I tops luchtig bekeken 8 11 nn i f Dr. Tellegen houdt lezing SCHIEDAMS CHE COURANT ZATERDAG 15 DECEMBER 1973 Een oud stukje Schiedam, dat een schril contrast vormt met het erachter gelegen Nieuwland. Langzaam, maar zeker verdwijnt een gedeelte van het bejaarde stadshart onder de slopershamer. Een lege ruimte is ontstaan op de plaats waar vroeger vele ar- beiderswonmkjes stonden. Dit "gat van Bolmers", ge noemd naar de verantwoor delijke wethouder, moet vol gens de stadsplannen opge vuld worden. Liefst "met in de stijl van de omgeving passen de panden, maar wellicht be sluit men tot de bouw van anodeme gebouwen. Achter het bekende gat is het Oude Kerkhof te zien. dat tegen de Grote of Sint Janskerk aan ligt. Op dit gazon stond eens de kapel, waarin de nooit of ficieel heilig verklaarde Li* duina lag opgebaard. Ook bij de molen De Noord is een gat ontstaan na de sloop-van een aantal oude school pan den. Slechts het asiel heeft zich noodgedwongen moeten hand haven wegens gebrek aan een betere ruimte .De Molen De Noord, vroeger een van de hoogste bouwwerken van Schiedam, wordt nu over schaduwd door de grote silo van Bols, die dc naam van Schiedam als jeneverstad nog altijd hoog houdt. Rechts op de foto is aan ht water het Doeieplein met het club huis De Doele te zien. Aan de andere kant van het water ligt de 's-Grave!nr.d- seweg, die 't industriegebied ten noorden van de stad met de rest van Schiedam ver- bindt. Linksonder vertoont op de foto is aan het water Lange Haver., een van de meest schilderachtige plekjes in de stad. Vanuit de lucht gezien lijkt de binnenstad een grauwe huizenmassa, in tegenstelling tot Nieuwland, dat bestaat uit overzichtelijk opgestelde flats, leder heeft zijn bekoringen, maar ook zijn nadelen. (Foto Piet de Nijs en Henk van Westering). Yes Het kleine zwarte drummeltje op de foto mag dan nauwelijks en kele turven hoog zijn, lef heeft- ie. Luid en hoog keffend rust het hondje van links naar rechts en van voren naar achter, zodat je op lest niet meer weet waar dat driftkopje is. Eén voordeel boven een grote sterke hond is Uiteraard, dat men met één vin ger de hond in toom kan hou den. ;Het karakter van de hond valt ei- genlijk niet moeilijk te omschrij ven. Lief, aanhankelijk, speels eigenlijk allerlei eigenschap pen die bij zo'n zwart vlekje horen. Daarom is het eigenlijk wel vreemd, dat het bastaardje (-?) doo r een onbekend geble ven automobilist is achtergela ten. Een inwoonster van de Fa- Z;: br.3fl.raat vond hem aan een deurknop gebonden in een por- tiek. Dat was op vrijdag 7 de cember. Sindsdien zit het hondje in een hok in het asiel. Met z'n klauw- tjes springt hij tegen het gaas aan en smeekt met z'n kraal oogjes iedere bezoek(st)erhem mee te nemen. Het zwarte ge valletje is ongeveer drie maan den oud en moet nog worden in geënt, Dat inenten zal 'gratis worden gedaan en zit dus bij de (onkosten)prijs inbegrepen Bulten is het hondje zoals gezegd erg beweeglijk- Keffend springt hij voortdurend tegen de benen van z'n baas aan en af en toe hapt hij haar een broekspijp. Hij bijt 'Naam: onbekend Ras; geen (bastaard) Geslacht; reu leeftijd pl.m. 3 mod. Hoogte: 30 cm Beharing.