SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente wil snelle bestuur SRJJ niet GEMEENTE HERSTELDE 46 WONINGEN OP KOSTEN EIGENAAR Drie keer anderhalf uur per dag Serie kleine diefstallen SG MÈT TE LAAT' Onzekerheden en tekortkomingen Geen over tredingen bij Tanker Belangen groepen in Gorzen gaan samen verder Twintig inbraken bekend Om lopers de zaken af te wikkelen Opschudding rond dalcen- beldimmer Hamsleraars gesnapt 45-jarig jubileum koorzanger o Slippartijen door opvriezing Enquête over slechte t v-heel den Bingo in nieuwe jaar Mef spoed herstel nodig Proef ?s stap in de richting van'het opheffen van'de kiasses' Woensdag 9 januari 1974 4 pagina's 99ste jaargang no, 24913 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262556 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het Gemeen te Ziekenhuis is een experi ment aan de gang met wis selende bezoektijden. De proef, die half december is begonnen, Is beperkt tot de tweede verdieping van het gebouw. Ia februari zal het resultaat van de proef bekend worden. Voorlo pig ziet het er naar uit dat het meerendeel van de patiënten en bezoekers er positief tegenover staat, maar dat het verplegend personeel er 'liever niet aan zou willen. Het experiment houdt in dat t'e patiënten op de tweede verdie ping drie keer per dag bezoek mogen hebben. Dat is van 10.00 tot 11.30, van 14.00 to: 15.30 en van 18.30 tot 20.00 uur. Elke bezoeker mag echter per pe riodes maar maximaal een half uur; blijven. Een andere beper king is,p dat; elké- patiënt maxi maal /twee bezoekers tegelijk mag ontvangen, Burgemeester H. Roelfsema: „In het hele land zijn proeven aan de gang met bezoektijden. Wij hebben in overleg met'de dokto ren besloten op één afdeling een proef regel jng in te stellen". „In Rotterdam moest bij een - be paald ziekenhuis, wèar een nieuwe regeling in één keerin het hele gebouw werd toegepast. de oude regeling weer te;voor schijn worden gehaald, omdat het totaal niet beviel". „Wij zijn nu op kleine schaal aan het: proberen de bezoekregeling aan- tepassen", aldus burge meester. Roelfsema, dié voorzit ter is van dé ziekenhuis-com missie. KLASSES De proefregeling is in ieder geval een stapr in de richting van het opheffen van de verschillen in de kiasses, omdat het experi- ment geldt voor alle kiasses. De PvdA pleit daar de laatste tijd steeds nadrukkelijker voor. Fractievoorzitter Arie Verlinde: „Het past niet in onze socialisti sche zienswijze.; Bovendien kan dan een efficiënter gebruik wor den gemaakt van dc beschikba re ruimte". Schiedam Het college van b. en w. is Van mening dat de twee opengevallen plaatsen in het bestuur van de Raad van Jeugd en longeren met spoed moeten worden ingenomen door twee raadsle den, ondanks dat de SRJJ in feite verleden tijd is. Het betreft de opengevallen plaatsen van Wiegman (D'86) en Rensman (PvdA). De gemeenteraad wit Looij (PvdA) en Rosman (PCG) benoemen- Het college wil,.' dat deze benoe ming snel wordt verricht, om dat een aantal lopende: zaken van de SRJJ (met name rond het JOP) vlug moet worden af- - gehandeld. Samen met de twee' te benoemen bestuursleden en 'de andere Ja den van de SRJJ zal het college overleg gaan plegen over de vorming van een .commissie. Deze krijgt de taak te onderzoe ken of de SRJJ wel of niet moet worden gehandhaafd - of; dat er tot een volledigereconstructie moet worden overgegaan, liet college stelt in ieder geval voor de coördinator van do SRJJ, Schucking Kool. buiten deze commissie te laten, omdat ..hij hierbij als rechtstreeks per soonlijk belanghebbende be trokken kan zijn". VERWARRING gemeenteraad zal in één van zijn volgende vergaderingen, na de begrotingsbehandelingen, over deze voorstellen een beslis