Contract met maart in Grond van duurder zijn te ver weg SG ONTVANGT AFGEVAARDIGDEN SCHIEDAMSE PARTNER-STEDEN Diefstal via regenpijp Andere verdeling kosten Gewond door val Onderwijs begeleiding® dienst: Uarbetrs er mets mee i Weer geen spreekuur Wachten op behandeling binnenstadsplannen Kamer van Koophandel - ondanks alles optimistisch Provinciale bijdrage in studiekosten 9Sste jaargang no. Vrijdag 11 januari 1974 -onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 2S2566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De kosten van de on derwijsbegeleidingsdienst zulten anders over de drie deelnemen de gemeente worden verdeeld, dan aanvankelijk was overeen gekomen. Schiedams wethouder mevr. G, D. Verweij is er in geslaagd van Vlaardïngen en Maassluis ge daan te krijgen, dat per school gaande kleuter wordt bijgedra gen, in plaats van per inwoner. De Sciiïedamse raad maakte in dertijd bezwaar tegen de verde ling naar het inwoneraantal, omdat VJaardingen en Schiedam een niet onbeduidend lager aan tal schoolgaande kinderen heett. Met het aannemen van een motie werd wethouder Verweij terug gestuurd naar de onderhande lingstafel. In Viaardingen en Maassluis werd daar toen over opgemerkt dat Schiedam een dwarsligger was. Schiedam Uit een woonhuis aan de Leeuweriks ingèl is uit een kastje vijftienhonderd gul den gestolen. De inbrekers klommen' via een regenpijp naar een van de slaapkamers. Zij doorzochten het hele huis. SCHIEDAM Burgemeester Roeifsema is weer verhinderd om zijn - wekelijkse - spreekuur te houden: het spreekuur op maandag 14 januari gaat niet door. Wethouder Verweij: Succes met onderhandelingen. Grondprijzen worden geleidelijk gelijk getrokken mei die van Rotterdam. Voor Kelhel-dorpers Commondor.t Passchier: nao; Den Haag. Schiedam De 63-jarige Rotter damse magazijnbediende Jl J. van der P. is ten val gekomen, toen hij bij de halte Koemarkt uit de tram stapte. Hij struikel de over een stapel tegels. Ge meentewerken is op het ogen blik bezig de bestrating bij de halte te vernieuwen. De man is met een hersenschudding in het Gemeente Ziekenhuis opgeno men. *y Op de Stadhouderslaan is de 58-ja- rige mevrouw C. K, gevallen. Zij moest in het Noletziekenhüis worden opgenomen voor een hoofdwond en een wond aan haar rechteroog. Schiedam Het gemeente-contract met de project-ontwikkelings maatschappij Empeo (die de bouw van het nieuwe stadshart ter hand zal nemen) zal pas worden behandeld, nadat het bestem mingsplan voor de binnenstad de raad is gepasseerd. De bezwaar schriften en de mogelijke aanmerkingen van de raad op de plannen van wethouder Bolmers maken dit noodzakelijk. De betrokken wel houd er deelde mogelijk worden. Bolmers bena- dit zelf mee tijdens dc bespre- drukte nog eens dat de progno- king van de begroting 1974, ses van Rijnmond over de toe- naar aanleiding van vragen van komstige bevolking in Schiedam KVP-woordvoerder mr. Van (in 1986 77.000) best eens niet Kinderen- „Het is praktisch en waar zouden kunnen zijn. Zijn technisch niet mogelijk," vond eigen raming (90.000 inwoners) Bolmers. echter ook niet. „Ik steek m'n „We kunnen deze twee zaken niet handen daarvoor niet in het met .elkaar behandelen. In het vuur," zo zei de veelgeplaagde contract moeten bijvoorbeeld de wethouder het. „Door fasering •..prioriteiten worden vastgelegd. in de bouw zullen we"zo voor- We zuilen de Empeo in' ieder zichtig mogelijk moeten ma- geval 'nog in deze raad laten, ka- noeuvrecen." men", beloofde hij. Mogelijk zal het contract