Wilton schudt oo i Voetbalclubs m assaal op de oefen-toer Schutters af HBSS MIST VEEL KANSEN Fran den Giiddes zege en bloemen Koplopers binnen .handbereik' HBSS MIST VEEL KANSEN Eervolle invitatie 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 24 DECEMBER 1973 de wedstrijd- tl.) De inzet bezorgt de Rot terdamse doelman problemen, maar een treffer wordt het niet. (r.) Deze harde valworp rol de Schutters-doelman paneren. Schiedam Geen competitie, toch voetbal. Veel duels zelfs, met als hoofdschotels vriendschappelijke derbies. SVDPW speelde op eigen terrein tegen stadgenoot SFC en deelde broederlijk de puntjes. Beide teams waren op vol le „oorlogssterkte", wat SFC het eerst een treffer ople verde via Wim Klein. Nog voor rust zorgde Krijssel voor de gelijkmaker. Ook in de tweede helft weinig krachtsver schil en verder geen doelpunten meer. Vrsws Hollandiaan Ursus oefende tegen de derde klassec Holt an di aan en won dit duel niet onverdiend met 3—2. De Schiedammers kwamen met het normale elftal en het werd een leuk vriendschappelijk duel. In het begin bleek dat de Vlaar- dïngers meer routine in de ploeg hadden, maar dat kon Ursus toch niet verhinderen om mid dels Aad den Held, uit een door Klootwijk genomen hoekschop, met een kopstoot aan de leiding te komen. Kort daarop was een heel ver verrassend schot te machtig voor doelman Joop Kuiters en dat betekende dan ook de gelijkmaker. Toch zou de Schiedam.' e formatie de eer- ste helft afsljiten met een voor sprong. Daar zorgde Fiegei voor met een schitterende kop stoot, Na de thee werd het zelfs 3—1 door Aad den Held en de wedstrijd werd afgesloten met de stand 3—2. Schiedam-S rho o n hoven Echiedam speelde tegen de zater dag vierdeklasser Schoonhoven. Trainer Van Huet vond het een bijzonder nuttig duel, omdat hij zijn zoon weer eens als spits kon proberen en ook omdat in de achterhoede Jan van Namen weer present was. fchiedams trainer vond dat het nu maar eens moest gebeuren en. stelde Nico jr. weer op in de spits, zijn oude, vertrouwde plaats, Het is allemaal bijzon der goed gelopen, went Nico be wees met twee doelmmten voor de rust dat hij terug is. Beide doelpunten kwamen uit een voorzet van Van der Kuijl. De rust werd afgesloten met de 5 tand 21. Na de thee had Schoonhoven niet veel meer in te brengen. Schie dam was heer en meester. Door Eef Krabbendam werd het 3—1 en na legio verprutste kansen was het Leen van der Ploeg, die uit een strafschop, Krabbendam was onderuit gehaald, de stand op 4—1 bracht. Ook het vijfde en laatste doelpunt kwam uit een strafschop. Nu was het Jack van Huet die door de ver dediging van Schoonhoven onder uit werd gehaald. Het was Jan van Namen, die het vonnis vol trok en daarmee de eindstand op 51 bepaalde. Excelsior-RKWIK Ook Excelsior oefende tegen een derdeklasser en wel tegen het Vlaardingse RKWlK. Weer bleek dat oefenmeester Aad Bierhuizen met het opstellen van Van Stralen in de spits een bijzonder goede greep heeft ge daan. Hij was het die de Schie dammers op een voorsprong van x0 kon brengen. Kort na dit doelpunt leek het er op dat Van Stralpn weer zou gaan scoren, maar nu was het de paal die redding voor de Vlaardingers bracht. Na de rust bleek RKWIK toch we! iets ster ker, maar toch had het een vrije trap, hands van Etraan, nodig om tot de gelijkmaker te komen. RKWIK bleef sterker en