1 IN JANUARI DERDE ARTS IN DE HOEK ERVAREN CONTACTMAN HET SCHAMELE De avonturen van Old Shatter- hand Grindemmertje goed voor 25.000 gulden WATERWEGAGEfMDA 2 ERFTVÓ1T*T, I B.I EWOUT- SCHIEDAMSCHE COURANT j|g Heel plan Oost naar dokter De Groot Gevonden voorwerpen [vardingen VSK EGK Wcicken Zn SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 5 JANUARI 1974 ZDfJRJSTHjiSZUN AL? JU kw\t? kweett NET. TOT MOR GEN. CAROL ZELFDE TUD. HOS 15 CAROL ALS HMMM' MODEL? OH, GOED.HEEL GOcO JRIS.SUNAKLAAR ZES EENS, H68J5 DEW5KKER Mier GEHOORD? - J IK ZAL HEM HIER. BOVEWOP ZETTEN m ITAUT KU Op JE HOOFD AL* HU AFGAAT OPSTAAN, ZEEROB, WE GAAN VISSEN! GOED IDEE! 58-9. Briesend moest de New Or- Ieanse officier van Justitie, Gib son toezien, hoe de rijdieren van Davy en Jemmy achter hun meesters gingen staan. Geeft u over!" riep hij met overslaande stem. „Als u niet gehoorzaamt, Iaat ik op u schieten!" „Oho! Dat zult u wel laten. De eerste de beste, die naar zijn salonwa pen grijpt, krijgt een kogel door de kop. Lieden van uw slag kunnen ons geen angst inboeze men en zijn in deze streken geen knip voor de neus waard. Wat betekent hier aan de grens van de Llano Estacado een offi cier van Justitie? Hier heeft men niets aan gymnasium of universiteit. Er is hier maar één leerschool: De Natuur! Jul lie hebt je deerlijk in ons ver gist. Wij zijn eerlijke lieden, die de prarie 'goed kennen en heb ben ons kostelijk vermaakt bij uw vermeende diepzinnigheden.. Nu zullen wij de zaak eens. ter hand namen en dan zult u eens zien tot welk resultaat wij ko men. Jammer genoeg, hebt n niet geweten, wit'een onbescha digd spoor in zulke gevallen waard is, want u hebt uw paar den hier naar believen laten rondtrappelen, zodat het bijna onmogelijk is het eigenlijke spoor terug te vinden. We willen echter zien, wat we kunnen doen." Maar deze sul. deze Lammetje Lampekatoen, hoe kom ik 20 gek. Ik ga een plaatje opzet- ten! Als de eerste bezoekers binnenko men, draalt ze Hickie and his Hickies, nummer drie van de top veertig. En dat doet haar Maarten Stapel en zijn perike len spoedig vergeten. Wanneer Maarten de volgende dag - tegen de zin van zijn moe der - Trijnic opnieuw bezoekt, heeft hij zijn besluit genomen. Hij vertelt haar dat Rens op vrije voeten is en dat hij van plan is hem als knecht aan te nemen. Hij verwacht wel dat Rens zal komen opdagen, hij heeft gisteravond nog bij zijn zuster gélnformeerd, maar die zet dat ze zich niet meer. met Rens bemoeide, ze vermoedde dat hij bij Aaltje Bood zijn in trek 'had genomen. Aaltje, Bood is een niet meer zo jonge wedu we, maar nochtans een troost voor eenzame jonge mannen. Ze woont aan een dijk buiten het dorp, vertoont zich zelden en wordt met de vinger nagewezen als sloerie en slet. "Dat zo'n jo'en deer nou terecht komme moet", zegt Trijnie. "Je moete 'em er vandaan hale, Maarten, vandaag nag. Ik vind ut best, neem em maar, as job zo deur gane, ben ie oud en of voor je toid." Maarten kijkt verrast op, zoveel meegaandheid had hij van zijn vrouw niet verwacht. De laatste tijd was ze zo dwars, mi lijkt ze ineens weer wat op de oude die hij erg graag mocht, maar van wie hij toch niet echt kon houden. Hij heeft zich voorgeno men, na het gesprek met Bep, dat nu te proberen. Ze hebben hun halve leven en misschien meer dan dat nog voor zich, en ze hebben samen een kind. Hij buigt zich naar haar over en geeft haar een zoen. "Dag m^n woif," fluistert hij. "Over een 1 paar-dagen weer thuis,, zelle we I hope." j Trijnies ontvankelijk gemoed schiet vol. Maarten schijnt een andere kant op te willen, het zal j aan haar niet liggen. Ze hoopt alleen dat hij het volhoudt, want die onverschilligheid zou ze niet dulden, dan zou ze weglopen. j "We zelle ut mooi make Maar- i ten," mompelt ze. "Ut gong niet zo best, maar ik had er ok skuld an. We moete boiegaar ons best doen." j Met meer belangstelling kijkt hij I nu ook naar het kind, een wolk 1 van een jongen zei de zuster, daar kan hij trots op: wezen. Hij loopt regelrecht naar het sta- tion. deze keer mist hij de trein niet Later, in de bus, hoort hij het gerucht al:er is een overval gepleegd op de Boerenleenbank, de boeven hebben geschoten en de kassier is gewond, Ze zijn er j vandoor met twintigduizend gul- 1 den. 1 -UITGAVE SIJTHOFF. PERè B.V. Deze krant is uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdamscb Nieuwsblad. Algemeen chef-redactie: M.