'ALS KLEINE BUSJES NIET MOGEN RIJDEN DAN MAAR SLUITEN' Gevonden voorwerpen e^r^!L09roep!vervoer Personeelsvervoer kleine bedrijven in de problemen 13 uur van huis voor 3 uur werk Informatie dag voor migranten SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 27 DECEMBER 1973 ER IS De Buizenhandel Piet van Leeuwen in Zwijndrecht haalt zijn perso neel met volkswagenbusjes op van de Zuidhollandse eilanden. Als dat bedrijf geen benzine voor die busjes krijgt, dan zal het moeten sluiten. Deze mededeling doet de secretaris van de werkgeversver eniging De Metoalbond Ln de Drechtsteden mr. J.J. Dubois. Hij zit al enkele dagen achtereen rond de conferentie tafel met alle betrok kenen. Men wil er trachten nog deze week enkele oplossingen te be reiken. „Zoals het openbaar vervoer nu functioneert zal het nooit die duizend pendelaars kunnen verwerken die elke morgen op het station aan zullen komen", veronderstelt de heer Dubois. „Wij willen als werk gevers zoveel mogelijk meehe'nen, maar we verwachten ook wat oplossingen van het openbaar vei voer". Volgens Dubois kan meer dan 95 procent van de bewoners van Dor drecht en Zwipndrecht met het openbaar vervoer (nieuwe stijl) in Dordrecht komen. Een gering aantal inwoners en slechts enkele be- drijven zijnonbereikbaar". „Au" je dat personeel van Vau Leeuwen met grote bussen bij elkaar zou moeten haden, dan zouden somnrrge mensen dertien uur van huis zijn om acht uur te werken. Dat is te gek. Daar moeten benzi ne bonnen voor komen" vindt de heer Dubois. Hij kan eigenlijk net zo goed woordvoerder zijn voor andere gebieden en bedrijven, omdat overal de problematiek hetzelfde blijkt te zijn. Vooral bedrijven die uit Rotterdam weggetrokken zijn, maar nog wel hun personeel uit de Maasstad ophalen, zien problemen oprij zen. Een Staalbedrijf in Papendrecht deelde mee dat tachtig pro cent van het personeel nog met busjes wordt opgehaald. Zou dat af lopen. dan zou het personeel wel ems weg kunnen lopen. Bij kleine re aantallen personeel maken de directies zich niet al te druk. Col lega's halen elkaar op. Er wordt wat samengewerkt met anderen. "Wie 's morgens de files bij de Heirrinoordtunnel ziet, die krijgt een goede inoiuk om welke enorme aantallen buitenwonende werkne mers het straks gaat. De Rotterdamse Kamer van Koophandel ver strekt daarnaast het cijfer van de naar buiten vertrokken bedrijven en bedrijfjes. In de eerste negen maanden van dit jaar: vierhon derd. GEEN 3 ÜS TE MEER KRIJGEN... door Andrïes Ratsma Heel wat bedrijven hebben in de afgelopen weken bij toerwagenondernemingen reeds geïnformeerd of ze bussen konden krijgen voor het vervoer van hun personeel dat onder de bonnenbijl dreigt te sneu velen. Veel van die bedrij ven hebben bot gevangen. De bussen zijn bijna „uit verkocht**- De ploegendien sten in Europoort, en Bot lek en de kleinere dagbe- drijven in de omgeving van Rotterdam en op de Zuidhollandse eilanden to rnen in de problemen. Soms gaat het om een be drijf dat wel tien bussen wil hebben. Meestal echter om de kleintjes die hooguit een bus vol kunnen krij gen, of zelfs dat niet. BOTLEK C. de Jong; „Gouden tijden voor vervoerders". tig bussen naar het buitenland moeten. Dit bedrijf heeft geen „mottenballenvloot" achter de hand. Na 1 april zouden er dan van elders bussen bij gehuurd moeten worden. De grote vraag is echter of dat zal lukken, nu bijna elke vervoerder meer aan- vragen heeft dan hij aankan. Voor de dagdiensten ziet hij het probleem niet zo verschrikkelijk somber in. Dan is er per slot van rekening openbaar vervoer en dan zijn er vaak nog combi- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dage