Excelsior moest dat wel erkennen. Het bleek verdedigend toch wel zo sterk te zijn dat het doelpunten kon voorkomen. De laatste twin tig minuten kon het zich onder,de druk uitwerken en gingen de partijen weer gelijk op. Doelpun ten bleven echter uit. Dat was ook niet nodig want het was een fijne oefenpartij voor beide teams. DRZ-Schied. Boys DRZ en De Boys oefenden met drie teams tegen elkaar en bef werd een bijzonder fijne sport dag met als enige schaduw de beenbreuk van Hans Jansen, speler van het tweede team van DRZ. Het eerste speelde een goed oefenduel waarbij trainer Zeeman verschillende wisselspe lers gebruikte. DRZ sloot de eerste helft af met een voorsprong van 2—0. Beide doelpunten kwamen van de voet van Ruud Slavenburg na goede solo-acties. Na de rust kwam De Boys al heel snel terug tot 2—1, door een doelpunt van Bruinsel. Uit een voorzet van Rob Slavenburg lukte het Heys- ter met een kopstoot het derde doelpunt te scoren en kort voor tijd was het weer Bruinsel die de score wat draaglijker maak te voor De Boys. team rëen zekere- mathéid, -'Men is niet bereid zich voor 'dé volle 100% te geven en daarmede Is dan ook wellicht te verklaren, waarom- het uit de kopgroep is geduikeld. Demos kwam- achter te staan, toen een bpl van. Zwam, /als voorzet bedoeld, doelman Luc van Schijncel vol komen -verraste. Qemós* kwam echter naast de scheepsbouwers toen Karei" van de Berg jn het strafschopgebied door twee ver dedigers in de mangel werd ge nomen cn de scheidsrechter niets anders kon doen dan- de bal op de stip te leggep.-André Tettero. voltrok het'vonnis: 1—1. Na de rust maakte diezelfde spe ler een blunder. Hij talmde te lang met terugspelen en dat was voor Spijer voldoende hem de bal te ontfutselen en ook doelman Van Schijnderi - geen schijn van kans te geven, Het mooiste doelpunt van de dag kwam van Mart Freijt Het leer was aan de voeten van1 "Gerard van Sch'ijndel op de rechtervleu gel. Freij vroeg om de bal en kreeg hem ook. Het leer kwam zo op maat op zijn hoofd, dat Freij alleen- maar hoefde te knikken om de bal 5n de touwen te leggen: 2—2, Met deze stand werd ook de kleedkamer opge zocht. Demos- WF Demos oefende tegen het tot, nu toe improduktieve Wilton.-' De eindstand werd 2—2 en ;~de vraag is, of dat een phis is voor WF of een min voor Demos. Het lijkt naar het laatste toe te gaan. Goed, Demos had een vervanger voor de in het zaal voetbal geblesseerde Ren van Schijndel, maar Ron Greten deed dat zeker niet onverdiens telijk. Er ligt echter over het Demos- Indus-FCN Trainer Clarijs van FCN heeft bet wel heel moeilijk. Korporaal is door een verfuiizing niit meer beschikbaar. Bronsgeest is voor lopig uitgeschakeld (met brand wonden in het ziekenhuis). Gou weleeuw,Van Hassel en Stad tobben met knieblessures. Daarom was voor hem de oefen wedstrijd tegen Indus b'jzonder belangrijk. Clarijs pceft heel wat moeten "schuiven- maar is toch tot een redelijk team geko men dat met 3O.won van In- dus. De doelpunten kwamen van Krijgsman, Verkaik en Friede- rich die met één doelpunt bij zonder ongelukkig was. Hij heeft zoveel kansen gehad, dat FCN. minstens met 7—0 had kunnen winnen.. GOZ-GSS Met invallers Mart van Ingen, Edwin van Til en John Wessel oefende GSS bij eersteklasser GOZ een helft voortreffelijk. De eerste helft toen Edwin van Til In de dertigste minuut werd neergelegd en Sipm