PPSC's EERZUCHT REIKT VER WIE DE VAN TWEE Bob Weeda: „We zijn allemaal ODÏ KAN AANVAL AFSLAAN Morr®afö3 SVV actief Schieten Morris Austin Triumph MG Oefenduels Voor pupillen „Iedereen verklaarde me voor gek" Instructie avond Excelsior '20 Nieuw secretariaat WF 4 SCHIE BAMSCHE COURANT VRIJDAG 21 DECEMBER 197a Bob Weeda (rechts) doorzettingsvermogen Schiedam De heer Stoker, se cretaris van de voetbalvereni ging Wilton Fijenoord, heeft door werkzaamheden zijn func tie moeten beëindigen. Het se cretariaat is voorlopig in han den van de heer Walthie, Meü- we Damlaan 701, tel. 708664. Schiedam Opvallend actief in de competitie-loze decem- ber-maand is Hennes DVS. Regen, sneeuw, hagel en storm ten spijt werden leuke oefenwedstrijden georgani seerd (pas neg tegen FC Dordrecht en zaterdag tegen HBSS). De bedoeling ervan is duidelijk. Het gaat er om het ritme vast te houden. Hetzelfde ritme dat goed was voor negen punten uit de laatste vijf wedstrijden, en er voor zorgde, dat de Schiedammers zich het predikaat „winterkampioen" mogen opspelden. Een van de belang rijkste mensen uit Hermes* ritmesectie is middenvelder Bob Weeda. als Van Buuxen en Hoogeveen, nou ja, noem maar op, passeer je niet zomaar een twee drie. In het tweede ben ik gewoon blij ven knokken om mezelf waar te maken". Een merkwaardige zaak eigenlijk. Uiteindelijk werd Hermes deze zomer overstroomd met een handvol nieuwe middenvelders En dat terwijl het vorig jaar al voortdurend dringen was om die zelfde posities. Bob Weeda: „Iedereen verklaarde me dan ook voor gek, toen ik ook naar het middenveld toewil- de. „Je maakt geen schijn van kans- blijf jij nou maar fijn' voorstopperen" en meer van dat soort opmerkingen. Ook Henk Nebbeiing zag het niet zo zitten. Maar ik had er echt ont zettend de balen van om voor laatste man te zijn. Voor mij hoefde dat niet meer. Het 'zo'n ondankbaar werk, je kan meestal negentig minuten ach ter dezelfde vent aanlopen. Als het goed gaat, ben je .de bink natuurlijk, zeker wanneer het een „grote" naam is. Aan voet ballen kom je echter nauwelijks toe en als zo'n jongen er dan toch nog eentje weet te maken, 2elfs wanneer je hem aHe ande re £9 minuten in je zak hebt, ben je als voorstopper de si gaar. Nee dan speet ik liever ergens waar je met plezier kunt voetballen. Op het middenveld bijvoorbeeld". Dat bleek, zoals dat wel genoemd wordt, gemakkelijker gezegd dan gedaan. Met de meer dan pittige concurrentie was er voor Bob Weeda in de seizoensvoor bereiding slechts kruimelwerk weggelegd. Bob Weeda: „lk speelde eigenlijk alleen maar mee in die onbete kenende oefenwedstrijdjes. Op zo'n moment voel je natuurlijk wel nattigheid. Toen de compe titie begon, stond ik dan ook in het tweede. Toch ben ik daar geen moment teleurgesteld over geweest. Ik wist, dat Ik het zwaar zou krijgen en spelers ,Dat valt trouwens niet mee. Als je het eerste gewend bent dan is het eigenlijk wel een'beetje, een afknapper in zo'n tweede efltal. Je krijgt een kop koffie voor de wedstrijd en daarmee heb je het gehad; Een heel ver schil met het eerste. Vooral dit jaar- want het is wel zo dat er dit' seizoen1 bijzonder veel aan dacht aan het eerste besteed. Bob Weeda: „Het gaat lekker zo. wordt. Iedere zondagochtend Samen met Ton Vorstenbos acb- een lichte lunch en een voorbe- terin op het middenveld, af'en spreking in het'Rijnmond-hotel, toe