-dë Jong.; - Plaaiseüjk redacteur: G. J. van Someren De redactie van de Schiedamsche Courant is gevestigd aan de Broersvest 3a. telefoon 262566. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgegeven. Telexnummer: 32177. BEZORGING: Klachten over bezorging van de Schiedamsche Courant kan men 's avonds van.18,30 tot 20 uur telefonisch opgeven via num mer 261211 (2alerdags van 17 tót muuryl - ADMINISTRATIE EN ABONNEMENTEN: De administratis van de Schiedamsche Courant Is'g eves tig d in de bookshop, Broersvest|3a en is geopend van 9-1B.uur. Op dinsdagen gesloten. Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men dan terecht bij het Rotterdamscb Nieuwsblad, lel. 144144, Rotterdam. 'ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden Broersvest 3a. opgegeven in de bookshop, Advertentietarieven (excl.4% BTW):^ Gewone adverte nties: 0,18 per mm Ingezonden mededelingen: 0,44 per mm, voor voorpagina: 0,88 per mm. Kleintjes (rubriekadvertenties): in combinatie mef het Viaardings Dagblad 0*20 pér mm. Regelkleintjes: 0,24"per mm. (Driemaal plaatsen, tweemaal betalen). NABESTELLEN FOTO'S Inlichtingen over het nabestellen van geplaatste .foto's" kunnen tussen 14 en 15.30 uur worden verkregen onder telefoón- numme^70-324562, toestel 325 of 327. Vlaardingen De stichting welzijn Vlaardingen wil in februari van het volgend jaar een tentoonstelling houden over de inrichting van het centrumgebied in Holy; na het gereedkomen van het Empeo- rapport en het verslag van de enquetes onder de bevolking. Voor de stichting betekent deze expositie, die in de Heipaal wordt gehouden, het begin van de inspraak van de bevolking over het gebied. Of-, schoon, de stichting onderkent dat een werkelijke inspraak „zeer moeilijk" te verwezenlijken is. „Het is meer een op gang brengen van een continue stroom van informatie". Eind januari brengt de ontwikke lingsmaatschappij Empeo ver- slag uit van de onderzoeken naar de toekomstige uitbouw van De Loper. Daarin is ook plaats voor een sociaal cultrueel centrum. Aan de hand van het rapport 'beslist de raad of Vlaardingen met Empeo In zee gaat. Dé stichting welzijn - door de ge meente verzocht een inspraak procedure voor te bereiden er tevens 'bij verenigingen en in stellingen de behoefte aan een sociaal-cultureel centrum te pel len - wil de eerste fase van de (inspraak in april afremden; voordat de raad hét. Empeo-plan behandelt. De tentoonstelling in februari zou volgens de stichting een week kunnen duren. Tijdens de expo sitie hebben bezoekers de moge lijkheid suggesties en wensen kenbaar, te maken, „Tegelijker tijd moeten de mensen aange spoord worden óm.aktiëf mee te denken over de inrichting van het centrumgebied door lid. te worden van werkgroepen, die zich in maart met de uitwerking van de ideeën gaan bezighou- - den". De enquête die via het Holyblad onder de bevolking Is gehouden leverde tweehonderd reacties op. Op een dergelijk onderzoek onder Vlaardxngers, die niet in Holy wonen, maar daar wei be langstelling .voor hebben, kwa men maar tien reakties binnen. Vijftig verenigingen en Snstellin- gen hebben geantwoord op de enquête naar de behoefte aan een sociaal-cultureel centrum in. Holy. De meeste reageerden nog al terughoudend. De reden daarvan is, volgens de stichting, dat er nog zo weinig bekend is over de inrichting van het cen trumgebied.' „Voor instellingen en verenigingen is liet onmoge lijk om op basis van vage gege vens grote belangstelling te to nen voor ruimte in het