Rommelige semi-derby 1 Oude Maas benut DVO-fouten genadeloos PIET VAN VEEN; 400ste gestraft Pagina 5 cy Weinig vernuft in de PPSC-aanval» Daarom ook maor dit afstandsschot. Het ging ver naast. Esrdeklasse-topper PPSC-WGZ was eigenlijk niets meer of minder dan een küenrloos geheel. Een duel ook dat re sulteerde in een wat grauwe uitslag, 0—0. Maar vreemd genoeg was PPSC best tevreden en gingen ook enkele Zwijndrecbtse armen wat schuchter omhoog. Ook WGZ proefde wel degelijk iets van een vreugde-smaakje; een resultaat waar het laf ge noeg weinig anders voor gedaan had dan massaal hokken voor .het doel van goalie. Van der Ent. Geen flitsende tegenacties. Ook geen. dadendrang die, ge zien de drie punten achterstand, .to begrijpelijk zou zijn geweest. Nee, WGZ's terughoudendheid baseerde zich op twee pijlers: een sterke defensie en een ver- Jammende angst pain teverlie- «en. •Maar PPSC? André Corveleijn's v aan de tweedeklasse-poort ram- 'melende koploper miste de ge blesseerde Lodi Kalden, miste ook een paar reële scoringskan sen, maar ook het vereiste ver nuft om die Zwijndrechtse op eenhoping te ontwarren, Kleur- loos ontwikkelde zich de Schie dam se aanval, waarbij de angst voor een'Zwi jndrechtse counter weer te overheersend was om WGZ's veste werkelijk doel treffend te slopen. Maar die vreugde na afloop? „Ja, waarom slet?", kaatste André Corveleifn de vraag terug, „we blijven tenslotte óp drie punten voorsprong. En vergeet niet dat we twee spelers misten. Boven dien bleef WGZ maar hangen 1 op eigen helft, mét het -rislco van een plotselinge counter". Die angst zat er in, diepgeworteld zelfs, maar het wegvallen, van Loek Kalden speelde geen rol van betekenis. Daarvoor .speelde invaller Coen Scheffers te:goed, foutloos zelfs; Corveleijn: „Coen speelde uitstekend, zijn tegen stander kwam. er gewoon niet :aaih.te pas'*.' En daarmee, sloot PPSC ook dat laatste kiertje naar het doel van John Rost hermetisch af, maar miste aanvallend het noodzake lijke .raffinement.- ..Ter verduide-, lijking: in de eerste helft ma noeuvreerde Piet. van Veen zich net iets te snel naar en tenslotte naast het doel; dreunde een in zet van Dick Vos boven Van der Ent tegen de kruising en werd de terugspringende bal door Meindert van, Veen over gekopt: stuk voor stuk acties van PPSC's tweede en zelfs laatste /linie. Maar ook na rust draaide PPSC's frontlinie zichvast op WGZ's stevig ingrijpende verdedigings gordel. Zelfs al werd de om klemming toen steviger en fre quenter uitgevoerd. Zo belandde een vlijmscherpe pass van Dick Vos via het hoofd van Piet van Veen enkele centimeters teveel naar rechts en werd een sluw trekballetje van Aad Goeden- dorp pas door Siem Bosdijk in? geschoten toen de verrassing was geweken. En wear was het Dick Vos die aantoonde dat met wat meer geluk de man aan het scorebord zijn opborrelende verveling had kunnen wegschuiven. Maar de. effectvolle pass van .Piet van Veen werd door Dick Vos niet alleen met. de buitenkant, schoen, óók tegen de buitenkant van de- paal geknald; Het '.varen PPSC's mooiste mogelijkheden.. Vooral ook omdat er van het vooruitgeschoven duo Goeden- dorp/Struis te weinig initiatief uitging. Daardoor kwam WGZ, ondanks een voortdurend kam peren op eigen helft, te spora- disch in moeilij kheden. Vooral ook omdat de blauw-witte front linie bleef wachten op dat ene beslissende momentje, maar halsstarrig weigerde WGZ's 2tvakke punten af te tasten. Bergschetihoek Voor GSS bebben ée voorbije feest dagen een kanjer van. een 'kater opgeleverd. Onver murwbaar aan kop van de tweede -klasse, stapte GSS de jaarwisseling in ril et 'het triomfantelijke gevoel titelkandidaat bij uitstek te zijn'. Ook na de dreun te gen BVCB in Bergschen- hoek blijft de equipe van R'ien van Kampen terecht aanspraak maken op een plek in de eerste klasse, maar weet nu uit ondervin ding dat een lage. plek pp de ranglijst weinig zeker heid biedt voor een makke lijke zege. Zelfs kan leiden I o't een afstraffing, want GSS verloor van BVCB met niet minder dan 5-2. „Ik kan me de tijd niet heugen dat we met zulke cijfers verlo ren.", vertokte Ben van den Drïessche de Schiedamse 'desil lusie, maar we hebben ze on-j derschat en bovendien lukte op j een gegeven moment alles, bij die jongens".' En -dat terwijl de 0-0 ruststand j nog alle mogelijkheden bood en een .1-0" achterstand werd omge zet in een 1-2 voorsprong. Eerst was het Ben van