SCHIEDAMSCHE COURANT Zwanen overwinteren in het Beatrixpark Zwembad Zuid wordt nu snel opgeleverd Rock and Roll Circus in TempeUsoos Bonnen voor 15000 autorijders Inbraak Dienstencentrum zoekt voor Kerst vrijwilligers lenmo houdseliöol SVV praat met Theo van Toledo PPR Rijnmond bespreekt programma Konijnen gestolen Geen voorrang man gewond Bonden niet akkoord met ontslagen LASSER VALT DOOD Schiedam De PPR houdt op za terdag 8 december een leden* vergadering voor het gehele Rijnmondgebied. Op de verga dering zal worden gesproken over het voorlopig bestuur van de PPR Rijnmond, over de sa- menwerking met de andere pro gressieve partijen en over het conceptprograro, waarvan de definitieve vaststelling plaats vindt op 5 januari 1974, De vergadering wordt in Schie- .dam gehouden in het gebouw Irene op de Nieuwe Haven cn begint om half eif 's ochtends. Vrijdag 7 december 1973 - ONAFHANKF.LIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 2B3091 - redactie 202566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24889 Schiedam De mogelijkheid be- staat, dat Theo van Toledo (3D) het tweede gedeelte van deze competitie hij SVV zal uitko men. Gisteravond hadden 5VV- trainer Bob Maaskant en de middenvelder van Go Ahead Eagles een langdurig onder houd, waarin men evenwel nog niet tot een beslissing kwam. Niettemin toonde Maaskant zich vrij optimistisch. „Ik heb goede hoop dat het rond komt", sprak hij na het onderhoud dat hij met Van Toledo.had (zie-otrk de. sportpagina van het Kotter- damsch Nieuwsblad). Schiedam De Schiedamse postkantoren en agentschappen gaan een drukke week tegemoet. In de loop van de vol-1 gende week worden zo'n 15.000 autobezitters aan deloketten verwacht, die bonnen voor de benzïne-distributie komen halen. Dat betekent dat de PTT-ambtenaren van maan- dag tot cn met vrijdag langer zullen moeten werken. In die vijf dagen zullen namelijk de benzinebonnen kun nen worden afgehaald. De heer AC. van Broekhoven, di recteur van het postkantoor Schiedam, hoopt met zijn personeel, dat de 15.000 Schiedamse autorijders de bon nen in de avonduren zulten komen afhalen. „Overdag heb ben we natuurlijk onze gewor.e werkzaamheden" aldus de heer Van Broekhoven. „Als er dan om de haverklap ie mand komt met een machtiging om benzinebonnen te krijgen, worden we behoorlijk in het werk gestoord. Het afhalen van bonnen kan natuurlijk wel overdag, maar het komt slecht uit". Evènals het hoofdkantoor in de Lange Nieuwstraat zullen ook de kantoren van de PTT (in de Mgr. Nolenslaan, de Dieselstraat en Kethel) en de agentschappen (in de West- frankelandsestraat en op het Wilhelminaplein) 's avonds zijn "geopend. Het hulpkantoor van de gemeentesecreta rie, dat gevestigd is in het postkantoor aan het Groenoord- se Jacques Urlusplein, zal tot vrijdag 4 januari echter ge sloten! zijn in verband met de maatregelen, aangaande de benzinedistributie. Om een bonkaart te krijgen moet op het postkantoor een stamkaar wórden ingeleverd. Om deze stamkaart te ver krijgen moet men een machtigingskaart plus een kente kenbewijs op het postkantoor overleggen. De machti gingskaart hebben de meeste autorijders al thuisgestuurd gekregen. De stamkaart kost 2 gulden-50. De bonkaart krijgt men daarna gratis. O Schiedam Met de kerst dagen voor de deur heb ben onbekenden op Simer- k) aasdag een veertigtal konijnen gestolen van de Schiedammer C. S. De eigenaar, die aangifte heeft gedaan bij de poli tie, schat de waarde van de konijnen op achthon derd gulden. De beesten bevonden zich op het terrein van C. S. in een aantal hokken. Om in de kerstsfeer te blijven het terrein bevond zich aan de Kandelaarweg, het