Extra aandacht voor de jeugd Af scheidsduel m DWS-Wilton: spectaculaire liandfoalderfoy Hockey teams streven herstel na Juventus naar Delft 1ESH0UT Niet eenvoudig SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 7 DECEMBER 1973 menteel kan niet goed was, .en ben nog steeds, fervent' twee Schiedam Na de wat onfortuin lijke nederlaag tegen Oïympia in Groningen ontvangt het da mesteam van Juventus morgen avond het Dordtse Frisol/R. De wedstrijd in de sporthal Maf- grlet begint aas 20.20uur. Het heren-basketbalteam speelt om 13.30 uur in Delft tegen Achil- les. van aanpassen" y door Hans Soeters Tongerte - Uiterlijk is 'ie nog-geen steek veranderd. Zijn ogen prikken nog net zo onderzoekend naar de persoon te- genover "hem als voorheen. Ook zijn woordkeus - door- spekt met beeldspraken. - bleef puur Schiedams. Kortom, „hij" Rinus Gosens, is uiterlijk niet los té weken van zijn verleden. Uiterlijk, want de nuchter denkende „westerling" Gosens, reageert ineens opvallend zuidelijk. Typisch Brabants bijna, wat luchthartig, wat losser ook. Zijn reactie: „Je moet je tenslotte aanpassen aan je omgeving", spreekt in deze duidelijke taal, „maar", laat hij er snel op vol gen, „wel tot op zekere hoogte". En daarmee plaatst de. oefenmeester zich op zijn door hem zelf gecreëerde plek je waar bij de westerling kon Mij ven, maar de zuidelijke invloeden niet meteen de kop indrukte. Hoewel de resultaten bij zijn nieu we broodheer, de eerste divisie club Eindhoven, de middelma- tigheidsgrens nauwelijks passe ren raakt Rinus Gosens er 2elf minder vaa onder de indruk dan aanvankelijk verwacht mocht worden. ..Natuurlijk, ook hier draait het om de resultaten en die zijn nu eenmaal niet j best. Maar wat wil je, als je het r seizoea moet beginnen met drie amateurs waarvan er bovendien nog een in de spits loopt", pakt Gosens een van de redenen van het stapeitje. Een stapeltje redenen, „zoals", overpeinst hij, „ons middenveld, V dat is nog wat te lievig, ze ge- bruiken hun lichaam niet. Laat ik het zo stellen, ons voetbal is meer technisch dan gericht op hardheid". Dus, zelfs na de klap van SVV, blijft Rinus Gosens prediker van attractief -voetbal. Een spel type waarin voor hem het graag gebruikte .^neerleggen" en j.de beuk er in", nog steeds geen plek kreeg toebedeeld Ondanks een aantal psychische opdoffers op rij, weigert Rinus Gosens. elke inmenging in wat hij noemt ..zijn vak". Liever dan over de resultaten praat hij over wat in Eindhoven organisatorisch reeds is vol bracht. Het schenkt hem voldoe ning dat wat hij „zijn jeugd- plan" noemt, in Schiedam ont wikkeld, in Eindhoven gaat wor den uitgevoerd. Trots is hij op de recent gereed gestoomde ruimte waar spelers met echtgenotes een eigen „rid derzaal" tot hun beschikking kregen, Net als op Harga neemt hij op woensdagmiddag de pu pillen onderhanden. Want, net als in Schiedam, gelooft Rirms Gosens nog steeds rotsvast in de jeugd: hoé-jonger hoe liever. Eindhovens oefenmeester stelde het al eerder: „Alles heeft tijd nodig, je mag iets nooit force ren". En met die wetenschap, gegrondvest op een diep gewor teld geloof in echt aantrekkelijk voetbal, voelt de ex-Schiedam mer zich in Tongerle opperbest. „Heerlijk werken, joh", getuigt hij van zijn enthousiasme voor Eindhcvens nieuwe bestuur. „Ze luisteren naar je, maar dat niét alleen, ze doen ook wat je vraagt. Alles gaat dan wel wat anders, veel gemoedelijker, vrijer ook, maar het werkt ge-, weldig". Waarmee zeker niet gezegd mag worden dat het Eindhovense pu bliek de nederlagen luchtig weg wuift. „Zeker niet", reageert Gosens, „al hoor ik het zelf dan niet, er zal op de tribune ook wel wat gemopperd worden, maar ze zijn anders". „Kijk, ik woonde hier nog maar