JAN VAN GE ENE IN DE BLOEMEN De Ooievaars op achterstand stuiten Dames „verdwaald" in Groningen Bmvnzeel finisht met 96-4 Receptie DOK 5CHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 3 DECEMBER 1973 JUVENTUS y op deze Schiedamse treffer en BLOKKEERT HARD ARGUS Schiedam Om half drie, een half uur later dan gepland, trad in Groningen een verkleumd Juventus in het veld te gen een warmgespeeld Olyropia. Verkleumd, niet zozeer door de verre treinreis maar door een ongewenste rond reis per taxi langs drie Groningse sporthallen; voor de juiste gevonden was. De scheidsrechters, geprikkeld door de te late aankomst van de Schiedamse dames, gunden Juveittus geen tijd om in te spelen, waardoor de beginfa se van de wedstrijd een wat rommelig aanzien kreeg. Waarschijnlijk beïnvloed door de vrede en rust ,dïe het be sneeuwde landschap uitstraalde, trad Juventus baar oppo nenten te.weinig agressief tegemoet. Reden waarom de Schiedamse dames na vier minuten spelen reeds met 8—4 achterstonden. Ondanks scheidsrechterlijke dwa lingen, persoonlijke lonten vie len al te veel in bet nadeel van .Inventus cut, kwam Juventus terug, 58 ln de zevende mi nuut. Echter, kwade reacties op de leiding verdreven de concen tratie uit het Schiedamse spel. Weliswaar was het passen rede lijk verzorgd, maar het gebrek aan concentratie kwam voorat tot ui tl tig in mislukte doelpogin gen. Ook de Groningse dames speelden niet vlekkeloos. Keer op keer werd Juventus door on zuiver passen van Olympia de kans geboden de bal te onder scheppen. Waren de breaks die daaruit volg den doeltreffend afgerend, dan had Juventus bij de rust zeker niet tegen een 17—33 achter stand aan behoeven te kijken. De tweede helft bracht coach Rie- nus Gerritsma dezelfde ploeg in het veld als voor rust, maar of de lange treinreis in de benen zat, de vier punten, achterstand konden niet overbrugd worden. Integendeel het verschil werd door een soepel draaiend Olympia nog groter: 25—18. Door vanuit een zone-verdediging over te gaan op een man-to-raan verde diging, slaagde Juventus erin het goede afstandsschot van de Groningse dames beter te ver dedigen. Dat Olympia toch nog scoorde, kwam door misverstan den in de Schiedamse verdedi ging, waardoor er onder het bord scoringskansen ontstonden. Aanvallend kon Juventus geen vuièt meer maken en dat was de reden dat ook deze wedstrijd voor de Schiedamse dames ver loren ging. Eindstand 45—34. Het eerste beren team van Juven tus behaalde in de sporthal Margriet een uiterst verdiende overwinning ten koste van het altijd moeilijk te bespelen Ar gus. Deze Haagse ploeg, uitge rust met een goede spelverdeler en enkele beweeglijke pivots, heeft het Juventus niet gemak kelijk gemaakt. Zeker in de be ginfase, had Argus in de sfeer volle Margriethal het beste van het spel. Tegen de Schiedamse man-to-man wisten de Hage naars rich door het zetten van blocks kansen te creëren, vooral door hun over een uitstekend schot beschikkende spelverde ler. Reden waarom Juventus na 9 mi nuten spelen met 9—15 achter stond. De noodzakelijke time-out genomen door Juventus-coach Joop van Pelt bracht direct meer vaart in de Schiedamse aanval. Vooral Jan Willem En gelsman gaf zijn ploeg de juiste impuls door een serie afstands treffers te laten, noteren. Verdedigend streden de Schie dammers om iedere bal en was vooral deze fanatieke aan pak, die onnodige irritatie