lekker mee naar voren minstens een keer in de maand een lekker dineetje. Uitstekend voor de onderlinge band. De sfeer is dan ook uitermate goed". Bob Weeda (23 jaar, pas ge trouwd, gezellig gehuisvest) kan er inmiddels over meepraten. Uit eigen ervaring. Immers, het tweede elftal ligt al weer een paar maanden achter 'm. Nadat 'ie, invallend tegen UVS, een beste indruk maakte, stond Bob Weeda sindsdien weer in de ba sis-opstelling. Uitstekende optre dens tégen o.a. Unitas en Roo- denburg waren er een'gevolg van. •doet Ger Ruseier het op die plaats prima, en ik geloof dat hij het er best naar zijn zin heeft. Zo zijn we allemaal een beetje gelukkiger dan we wa ren. Toch is het nou ook weer niet zo;" dat ik nooit meer daar wil spelen. Stel dat Ger gebles seerd raakt en meneer Nebbe- dig ging. Nebbeiing heeft hét een tijdje met Harry van Buu- ren geprobeerd, maar die kwsim daar niet tot z'n recht.M. is- schien lukt het mij beter. Uit eindelijk héb ik in mijn junto- reritijd ook vaak in de aanval gelopen. Dat ging toen vaak «brg lekker" ling wil me op zijn plaats zet- Inmiddels staat Hennes bovcin- ten, wel dan maak ik daar echt geen probleem van". Voorlopig lijkt het daar nog niet op. Integendeel zelfs. Afgelopen zondag speelde Bob Weeda te gen Naaldwijk in de voorste punt van het middenveld en scoorde als semi-spits meteen het eerste doelpunt. Een .experi ment dat voor herhaling vat baar is? gaan. Heerlijk. Heel wat beter Bob Weeda: „Waarom niet. Ik ge- dan voorstopper. Bovendien loof dat het voor rust best aar- aan. Een prettig idee? B ob Weeda; .'.Niet 'helemaal.' die clubs zijn er geweldig op ge brand ons een hak te zett <én. Hier op Harga. kruipen i ze meestal met z'n - allen voor: het doel. Als'je in. het, eerste Tialf uur geen goal weet te makenis het vaak-erg moeilijk. Je g;aat forceren en dat 1 gaat ten ki ïste van je spel. De krachtsverschil len zijn ook zo -miniem in de eerste klasse.Ook wij mootén steeds uitkijken- want voor je het weet, heb je verloren. We zijn dan ook noglang geen kampioen-en we zuilen ons ie dere wedstrijd goed moeten con centreren. .Als dat gebeurt, zie ik wel kansen, maar met de hoofdklasse ben ik'al-tevreden. We zien wel". Bob - Weeda, zoon van ex-Ursus, SVV en Hermes-voetballer, trai ner, grensrechter Bep Wèeda (inmiddels KNVB-scheidsrecft- ter-rapporteur geworden), zou een kamioenschap desondanks wel erg graag pakken. Bob Weeda: „We bestaan dit jaar 90 jaar. Ik lig daar niet steeds wakker van, maar ik zou het toch wel geweldig vinden .als we het met een kampioenschap, laat staan de landstitel konden vieren". chïedam Odi Is de enige Schiedamse korfbalclub die dit weekend in actie komt. Morgen avond om tien minuten over ne gen speelt de formatie van voorzitter Cees Passchler Dordrecht tegen Oranje Wit. Door de recente overwinning op Albatros klom Odi naar een ge deelde eerste plaats en moet die positie in Dordt kunnen verdedi gen. ees Passchier: „Spelen we met dezelfde inzet en enthousiasme als tegen Albatros dan zie ik we! een overwinning zitten. Het is nu ook wel gebleken dat die eerste wedstrijd op een vergis sing berustte. We hadden toen echt niet hoeven te verliezen. •hïedara Ook voor de komen de periode heeft de Schiedamse scheidsrechters Vereniging voor haar leden weer een aantrekke lijk programma samengesteld. Op 4 januari volgt weer de tra ditionele nieuwjaarsviering in 4e kantine van Hermes DVS. Fanaf acht uur 's avonds zorgt ,The Davoli Five" voor een lekker sfeertje. Op 10 januari üuigt het Schiedamse scheids- rechterskorps zich over de spel regels o.l.v. H. Lakwijk. Het al neerdere malen aangekondigde praatje bij de haard" van laap.