sociaal- cultureel centrum". Op 27 november is er een bijeen komst geweest met 'de vereni gingen, in januari gaat dat op nieuw gebeuren met alle dfe po sitief hebben gereageerd. De stichting vindt wel, dat er dan een concreter plan voor een dergelijk centrum moet zijn om het overleg zinvol te maken. In een later stadium ligt het in de bedoeling om medewerking te verkrijgen van een architekt, die in een andere stad al een soortgelijk centrum heeft ont worpen. De .stichting welzijn heeft al een lijst van aktiviteitan, die in het centrum ontplooid zouden kun nen worden; groepsp raktijk, consultatiebureaus, maatschap pelijk werk, jeugdverenigingen, muziekverenigingen, vergaderin gen, bibliotheek, club- en buurt huiswerk, kleinere toneeluitvoe ringen en een café. Hock v. Hcllar.d Twee heel simpele apparaatjes eigenlijk kun je het niet eens uitvindingen noemen hebben de 30-jarige water staatsemployé B. Marcus uit Hoek van Holland het lieve sommetje van vijfentwintigduizend gulden opgeieverd, de hoogste beloning die rijkswaterstaat tot nu toe aan één persoon uitkeerde aan de hand van de ideeënbus. Marcus is er zelf echt een beetje kapot van. „Het is eigenlijk zo stom eenvoudig, het ging er al leen om op het idee te komen" zegt hij. Zijn ontdekkingen heb ben echter zowel in de grir.d- winning als in het grindvervoer een beperking opgeleverd, die niet te overzien is, maar die in de praktijk wellicht in de mil joenen kan lopen. Ten behoeve van de waterwerken, onder meer naar de verlenging van de pieren bij Hoek. van Hol land, wint Rijkswaterstaat grind uit zee onder de Britse kust. Da moeilijkheid is niet zozeer om het grind te vinden dan wel bet gehalte aan zand te bepalen. Dat zandgehalte bepaalt name lijk. de bruikbaarheid van het grind. Door middel van grond- roosters komt men te weten waar het grind zichbevindt. Het probleem was echter dat voorheen bij het nemen van die monsters het meeste zand bij het omhoogbrengen eruit spoel- Hoek van Holland Met ingang van 14 januari aanstaande zal dok ter De Groot zich in Hoek van Holland vestigen als derde huisarts. Nadat aanvankelijk nogal wat problemen waren gerezen, heeft hel dagelijks bestuur van de deelgeraeenteraad zijn rol van bemiddelaar met succes gespeeld. Je problemen bleken trouwens minder groot dan aanvankelijk werd verondersteld. Maar toch dreigde de zaak even uit de hand te lopen ten aanzien van de overschrijving van patiënten. De artsen Venker en Rut, bei den sterk overbelast en met een veel te grote praktijk, hadden •in plan Oost al een rondschrij ven verspreid waarin het ver zoek - of misschien liever de op dracht - was vervat, dat gezin nen in deze Hoekse wijk er be ter aan deden zich in te laten schrijven bij dokter De Groot. leelraadvoorritter L. van der Houwen kwalificeerde die circu laire als „minder geliddüg" zo wel wat betreft de tekst als de verspreiding. De resultaten wa ren dan ook zo gering dat dok ter De Groot er de brui aan dreigde te geven en te kennen gaf zich liever elders te vesti gen. Op dat moment greep het deelraadbestuur in en in een on derhoud met alle drie de artsen werden de problemen uit de we reld geholpen. Behalve de 650 - patiënten die nu al in plan Oost zijn -Ingeschreven, werd afge sproken dat alle nieuwe gezin- A wone vergadering ui* om de problematiek te bespreken, ove rigens tot verwondering van P. v.d, A-aigevaardtgde F. Moor, die eraan herinnerde dat op 21 augustus de deelraad het er ei genlijk over eens was dat de ar- tensenzaak niet bij de deelraad thuishoorde. Niettemin werd ook in de deelraad volledige over eenstemming bereikt ten aan zien van de overschrijving van de patiënten. De beide gevestig de artsen steunen ook het stre ven om een - aantal patiënten over te laten gaan naar dokter De Groot, omdat zij maar al te graag een derde huisarts geves tigd willen zien ter ontlasting van de veel;te grote praktijken. Daarom zal iedere inwoner van Hoek van Holland binnenkort een circulaire ontvangen waarin de mogelijkheid toi overschrij ving wordt uiteengezet. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politiete Schiedam dage lijks van 09.00 uur tot 17.90 uur, behalve zaterdag en zondag: Etui. xnet 2 sleutels, koperen schroef dop, f iets-zitje, I bruine handschoen, goudkleurig da mes-horloge, armband, dames polshorloge, bruine tas, zwarte sporttas met zwemattributen, zwarte etui met sleutels, fietstas met inhoud. Bij de Vinders: Zwarte portefeuille met inh,. Van Linschoten, Jan Steenstraat lj rieten tas met lïnh., Mevrouw Löke, Galilefstraat 32b; bank biljet, Post, Van Ostadelaan 36; halsketting, A. van. der Ende, Van Oldenbameveltstraat 125; hals-ketting, Hesselbertb, Hoofd straat 237; armband, Hessel- berth, Hoofdstraat 237; dames polshorloge, A. J. Meijer, Mgr, Nolenslaan 109, geldbedrag, UIu Hasan, Nieuwe Haven 31b: ring, Van "Wensen, Parkweg 8ï bankbiljet, Kaasenbroot, Dr. WK- bautplein 45; chroom horloge," M. Meijvogel, J. van Lennep- straat 22, geldbedrag, Bors- boom, Snelliussingel 12c; da- mes-horloge, van Vliet,. Es- doornlaan 4; kleding, mevrouw, Sterk, Nieuwe Damlaan 441I handschoen, K. Ottolini, Prof. Aalberselaan 14; 2 mini rokjes, W. Koog je, Fabri straat 19; 1 paar dameshandschoenen. E. van Laren, 'J. ..C, Markenstraat SS, tel, 702611; bruin middel hoog hondje (teef). dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat 45; auto ped, A. D. Huizer, Vlaardinger- dijk 285; kinderflietsje, Dhr, Schoonbok, Vlaardingerdijk 241b; Duitse Herder (teef), Vis ser, De Lareisifaat 82" Bolnes; plastic-zak met 'inh., H. G. de Jager, Lekstraat 9<*' sleutelring met 4 sleutels, van Pelt, Schu- bertplein 55, tel. 711008;zonne- bril, van Pelt, Da Costastraat! 37.. de, zodat men nog geen juist beeld had. De „uitvinding" van Marcus een gesloten emmertje zorgt ervoor dat nu ook 't zand mee, omhoog komt. Datzelfde gebeurt in een iets gewijzigde versi, bij het trekken van monsters in de schepen, die het grind aanvoe ren. Hier wordt namelijk alleen betaald voor het zuivere grind en niet voor het zaDd dat ertussen zit. Ook de beoordeling is nu veel betrouwbaarder geworden door Marcus' apparaat. Alles bijeen was het voldoende aanleiding om hem vijfentwintig duizend gulden uit te keren. Mi nister Westerterp van verkeer en waterstaat verliet er even de kamerdebatten voor om hem het bedrag persoonlijk te overhandi gen. Wim, Marcus werkt bij Rijkswaterstaat op de afdeling planning en kwam op het idee van zijn„,monsteremmertje" na vete klachten over de bemonste ring bij de grind winning. Hoe hij het geld gaat besteden weet hij nog niet „Eerst even rustig laten bezinken", vindt hij. Tenslotte moet er ook nog een deel af voor de 'inkomsten belasting, want zover gaat de goedgeefsheid van de overheid nu ook weer niet". Maasland De afdeling Maas land van de CHU stelt haar voorzitter H. Hens en kandidaat voor de groslijst voor da ko mende verkiezingen voor d« provinciale staten. Tijdens de maandagavond te houden leden vergadering van de afdeling wordt deze groslijst besproken. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Holyziekenhuis, Holyslngel 3, Vlaardingen, tel. 345665. Afspra-; ken polikliniek, tel. 347478. Be zoektijden; zaai: 1414.30 én 19—19.30 uur. Klas: 1415 en 19—20 uur; kinderen 14—14.30 en 15—18.30 'uur. Gemeente Ziekenhuis, Burg. Knappextlaan 25, Schiedam, tel. 269126. Afspraken polikliniek, tel. 263351. Bezoektijden: zaal: 13.3014 en 19—19.30 uur; klas: 13.3015 en 1920 uur; kraam- afdeling: 13.30—14.30 en 19— 19.30 uur. Dr, Nole(ziekenhuis, Stadhoudérs- laan 98, Schiedam, tel. 260080. Afspraken polikliniek, tel. 260080, tsl. 117. Bezoektijden: zaal: 13.30—14 en 1920 uur, za. en zo. 10.30—11.30 en 13.30— 14.30 en 1920 uur; eerste klas: 10.30-12 en 14—15 en 19-20 71, telefoon 351022. uur, za en zo 30.30—17 en 19.20 uur; tweede klas: 14—15 en 19 —20 uur, za. en zo 10.30—17 en 19—20 uur: kinderen: zo, di, wo, vr en za 15—19 