pas, toen ik op een. maandag morgen ineens iemand uit de bouwerij aan de overkant hoof de roepen: ,.nou. dat was giste ren ook niet zo best" Ik heb toen teruggeroepen: „als we het daar nou toch over hebben. Rinus Gosens (links) met lega Georg Kessler gemoedelijker moet je eens naar nVn huis men kijken, da's slecht bouwd joh"_. .Kijk, dan Wt er wat gelachen en is o De mensen zijn hier beel anc zie je". POSIT Een mentaliteit die Gosens v derwel aanspreekt. Nog ste— kan hij langdurig discussieren over de voetbalsport. Juist door de ontwikkeling bijeerst' Hera cles en daarna SVV, heeft hij zich intens bezig gehouden met de positie van de oefenmeester in het betaalde voetbal. Met de koms tvan de part-timer verdween een stukje onaantast baar gebied.Ontstond, hier .^en daar wat werkeloosheid, „maar", zei Gosens ooit,' ,,;dat moet je incalculeren". Nochtans kan de in Tongelre neergestre ken oefenmeester weinig vrede hebben met de. wankele positie van de trainer. Ook hij ziet voordelen in het ooit geopperde systeem om trainers bij betaalde clubs in dienst(;te stellen van dè KNVB. ";;Dat heeft het voordeel dat je als trainer met steeds gedwongen wordt cm alleen maar naar de punten te kijken. Wat er mo- zijn. Het publiek komt niet. kij ken om te zien hoe Cruyff wordt uitgeschakeld, nee, het komt kijken om te zien hoe bij voet balt. Als trainers onder elkaar moet je over dit soort dingen kunnen praten. Met elkaar moet je spelverbetering voorstaan, het publiek iets -gaan bieden". Want Gosens beseft dat door. die pnntendrang slechts de hoogst geklasseerde clubs publiek trek ken, alleen een kansrijke positie op de ranglijst geld als lokker. De man die al zaveel jaren in het voetbalvak zijn - brood ver dient. is dan ook van mening dat het voetbal als spel publiek moet trekken. „Zoals het nu gespeeld wordt, maken we het voetbalspel ka pot; Het is toch belachelijk dat we een speler de opdracht ge ven- een tegenstander die mis schien wel een paar ton .waard is, lukraak uit te schakelen' Ik voorstander, van aanvallend voetbal, gewoon omdat ik ér in geloof!'. ZEKERHEID Vandaar ook zijn instemming met eren vastere sociale zekerheid voor de trainer, „die", zo luidt zijn conclusie, „onder de huidi ge omstandigheden alleen maar goed kan zijn- als 'ie punten haalt". Hetgeen zoveel wil zeg gen dat Rinus Gosens blijft vechten voor betere kansen van de voetbalsport als kijkspel. „Spelvreugde" en „Kijkgenot" staan daarin centraal. Sceptici beweren dat Rinus Go sens niet met de huidige ontwik keling in het betaalde voetbal zou zijn, meegegroeid^ Het. lijkt, echter eerder aannemelijk dat V het moment waarop Gosens' prediking zal 'worden verhoord, nog niet is aangebroken. Rinus Gosens die als .westerling' .noorden', één jaar terugkwam en promptneerstreek in het .zuiden', getuigt, hoe kan het anders, van een diepe bewonde ring voor Cruyffi Als zo'n vir tuoos - het spelen onmogelijk wordt gemaakt, wordt een ;enorm publiek een flinke dosis kijkgenot ontnomen. Ook in dè eerste divisie, dartelen .publiek- trekkers* rond, en als die wor den uitgeschakeld, waarbij Go sens doelt op verbeten acties dan heeft hij volkomen gelijk, met te stellen: „daar werk. ik riiet aan mee". Om zoiets, zelfs na de klappen van Almelo en Schiedam, nóg vol te. houden, getuigt van dap perheid. Vandaar ook zijn: „We moeten met de. jeugd beginnen, die moeten we opvoeden";., Jam mer genoeg Üuurt het nog zo lang voor de jongste, lichting rijp is voor het betaalde voet bal Schiedam Veronderstellen dat er komende zondag wordt ge. hockeyd lijkt wat optimistisch. Maar de sneeuw verdween en mei de komst van de harde wind verdwenen ook de plassen van de velden. En daarmee ste gen de kansen dat de gepro grammeerde