op wekte bij de Hagenaars. Toch was het Argus dat met een lich te voorsprong (23—25) kon gaan rusten. Ook in de tweede helft liet Argus zich verleiden tot het maken van aanmerkingen op de lei ding, hetgeen de concentratie van de Hagenaars nadelig beïn vloedde. Juventus volhardde in. de energieke aanpak en kon menige Argus aanval onder scheppen. Onder de basket maakten, de Schiedammers nu geen fouten waardoor Argus in de 14e minuut een 44—40 Een situatie waarin W lm Cordemans ondanks drie tegenstanders handelend kan optreden achterstand opliep. De Hage naars kwamen terug wet enkele afstandsschoten (4444). In de harde slotfase bleek Juventus de sterkste want herhaaldelijk kwamen in de rebound Rob Mark, Wim Huistee en Wim Cordemans als overwinnaars te voorschijn. Het slotsignaal kwam dan ook mét een door pu bliek en Juventus spelers luid bejubelde 52—46 overwinning. Schiedam In de laatste competitiewedstrijd heeft de Invaliden Sport Vereniging De Ooievaars een 7—3 nederlaag geledan tegen stadgenoot Bruynzeelkeukens, dat hiermee de titel „herfstkamploen" voor zich opeiste. Ondanks de tegenstand van De Ooievaars, waar door veel partijen pas in de derde game beslist werden, viel de ne derlaag toch nog groot uit. Hans Lingen: „Zo iets maak 'je; van je ieven niet meer mee, dat je zö oppermachtig een.competi-" tie afwerkt". Tegen/.Maasbrea kreeg Ustovic in zijn game slechts 56 tegenpunten, een ge middelde van 9 punten per game. Hans Lingen deed het nog. bef ér en won bijvoorbeeld van Piet Verspa met 21-8 en 21- 4. Hans van den Broek opereerde minder doortastend dan zijn teamgenoten en moest tegen Vespa en Philips een derde, game spelen. Zijn acties werden wat slordig uitgevoerd en hij miste dit keer het juiste maat gevoel. De oppositie was echter van dien aard dat de schade be*,, perkt bleef tot twee verloren ga mes. Voor Bruynzeel gaat In januari in de ereklasse het serieuze werk pas komen en het Schiedamse tafeitennispubl ïek zit verwacht tingsvo! uit naar diverse „topf pers" in de Beurs. Bruynzeelkeukens 2 bevestigde het vorige week veroverde kam pioenschap met een 4-6 overwin^ ning op Valkenberg/AMVJ ia* Amsterdam, Cas van Koetsveld- verrichtte een fraaie hattrick* waaronder een zege op de ster ke Coltóf, Peter van den Broek Verloor van Coltof, maat schreef winst op zijn naam te gen Van Dijk en Van Herk. Rod van der Aa kwam tot één zege op Van Dijk. - NOAD stelde in de Beurs toch Wel teleur door van hekkesluitef TTCV met 4-6 te verliezen. Dick, de Vaal kwam hier het sterkste voor de dag en won tweemaal. Zindy en Jan Bayings kwamen elk tot een zege. NOAD valt de vijfde plaats ten deel in deze eerste competitie en hoopt op betere tijden in 1974. door beide teams erg weinig ge zwommen en bijzonder voor zichtig gespeeld werd. In de tweede periode nam SZC toch wel verrassend de leiding. Mid- voor Henna Visser wist de bal via een achterwaarts schot in het ODZ-doel te plaatsen. ODZ had eerst weinig antwoord hanteerde vooral het wapen van de lange afstandsschoten, die overigens weinig succes ople verden. De geprikkelde Rotter damse ploeg zorgde ervoor dat de wedstrijd een wat onvriende lijk karakter kreeg en scheids rechter Seyner was dan ook ge noodzaakt vele strafminuten uit te delen. SZC kreeg daarom aan het eind van de tweede en het begin van de derde periode een minuut lang de gelegenheid iets aan de score te doen