DWS zonder nervositeit veel sterker Juliana tobt met zichzelf Succes kan kloof niet overbruggen Herenteam UVG stoeit met Snelwiek m Wilton blijft lang bij* i NO AD naar Parijs BELomm w& cüö 1 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 10 DECEMBER 1873 valst handbalgeweld, maar on dervinden in hun offensieve ac ties te weinig steun. Of het zou de steun van keepster Irma Krabbendam moeten zijn, want dat DWS de score moest beper ken komt voor een niet gering aandeel op naam van Wilton's lang gelokte doelvrouwe. Daarbij enigszins geholpen door Jan Teeuw's „op zekerheid" concept, want dit op resultaat gerichte speltype bezorgde DWS tot halverwege de tweede helft problemen. Niet dat de formatie van André van Riel in onzeker heid verkeerde, integendeel, maar het duurde toch nog tot de 16e minuut alvorens DWS „los" kwam van een toen stroe ver draaiend Wilton. Want vooral in de eerste helft verzuimde DWS een ook toen al opdoemend overwicht te benut ten. Maar het was begrijpelijk, want na drie nederlagen op rij, wilde DWS meer nog dan een hoge score, in ieder geval een nederlaag voorkomen. Maar dat het toen nog zo behou dend redenerende DWS daar door kwetsbaar was, onder streept Ellie Verhoeckx door kort na Ellie Viergevers ope ningstreffer de gelijkmaker te noteren. Maar al zette Gerrie v. Rijn DWS al weer snel op 2—1, het antwoord van Wilton getuig de van lef. Want nadat Joke van Domme!e door een duw te gen de schouder van scoren was afgehouden, was Ellie Ver hoeckx tot tweemaal toe dicht bij de gelijkmaker, maar zag haar schoten door Annie van Putten geblokkeerd en. tenslotte door Til Debets gestopt. Het was tenslotte toch het andere deel van Wilton's „tandem", Bea Teeuw, die de vrije worp na een foutje van Til Dehets af strafte: 2—2. En tot dat mo ment bleef de derby een duel met gelijke kansen. Een sneller DWS tornde vergeefs tegen het beheerst verdedigende Wilton op. Tot dat moment, want een zuivere pass van Joke Yan Dommele naar de op snelheid liggende Joke Leijsennaar onderstreepte dat Wilton vooral felheid te kort kwam. Behalve dan in de po ging om de doorgebroken DWS- speelster te stuiten, die daarbij, overigens niet opzettelijk, een pijnlijke enkelblessure opliep, - maar wel scoorde: 3—2. TERUG En nog steeds bleef Wilton het steeds sterker wordende DWS goed volgen. Wat minder vast beraden misschien, maar toen Janneke van Vugt na twee mis lukte pogingen een derde inzet wel bekroonde, leek Wilton defi nitief te moeten afhaken. Maar weer kwam Jan Teeuw's forma tie terug. Hadden schoten van Tinke van de Lugt en Henny Bravenboer geen succes, de in zet van Bea Teeuw verdween wél langs de verraste Til De bets: 43. Maar met de terugkeer van Joke Leijsennaar veroverde DWS dan eindelijk het predicaat: veel sterker. De combinaties werden sneller en voorzien van een vleugje raffinement. Het daar door verkregen overwicht sti muleerde de DWS-aanval tot een heviger druk op het doel van Irma Krabbendam.Maar het moment waarop Wilton's doelvrouwe capituleerde, oogstte bewondering, want in die fase, toen de defensie vödr haar werd dolgedraaid, keerde Irma de meest verraderlijke schoten. Zoals de reflex-beweging waar mee ze het barde schot van Joke Leijsennaar keerde, „Alle maal geluk", beredeneerde ze haar voortreffelijke optreden bescheiden, „maar het ging vandaag wel lekker ja Dat DWS" vervolgens uitliep naar 6—3 door treffers van Marja de Bie en Joke Leijssenaar veran derde niets aan de prestatie van Irma, temeer omdat een snelle pass van Joke Vermaat door Bea Teeuw werd omgezet in een doelpunt: 64. Maar onmiddel lijk na die treffer werd Wilton weer op eigen helft vastgena geld door een schot van Marja de Bie tegen de paal. terwijl een spetter van Ne! Grandazzi achter de vertwijfeld reageren de Irma Krabbendam tegen de lat kwam. En daarmee was het eigenlijk ge beurd en blies Wilton al stoom af, verzoend met de