hockeyduels ook zullen doorgaan. Het program- ma luidt: Asvion-Groen Geel (heren), Poll-DSHC (heren), Spi- rit-Tempo'34 (hren), Spirit-Leo- nidas (dames) en Asvion-Riag Pass dames). Gezien de wat ongelukkige neder laag in de eerste wedstrijd te gen koploper Groen Geel en de daarna gedemonstreerde stij gende lijn in het Schiedamse spel moet Asvion in staat wor den geacht he: favoriete Groen Geel een deling af te dwingen. De vraag is of DSHC het in Vlaardingen tegen Pollux toch nog een klein'beetje moeilijk zal krijgen. "Pollux lijkt zich.bij de" naderende degradatie te hebben neergelegd. In dat geval wordt het voor DSHC een formaliteit.. Verloor Spirit de eerste wedstrijd tegen Tempo'34, de Schiedam mers krijgen het ook op eigen veld niet eenvoudig. Maar of het als tweede geklasseerde Tempo wederom zó eenvoudig de zege zal behalen valt te. be twijfelen. )e dames van Asvion incasseer den in de uitwedstrijd tegem Ring Pass een. forse nederlaag, maar herstelden zich tegen Leo- nidas. Doordat allé tot nu toe behaalde punten In Schiedam werden bewerkstelligd, lijkt' de verwachting gerechtvaardigd dat Ring Pass het tiu heel wat moeilijker.zal krijgen. Voor de dames. - van Spirit bete kent het thuisduel tegen'Leoni- das eeri fraaie kans.zich te her stellen van de nederlaag tegen Victoria. Noodzakelijke winst ook, omdat de Sclnedamse da mes anders aanzienlijk gaan zakken op de ranglijst. 4*55 Schiedam - Wederom komen de liefhebbers van de puré 'derby sensatie' dit weekeinde 'm de handbalsport aan hun trekken. Trok vorige week de derby DWS-UVG volle tribunes, He verwachting is, dat de tweede Vlaardingse Hollandiaan-2 een graadmeter voor de komende uitwedstrijd tegen Oliveo in Pij- nacker- Scylla won toen met 26-5, terwijl Oliveo tegen de Vlaardingers een 11-6 nederlaag incasseerde. derby, DWS-Wilton, eveneens De dames van HVK spelen in de Wordt hef een duik in de modder? De toestand van de Schiedamse velden wekken de indruk Schiedam - Hoe slecht momenteel de voet balvelden zijn is dinsdagavond nog eens bewezen toen de oefenwedstrijd SMV* SW werd afgelast. Maar misschien is de-situatie op sportpark Harga maatge vend, want zoveel velden dicht bij el kaar bieden een wisselende aanblik. Zo gaat Hermes DVS ervanuit dat de wedstrijd tegen CW gespeeld kan wor den, waarbij gewezen wordt op de uit stekende grasmat op het oef en veld. Het doorgaan van deze topper zou dan weer concurrentie, betekenen voor SVV dat op Harga Eindhoven ontmoet En aLver gevoetbald wordt, bete- Bij de zaterdagclubs hebben de - RVB'ers het rijk alleec. Hbss slaat voor de lastige uitwed strijd tegen AS WH, terwijl PPSC tegenPiershil de voor sprong kan vergroten. De onge twijfeld grote supporfersschare vertrekt om half een vanaf Thurlede. Belangstellenden kun nen zich opgeven'bi| Brussfi tel. .kent ook het doorgaan van de semi-derby Schiedam-De Hollart- diaan regelrechte concurrentie, wartt juist tegen de Vlaardin gers knn de formatie van Nico van.Huet weer winst veroveren. Maar. ook ExceJsior'20 speelt op - Thurlede tegen Spoorwjjk; Marti- nit op Harga tegen DHZ en om dat Ursus oret in actie hoeft te komen voor de competitie maar En doordat ook het C-elftal van thuis oefent tegen DZB, is DHS SW een uitwedstrijd speelt bij de enige zundag-KNVB-er die FC Amsterdam, gaat de aan- een uitwedstrijd kreeg toebe- dacht in eerste instantie uit deeM. De formatie van Harry naar de thuiswedstrijden in de - soeelt tenen Slikker- afdeling: GTB-VeronSca, CSS- WIA en VVK-Flakkee, Alle wed- >-4.v strijden beginnen om half drie. In de zondag-RVB kreeg alleen. Wilton een uitwedstrijd toebe- .deeid.Met daaraan -gekoppeld de vraag of Sjef "Siemóns'" for matie tegen AVS het ingezette herstel kan