sing moeten nemen.In de eerste raadsvergadering waarin de ge meentebegroting werd behan deld, ontstond -nogal'enige-ver-' warring over dit door b-. en w. opgestelde voorstel. Naar aan leiding van vragen van G. Ver- hulsdonk (VVD), bleek het de bedoeling van het college dat het voorlopige bestuur van de SRJJ tevens de commissie van onderzoek zou gaan vormen. Ook mevrouw Taverne (KVP) zag dat echter niet zitten: „Wij wil len dat graag anders". Gevolg was, dat het voorstel van het college door de ^etrokken wet houder Kaptein opnieuw zal moeten worden opgesteld. Wan neer de SRJJ nu precies in de raad zal worden behandeld is niet bekend. Schiedam Een in kenne lijke staat verkerende man heeft nogal voor wat opschudding gezorgd in de Van Leeuwenhoek- straat en Oosterstraat, Omwonenden waarschuw den de politie dat er een man op de daken rond liep. Agenten vatten de man,": een 21-jarige chauf feur, In de kraag en brachten hem; naar het bureau. Het bleek dat de daken klimmer ruzie met één van de bewoners had ge kregen en daarom de wijk hadmoeten nemén naar hoger gelegen gebie den. De drank speelde een grote rol bij deze straatruzie, zodat de man ter kalme ring en ontnuchtering een tijdje op het bureau werd vastgehouden. Enige snij- wondjes werden op het bureau verbonden. schiédamsecourant Schiedam Uit een ijzerwarert- winkel aan de Dam zijn een aantal plastic zakken en twee sloten weggenomen. Waarde twintig gulden. Door een ruit -in te drukken, kwa men enkele inbrekers het pand van het Vormingscentrum Nieu we Waterweg Noord aan -de Louis Raemaekerstraat binnen. Een doosje koffiemunten en een telmachine van vijfhonderd gul den worden vermist. De kauwgumballentrekautomaat van een winkel in de Leliestraat moest er ook aan geloven. De automaat is gekraakt, waar schijnlijk. met dé hulp van een valse sleutel. De krakers gingen er met. de kauwgumballen van door. Schadepost voor de winke lier: vijfhonderd gulden. Schiedam Het jaarverslag van de Stichting, de Schiedamse Ge meenschap van het jaar 1972 is toch niet zo laat verschenen als In de SC van vrijdag 4 januari stond. Ten onrechte stond in het betreffende artikel dat het ver slag „nu'pas verschenen" is. Reeds in april van het vorig jaar kwam de SG gereed met het.op stellen van het jaarverslag. Di- reet daarop werd het verslag gestuurd naar het college van b. en w,, maar pas omstreeks de; jaarwisseling ontving onze re dactie het jaarverslag van het college. Door dit traag handelen van de gemeente verkeerde de SC-re- dactie in de veronderstelling dat het jaarverslag van de stichting nu pas was voltooid. Schiedam De politie beeft we derom een tweetal hamsteraars van benzine opgespoord. Aan de Bokelweg werd een bewo ner gesnapt die éér. vat met honderd liter en twee jerrycans met veertig liter benzine had opgeslagen, r In een-woonhuis-aan de;AVHlem-.<i.O- Zwijgeriaan- werd zeventig' liter1 benzine en twintig liter petro leum.,aangetroffen. Tegen del ei genaars is procés-verbaal'opge maakt. Bloemen voor de heer P. von -der Beek. Een fees telijke huldiging was gis teravond voor hem weg gelegd, want liefst 45 jaar is de 'heer Van der Beek lid van het Konink lijk Schiedams Mannen koor Orpheus. Tijlens de nieuwjaarsreceptie van 't mannenkoorwerd de ju bilaris bovendien be noemd'tot ird -van ver dienste, Hij Ts 'namelijk 10 jaar lang bestuurslid geweest. Mijnheer Van der Beek (74) bleek zeer verrast met deze erken ning. Vlaardingen/Schiedam Een: onderzoek naar de „distributieve verzorgingsstruc tuur in Rijnmond en omgeving", waar voor het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf twee jaar de tijd heeft ge had, heeft niet aan z'n. verwachtingen beantwoordt.' Het openbaar lichaam