verlengde van de Kethel- se Kerkweg. chiedam Inbrekers hebben toegeslagen bij een levensmid delengroothandel aan de Kom- miezenïaan. Zij kwamen via het dak binnen en haalden een ba rometer en een rekenmachine Schiedam De Knobbelzwanen waarover Schiedam beschikt, ongeveer twintig stuks, overwin- teren ditmaal in de waterpartij van het Prinses Beatrixpark, waarheen ze inmiddels zijn overgebracht- De Plantsoenen dienst nam deze maatregel om de sierlijke watervogels tegen zichzelf te beschermen. Een verblijf in de verschillende stadsingels houdt risico's in. Vooral als omwonenden ze vanuit hun huizen van voedsel gaan voorzien. Hebben ze eenmaal wat te eten gekregen, dan staan ze prompt de andere dag vlak voor de deur v.-ji nuu milde ge- vers te wachten op hun portie. Van het verkeer trekken ze zich weinig aan met alle evmiuele gevolgen van dien. Vo°rol de genten kunnen agresief worden, wat een gevaar inhoudt voor jong en oud. Met hun sterke wieken delen de z-.vanen harde meppen uit. die zelfs kunnen iel* den irt gei'-rok an c.i «/.e kneusde ledematen. Bovendien laten it np het wegdek er. dr trottoirs hun ontlasting achter, .ets wat minder gewenst is. Geconcentreerd in het park kmr nen de verzorgers irleer oog houden op de zwanenkclonie. De laatste tijd zijn ze weer ..gele- w.ekt" om wegvliegen re voor komen In Vlzardingen kunr.en de zwanen zich wel door de lucht verplaatsen. Af en toe ko- fmen koppels of meer van deze gracieuze voegers e:?n kijkie in het park nemer- Enkele jaren terig genoten ook de Schiedamse zwar.en deze vrijheid; men is er echter op te ruggekomen. Vooral :.n de broed tijd trokken de koppels diep de polders in om hier te gaan nes telen. Dit bemoeilijkte het aanbrengen van de ringen die doorgaan j voor eigendomsbewijzen. Hier voor moesten de jenge zwanen vaak heinde en ver worden op gespoord 7.o het nu gaat is meer toezicht te houden op de uitbreiding van de kolonie. Hel wafer van bad Zuid, woo extra chloor in werd gedaan. Schiedam De nieuwe openbare huishoudschool De Hargahof aan de Valeriusstraat 29-31 Groenoord wordt vrijdag 14 de cember om half drie geopend. De opening wordt verrichtdoor de heer J. van Zon, hoofdcom mies A op het departement van Onderwijs en Wetenschappen. Om vier uur houden het bestuur van de Vereniging Huishoud en Industrieschool voor Schie dam en Omstreken, de directie en de docenten van de schooi receptie. De school is reeds enkele maan den in gebruik. tchiedam De 64-jarige. brom fietser J. "M, is met inwendig letsel in het Gemeentë-zieken- ';;huis opgenomen, nadar een auto 'hem in de wielen had gereden, pe bestuurder van de wagen, de 37-jarige A. V. verleende de brommer op de hoek van de Burgemeester Knappertlaan/Ju liana van Stolberglaan geen Vöorrang. Schiedam Zwembad Zuid zal ongeveer half december worden opgeleverd. Met de eerste betalende bezoekers, zal dan het einde komen van de „lijdensweg" van dit in- structiebad, dat zijn hoogtepunt vond in de weigering van de Dienst Gemeentewerken om de oplevering van het bad te aanvaarden. Aan het zwembad kleven nu nog enkele technische onvolkomen heden, maar verwacht wordt dat die voor de zeventiende van deze maand verholpen zijn. waarna de commissie bestaand uit Gemeentewerken en de Stichting Zwembaden het bad opgeleverd, zal krijgen. Het is de bedoeling dat onmiddel lijk daarna het.publiek in het bad kan zwemmen. Tot nu toe maakten al enige tijd scholen en verenigingen er gebruik van. Behalve dat', het zwembad later wordt opgeleverd dan was .ge dacht. is het ook veel duurder geworden. Inflatie, extra luxe en het niet doorgaan van subsi dies stuwden de kosten omhoog van 