van Gerven de toegewezen strafschop feil loos benutte. Maar GOz's routi ne en een onbegrijpelijke terug val van GSS bewerkstelligden dat de Scbiedamse voorsprong verloren ging. Eerst was het Peter Versluis die een strafschop veroorzaakte waartegen Henk Schniermanny kansloos was. GOZ kwam daar na nog twee keer doeltreffend door, 3—1, al had Peet den Her tog in de slotfase oog in oog met GOZ's goalie de achter stand nog kunnen verkleinen. Een nederlaag die gezien het antal kansen van de thuisclub nog klein uitviel, maar regel recht op.naam kwam van doel man .Henk Schniermanny die een fors.'aantal „zekere" tref fers uit zijn doel -ranselde. Excelsior' M-DHS Twee formaties met veel invallers zorgden desondanks- voor een aantrekkelijk oefenduel, dat ge heel in sfeer eindigde in een 1 —1 deling. In de tweede hei ft opende Excelsior in de 20e mi nuut de score, maar een nvnuut later maakte Peter Greten voor DHS alweer gelijk. 'In de slotfa se miste de Maa^sluise formatie j nog een strafschop. Een van de vele duels tussen Harry Jonkman (I.) en Bob Weeda, Schiedam Achteraf gezien verliep het oefenduel tussen zondag-eersteklasser Hermes DVS en za terdag-tweedeklasser HBSS geheel volgens de verwachtingen. De eersteklassers wonnen met 2—1 en waren over 't algemeen genomen wel de beteren. En toch. Ondanks het waarneembare kwaliteitsverschil kreeg Hermes toch te veel van het goede. Ten eerste was daar de aanmerkelijk grotere inzet van Rob Classens's formatie. Niet zo verrassend eigenlijk. Wél verrassend was het- technisch en taktisch vernuft dat jet IIBSS grote inzet gepaard ging. In Feite echt niet zo gek veel minder dan dat van "grote brosr" Hermes DVS. Het gevolg was een lange reeks HBSS-kansen in eerste 45 minuten. Na vijftien minuten stoof Martin Meyer richting doei. maar net op tijd wist Harry Spermon de zaak te klaren. Even later profiteerde Wim Hout man bijna van een onzorgvuldige terugspeelbal, maar ook nu was de razendsnel uit zijn doel ge- rukte Hermes-doelman net iets eerder. Des te "ongelukkiger was het voor HBSS, dat Hermes DVS na een half uur de leiding nam. Na prima voorbereidend werk van Bob Weeda had de teleurstellende Ties van Duppen weinig moeite om het net te vinden, ten kleine afknapper, althans voor HBSS. Veel bleek daar echter niet van, want nog geen mi nuut later vloog een kopbal van Henk Scharloo te gen de lat. Een geweldige scrimmage was er het gevolg van. maar ook nu zonder resultaat. De kans van de dag kreeg even later Martin Meyer. Het werd tevens de misser van de dag war.t ia ideale positie schoot de ex-Hermes-speler de baJ naast het doel. Even later revancheerde Meyer zich met een knap pe kopstoot, maar nu v/erd de bal op het laatste nippertje van de doellijn gekopt. Hermes zat in middels ook niet stil. Het meest indrukwekkend was de vuurpijl die Ger Bakkes even voor rust afschoot. Met een fraaie reactie pakte Jan van Heest de bal echter klem vast beet. Na rust was het afgelopen met HBSS. De passes werden steeds onzorgvuldiger, de dekking steeds meer verwaailoosd. en het gevolg was een domi nerend Hermes. Na vijf minuten vergaloppeerde Henk Scharloo zich en Ties van Duppen kreeg het rijk alleen. Eerst redde Jan van Heest nog, maar m tweede instantie schoot Aad van de Voort Hermes naar 2 Ondanks het soms schitterende middenveld- spel van Talent Leen Rademaker bleef HBSS in de minderheid. Daarvan profi teerden Ton Vorttcnbos en Bob Weeda m de 27*'te m-nui". ..r- csi freaia ecn-r..ee: 3—0. Even iater kon J-IBSS e-'ndeink iets terugdoen. Na K :rsi. r>* - it c. lieden £t.i de b'au»/witte deft-n-. e rriisef doelman Speiimn) kon Wim van Est vrij inschieten. 