nederlaag. Maar het was ook het moment waarop DWS bleef azen op meer. Een sprongschot van El- Hoog'forenï de DWS-aonvoller (boven de Wifton-verdedigsfer uit. lie Viergeve betekende 7—4, ter wijl een break out van Marja de Bie, na aangeven van Jannie de Vries, het DWS-totaal op 8 4 bracht. Dat Wilton in de slot fase door Francien Biesheuvel nog terug kwam tot 8—4 bete kende eigenlijk een kleine belo ning voor dapper volhouden. Maar toonde Wilton zich niet eens zo ontevreden met de uitslag, „voor ons" reageerde DWS-aan- voerdster Nel Grandazzi, „was deze wedstrijd erg belangrijk. We zijn het contact met de top wat kwijt geraakt en door een nederlaag zouden we wel erg diep gezakt zijn". Maar DWS won, en vooral de manier waar op maakte indruk. Ook op coach André van Riel „Want, onderstreepte hij zicht baar opgelucht. „We speelden nu veel rustiger dan vorige week". Af, zoals Ned Grandazzi het sa menvatte: „Er komen nog twaalf wedstrijden". Het lijkt zeker niet uitgesloten dat DWS in dat dozijn voor een fikse ver rassing kan gaan zorgen. De Wifton-Wokkade is ontregeld, imaar Irma Krabbendam zal het harde schot gaan stoppen. een derby tegen ditmaal Wilton, bewéés André van Riel zijn toen geuite conclusie. André's woor den van toen: „We kunnen echt veel beter", kregen in de derby tegen Wilton extra inhoud- Want DWS whs veel beter en in ver gelijking met vorige week zelfs stukken, sterker. Te sterk in ieder geval voor bet dappere Wilton, dat hardnekkig weigerde af te gaan. En eigen lijk deed de formatie van coach Jan Teeuw nog méér dan dat: knokken voor een verrassing. Een surprise die overigens niet •kwam, simpel omdat DWS op zoveel fronten meer kwaliteit kon inzetten. En misschien was het ook wel door die weten schap, dat Wilton de 85 neder laag zonder morren accepteer de. Daarom ook benaderde Jan Teeuw het verlies zo nuchter mogelijk: „Wij hebben eigenlijk geen ploeg meer voor de zaal, daarvoor komen we toch wel snelheid te kort. Het is mis schien ook helemaal niet zo erg om te degraderen en. te gaan. bouwen met een wat jeugdiger selectie". En ook tegen DWS bewees Wilton dat het vooral veel flitsends te kort komt. Speelsters als Ellie Verhoeckx en Bea Teeuw etale ren nog steeds een brok onver- Schiedam Hoe vaak rolt over de lippen van de ver- liezende coach niet een ex cuus? Verzachtende om standigheden, redenen oorzaken? Het zijn de begrijpelijke uitspraken waarmee de coach zijn af druipende equipe in be scherming neemt. Ook An dré van Riel, coach van J>WS' damesteam, ver school zich na de verliezen de confrontatie met stadge noot UVG achter een waas van oorzaken. Maar één week later al, in weer Rotterdam Misschien speelden te veel factoren een rol. Misschien waren het juist die randverschijnselen, die Juliana parten speelden. Zoals het predicaat „afseheïds- wedstrijd", want de Schiedam se formatie wilde de ver- trekkende Erna Ramstijn zo graag een zege bieden; of het was de rommelige ongeorganiseerde chaos in de Rot terdamse sporthal van de NEH; misschien ook het ont breken van een aanvallende reserve-speelster; en het ui terst zwakke leiden van scheidsrechter Van der Kaa. Stuk voor stuk bijkomstigheden die het Schiedamse spel zeker beïnvloed zullen hebben, maar of het damesvolleybalteam van Juliana daardoor een 3-2 nederlaag moest incasseren valt te betwijfelen. Zeker, op het veld waar Juliana en Gerard de Lange/RC-2 moes ten duelleren waren nagenoeg allo overige teams van die mid dag aan het inspelen, waardoor een geconcentreerde voorberei ding achterwege moest blijven. En eigenlijk klopte er van enige organisatie bij de Rotterdamse volteybalgigant maar bitter weinig. Want er was geen wed strijdbal aanwezig en moesten Juliana's reservespeelsters zelf op zoek naar een spelersbank- En toen na heel lang zoeken ein delijk lijnrechters waren gevon den, bleek hun beoordeling lijn recht in te druisen tegen de waarneming van