continueren. Komen Schiedamse Boys en SVDPW niet voor de competitie in actie, de overige ploegen doen dat wel: Demos-OW, SFC-GLZ, FCN'66-Eureka en DRZ-Varken- oord. Uitgezonderd SFC, aan vang 2 uur, beginnen alle wed strijden om half drie. De dames van DRZ duelleren 's morgens om halt tien tegen het Rotter damse Bloemhof. heel wat kijkers naar de sport hal Margriet zal lokken. Voor de dames van DWS betekent dit duel tevens dat het zich na drie achtereenvolgende nederlagen eigenlijk geen verder verlies kan permitteren. De derby van morgenavond begint om 26.50 uur. Gesterkt door de zege op stadge noot DWS gaat het damesteam van UVG dit weekend naar het Poeldïjkse Verburch-2. Wel zal de Schiedamse formatie veel aandacht moéten schenken aan Verburch's hoekspeelsters, waarop al menige tegenstander zich verkeek. Dat de heren van UVG spectacu lair handbal kunnen spelen on- derstreepte de equipe van trai ner Wim Schaap tegen het Rot terdamse Dynamo-2 via een grote zege. Zondagmiddag om 14.20 uur zal Snelwiek-3 in de sporthal Margriet ondervinden wat dat betekent. De talentvolle herenploeg van DWS krijgt het in Rotterdam te gen Dynamo heel wat moeilij ker. Vorig seizoen verspeelden de Schiedammers tegen deze te genstander drie punten, maar ze moeten thans tot betere resulta ten in staat worden geacht. Voor de heren van Wilton bete- kent de semi-derby bij het -i Vlaardingse WIK de kans de ne derlaag van vorige week weer wat uit te wissen. De Schie damse nederlaag tegen Meeu- i weh-2 kwam wat onfortuinlijk i tot stand, maar wil Wilton de aansluiting met de kop niet ver- liezen, dan moet worden gewon- nen. Ook de dames van Scylla weten hoe de zaken staan. Al eerder in de2e competitie bewees te- genstander Achilles waar het .toe in staat is, daarbij steunend f op een voortreffelijk spelende aanval. Het duel in de sporthal Margriet begint om 15k40 uur. Voor. de heren van Scylla bete-.j kent het. resultaat tegen de HVK kon lafen zien dol het veel geleerd heeft. sporthal Ommoord de return tegen het Gorïnchemse Achilles- 3. Verloor HVK dit eerste duel met 3-1, in de'resterende'duels ging de ploeg uit Kethel weke lijks beter spelen. Een gelijk spel zou een prestatie zijn, rhaar gezien de huidige krachtsverhou ding ook weer geen verrassing. Schiedam De korfballers van Succes kunnen dit weekeinde bewijzen dat de zege tegen Kwiek, na twee achterenvolgen- de nederlagen, ook echt de aan zet tot herstel betekent. Eenvou dig zal dat overigens niet wor den, want tegenstander Actief bleek ook in de veldcompetitie. een niet te nemen obstakel. Suc ces coach Bedeaux rekent,welis waar op een puntje, maar be seft dat het juist in Hoogvliet erg moeilijk zal .worden. Schiedam Het daaiesvolleybaUeam van Juliana neemt morgenmid dag afscheid van spelverdeelster Erna Ramstijn. De 25-jarige Rot terdamse die enkele jaren geleden van het toenmalige Rotterdamse AMVJ/Rlvc overschrijving aanvroeg naar de Schiedamse vereni ging, verhuist naar Vlissingen en blijft daardoor, voor de Schiedam se derde divisieclub nog slechts incidenteel beschikbaar. Was J het aanvankelijk de bedoe- ling dat "het Leidse: Leythori/AC als sparring partner zou funge ren, doordat 'de Nevobo alsnog 'een. competitiewedstrijd inlaste ■wordt uitgerekend Gerard de Lange/RC (het vroegere Amvj/Hhrc) de tegenstander. Juliana kan door een zege profite ren van de resultaten die de overige teams in de kopgroep behalen doordat koploper Tem po Team/3 het als tweede ge klasseerde DOS ontmoet, terwijl nummer vier Lekkerkerk het moet opnemen tegen nummer vijf Tempo Team/4. De wed strijd Gerard dé Lange/RC-.Tu- liana wordt gespeeld in de NEH te Rotterdam, aanvang kwart over twee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4