2,1 miljoen gulden naar 2,85 miljoen. De Dienst Gemeentewerken zou geen toestemming hebben gege ven voor de oplevering op ad vies van het gemeenteraadslid E. de Brabander, die een tech- nisch tekenbureau heeft. Het "VD-raadslid verwijst voor commentaar naar de voorzitster van de Stichting Zwembaden, waar zij zitting in heeft. Wethouder G. D. Verweij, die voorzitster is van de Stichting, ontkent dat de oplevering van het bad is geiveigerd. ,,De ople vering heeft gewoon nog niet plaats gevonden11,.vertelt ze. VERLAAT „Het is wat verlaat, doordat er op enkele kleinere en ook grotere punten de zaak niet klopte. Zo moést de eiectrische bedrading over, nadat de firma die er mee bezig was, de laan is uitge stuurd. Dat duurde allemaal wat langer". „De heer De Brabander kan de Dienst Gemeentewerken niet hebben geadviseerd de opleve ring te weigeren, omdat het bad wordt opgeleverd aan de werk groep, waarin de Stichting en de Dienst zitten. ,,Op een zeker moment had de heer De Brabander een aantal punten van kritiek op een lijstje en toen hebben we hem uitgeno digd om dat eens met de werk groep door te praten". Wat er allemaal mis kan gaan met een nieuw zwembad bleek ondermeer bij het bezoek dat de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. R. Vrolijk aan Schiedam bracht en' waar bij de notabeien tranen Sn de ogen kregen van de scherpe chloorlucht die in het gebouwtje hing. Naar eerst nu is gebleken, werd op de zaterdag daarvoor chloor in het water gedaan, waarbij echter vergeten zou zijn op het juiste moment de kraan weer dicht te draaien. Hoewel er het hele weekeinde aan gewerkt is, kon er maandag morgen niet in worden gezwom men..'s Middags tijdens het be zoek van de commissaris spar telden de schoolkinderen lustig in het water. In het zwembad gaf sport-ambte- naar G, Rens toen als uitleg, dat een uur voor het hoog be zoek de afzuiginstallatie was af gezet, omdat er iets gerepa reerd moest worden. Over het „chloor-ongelukje" zegt hij nu: „Het is gebruikelijk bij een nieuw zwembad dat zo om de veertien dagen er een extra hoeveelheid chloor aan het wa ter wordt toegevoegd. Dat ge beurt om de filters als 'het ware te prikkelen". „Ook in bad Groenoord gebeurt dat geregeld. De dampen die toen bij het bezoek van de com missaris boven het bad hingen, waren echter niet afkomstig van dat extra chloor. Dat kwam, zoals ik toen al zei, door het afzetten van de afzuig-in- stallatie". De Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland (inzet- foio) kreeg van de chloorluchf tranen in zijn ogen toen hij op bezoek kwam. De sportambtenaar deelt daarbij mee dat er 's morgens vroeg - ruim voor het afzetten van de installatie moeilijkheden zijn geweest met enkele leden van de zwem club SZC, die niet het water in gingen, omdat er een klein laagje in het bad stond, dat naar hun mening bovendien veel te veel chloor bevatte. Hoewei schoolkinderen maandag middag gewoon hebben ge zwommen, hebben zij dinsdag morgen vroeg niet gezwommen, omdat zij vonden dat er nog steeds te veel chloor, in het bad Bij Valdelh: Schiedam De vakbonden gaan voorlopig niet ak koord met een reorgani satie van het Erdal-con- cem, waardoor onder meer bij de Schiedamse pariumeriefabriek Valde- lis zo'n veertig mensen af zouden moeten vloeien. Aan het begin van volgende week zal een nieuw ge sprek piaats vinden tus sen de Erdal-directie ,en de bonden, waarbij de di rectie de bonden er van zal proberen te overtui gen dat de reorganisatie niets te maken heeft met de overname van Erdal door de Amerikaanse maatschappij Consolida ted Foods. Bij die overname werd in dertijd gezegd dat deze binnen vijf jaar geen