den Driessche die een dieptepassvan Peter Hertog verzilverde.' waarna Henny Korporaal .zijn ploeg op .winst zette. Maar plotseling klikte het niet meer in de Schiedamse defen sie. En toen bovendien een ver sterking in die defensie voor de hand lag maar Henny Korpo raal vervangen werd voor de puur offensieve Van Deursen (verdediger Barend de Reuver bleef langs de kant) sloeg BVCB toe. En hoe! Nog slechts een kwartier te spe len, maar het belette de thuis club niet om tot vier keer toe genadeloos uit te haten. Wat ge lukkig weliswaar, maar een se rie missers van het 'duó Aad Marijnen-Peter Versluis toom- ;v/de aan hoe kwetsbaar GSS'ver- -^idediging rdez&.-keervwel was.-En toen de uitstekend leidende ar biter Roetman tenslotte blies voor inrukken, keken GSS en BCVB verwonderd naar de eind- 5-2. - Maassluis Een sterker WK in de eerste helft, tegenover een wat actiever VDL in de tweede part, resulteerde ten. slotte in een Maassluise zege. En dat terwijl de Schie damse afdelings derdeklasser toch echt wei trek had in een wat actiever VDL in het tweede part, resulteerde ten- dendrang die voortsproot uit een aantal teleurstellende competitieresultaten op rij. Winst in dit oefenduel had WK's moreel weer wat moeten opvijzelen. Dit had dan in de eerste helft moete^ gebeuren, want toen creëerde WK de beste kansen, maar schoten Peter van Mil, Gerrit Bijl en kort voor rust ook Gerrit van Mil, over of naast het Maassluise doel. Tot tenslotte VDL er in de tweede helft een iets hoger tempo uit draaide. Een misverstand tus sen Peter Lansbergen en Aad Vlugman löep nog met een sis ser af, maar alweer een misver stand. in de 21ste minuut, bood Verbruggen de kans door te gaan en te scoren: 1-0. En prompt, in dezelfde minuut, pro fiteerde Huizing van de Schie damse verwarring door met een afstandschot Peter Lansbergen nogmaals te passeren: 2-0. Voor en na de wedstrijd kreeg het duel tegen WGZ voor PPSC-aanvoerder Piet van Veen een feestelijk tintje. Sinds de ras-PP'er op iS-jarige leeftijd in de blauwwitte elf debuteerde turfde PPSC's wedstrijdsecreta ris vierhonderd wedstrijden. Hetgeen voor.. Piet van Veen neerkomt op vijftien seizoenen. En dat is, zo redeneerde men op Thurlede, best een hulde waard. Bloemen en een cadeau- ,—boiL voor. de, aftrap namensde. spelers en een.fraai gouden hor loge na de wedstrijd. Waarmee PPSC duidelijk onderstreepte dat het de acties van Plet van Veen ten zeerste waardeert. Zoeken naar de vrije positie. OD! maakte het Oranje Nassau niet eenvoudig. En. slotte. VIaardingen Het was tenslotte,het Schiedamse Odi dat zegevierde in de tweestrijd om de hand van „Vrouwe Fortuna". Waarmee het Vlaar dingse Oranje Nassau als „afgewezen" afdroop en Odi de strijd beslechtte. Want het Schiedamse Odi won 'de korfbal semi-derby met 34 in een wedstrijd, die net als de uitslag, weinig met mi crokorfbal te maken had. Doordat er zowel aan Vlaardingse als aan Schie damse zijde rommelig werd gespeeld en slechts incidenteel een goede opbouw genoteerd kon wor den, leek tenslotte een punitendeling een recht vaardiger resultaat,'Maar zoals gezegd was het Odi dat tenslotte de volle winst naar Schiedam haalde. Zn daarmee nestelde de ploeg van voorzitter Cees Passchier zich vaster aan kop en kunnen heel voorzichtig gaar. denken aan korfbal op hoger ni veau. Het zal dan, om dat te bereiken, wel meer inzet moeten etaleren dan in Vlaarding-en het ge val was. Want of „Vrouwe Fortum" de vdtzwar- ten ten tweede male de hand zal reiken is nog maar de vraag. Toch was heit Oranje Nassau dat als eerste doel treffend doorkwam, nadat Els van *t Hoff een vrije kans onder .de paal onbenut had gelaten. Het was Alex Braat di'e de thuisclub op 1—0 zet te. En nogmaals verzuimde Odi een unieke kans te benutten en weer was het Alex Braat die voor de Vlaardingers het antwoord liet weten: 2—0. Op dat moment wisten de pupillen van Odi-coach Dick Toussalnt waar ze stonden, maar het ver wachte offensief bleef uit. Maar hoewel het spel rommelig bleef, kwam Odi terug. Eerst via; een goed schot van Joke' van de Waal en de gelijk maker uit handen van Cees Passchier. Vlaardingen Twee missers, kort na rust, zijn DVO'32 noodlottig ge- worden in het topduel van de tweede klas tegen Oude Maas, waar door het eerste verlies dit seizoen (20) een feit werd. Hoewel de zwartwitte formatie, in plaats van zieke Arie Embden nu met Arie Verburgh als trainer, in vele