met. de 7\TET HAALBAAR Empeo. ook door de ongeveer zeventig bezwaarschriftendie De bouwplannen op het terrein tegen de plannen zijn ingediend van de voormalige Frankeland- worden gewijzigd. Het bestem- kerk en het gebied De Nieuwe mïngspian komt in de raadsver- Werck (Oranjestraat/Lange ga dering van_ maart. Waar- Nieuwstraai/Westvest) zullen schijnlijk is dit. dan het enige niet bij het bestemmingsplan raadsvoorstel dat wordt behan- binnenstad worden betrokken, deld. „Dat zou veel jaren van onze FLEXIBEL tijd vragen," aldus Bolmers. I „We kunnen het wel koppelen „De grootste.operatie in de.twin- aan de inzichten, maar stede- tigste eeuw," zo Bolmers- zijn bouwkundig is dit geen haalbare -plannen noemde, zal. zo flexibel kaart." Schiedam - Zo'n anderhalf jaar nadat brandweercom mandant M.L. Passchier werd geïnstalleerd, moet de gemeente Schiedam al weer naar een opvolger voor hem gaan zoeken. De heer Passchier heeft per 1 april een baan aanvaard hij het ministerie van bin nenlandse zaken op de af deling brandinspectie. Burgemeester H. Roeifsema heeft dat meegedeeld tijdens de be grotingsbehandelingen in de ge meenteraad. Hij zei daarbij dat de met pensioen gegane voor ganger van de commandant, de heer D. de Jager, bereid was eventueel een enkele maanden durend commandant-loos tijd perk té overbruggen. Ex-commandant De Jager: „Ik heb dat inderdaad in het verle den ooit wel eens gezegd. Maar als bet mij nu wordt gevraagd, dan zou ik cr we! nog eerst eer.s over moeten denken". we heer Passchier heeft met zijn nieuwe baan weer een stap ge zet in zijn tot nu toa bliksem achtige carrière. Nadat hij in 1968 in dienst kwam bij de Schiedamse brandweer, werd hij op 1 mei 1972 commandant. ■"a zijn in 1963 gestarte opleiding tot brandweer-officier, werd hij adjunct-districtsinspecteur voor het brandweerwezen in de drie noordelijke provincies. Voor hij naar Schiedam kwam, is de heer Passchier nog korte tijd veiligheidsinspecteur bij een verzekeringsmaatschappij ge- weest. Sen van de opmerkelijkste feiten tijdens zijn verblijf, was de start van de bouw van de nieu we brandweerkazerne aan de Breedstraaf. Het moet alleen een teleurstelling voor hem zijn geweest, dat op het oorspronke- hjke plan drastisch werd bezui nigd. VlaardingenSchiedam «Het zal waarachtig wel gaan'% zei ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas gistermiddag, in navolging van Jan Picters Coen des tijds. Wilton blijft getuige *ijn jaarverslag dat hij de Kamer presenteerde opti mistisch. Ook van het afge lopen jaar noemde hij de algemene indruk niet on gunstig. Brielle Aanvragen voor een provinciale bijdrage in de stu diekosten voor het cursusjaar 74/75 moeten'bij voorkeurvoor 1 maart, maar uiterlijk 15 'okto ber, worden Ingediend. In het algemeen worden geen toelagen 'verleend voor die opleidingen, waarvoor het rijkin beginsel studietoelagen toekent. Aan vraagformulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de vierde afde-' ling van de provinciale griffie van Zuid-Holland, Zuid-Holland laan 6 in Den Haag en bij de gemeentesecretarieën, die. zono dig, bij. het invullen behulpzaam zullen zijn. Schiedam Vandaag zijn weer een aantal buitenlanders als gast in Schiedam aangekomen. Het zijn afgevaardigden van zustergemeënten van Schiedam in Europa! De stichting de Schiedamse Gemeenschap heeft hen uitgenodigd om een aantal beleidszaken voor. de komende jaren te bespreken. Zo zal ook de „uitwisseling" wor-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1