- kort baas als hij daarmee „mag" spelen. Wel presteert hij het om in z'n eentje een stel eenden weg te jagen door vervaarlijk te grommen en op ze af te stuiven. Het is een hond, uitstekend ge schikt voor kl^mbehuisden, om dat hij nou eenmaal in een speelse bui geen tafels of stoe- len kan omgooien, echter niet door, evenmin als hij Dat gebeurde wel eens bij de dat doet met de handen van z'n hond van vorige week, de an derhalfjaar oude Duitse herder. De grote, cersterke hond heef! intussen een uitstekend tehuis gevonden. Een familie uit Ke- thel met een boerderij heeft hem liefdevol opgenomen. Het heeft volgens de asielbeheer der storm gelopen om de her dershond. Tientallen mensen kwamen naar het asiel toe. Voor degenen, die toch een an dere hond willen hebben: er zit ten er nog genoeg in het asiel. Onder de hondjes bevinden zich een bastaard-herdertje van on geveer drie maanden (gevonden in de Paulus Potterstraat), een zwarte bastaard-Keeshond van ongeveer één jaar en een bas taard-herder (bruin) van onge veer anderhalf jaar. De dierenbescherming heeft dit jaar ook weer een actie met kerstkaarten. Bij het asiel kunt u tegen een gering bedrag tien kerstgroetkaarten halen met af beeldingen van dieren. U steunt hiermee tegelijkertijd het werk van de dierenbescherming. Ook zijn er nog kalenders voor het komende jaar verkrijgbaar, ook met foto's van dieren. Men kan daarvoor terecht bij de ELPEE TOP TIEN 1. (5) Hoe sterk is de eenzame fietser Boudewijn de Groot 2. (1) Forever and ever Demis Roussos 3. (-) Tales from topographic oceans Yss (dubbele'pee) 4. (-) Pin ups David Bowie 5. (10) Goat's head soup Rolling Stones 6. (-) Live Uriah Heep (dubbclelpee) 7. (9) Iskander Supersister ft. (3) Homes Cats 9. (-) The plan Osmonds 10. (6) Ringo— Ringo Starr. SINGLE TOP TIEN 1. (5) 't Is weer voorbij, die mooie zomer Gerard Cox 2. (1) Schönes M&dchen aus Arcadia Demis Roussos 3. (2) One way ticket to anywhere Osmonds 4. (-) Sebastian Cockney Rebel 5. (3) The day that Curly Billy shot down The Hollies 6. <7) Johanna Henk Elsink 7. (-) Paper roses Marie Osmond 8. (4) Harmony Ray Conniff 9. Samba pa 0' Santana 10. (-) Jk doe wat ik doe Aslrid Nygh. HERHALINGEN Gezien de vele plotselinge en onverklaarbare stromingen in platenko- pend Schiedam d:e als vanouds overdreven geklutste top tiens tot gevolg hebben levert de popredactie van de SC dit keer geen commentaar op de ontstane ver ander: ng en. Roussos komt toch wel weer op een eerste plaats. De Groot blijft nog wel een tijdje tussen de tiende en de eerste plaats heen en weer trappen, evenals na- jaarsvlieg Cox, en Bowie zal volgende week toch wei weer uit de top uen verdwenen zijn. Misschien staat de Golden Earring er dan weer eens in? Het zal begrijpelijk zijn dat de redactie bang is om met een commen taar eveneens in herhalingen te vervallen... Eeinumiaan 41 (telefoon 700850) of bij het asiel. heer Drenkelford, £duard van Het dierentehuis ligt aan de Sint Annazusterstraat en is geopend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur op werkdagen: zaterdags alleen van negen tot twaalf uur en zondags gesloten. Telefoon 266265. Schiedam Dr. E. Tellegen houdt maandag 17 december een lezing voor de Wetenschappelijke Kring in Schiedam en Vlaardingen. H«, zal (sprekcn over "de grenzen van de groei als sociologisch pro- b eem Dr. Tellegen is lector in de sociologie aan de Gemeentelijke UnTversiteit in Amsterdam. De avond begint om acht uur in hot gebouw van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Westvest 92. Ook niet-leden zijn welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3