veranderen, maar de dames slaagden hierin niet. ODZ, nu weer compleet, slaag de er echter wel in, al moet worden gezegd, dat de straf- worp waaruit het doelpunt voortvloeide, wel erg gemakke lijk door scheidsrechter Seyner werd toegekend. In ieder geval, de ODZ dames maakten hier dankbaar gebruik van om de stand naar 1—1 te tillen. Toen was de weerstand van SZC gebroken en twee afstandsscho ten, die nu wel Jukten, bepaal den de stand na de derde perio de op 3—1. Ook in de laatste pe riode bouwde ODZ zijn voor sprong kalm uit. Tweemaal werd een numerieke meerder heid omgebogen in een doel punt: .5—1. Met nog een kleine 30 seconden te spelen kreeg SZC een; meerderheid, maar verder dan een schot pp de lat kwam het 'niet. I Schiedam De eerste tafeltennis, competitie van dit seizoen zit er op. De topteams van Bruynzeel* keukens en NOAi) speelden: za terdag hun laatste wedstrijd. Alle beslissingen waren reeds gevallen en er stond dus niets meer op het spel. Bruynzeelkeu. kens ondernam de verre reis naar Maasbree en zette alles op alles om nog op tijd naar Schie dam te kunnen terugkeren. Slechts twee uur duurde dé strijd, maar van strijd was ech ter nauwelijks sprake. Het werd voor Hans van den Broek," Hans. Lingen en Midhat Ustovic hua zevende 10-0 overwinning in deze competitie. De setscore na deze serie wedstrijden bedraagt dan ook 96-4. Rotterdam Het eerste dames- waterpoloteam van de Schie damse Zwem club heeft het In bet zwembad aan de Van Maa- nenstraat te Rotterdam niet kun nen bolwerk»! tegen het tweede team van ODZ. Lang kon de Schiedamse ploeg tegenstand bieden, maar in de laatste twee perioden werd een aanvankelij ke II voorsprong van SZC door de beter spelende Rotter damse formatie te niet gedaan. In de eerste periode hielden heide partijen elkaar in evenwicht. ODZ bad iets van het betere spel, maar kwam niet verder dan een bikkelhard schot op de linkerpaal. Opvallend was dat Na een 2—0 achterstand, door en- derlagen van Van Pongen en Van Balveren tegen, de sterk spelende Dambrink en Wijzen- broek, kon Kroone met een overwinning op Jansen de ach terstand terugbrengen tot 2—1. Ook het dubbel, van Don gen/Van Balveren, moest na drie games de eer aan Dam- brink/Wij zenbroek laten. Door -verliespartijen van Van Dongen en Kroone tegen Wij- zenbroek en Dambrink, tekende de nederlaag zich reeds af. Van Balveren had tegen. Jansen geen enkele moeite en bracht de stand op 52. Na hst veriies van Kroone tegen Wijzenbraek, kon Van Dongen zijn partij in drie games winnend besluiten. In de laatste partij had Van Balveren ook geen enkel ver weer tegen Dambrink. De Uitslagen; Dambrink-Van Dongen 21—19 2112, Wijzen- broek-Van Balveren 21—18 17 21 21—14, Jansen-Kroone 21—15 19—21 16—21, Dambrink/Wïjzen- broek-van Dongen/Van Balve ren 21—19 18—21 21—18, Wijzen- broek-Van Dongen 22—29 21—12, Dambrink-Kroone 21II 218, Jan sen-Van Balveren 1521 12 —21, Wijzenbroek-Kroone 21—15 2118, Jansen-van Dongen 13— 21 21—14 19—21, Dambrink-Van Balveren 21—18 21—12. De stand: 1. Bruynzeelkeukens 815, 2 Borsje en Buijsman 8— 12, 3 De Ooievaars 810, 4 VBP 8—4, Seaport Terminals 8-HL Schiedam Dq gymnastiekver eniging DOK zal op vrijdag 14 december voorafgaande aan de gala-uitvoering in het Passage theater een receptie houden. Om een vlot verloop van deze receptie zeker te stellen is een maximale spreekduur van twee minuten toebedacht. De receptie