opzichten sterker was. Zelden gaf DVO '32 het initiatief uit handen, maar juist die uitval In de vijfde minuut, gevolgd door een verkeerde terugspeelbal van Gilles Berg werf in practlsch dezelfde minuut, zette DVO 32 aan 't denken. Hoewel de Vlaardngers voor rust de wind pal tegen hadden, waren de acties redelijk verdeeld over beide clubs. Oude Maas streed in feite voor zijn laatste- kans en leek vanaf het begin het initiatief te zullen "pakken". Een schot van de Rotterdamse middenvelder haalde, buiten be reik van Cees Zeegers, de paal maar halverwege herstelden de Vlaardingers zich. Dick van der Eist schoot een keer tegen de uitstekende Oude Maas doelman op en alles leek er op, incluis het optreden van Erno Elfers (Hans Scheffers met va kantie), dat DVO *32 die „top per" gemakkelijk aan zou kun nen. Totdat het in de tweede helft met de neus op de feiten werd ge drukt. Hoewel de Vlaardingers aanvankelijk tot een offensief over gingen, sloeg de thuisclub in de vijfde minuut hardhandig toe. Bij een uitval forceerde het een vrije trap en toen. DVO '3f bleef staan, scoorde Oud« Maas: 1—0. En in de volgende minuut lag de tweede bal achter Cees Zeegers toen Gilles Berg werf de bal te zacht op zijn doel man terugspeelde: 2—0. DVO '32 is die klap vrijwel niet meer te boven gekomen. Het heeft deze competitie nimmer tegen een achterstand behoeven aan te kijken, daarom was er geen ervaring mee. Weliswaar werd het doel van Oude Maas bestormd, maar de acties waren veelal te gehaast om snel gelijk te komen, In het laatste kwar tier kon daarom Oude Maas, dat weer helemaal mee telt in de strijd om de titel, het initiatief weer overnemen. Vlaardingen Ciün heeft tegen onderaan bengelend Hellevoetsïuir een volkomen I3 nederlaag moeien incasseren. Een geduchte te-, genvalier voor de elf van trainer Koornen, immers, de Vlaardinger. verkeerde juist in een periode dat er successen geboekt werden. Een dappere Vlaardingse schotpoging, maar de „hoak" is te moeilijk. VOORSPRONG Zelfs nam Odi voor het verstrijken van de eerste helft nog een voorsprong. Deze keer maakte Els van 't Hoff geen fout en rondde de snelle doorlo per goed af: 2—3. Dia eerste helft duidde er al op dat lang onzeker zou blijven wie tenslotte als winnaar (e voorschijn zou komen. Zeker toen ook In de tweede helft het spel rommelig eh. nauwe lijks het aanzien waard bleef, cn hoewel de grootste oorzaak hiervan bij de be treffende teams gezocht moet worden, kwamen de arbitrale beslissingen het kijkspel zekér niet ten goede. Niet dat van enige vorm van partij digheid sprake was, dat zeker niet. Maar de vaak eigenaardige beslissingen werkten wel mee aan de rommelige ontwikkeling van hét spel- beeld. Zo werd in de eerst helft om onbegrijpelij ke redenen een fraaie Schiedamse treffer gean- mileerd, terwijl na de rust enkele aan de Vlaar dingse ploeg toegekende straf worpen zeker niet ten onrechte zouden zijn geweest. Mn bleef het bij de cteor beide ploegen nog een keer gescoorde treffer, waardoor de eindstand 3—1 werd in het voordeel van Odi. En begrijpe lijk kon de Schiedamse ploeg daar best vrede mee hebben, want door die kleine zege handhaaft het zich aan de k<)p. van de ranglijst. Reeds na 13 minuten voetbal kreegCion lik op sluk. Een loei hard schot van de opkomende rechter middenvelder Lagerweg was te machtig voor Jaap van der Nol: 0—1. HclJevoetsluis bleef veel aar.darht vragen van de Vlaardingse ploeg, een perio de waarin Cion een grote inzin king doormaakte. Wel kreeg A. v.d.Lee mogelijkheden in de 25e minuut, maar alleen voor de doelman faalde de oud Fortu- na-speler hopeloos. Ook. na de thee klikte het niet bij de Vlaai dingers; da inzet was er wel, maar. de combinatie.» lie ten veel te .wensen over. Hclte- voetsluis profiteerde wél in de 10e minuut en kreeg met een keiharde kopstoot ,van de uitste kend opgekomen linker verdedi ger veel applaus: 02, Vijl minuten later werd Cion defi nitief op verlies gezet; Lager weg stuurde. Koos Langbroek d< andere kant uit om dan be heerst te scoren. Het pleit voo het moreel van de Vlaardinger om voor een beter resultaat te bi jven werken. l'n met succes. In de 20ste mi nuut van de voet van Arie v,d Lee u t een inzet van Koen Kio. 1—3. Verder dan een schot va* Kees Goudswaard, dat achtet de doelman - tegen de paal bc landde, kwamen de Vlaardïn gers echter niet. MAANDAG 7 JANUARI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5