ge volgen zou hebben voor het personeel. Directeur H. Termöhlen van de Et- dal heeft enige tijd terug in onze krant verklaard, dat de reden van de stui ting van Valdelis ligt in de onmogelijkheid tot uit breiden. Als basis voor het nieuwe gesprek met de bonder» zal een nota worden gebruikt die de Erdal directie heeft opgesteld over de voorgenomen reorganisa tie bij de vestigingen in Schiedam en Mijdrecht. Daar staat in dat men van plan is van de zestig per soneelsleden lh Schiedam er twintig over te plaat sen naar andere vestigin gen van het Erdal-con- cern. De produktïe gaat naar de vestiging in St. Truiden in België, waar volop mogelijkheden tot ..uitbreiding bestaan. Schiedam De groep Rock and Roll Circus uit Liverpool geeft zon dagavond een concert in de sociëteit De Tempel aan de överschïe- sestraat 42, Dit kwintet is samengesteld uit musici, die in de vijfti ger en zestiger jaren ruimschoots ervaring in bekende rock and roll groepen opgedaan hebben. Rock and Roll Circus is een groep om naar te kijken en te luiste ren, bovendien is de muziek er- van zeer geschikt om op te dan sen, of rond te springen, kort om, een groep voor iedereen. De volgende personen maken deel uit van de groep, Brian Jones, bespeler van de tenorsax, was vroeger leider-van dé Underta kers en scoorde met die groep twee -hits: Mashed potatoes" en „Just a little bit". De drummer Kenny Goodlass heelt in de Swinging Blue Jeans gespeeld, die bekend werden door Hippy hippy shake" en „Dizzy miss Lizzy". Solozanger en gitarist van Rock and Rpll Circus is Ritchie Rut- ledge, die behalve in de Swing ing Blue Jeans ook in Crying Shames, speelde. Dave (Mushy) Cooper, ex-Under takers en Merseybeats, is tie basgitarist van het Circus, waarin John Car de gitaar voor zijn rekening neemt. Hij speelde in de Pawns en de Farona. Het concert dat zondagavond om acht uur begint, is georgani seerd door de leiding van de Tempel in samenwerking met het Lion Artlstmanagement. De toegangsprijs voor deze avond, die zekér de moeite waard zal zijn, is drie gulden. SCHIEDAM Op het terrein van de firma De Groot aan de Éem- havenweg is gisteren de vijftig jarige lasser W. Reijgersberg uit Schiedam verongelukt. Bij het lassen viel hij van. een. hoog te van ruim vier meter mete zijn hoofd op een stuk ijzer. In het Zuiderziekenhuis constateer de een arts de dood. Schiedam De Stichting Open Huis Schiedam gaat de komende Kerst-Inn met nog ie weinig personeel tegemoet. Alle voorbereidin gen voor het feest voor jong en oud in het dienstencentrum De Vier Molens, dreigen niet te kunnen worden afgerond vöór de komende kerstdagen, als er niet op tijd meer vrijwilligers opdagen bij de stichting. Verleden jaar werd de Kerst-Inn een groot succes. Iedere bezoeker- kon er wat van zijn gading vinden: men kon er creatief bezig zijn. er werden spelletjes gedaan, men kon lezen, praten, zingen en eten en er was muziek, film en toneel. Omdat veel .mensen dit jaar door de benzinebepertóng gedwongen zijn om in Schiedam te blijven, rekent de stichting Open Huis op nog gezelliger dagen dan vorig jaar met Kerstmis. Bezoekers kunnen op beide kerstdagen in.het dienstencentrum terecht vanaf 11 uur s ochtends. Maar voorlopig zijn de vrijwilligers voor het voorbereidingswerk nog belangrijker. Zonder'meer hulp'(zowel geldelijk als werkzaamheden in de keuken,- in de crèche én bij de technische dienst) zal het feest immers niet door kunnen gaan. Vrij willigers kunnen zich per brief of telefonisch opgeven bij mevrouw ?J„?an Mansum> Burgemeester Knappertkan 245a, telefoonnummer 2636^3, na 6 uur 's avonds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1