wordt gehouden van 18.39 tót 19.30 uur. Piet van de Burg (links] en Ger Bakkes jrechfs] moeten Gradus Roeland laten lopen Dordrecht Voor toch nog zo'n duizend toeschouwers hebben FC Dordrecht en Hermes DVS er een beste oefenwedstrijd van ge maakt. Uiteraard was klasse-voetbal op een veld ais dit, met «en sneeuwlaag van ongeveer tien centimeter, niet mogelijk. Deson danks maakte zeker Hermes DVS een bijzonder goede indruk, zowel technisch ais conditioned. Met name Voort en Harry van Buuren Heten regelmatig hun Dordtse tegenstanders hun hielen zien. Het eerste half uur gaf een over wicht van Henk Nebbeüng's for matie te zien. De beste kans was voor Ties van Duppen, die na 20 minuten spelen alleen voor doelman Ton Ruts (ex-Her mes) opdook, maar zich de bal van de schoenen liet grissen. Even later kreeg Hennes even buiten het strafschopgebied een vrije trap toegewezen en dat le verde wel een treffer op. Ger Bakkes knalde via het muurtje raak, 0—1. Kort daarna maakte FC Dordrecht echter weer ge lijk doordat Dorré een vrije trap benutte. Helaas, moest die-zelfde Dorré na rust het ziekenhuis op zoeken, toen hij bij een scrim mage aan het hoofd werd ge wond. FC Dordrecht werd iets sterker, maar 't meeste amusement vond toch plaats op het middenveld in plaats van voor de doelen. H rmes-doelman Harry Sper. mon had het dan ook niet zo erg druk meer. temeer daar de linie voor hem, met een goed spelende Piet van de Burg voor op, niet 2o gek veel moeite had met 't wat doorzichtige Dordtse spel. fn die linie nara Wim v. Baarle na rust de plaats in van rechtsback Rimss Commijs, die wat tobt met vocht in z'n fcnia. Even la- j ter kwam junior Paul de Roos de plaats innemen van oe pas getrouwde Bob Weeda (liesbles sure). Ondanks enkele dre;gende acties van. metname Aad van de j Voort slaagde Ffermes er niet in i om alsnog tot een voorsprong ie-, kemen. Na afloop konden de j Schiedammers niettemin taf rij- ke Dordtse complimenten ut i ontvangst nemen voor het ver toonde spel. Schiedam Het bestuur van Schiedamse Boys kon zich ge woon niet langer bedwingen. Daarom ook werd afgelopen terdag Jan van Geene (62) voor het voetlicht gehaaid. Dc ex- voorzitter van De Boys werd onder applaus van de aanwezige leden benoemd tot erevoorzitter. En meer dan verdiend, immers, Jan van Geecè was het die Schiedamse Boys wanneer het maar mogelijk was op alle mo gelijke manieren de* helpende hand reikte. Hij was bet ook, die geen vergadering van de sportraad oversloeg om daar te pleiten voor zijn Schiedamse Boys. Daarom ook kreeg het traditionele vrag en-halluurtje tijdens die vergaderingen de toepasselijke aanduiding, „het halfuurtje van Jan van Geene", Maar hij was het ook, die voor zijn club een juweel van een clubgebouw neerzette. In de tien jaar die Jan van Geene als voorzitter De Boys aanvoerde kreeg de club op Harga een steeds luider klinkende naam. De laatste maanden moest hij zieh door ziekte wat in zijn akti- viteiten beperken, maar zo gauw het even kan is hij weer op Harga. Vandaar ook dat hij, naast de traditionele bloemen, een kapitale deos sigaren krezg overhandigd, „om langs de lijn op te roken". Jan van Geene kennende zal het, zodra het bin nen de lijnen gaat spannen, wel „kauwen" worden. Jan van Geene (links] ontvangt bloemen en sigaren van Geene jr,, De Boys huidige voorzifter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4