Eenmaal geraakt, voorgoed waardeloos meyenhoekie nieuwe rrijswinnaars SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 8 JANUARI 1974 *- - t i Delft/Schiedam Het lijken heistellingen en guillotines, maar we staan temidden van de beproevingsinstalla- ties voor de keuring van valhelmen. En deze mar telkamer, waar het fikse slagen regent op alle voor komende maten van men senhoofden, is het laborato rium van de afdeling keu ringen van het instituut voor Wegtransportmidde len T,N.O. goedkeuring worden .die steek proefsgewijze opnieuw getest voor de fabrikant nieuwe góed- keuringsbewijzen ontvangt voor de volgende duizend. „En hebt u. wel eens een goedgekeurde helm ontdekt die niet meer beantwoordde aan de eisen?" bliek uitsluitend valhelmen koopt met. bet plaatje van'TNO erin: goedgekeurde helm, of goedgekeurde bromf ietshelm met 't keuringsnummer onder het embleem van het TNO. „En verder moet hetpubliek goed opletten, dat de helmomtrek goed over het hoofd verdeeld zit. Men moet de juiste maat kopen, maar dan niet zoals sommige jongelui doen die helm achterover schuiven. Ook het voorhoofd en juist de slapen moeten goed bedekt zijn. Tus sen wenkbrauwen en rand van de helm mogen hoogstens twee vingers breed ruimte overblij ven. En dan natuurlijk de-kin band goed. vastmaken, want juist als je valt moet de helm goed op je hoofd blijven zitten". GEWICHTEN WAARDELOOS EN STICKERS? Vandaag een tekenlngenpa- rade van de jongste brieven- hoekers. Het huisje, nummer 1 is van Isabella Bossinade, 6 jaar, 2 is van Jeanetje 3 jaar; 3 is van Robert Zaai, vijf jaar; 4 Nico van Spronsen, vijf jaar; 5 Gusia Ruys, vijf jaar; 6 Cok van Dijk, vijf jaar; 7 de verkeersweg met auto's en het huisje is van Eddy Kunz, vier jaar. Alle kinderen die mij een-kerst en nieuwjaarskaart stuurden, heel hartelijk bedankt/ Het wa ren er heel wat. Ik heb ze met de kerstdagen aan de deur ge hangen, alle kaarten met een plakkertje aan elkaar, een lan ge sliert werd het. Dat stond erg leuk. Nu zijn alle kerstbo men al weer verdwenen, de rot jes, knalpotten, gillende keuken meiden en wat er nog meer aan vuurwerk was is afgestoken en uitgeknald. Ik denk dat er in het hele land we! weer voor een paar miljoentjes de lucht is in gegaan. De'winnaars van de kerstpuzzel zijn: Carin Jellema 10 jaar, Evert v. d. Schoor, 10 jaar, Eli- ze van Soest, 8 Jaar, Marcel Ham, Janet v. d. Steege !3 jaar, Carolïentje Schaeffer 7 -jaar. Jullie krijgen een boek thuis ge stuurd, De oplossing was: -1 vis, 2 rok, 3 een, 4 den, 5 elf, 6 oor, 7 pan, 8 aap, 9 alp, 10 ren, 11 dom, 12 erf. De zin luidde: Vrei de op aarde. Ik. denk dat dat .een wens is die nooit waarheid zal worden. We zullen het alleen maar hopen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3