31. Hetgeen tevens da eindstand v/erd. want verder dan een spetter te gen de lat van Piet van Gul ik kwam het niet. Scheidsrechter Van de Schee leidde zonder meer uitstekend. Schiedam Het dames-handbalteam van Wilton heeft ln Den Haag een gevoelige nederlaag van Hellas 2 moeten incasseren. Wilton kwam met niet minder dan drie invalsters binnen de lijnen, wat tot gevolg had dat de aanval wat los gelaten moest worden en het sp®l veelal op^ de verdediging gericht werd. Hellas kreeg alle gelegen heid om in haar spel te komen en etaleerde dan ook de niet gering® kwaliteiten, Het schakelde met het grootste gemak van het ene spelsysteem over op het ander, wat het voor Wilton uiterst moeilijk maakte. Hellas was dan ook al tot 5-d uitgelopen, voordat Wilton een treffer kon plaatsen. Joke Vermaat speelde zich uitstekend vrij en zette met een goed schot de doelverdedigster op het verkeerde been. Het zou naar later bleek, de enige treffer worden van Wilton, dat vele schoten op het houtwerk zag belanden. Hellas bleef komen en bracht de ruststand op 10-1. In de tweede helft heeft Wilton zich moedig geweerd, maar kon de 20-1 nederlaag niet voorkomen. De heren van Scylla hadden in de eerste helft meer moeite met Hoog vliet, dan verwacht mocht worden. Scylla startte goed en liep snel uit naar 3-0, maar moest kort hierna terug in de verdediging om het fel opkomende Hoogvliet een halt toe te roepen. De druk werd echter te groot en spoedig keek Scylia tegen een 4-5 achterstand aan. Herstel van Scylla deed het tij weer geheel keren en kreeg de kans om tot 9-5 uit te lopen in een fase waarin de strijd wat al te grimmig werd, doordat Hoogvliet trachtte de zaak xe forceren. In de tweede helft heeft Hoogvliet weinig kans meer ge had. Het liep zich regelmatig vast in de verdediging, diie slechts eenmaal de greep op het spel mistte. Het werd een duidelijke 21-6 zeege van Scylla. Nog nooit Is de dames-formatie van UVG zo gespannen aan een ont moeting begonnen, als tegen het Rotterdamse Spartaan. De start van VVG was goed, maar spoedig zakte het team als een kaarten huis ineen. Het zag geen kans de uitstekende verdediging van Spar taan te doorbreken. Spartaan blokte uitstekend, waardoor tlVG niet tot scoren kon komen. Er kwam steeds meer balverlies bij UVG. waardoor Spartaan ruim te kreeg en in de eerste helft de stand naar 0-2 kon opvoeren. Na rust kwam er weer hoon bii UVG toen al snel de stard on 1-2 werd geebracht. Maar Spartaan had al spoedig antwoord (1-3) zodat de si- gebracht. Maar Spartaan had al sooedig antwoord (1-3) zodat de si- ment van schoten op het Spartaan doet, maar de Rotterdamse ver dediging wist niet van wijken. Tot in het laatste kwartier de druk van UVG wel zo groot werd, dat de Rotterdamse niet meer stand konden houden. In die laatste fase heeft UVG de zaak veilig kunnen stellen, zij bet dat het een krappe 4-3 overwinning werd. Na afloop van deze ont moeting heeft UVG haar aanvoerdster Francien Gudde in de bloe men gezet, daar deze trouwe UVG-speelster Schiedam gaat verlaten en in Emmen de