lijks van 09.00 uur tot 17 00 uur, behalve cp zaterdag en zondag: Goudkleurige broche (letter), blauwe boodschappentas met in houd; zwarte tas met inhoud; zwarte portemonnee; bruine portemonnee; verzekerings- pl aatje, RFB-770 groen 1973, De stads- en streekvervoer- bedrijven stoten hun perso neelsvervoer zoveel moge lijk af naar de touringcar ondernemingen, om zelf extra capaciteit te hebben voor de lijndiensten. Daar naast hebben ze om hulp gevraagd voor het even tueel bijspringen op druk ke lijnen. Ook de vasts klanten van de toerwagen- bedrijven, eveneens een onderneming met meer dan honderd bussen, heeft er nog twintig over. Maar niet voor lang. Eind deze maand zal ook hier de agenda vol zitten. Touringcars zullen heel weinig stilstaan. Vermaat rijdt vooral op Euro poort en Botlek. De heer C.W. Vermaat, chef van de afdeling groepsvervoer, weet te vertellen dat het in dat gebied heel ver is geweest met een samenwer kingsverband. Tien bedrijven hadden de zaken in principe rond. Grote bussen zouden er vol komen. Werktijden zouden Op elkaar afgestemd worden. Alles zag er heel erg mooi uit. Erg economisch. Totdat de zaak met de directies en onderne mingsraden besproken werd. De directies voetden er niet al te veel voor om de eigen werktij den aan die van anderen aan te passen. Personeelsleden stem den tegen omdat ze hun kilome- tersvergoedingen de mist in za gen gaan. Ze zouden bij het wegvallen hiervan hun particu liere auto's niet meer kunnen bekostigen. De combinatie is ge sprongen. Er wordt gepoold. Hij heeft er veertig over die *s zomers in het toeristenvervoer zitten. Tot het begin van het seizoen zouden die 'ingezet kun nen worden. De Jong heeft aan vragen van de R.E.T., de West Nederland, en het gemeentelijke vervoerbedrijf Dordrecht. Eér. aanvraag kwam er zetfs binnen var de gemeente Amsterdam, een duidelijke demonstratie hoe hoog de voorlopige nood is. Het gaat vaak om sterk geauta-, nvatïseerde bedrijven die met ploegjes van zo'n tien man gaande worden gehouden. Te klein dus om apart bediend te worden. De. mensen komen voor een groot deel van de Zuidhol- land5c eilanden, een gebied waar Vermaat toch al vervoers- Er zijn besprekingen geweest met lijnen heeft liggen. C. de Jong, openbare .vervoerders die resut- directeur van het toerbedrijf teerden in een totale „uitver- met de witte bussen in Rijsoord, koop". De Jongs Tours rijdt ai vertelt dat hij zo al enkele tien- met zestig wagens op de R.D.M. tallen bussen kwijt kan raken. Het bedrijf heeft er voorlopig om nog tien gevraagd. De Jong rijdt met twaalf wagens op de sociale werkplaats in Dordrecht. De gemeente Dordt en de West Nederland eveneens. De andere twee zouden hun aandeel wel aan De Jong willen overdragen. De ongeveer vijftien wagens die dan overblijven, gaan echt wel op aan hulpverlening aan de o ve r heids-vervoerd ors Volgens de heer De Jong sluit geen enkele busonderneming contracten af t.nger dan tot 1 april. Tot die datum kunnen de wagens gebruikt worden die an ders met toeristen op het bui- ';ienland rijden. Na die datum Te bevragen bij de vinders: schoolrapport van Cora Hagen- baan, mevrouw v/d Gaag, Oude Maasstraat 29; hond, Fox kruis, reu, K. Velthuis, St. Liduina- straat 44a; zwarte vóetbattas J. Scharloo, Boerhaavelaan 30 b; popje, Brökling, Louis Zimmer- mannplein 22; sleutel aan han ger, H. van Es, Parkweg 33; Ja- bel Gulf met 2 sleutels. Schoen maker, Van Hogendorpstraat 96; bril met leesglazen, Verzij- den. J. Straussplein 323, tel, 702422; damesbril, Drog. De Ga per, Broersvest 71; ring met 6 sleutels, Hoogenboom, Talma- laan 62; pak, inh. dames- en he renkleding. De