Rijnmond, dat het CIMK .in januari 1972 opdracht tot het onderzoek vér- leende, zal de gegevens, die in het uit vier delen bestaande rapport zijn vervat, nu vooreen studie gebruiken, -waarop wèt éen beleid ten aanzien van win kei voorzieningen kan worden gebaseerd. Rijnmond noemt ce inventarisatie in het rapport („cok al in het omwerpstreek- ^tlari^Venye rkt nie t temi n van waarde". Het. doel van het onderzoek,' dat op tier."januari 1972 werd inge steld. was het 'verkrijger, van meer inzicht in de huidige „ver schillen in de voorzien ingensecr tor,, in de mogelijke verschui vingen en in de ontwikkelingen binnen dié sectoren. Omstreeks januari 1973 werd het rapport afgerond. Rijnmond nam het daarop in studie en gaf aan de hand daarvan een vier tal onzekerheden en tekortko mingen aan. In.'overleg met het C1MK werd toen getracht de ---lee m ten? «rihet-irappprt^voo^zp: .ver;' mogelijk, ,op tevullen'. Het overleg., waarin' het CIMK zich daartoe bereid toonde, léverde niet. het verwachte „opvullen" op. In een aanvullend rapport, zo meldt Rijnmond, zijn nadat er aanvankelijk helemaal niets over stond geschreven, slechts .énkele korte opmerkingen o,ver de problematiek van supersto res gemaakt. Een beschouwing over de voor- en nadelen van deze vorm van detailhandelves tigingen ontbreekt geheel. Iti een deel van het rapport staai o onder;- -nieer-..':g£Steié^A.,döt^d.et- kërnwinkelcentra van - Rotter- dam, Vlaardingen, Délft en Gouda en Dordrecht de centra zijn die in hun gebied domine rend zijn. Rozenburg Op de Europaweg in Rozenburg zijn diverse auto's in de slip geraakt dor opvrie zing van weggedeelten. Ter hoogte van het Gulf-tankstation slipten drie auto's. Een wagen reed een benzinepomp omver. Vijftig meter verder raakte een auto een lichtmast. Op de Harmsenbrug waren zeven au to's betrokken bij slippartijen. De politie waarschuwt de auto mobilisten vooral 's morgens óp te passen voor opgevroren weg gedeelten. Geen van de automo bilisten raakte gewond, maar de materiële schade was zeer groot. Schiedam De gemeente heeft in 1972 bij 46 woningen die geen eigendom zijn van de gemeente ernstige gebreken hersteld. Dat gebeurde op kosten van de eigenaar. Bij dertig van de 46 woningen was dé situatie zo bedroevend dat het karwei met spoed moest worden uitgevoerd. Deze cijfers zijn afkomstig uit het jaarverslag 1972 van de gemeentelijke woningdienst, dat zoals alle jaarverslagen van gemeentelijke instellingen meestal meer dan een jaar na afsluiting van het boekjaar komt. Zo verscheen het verslag over 1971 van de Technische Bedrijven in het midden van 1973. Uit een staatje in het jaarverslag van de woningdienst blijkt, dat het aantal woningen dat door de gemeente moet worden hersteld de afgelopen jaren steeds om de vijftig heeft geschommeld. Uit schieters waren er tot 38 en 78. Overigens waren er 46 woningen jn 1972 maar een klein deel van hetaantal woningen waarover klachten bij de gemeente binnen kwamen. Dat gebeurde name lijk 569 keer. Na aanschrijving herstelden de meeste eigenaren de gebreken. Een voor het publiek altijd inte ressant onderdeel m het verslag van de woningdienst .is het on derdeel Hinderwet. Aparte aan dacht in het verslag wordt daar bij besteed aan Tanker Cleaning en de Vereenigde Glasfabrieken. ACTIEF Over Tanker Cleaning wordt ge zegd dat het zeer actief werd gecontroleerd op naleving van de hinderwet, maar dat geen overtredingen werden geconsta teerd. Opgemerkt wordt dat cr behalve een open brief, van het Centraal Aktiecomité Rijnmond geen kla gers verschenen zijn, noch be zwaarschriften werdeninge diend bij de hinderwstaanvraag van Tanker Cleaning, v hoewel daar op een openbare hoorzit ting gelegenheid toe was. Op verzoek