hoofdarbïter Van der Kaa. Maar, toen Juliana dan zelf maar het net op de juiste hoogte had gebracht en na lang wachten een meetlat tevoorschijn was geto verd, ja, toen bleek de Schiedam se formatie alle emergie aan andere werkzaamheden te heb ben verspeeld. Althans zo leek het, want al nam Juliana in die eerste set een 6-5 voorsprong, de eerste winst was voor Gerard De Lange: 15-11. Een teenstander van bet kaliber waa*" Juliana normaal gespro ken weinig moeilijkbeden mee zou hebben. Maar ook al won nen de Schiedamse dames de tweede set, 12-15, Juliana kamp te zelf met moeilijkbeden. Heel even slechts, in de derde set, leek Juliana het dieptepunt voorbij. Leek, want net zo sim pel als Juliana een 16-1 voor sprong had opgebouwd zo onbe nullig ging Juliana vooral defen sief in de fout. Zelfs nam Ge rard de Lange nog een 14-13 voorsprong, maar kwam Julia na net op tijd tot inkeer: 14-16. Op dat moment hadden de Schie damse dames moeten profite ren. Maar ondanks de 2—1 voorsprong en het reeds behaal de winstpuntje, bleef het Schie damse spel krampachtig. Dit in schrille tegenstelling tot het nonchalante beoordelen van. ar-! biter Van der Kaa. Hoewei het1 woord „beoordelen" nauwelijks op zijn plaats is, want al duurde de krachtmeting bijna twee uur, in totaal floot hij voor slechts, zeven technische fouten. Ook! Juliana buitte deze „ruime op vatting" uit, maar Gerard de Lange profiteerde. Maar eigenlijk was ook de arbi trage een bijverschijnsel, want de uiteindelijke oorzaak lag bij Juliana's spel. Een te mono- toom slaande aanval en te sta tisch verdedigen waren regel recht de aanwijsbare 'redenen. En terwijl Gerard de Lange doorging, worstelde Juliana met zichzelf. Blééf daarmee bezig, want zelfs toen de thuisclub via 15-6 langszij kwam, veranderde Juliana's tegenspel niet. En weer profiteerde Gerard de Lange dankbaar, door de beslis- sen de vijfde set eveneens winst om te zetten: 159. De poging om de Wilton-aanvaller af Ie stoppen mislukt. Schiedam In het kader van het 25-jarigg bestaan maakt de tafeltennisvereniging NOAD met Pasen een trip paar Parijs. Een en ander kwam lot stand via NOAD- speler Jean Zindy, die tevens contacten legde met zijn oude club om een aantal wedstrijden te spelen. De be doeling is dat naast het eer ste team nog een aantal teams deze trip gaat maken. Hoogvliet Succes moest In Hoogvliet tegen Actief weer twee punten achterlaten. Een nederlaag die vooral In de eer ste helft tot stand kwam, want toen de Schiedamse korfbalfor matie nog goed terugkwam, was bet al te laat. De wedstrijd was eigenlijk nog maar net begon nen, of Succes kreeg al de eer ste tegentreffer te slikken, snel gevolgd door een tweede. Na het wisselen ging het wat beter in de Schiedamse aanval en kon Chris Alblas voor 2—1 zorgen. Toch-was het weer Actief dat de score opvoerde: 3—L En ook na de daarna volgende vakwisseling capituleerde Suc ces tot tweemaal toe, maar doordat Els Ruseier en Chris Alblas konden tegenscoren, kwam Succes weer terug. Nog net voor rust bepaalde Actief de stand Op 73. In de tweede helft draalde Succes echter sterker. Het was Hiliie Huigen die de stand terugbracht tot 74, maar nadat Actief naar 8—4 uitliep, zorgde Dick Bedaux met twee fraaie af standschoten weer voor wat Schiedam Het verging de dames van UVG in de sfeerloze boven al koude veilinghal van Poeldijk niet zo best. Verburgh 2 kwam snel in de aanval en vuurde de schoten met een verbluffend gemak op het UVG doel. UVG trachtte orde op zaken te stellen, maar had weinig antwoord, zodat het binnen 5 minuten tegen een 3-0 achter stand aankeek. Het was Henny van Kraay die voor enige opluchting zorgde, toen rij 3-1 liet aantekenen, maar onmiddellijk werd UVG weer terug gedrongen en bepaalde Verburgh de ruststand op 8-2, Na rust een zich herstellend UVG dat de achterstand inliep tot 9-5 in tien minuten tijd. Maar Verburgh nam het initiatief over, terwijl