Ridder, Serin genhof 4, tel. 705133; een paar herenhandschoenen, mevrouw Verver, A. v. Solmsstraat 14a, I wollen shawl, de heer Kleis, Nieuwe Damlaan 712, tel. 709742; beige portemonnee, Van Sieeuwenhoek, Joh. de Wittsïn- gel 269, tel. 709347; knipporte- monnee met inh.; Stroetinge po litiebureau afd. Recherche; kin- derportemonnee, Marks, B. Zweersplein 56, tel. 708938; brui ne portemonnee met inh., Van Duijn, Dahonstraat 40 of 46; fietstas, zwart, D. de Ridder! Seringenhof 4; goudkleurige kin- derarmband met plaatje, Huis- kens, Aïph. Ariënsstraat 82; goudkleurige monogr. ring, me vrouw Zwarts. Van Hallstraat 25; goudkleurige dameshorloge, Parin, Van Rijkpad 8. naties mogelijk. In de nacht, als alleen de continu-ploegen op stap zijn, dan kon het wel eens nijpend worden. Vermaat ziet het olieprobleem jiïct zo erg dreigen, omdat hij in de gelukkige omstandigheid verkeert dat hij benzinepompen heeft staan van de twee raffina derijen Gulf en Esso, waar hij ook het personeel van rijdt. zal de zaak echter opnieuw be keken moeten worden, MOTTENBALLEN C- de Jong: „We hebben ~iog wat wagens in de mottenbaüen staan. Die zijn nog wel goed, maar niet zo erg comfortabel. Er zit bijvoorbeeld geen goede verwarming in. Ais het weer wat beter wordt, dan kun je dergelijke wagens natuurlijk nog wei inzetten. Verder weten we natuurlijk ook niet wat de toeristen gaan doen. Zullen ze de eigen auto laten staan en bij ons in de bus Stap pen, of zijn ze juist bang gewor den en houden ze hun geld in hun zak? Je kunt er geen zinnig woord over zeggen. Voorlopig zijn de boekingen van ons reis bureau heel erg tegengevallen. Ze zijn nog niet de helft van vo rig jaar. Het nieuwe program ma is echter pas kort uit. Bij het betere weer ga je ook nog dp ontwikkeling krijgen dat da mensen weer wat meer op de fiets of bromfiets naar hun werk gaan. Dat kan ook heel wat schelen, vooral bij het openbaar vervoer". De heer De Jong ziet problemen voor bedrijven in het Drechtste- dengebied en de Hoekschp Waard. Hij zou er graag voor rijden, maar hij heeft er de wa gens en de r'.auffeurs niet voor Ais die bedrijven zelf voor een chaufeur zouden kunnen zorgen, dan is daar misschien nr,g een bus-mouw aan te passen. Hij heeft vragen gekregen van be drijven als Henkes, De Groot Zwijndrecht en Snikkers in Strijen. Ze halen hun personeel voor een groot deel nog uit Rot terdam of uit Brabant. Dat soort bedrijven komt in da knoei volgens de heer De Jong. Zijn collega C.W. Vermaat denkt er ock zo over. Zijn bedrijf ziet kans om eveneens zo'n 125 bus sen voor het groepsvervoer in te zetten. Ook echter slechts tot 1 april, omdat er dan zo'n vijf- SOOeel... Vroeger werden die pompen geplaatst op voorwaarde dat er een order aan vast zou zitten voor het perso neelsvervoer. Nu is het precies andersom: Nu is benzine voorwaarde voor het vervoeren van het per- bleker heeft een eigen pendeldienst'^ussen Dordt en Papendrecht. Vlaarclmgcn In de kantine van de sociale werkplaats wordt op 19 januari door de gemeente Vlaardingen een voorlichtings bijeenkomst gehouden voor bui tenlandse werknemers. Het ligt in de bedoeling vooral met in formatie te komen over de wer king van de wcouruimtewet en de logecrverordening. nn de andere kant kunnen cok de bu'tonlandss werknemers en- d irwerp.-n aan de orde stellen. Voor de bijeenkomst, die om t ui uur 's morgens begint, zijn ondermeer vertegenwoordigers i'iigrnodjjd van de ambtelijke werkgroep buitenlandse werkne:;. mers, de stichting hulp buiten landse werknemers, de stichting, welzijn en leden van de raads commissie voor sociale zaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3