van de gemeentelijke woningdienst werden in 1972 op diverse punten.in Sch'edam me tingen verricht door de labora toria van AKZO-Delfzijl en de Glasfabrieken in Leerdam. Daaruit bleek dat de concentratie van de vrijkomende stof ruim beneden de toelaatbare concen tratie ligt. Volgens het verslag is dat te danken aan tie moder nisering van het proces (over schakelen van stookolie op aardgas) en door het gebruiken van zware soda GEGEVENS Enkele andere gegevens uit het jaarverslag; Er werden 183 bouwvergunnin gen aangevraagd. c Daarmee was ruim 34 miljoen gulden gemoeid. Er werden er 178 verleend. Er werden 52 lokaliteiten ge toetst aan de ..eisen van de Drank- en Horecawct. c 2ij bet om andere redenen ge beurde het zelfde met elf woon wagens. Of woonschepen, dat laat hét verslag in bet midden. 0 Negen keuringen op kermissen, tribunes en circussen mogen niet novcrmeld blijven. Er werden 92 verzoeken om een hinderwet-vergunning inge diend. Er werden er '41 ver leend, waarvan 34 'aanvragen nog stamden uit 1971, Het woningbezït van de ge meente werd uitgebreid met 426 woningen. Ruim 21.000 huurders van een gemeente woning deden een ver zoek om hun woning te repare- ren. a Aan 12.870 van deze verzoeken gaf de gemeente gehoor. 0 Om alle opknapbeurten en in specties uit. het jaarverslag te noemen, zou le ver gaan. 0 Tot slot deze: De heer J. C; H. M. Titulaer is directeur van de woningdienst en hij is van deze dienst het langst werkzaam bij de gemeente Schiedam. Ruim 35 jaar al. Schiedam Het touwtrekken van twee. belangengroepen die in; de Gorzen streden om de gunst van het publiek is voorbij,De bewonersverenigmg Zuid gaat nu samen werken met.de. itv-ac-! tïegroep Zuid om gezamenlijk de wïjkproblemen en dan voor al de sleziie ScwsHteitvs» d* vtv-beé*dèri;"' aahAë^pakkei£ De ty-actiegroep Zuidkivam een paar maanden geleden in het nieuws, toen zij samen met de Bond van Huurders en Waning- zoekenden een actie op touw zette („Wij willen beeld") om de slechte tv-ontvangst in de Gorzen onder de aandacht van de gemeente te brengen. De bewonersvereniging was hier nogal verbolgen over, omdat zij uitstekende contacten onderhield met gemeente en PTT over de tv-problematiek. De bewoners vereniging distantieerde zich dan ook van de actie van de Bond van Huurders en Woning zoekenden. De twee organisaties in Zuid heb ben thans de koppen bij elkaar gestoken, om samen de wijkpro- blemen aan te pakken. De tv- actiegroëp Zuid distantieert zich nu van de Bond „omdat deze groep nooit enige bemoeienis met de Bond heeft willen heb ben en de tv-actie een zuivere wijkaangelegenheid is".' De bond is een landelijke organisa tie. De actie „Wij willen beeld", die van de actiegroep uitga ai en niet van de Bond van Huurders, zal in samenwerking met de be wonersvereniging worden voort gezet. Binnenkort zal in de Gorzen een enquête worden gehouden onder de bevolking over de vraag of men een bepaald bedrag over heeft voor een goede (dus bete- re) ontvangst van de televisie beelden. Schiedam Twee Schiedammers hebben bekend dat zij in totaal twintig inbraken hebbenge pleegd. Zij maakten daarbij voor enkele tienduizenden gul dens buii. Zij sloegen hun slag ondermeer bij het .cash en carrybedrijf Sa- lari en de sexwinkei Bali. Salari werd zelfs tot twee keer toe be- zocht. In totaal verdween daar voor achtduizend gulden. De politie heeft bij de,twee, de negentienjarige stuurman W. M. Z. en de 32-jarige hovenier R. S.,; een deel van de buit terug ge vonden. SchiedamDe wijkveréni- ging Nieüwland houdt op vrijdag 11 januari haar eerste bingo-avond van 1974. De avond begint om E uur in het wijkcentrum op het Dr. Wibautplein.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1