handbalsport gaat voortzetten. Schiedam „Kampioen worden" is het streven van Wil ton-trainer Jo Foncke. De oefenmeester lijkt ook zijn zn* te gaan krijgen. In de sporthal Margriet gisten.zijn handballers de beide koplopers Meeuwen en de Schutters tot op twee punten achterstand te naderen. Wilton heeft nu één westrijd minder gespeeld. Als die wordt gewonnen staan de Schiedammers, dankzij een bijzonder gunstig doel- puntgemiddelde, aan de top van de ranglijst. Pro motiekansen zijn dus volop aanwezig voor de talentvol le ploeg. De Schutters deden hun naam gis teren deels eer aan in de wed strijd tegen Wilton. Wat het aantal schoten betreft bleven de Rotterdammers achter bij de thuis spelende club, wat ook duidelijk tot uiting kwam In de eindstand. Bovendien stond de Rotterdamse équipe van Leo Man in 't Veld vooral in de ver dediging te vaak te schutteren. Inzicht ontbrak, er was nauwe lijks sprake van een behoorlijke tactiek en ook de techniek bleef wat beneden peil. Wilton daarentegen was geestdrif tiger,- daardoor beweeglijker en sneller combinerend. A! spoedig wisten de Schiedam mers een voorsprong van 3—0 op te bouwen. Kees Schop, één van de betere spelers van het veld, Dick Verlinde en nog maals Schop waren ae makers van de doelpunten. Afwachtend Na die snelle voorsprong werd Wilton iets te afwachtend. De Schutters kregen a> de kans om terug te komen, maar het duur de toch mim een kwartier voor het eerste tegendoelpunt tot stand kwam. Winkes en De Groot begrepen elkaar daarna verkeerd en de Schutters maak ten via bun uitblinker Leo Noordhoek, gebruik van de ver- dedigingsfout van Wilton: dat betekende al 3—2, Wakker geschud <loor het drei gend opkomen van de Rotter dammers ging Wilton zich wat meer op de aanval richten. Dat resulteerde in dê 24e minuut in de vierde Schiedamse treffer, door René Winkes, die zijn fout daarmee weer goed maakte. Breedyeld zorgde daarna voor-de 5—2 stand, maar even later ver speelde diezelfde Joop Breed- veld de bal in het middenveld. Een snelle break-out van do i Schutters liet Wiltondoelman Huïb van der Lugt kansloos: 5 l:-3. van Vertinde, Schop en weer Verlinde, volgden elkaar snel op en pas daarna was de Rotter damse ploeg weer aan de beurt om. te doelpunten: 104. Na een doelpunt van Joop Breed- veld werd het veldspel van Wil- De twee clubs gingen daarna over ton wat rommelig. De Schie dammers raakten de bal te vaak kwijt en drie terugval bracht twee tegendoelpunten met zich mee: 11—6. tot het om de beurt produceren van doelpunten: het werd eerst 12—6, toen 12—7, 13—7, 33—S en 14—8. En dat was ook de eind stand. Schiedam ,-PPSC ontving ,de eervolle invitatie om komende zaterdag in Rotterdam een oe fenwedstrijd te spelen tegen het C-elftal van Feyenoord. De Sta dion-reserves bewezen tegen SW/C.over een sterke formatie te beschikken waarin spelers zijn opgenomen als Jan Everse, Kinus Bosgieter en Ger..Reits- ma. De wedstrijd in Rotterdam begint, om twee our» Voorsprong Het zesde doelpunt van Wilton werd gescoord door Jan Brug man. Direct daarna doelpuntte - hij weer, maar zijn treffer werd afgekeurd. Wilton hield er wel een vrije worp aan over. Kees Schop benutte de gekregen kans om te scoren en dat betekende de ruststand: 7—3. De Schiedammers tweede helft als zij waren gestart. Drie treffers,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4