tot overmaat van ramp tegen het einde van de strijd de verlichting uitvieL UVG kon zich niet meer herstellen en incasseerde een 14-7^ nederlaag. De heren van UVG hebben hun vi sitekaartje bij Snelwiek 2 ach tergelaten. Met sterk aanvals- spel, waarin een vloeiende com binatie was, zette het Snelwiek op het verkeerde been en. liep uit naar 7-0. Snelwiek trachtte terug te komen en had enkele malen succes, maar kon een 10-2 achterstand met de rust niet voorkomen. Ook in de twee de helft had UVG de strijd vol ledig in handen, maar bleek niet over een killers-mentaliteit te beschikken. Het had de kans Snelwiek volledig van de vloer te spelen, maar het nam genoe gen met een 19-5 overwinning. De heren van DWS hebben tegen Dynamo de strijd in handen ge had, maar zagen in de laatste minuut alles verloren gaan. Het was al direct een spannende strijd, waarin een goed aanval lend DWS, Dynamo weinig ruimte gaf, waardoor de kansen in evenwicht bleven en de rust met een 5-5 stand aanbrak. Na rust zorgde DWS voor een ver rassing, door met uitstekende kombinaties, het spel langzaam tot zich te trekken. Met nog een drietal minuten voor de boeg stond DWS op winst met een 9- 10 stand. Maar toen het was ge beurd met de concentratie. Ie dereen wilde de score verder op voeren, waardoor de verdedi gende taak werd vergeten en Dynamo haar slag kon slaan. Met een 11-10 overwinning ble ven de punten in Rotterdam. De heren van Wilton hebben in Vlaardingen weinig inspiratie op kunnen brengen, door de weini ge tegenstand van WIK. Er was een goede spelopbouw van de zijde van de scheepsbouwers, maar op het laatste moment ontbrak de instelling om tot het uiterste door te gaan. Dit bracht met de rust 'n 3-6 stand. Na rust pakte Wilton iets beter aan, zodat het de eind stand op 5-15 kon brengen. De dames van HVK hebben voor een verrassing gezorgd, door op Achilles 3 revanche te behalen voor de 3-1 nederlaag aan het begin van de competitie. Achil les kwam goed uit de startblok ken en zette HVK al spoedig op een 0-2 achterstand. HVK heeft echter ontdekt wat een geweldig wapen de break-out kan rijn en gooide deze volledig in de strijd. Hierop bleek Achilles weinig antwoord te hebben, zodat HVK de rust inging met een 2-6 voor sprong. In de tweede helft trachtte Achilles orde op zaken te stellen, maar het kreeg geen ruimte van HVK. dat het spel volledig in handen bleef houden en een 4-15 overwinning behaal- de. Joke van Beurden scoorde in deze ontmoeting 8x voor" HVK. De heren van Oliveo hebben tegen Scyila getoond dat ze weten wat hardheid is. Met de meest grove charches ontregelde Oliveo de Schiedamse aanval, waartegen de scheidsrechter niets anders wist te stellen dan waarschu wingen. Scyila liet zich echter niet onbetuigd, met als gevolg dat het een gooi en smijtwerk werd. In de aanval had Scyila de zaken goed in handen, wat met de rust een 4-8 voorsprong opleverde. Na rust werd de grimmigheid erger, terwijl er nu ook regelmatig spelers naar de strafbank verhuisden. Het geluk liet Scyila na rust in de steek, wat hen op een 12-11 ne-. derlaag kwam te staan. De dames van Scyila hebben heel wat tegenstand ondervonden van Achillis, dat echter weinig succes had met het schot. Dit onderdeel van het spel was bij Scyila ra betere handen; dat er dan ook gretig gebruik van^ maakte. Na een 6-1 ruststand, kwamen de punten bij Scyila, dat een 13-2 zege behaalde. spanning: 8—6. Spanning die zelfs helemaal te- rugkwam, toen Chris Alblas met twee voltreffers voor 8—8 kon zorgen. Het Schiedamse of fensief was echter ook Actief niet ontgaan, want prompt stoof de Hoogvlietse formatie weer naar een 108 voorsprong. En naar later bleek een te grote marge voor Succes om terug te Komen, want al scoorde Rob Bons nog 10—9, evenals op het veld was Succes ook in de zaal niet in staat gebleken om Actief te bedwingen. ;-s<- 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4