medewerking verlenen het Kerk- dingskerk op de boek van de koor van de Opstandingskerk P.J.Troelstralaan en de Burfce- onder leiding van H. P. de Ster- meester Honnerlage Gretelaan. ke en de organist A. vaa Leeu- Het onderwerpvan deze Open wen. Een schoorsteen met een muziekje en of en toe een. stem die. roept sleutel, sleutel......*'. Op vijf plaatsen in het centrum staat zo'n schoorsteen die reizen weggeeft naar Majorca, Londen, Parijs en Gothenburg (2x1. De sleutel tot deze reizen worden uitgereikt door vijf zwarte pieten, die zaterdagmiddag en op de resterende koopavonden tot 5 december door.de stad zwerven. De gelukkige dfe. een sleutel krijgt die pas op een van de vijf schoorstenen en daarna in staat is antwoord te geven ap twee vrij eenvou dige vragen, heeft de reis in zijn zak, om het eens ir» ,.pie- t'en-taal" uit te drukken. Vlaardingen De ktrkeradett van de hervormde en gerefor meerde kerken in Vlaardingfin- Oost houden zondag een gezlns- 2angdienst in de Oosterkerk. Deze bijeenkomst, die om vijl ^iur begint stat onder leiding van ds A. A. Bos. Deze zal een korte inleiding houden met dia projecties, Hij wordt bijgestaan door dt muziekgroep Insulinde onder leiding van J. Verburg. Het orgel wordt bespeeld door V(. Pol derm ant. Schiedam - Een achttienjarige, bromfietser is;in het gemeente ziekenhuis opgenomen met een bekken-fractuur. Hij werd -op de hoek van de burgemeester Knappertlaan en de Jacób Cats- laan gesneden door een vracht- auto.. Hij kwam daardoor- te 'vallep. Het clubhuis is op 5 december gesloten. Vanaf 1 december geldt in het clubhuis het volgende rooster. Dinsdag en vrijdag van kwart voor twee tot kwart voor vier is het clubhuis open voor de peu ters. De vijf tot twaalfjarigen kunnen woensdag van drie urn- tot half vijf en zaterdag van een uur tot half drie in het clubhuis terecht. Openingstijden voor de meisjes en jongens van negen tot en met twaalf jaar: maandag en woensdag van half zeven tot kwart voor acht. vrijdag van half zeven tot kwart over acht, dinsdag .van half zeven tot kwart voor acht (alleen voor de leden van de handenarbeid. groep), zaterdag van half twaalf tot een uur. Die dag is er vanaf een uur film te zien in het clubhuis of er wordt een spel gespeeld. Maandagavond zijn er in De Doe le vanaf half negen activiteiten voor de tieners vanaf veertien jaar. Binnenkort wil men in De Doele beginnen met een tafel- tennisclub. Voortaan ïs de nieu we sportzaal elke dinsdag vanaf half acht geopend. Ook staat er trim-apparatuur. De rock and roll-avond. bjijft op woensdag, de soos op vrijdag. Ook is er zaterdags, vanaf drie uur soos in De Doele, evenals gelegenheid om te tafeltennissen en te biljarten. BRITISH Te bekijken en vergelijken In onze showroom. ND IN PRIJS VERLAAGD, Vanaf 8.595,mcl. BTVT Korte levertijden. AUTOBEDRIJF A. DERCKSEN Emmastraat 56 - Vlaardingen Telefoon: 34 21 58 - 34 75 00 Schiedam - In de sociëteit D© Tempel speelt op zaterdag (morgen) de country-roek-groep de Dycke Brothers, die bestaat uit de. vier gebroeders Dicke en Tony van de Hoek. De groep, die vroeger onder de naam de Dickson Brothers de podia be trad, heeft reeds drié etpees uit- gebracHt.,YY Y Y Het optreden begint om 20.00 uur. De Tempel is gevestigd aan de Overschiesestraat 42. Toegang tót de stal van opperhoofd Leo van der Hoeveniste verkrijgen tegen betaling van drie en eea' ipiQ gulden. *r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1