uur, ma en do 18—19 uur. Relnigïngs- en ontsmettingsdienst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895. Stichting Gezinsverzorging Schie dam Lange Haven 145, vjm. Ko renbeurs, telefoon 269240. VW, Proveniershuis, Overschie- sestraat I, tel. 26600 en 268043. Wonlngdienst, Emmastraat 1 tei. 260500. Sociaal raadsman H. J. Suyling, spreekuur op dinsdag van 9—11 uur-in Centrum De Ark, Harga- plein 101, itél. 708276, op vrijdag van 9—12 uur in het Informatie centrum Broersvest 95, tel. 269957. U BELT IN SCHIEDAM Politie, Lange Nieuwstraat 55, tel. 260760. Brandweer, Singel 81a, tel. 288578 GG en GD, Tuinlaan 80, -tel. Actie moeders voor moeders, Die- penbrockstraat tel. 702646. Gemeentearchief, Oude Kerichof'5, ■tel. 266727. Gemeentelijke Sociale Dienst, Nieuwstraat 26, tel. 269051; Spreekuren ma. t/im. vrij. van 8.30—11.00 en volgens afspraak. Gemeentelijke Technische Bedrij ven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, Van SKn- gelandtstraat 25, tel. 705300. nen, aie hier in de komende maanden nog komen, automa tisch naar dokter De Groot zul len gaan. Bove.Jien za! via een huis aan huis circulaire worden aangedrongen op overschrijving van patiënten totdat het mini mum van 1500 is bereikt. De deelraad schreef een buitenge- Exclusieve maatkleding PLASTIC DIEPVRIESZAKKEN en confectie Potterdamsedijk 409a Stalen op aanvraag verkrijgbaar. Rotterdamsedijk 407 Schiedam, tel. 268383 Tel. 268164-Schledam H.T.C./Eeonomiech Dagblad (onderdeel van Sijthoff Pers N.V.J Is een landelijk ochtendblad, dat vijf dagen per week verschijnt en zich richt tot de Nederlandse ondernemers in handel, industrie en transport Als vak-dagblad geniet H.T.G./Êcono- mlsch Dagblad grote autoriteit een feit dat óók weerspiegeld wordt in de adverten ties in dit blad. Adverteerders zijn de grote binnen- en buitenlandse ondernemingen, die weten dat de doelgroepen die zij willen benaderen H.T.C./Economiach Dagblad lezen. Ter versterking van deze werving zoeken wij een Hij zal tot taak hebben het contact met bestaande opdrachtgevers te onderhouden en nieuwe opdrachtgevers voor te lichten over de advertentiemogelijkheden van dit medium. Wij stellen ons voor dat de succesvolle sollicitant tussen 25 en 30 jear is en dat hij ervaring heeft opgedaan, hettij bij de advertentie-acquisitie var» een dag- of weekblad, heeij in de sfesr van handel of transport. Hem wacht een Interessante, goed gehonoreerde teak. met - gezien de veelzijdigheid van de Sijthoff Pers - goede toekomstmogelijkheden. Geïnteresseerden kunnen een brief schrijver, aan het Hoofd Personeelszaken, Sijthoff Pers N.V., Wagenstraat 37 te Den Heag. Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355, Brandweer, Hoflaan 13» telefoon 343099. GG en GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaus 5, telefoon 342972. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220, tel. 344544. Gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven, Hoflaan 2, tel 354444. VW, Westhavenkade 12, telefoon 346171. Woningbedrijf, Emaus 31, telefoon 350411. Gemeentelijk voorlichtingsbureau, Veerplein 118, telefoon 342415. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 349161. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmastraat Reinlglngs-, en ontsmettlngdienst, Hoflaan 3, telefoon 342212. Burgerraadsman, S. de Ligt, Oost havenkade 33, tel. 344459, Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39. telefoon 351993. Actie Moeders voor Moeders, Boerhaavestraat 124, telefoon 345030. Dr. J, Rutgershuis» dr. Abraham Kuyperstraat 4, tel. 347450, Spreekuur maandag van 2 tot 4, donderdag van 9 tot 12 uur. Op dinsdag spreekuur van 9 tot 12 uur in Ontmoetingscentrum Wes\ Floris de Vijfdelaan 2. U BlCriM MAASSLUIS Politie, Westlandseweg tel, '13444. VW, Zuiddijk 11, telefoon 13339. Gemeentebedrijven, gas, water en electricltelt, Havenstraat 2, tele foon 12117.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 2