-; Keur, secretaris-penning- neester van dc KNVB-afd. Rot- erdam, gaat deze keer wel l&or: op 17 januari. Klaver- assen op 24 januari en een dis- ussieavor.d op 31 januari be- luitep het eerste programma. Schiedam Gaat PPSC dit seizoen strijd leveren op twee fronten? De blauwwitte equipe van André Corveleijn maakt het in de huidige competitie helemaal en heeft zich regelrecht aangediend als kam pioenskandidaat nummer één. Het is de follow up van een enerve rend bekerselzoen, want al stelde PPSC tijdens het bewind van trai ner Piet de Wolf in de competitie teleur, bekerend kon bet bijna niet beter. De club uit Thurlede veroverde dan ook terecht het pre- dicaat „eupfighter" en drong, alsof 't de gewoonste zaak van de, wereld was, door tot de laatste vier. Maar de zaterdag -derde klasser kon ook zorgenvrij een beker triomf nastreven. De competï- tiestrijd was in feite al gestre den. En omdat het toen zeker was dat PPSC in dat opzicht buiten de prijzen zou vallen, werd wat extra inspanning in de bekertoegift verklaarbaar. Net zo verklaarbaar sis het zou zijn als PPSC de naderende confrontatie met Scheveningen wat behoudender tegemoet zou zien. Een vroege uitschakeling betekent zeker geen ramp, want dan nog rest een competitie-af wikkeling op hoog niveau. Maar PPSC's eerzucht reikt ver. Vérder in ieder geval dan het domweg laten.'Uitschakelen door een formatie -van het kaliber Scheveningen. Bovendien een te genstander waarmee het in voorbije ontmoetingen nooit al te veel moeite had. Naast HBSS, ook PPSC als tweede Schiedamse vertegenwoordiger een ronde verder, lijkt dan ook een normale uitbuiting van de huidige blauwwitte kracht. Schiedam Waartoe het heren basketbalteam van Juventus In staat is, bewees het tegen het Rotterdamse Lakers. Fel en vooral geconcentreerd spelend, stelden de Schiedammers een ruime zege veilig. Fel Is echter ook de SC Matador, dat vooral in Vlissingen de naam opbouw de óók een dosis fanatisme In het spel te mengen. Voeg daar bij het meer dan uitgelaten Zeeuwse publiek, en de ingre diënten voor een moeilijk duel zijn volop aanwezig. De con frontatie in Vlissingen begint morgenavond om kwart over zes. BFHTISM LEYLAND Hef elftal van PP5C strijd leveren op twee fronten Vlaardïngen - Voor de Vlaar- dingse Zwem Club Is het wed.- strijdseizoen zo goed als afgelo pen. De laatste stuiptrekkingen zijn op tweede kerstdag in Lei den, waar de jeugd tot J2 jaar revanchewedstrijden houdt. Van de Vlaardingers zijn door de .zware limieten gekomen Karin Nieuwstraten, Marianne But en Anneke van der Ende. Teleurstelling en bewondering was Juliana's deel. Teleurstelling omdat het besefte alweer een punt te hebben laten liggen, bewondering omdat het een 2—0ach terstand omboog in een 2—3 zege. Maar tegenstander SAS*70 bewoog zich zo matig door de nieuwe liithoornse sporthal, dat die kleine zege nauwelijks voldoening schonk. Maar Juliana zocht terecht naar excuses. Hei ont breken van aanvalsters Janny Leopolder en Lydia ï*rïns bijvoorbeeld. De invalsters deden het zeker niet slcjeht» maar vooral in de beginfase