De vlam laaide SVV „maakt" nieuws Uit het niets te voorschijn Te bescheiden We raken eraan gewend Tempera mentvol Klein maar dapper Inspi rerend ZATERDAG 29 DECEMBER 1973 'SCHIKDAMSCHK (JOU KAM.' Schiedam-Een terugblik kan eenvoudig niet compleet 2ijn. Een overzicht van een jaar sportief Schiedams allerlei: wij hadden er in 1973 ruim 480 pagina's voor nodig. Juichende koppen, nuchtere berichten en kritische commentaren begeleidden de Schiedamse sport op de voet. Een jaar met hoogtepunten en duikelingen. Een jaar ook dat zich maar in weinig van voorgaande jaren onderscheide. Een jaar ook waarin.elke club juist hun prestatie als de prestatie kroonde. Daarom ook kan een greep uit, wat thans het „archief 1973" heet, nooit complect zijn. Want daar waren ook de opzienbarende beslissingen, zoals het „inslapen" van de SBLO; fusieplannen bij de plaatselijke christelijke gymnastiekvereni gingen, en tal van andere zaken die als „nieuws" veroberd werden. Reden waarom we volstaan met een vluchtige greep in het voorbije 1973. - De vreugdekreten waren begrijpelijk, de lovende woorden meer dan verdiénd. DeSVen HV Schie dam strooide in het voorbije jaar driftig met kampioenen.. Want naast de voet ballende formatie - van,Niccj van Huet, reikten ook de softbal- sters eii het tweede honkbalteam naar de hoogste eer. Maar de kampioensvlam op Harga laaide pas echt hoog op toen de Schiedamse hoiikbat- jeügd in een opper machtige rush de na tionale titel veroverde. Nog zonder wapen- feiten start de DDff Groenoor do n tstaan uitéén bundeling van DR.Z en DHS.- spandoeken en een actiecomité dat Gosens wenste te behouden.',,Us" Rinus ging, maar met .aankopen Jan. Coenen cn. Paul Roodnat kwamen ook de resultaten. Zelfs zorgde SW op de valreep nog voor een stuntje door Theo van Toledo richting Harga te lokken.' basketballend Juventos heren-volleyballers van zeker niet ontbreken. De Juliana beleefden en equipe van trainer Rienus wederom een stapje Gerritsma greep in „moesten terugdoen. En Amsterdam de •titeTih' deeigenlijk verdedigde eerste divisie, maaralleen Juliana's besloot na diepzinnig damesteam dé nadenken toch maér niet Schiedamse belangen te promoveren. De-reden? waardig, want SPSV tr Misschien dë angst voor zich uit deze tak van een sof-jaar, zoals de. sport terug. afwikkelin g van SV V's subsidieaanvraag. De smeekbede haalde het niet, maar SVV weigerde zich daarbij neer tè leggen. Eerder al 'bezuinigde SW drastisch waardoor, de sleutel van het trairtershok overging in handen van Bob Maaskant, begeleid door -Spannïngop de gezichten van SVV's bestuurderen tijdens de politieke -..In het rijtje Schiedamse kampioenen mag het damesteam van. - Wist iemand eigenlijk wel wie zé waren? Twee jeugdige Schiedammers, -die toch wel.wat op de achtergrond, opmerkelijke successen behaalden. Henk en Kees. Barnhard. kampioen van Nederland in de bij de zeilers als moeilijk bekend staande schakelklasse^ Naar zo waren er nog meer die, in alle stilte werkten aan regelrechte tri omfenAtleet; Rick Snoep bij voorbeeld.j Derde tijdens de nationale titelstrijd en uitgezonden, naar de Koninkrijkspelen. De boksers, gymnasten, enz. stuk voor stuk hard werkend aan individuele - successen. promoveerde, evenals FC Nieuwland en Schiedam. Ook Hermes DVS geloofde rotsvast in de titel, maar de equipe van Henk Nebbeling verslikte zich in Gouda en toen ging het feest niet door. Toch spraken de blauwwitte successen tol de verbeeiding, want prompt stoof heel wat voetbaltalent naar de eerste klasser. Ook DHS kwam in dat opzicht nogal opzienbarend an het nieuws. Piet Romeijn, Piet Roozen en Jos Sparla vonden een plekje in de geelzwarte equipe. Maar al met al bracht 73 voetballend Schiedam slechts weinig titeU. Als de voortekenen niet bedriegen 2ou volgend jaar weieens precies het tegenovergestelde kunnen worden. nummer een: Jan Breur, anderzijds de bestuurlijke problemen. Want ook in het afgelopen jaar bleef men elkaar onbarmhartig in de wielen rijden. De resultaten? Het overhaaste vertrek van RC Schiedam-voorzitter Valentijn bij voorbeeld, de oprichting van de WSV Harga. Ook de Schiedamse wielerbaan is -Brujjnzeelkeukêns haalde dit seizoen meerdere keren de „hot news" kolommen. Daar was eerst de degradatie uit de top; de verandering van Kitschen Eagles in Keukens en het aantrekken van Joegoslaaf Midhat er nog met tilt, want ondanks een aantal spectaculaire evenementen bleef de publieke belangstelling ook dit jaar niet overweldigend. Publiek was er wel. toen Jan Breur met koppelgenoot Gèrrie Knetemann de Rotterdamse amateurzes daagse op zijn naam bracht Ustovic. En het zuidelijke temperament inspireerde., vooral ook nadat Hans Lingen in het land van de „rijzende zon" wat tekorten had bijgewerkt Het resultaat was duidelijk: een terugkeer tussen Neerlands sterkste zes. - Waarom we nu juist Wim Poulus kozen? Ach, misschien omdat de vreugde uitstralende SFC-trainer het al zolang voorspeld had. Want SFC werd kampioen en - Wielerminnend Schiedam of de oprichting van de "WSV Harga. Ook de van wielerambassadeur •- Vreugde en ver- driet lagen in '73 naast elkaar. Zeker bij de handballers, waar UVG grossierde m titels en zoals de doel vrouwe van het Haagse Hellas de monstreert, ook niet opkeek tegen het uit- delen van een ge slaagde prornotie-tik." Toch leek '73 aanvan kelijk het jaar van de teruggang, maar prompt bewezen de a handbalteams het te gendeel. Het inspi reerde blijkbaar, want aan de Ket helse Kerk- weg zag, officieel met geboortekaartjes, Schiedams vijfde handbalclub HVK, het levenslicht. - Schiedammers zijn, zo wil de traditie, een volkje van water ratten. Toch is het groepje dat deze kreet tijdens de nationale zwemevenemenlen tracht wie te maken maar heel erg klein. Hetgeen overigens geen afbreuk doet aan. ce prestaties, want ook in 73 zwommen Schiedammers" als Rene" van der Kuil, Ruud Pijper en Mar cel Blomsteel weer heel wat goud en zil ver binnen onze stads grenzen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 7