rammelde Juliana dooi: on wennigheid. j. en speelde daardoor naar1 een. door de Uithoornse formatie nog niet eerder, bereikt niveau. Misschien ook verraste het en thousiasme van SAS, dat goed bleek voor het tweede winstpunt in tien duels. Juist daardoor, doordat Juliana in die eerste sets weinig geloof hechte aan een superieur resultaat, konden de Schiedamse dames ook-niet Gmg het zelfs te.gemakkelijk? .In kracht, waardoor SAS zr> had gevreesd. En" terecht, want Ju liana scoorde plotseling opjvai- lend soepel enmaakte daarmee de eerste twee verloren sets tot een lachertje: 415. terugvechten. .En dat was nu juist het enige wa pen waarmee Juliana de angst en loomheid van.de eerste sets had. kunnen laten verdwijnen. Het'lukte echter niet, waarop SAS ongelovig rondblikkend over zo weinig tegenstand, re gelrecht kon doorstoten naar een 15-6 en zonodig nog vreem der 15—2 zege. Het werd Juliana iets te machtig.. Af te gaan tegen een ploeg die Toch won Juliana tenslotte die eï- que spelinhoud nauwelijks tot lenlange vijfde sot én' kreeg landelijk niveau reikte. Eh in- daarmee toch wel ae verdiende eens was die rust aanwezig. In- bewondering.Want al jwas SAS eens was daar ook die aanvals- uiterst zwak, het proefde winst leder geval stokte het ritme en werd het duel een krampachtige vertoning tussen twee weliswaar, hardwerkende, maar povisr vol ley vallende teams. Was lliet 'ei genlijk Juliana's iets grotere routine die in de vierde set de deorslag gaf, 13-15, de manier waarop in de vijfde en beslis sende sét weer een opeenstape ling van fouten volgde,was te kenend voor het moeizaime ver weer. Schiedam Met in het vooruit zicht de voetballoze kerstdage wordt het komende weekend door een aantal Schiedamse clubs aangegrepen om te oefe nen. Morgenmiddag om één uur spelen op Harga iveld Hennes DVS) HBSS en Hermes DVS te gen elkaar, terwijl GSS om half drie een uitwedstrijd voetbalt tegen GOZ. Ook zondag, wordt, er geoefend. DHS ontmoet om half drie aan de Maassluise Rozenlaan Exel- cior/M; spelen SVDPW en SFC om II.uur vriendschappelijk op het terrein van SVDWP; ont vangt Demos om half drie Wil ton, en maken ook DRZ en Schiedamse Boys er in Kethel een onderonsje van. Dit duel be gint eveneens om half drie. WK doet zondag mee ana een groot zaalvoetbal toernooi van Aeolus. Deze wedstrijden wor den gespeeld in de sporthal te Hoogvliet Voor de competitie speelt SW's C-elftal morgen middag de interessante thuis wedstrijd tegen bet C-e!ftal 'van Feyenoord. Te bekijken en vergelijken in onze showroom. NU IN PRIJS VERLAAGD, Vanaf 8.595, incl. BTW. Korte levertijden. AUTOBEDRIJF A. DERCKSEN Emmastraat 56 - Vlaardingen Telefoon: 34 21 58 - 34 75 00 Maasland - Voor de ongeveer 125 pupillen van voetbalvereniging MW'27 wordt er morgen een prestatieloop gehouden. Voor MW is dit de eerste keer in de geschiedenis dat men op een dergelijke wijze de spieren soe pel gaat houden, De route voert door een gedeelte van Maasland en de afstand be draagt ongeveer drie kilometer. De D- en E-pupilIen Jopen in verschillende groepen. Om half elf wordt bij de MVV- kantine het startschot gelost voor de D-pupilIen en. ongeveer vijf minuten later starten de E- tjes. De finish is ook weer bij de kantine. Iedere deelnemer die de prestatieloop volbrengt ontvangt een herinneringsvdah- tje, terwijl er voor de drie eerst- binnenkomenden een mooie me daille klaar ligt. De organisatie Is in handen van de pupiilencommissie. Detrai ning voor Dl en E 1 komt in verband met de loop te verval len. Maasland Korps wedstrijd op basis van 50 punter: P. van Buuren 45: W. van Roon 44: M. P. Graveland 46: D. v. d. Lely 47: M. C. Verploejrb 4": L. van Ber- kel 42: J. v. d. Marei 46: A. Noor- dam 42; J. van Zwienen 45: G. Bak ker 42: II. J. Korpel 49; A. Korpel 48: P. Boekestijn 41; N. Pont 42: A. Luyendijk 45: W. A. Stolk 45: P. A. Boekestijn 41: J. Hanemaaijer 43: Fr. Krul 42; J. Klejwejjt 50; C. Moerman 44: A. van Buuren 49; J. W. Groen ewesen 40; D. v. tl. Ma- rel, 46; M. P. Harte m aal jer 4S: G. Dekker 42: A. van Staalduinen 39: P. Kalkman 48 en J. v. d. Lely 46 punten. Vrijebaaiuvedstrijd op basis van 30 punten: P. van Buuren 30: W. van Roon 30; M. P. Graveland 30; D. v. d. Lely 26; M. C. Verploes 30: L. van Berkel 27; J. v. d. Marei 2S; A, Noord am 29: J. van Zwienen 28: G, Bakker 29; H. J. Korpei 30: A. Kor pel 30: P. Boeki'.;::jn 27; N. P<:o; 29: A. Luyendljk 27: W. A. S:o:k 30: P. A. Boekeslfjrt 30: C. Btshv.'zcn 26: .J Hanemaaljci 30; Fr. Krul 29: J. Kleywtgl 27; C. Mo email 29; A. van Buuren 29: J. w. Groene wenen 27; D. v. d. Marei 27: M. P. Hane- maaijer 2S: G. Dekke-r 30: A. van Staalduinen 29; P. Kalkman 27 en J. v. d. Lely 2S jiunlen. i Schiedam Kan Juliana's heren-volleybalteam alsnog de dreigende i degradatie afwenden? Deze vraag staat centraal aan de vooravond van het duel legen het Arastelveense Valkenberg/M. Niet twee, maar slechts een ploeg degradeert uit de derde divisie G, zo be sliste de Nevobo, Juliana, met een punt eerst nog kansloos onder- I aan, kreeg daardoor nieuwe hoop. Want ook Valkenberg blijkt dc I grootste moeite te hebben met het behalen van winstpuntjes efl j klasseert zich dan ook met twee punten op rand van degradatie. Ju- Jiana of Valkenberg, dat is de inzet van het duel waarin de verlie zer voorlopig afvalt. Blijft natuurlijk wel de vraag of Zeker is dat het Julianas blok ...hecht genoeg voor nog een jaar? Juliana echt gelukkig zal zijn jmet een continuering op lande lijk niveau. Ook de reserve teams hangen in de staart van hun afdelingen. Of de inbreng Van trainer Aad Besuyen moet 'ihderdaad die impulsen geven waarop Juliana hoopt. eerste herenteam in enkele duels goed genoeg bleek voor flinke tegenstand, maar, zoals tegen het hoog ge klasseerde Advendo, de indruk vestigt er niet meer in te gélQl ven. De wedstrijd in de sporthal Margriet begint morgenavond om zeven uur. Schiedam De sportvereniging Excelsior'20 houdt volgende week vrijdagavond een instruc- tieavond voor de jeugd tot 15 jaar. Deze avond wordt bij gewoond door Henk van der Veer (ex-scheidsrechter in het betaalde voetbal) en Aad Bier huizen (trainer Excels io<'?9). Dit duo wordt nog aangevuld met een bekende voetballer en een cricketer. De bedoeling is dat dit viertal als sportlorum zal fungeren. Tijdens deze avond worden films vertoond over de voetbalwed strijd Feyenoord-Celtie, de spel* verruwing in de voetbalsport, een tekenfilm en een instructie film over de cricketsport, Excelsior'20 tracht op deze ma nier de cricketsport onder de aandacht van de jeugd te bren gen. Voor belangstellenden is daarvoor het clubgebouw De Toekomst op Thurlede op vrij dagavond 28 december vanaf 19.00 uur geopend,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4