naar Groenoord wil Onderzoek omzet HVO-milieu versterkt KVP'Woordvoerder Van Kinderen POLITIE SPEURT NA AR ALCOHOL gpmn Meer geld voor bloembakken en kinderboerderij Binnenlandse afzet steeg met 10% Benzine opgeslagen hij kinderdagverb Dinsdag 35 januari IS74 99ste jaargang no, onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 S CHIEDAM EN KETHEL In de Westerkade is gistermorgen dp woonboot "De Woelwater" gedeeltelijk gezonken. Half steekt de boot hier nog uit 't wa ter, terwijl brandweermannen trachten verder zinken te voor komen. In een rubberbootje flit- tend brengt één. van de brand weerlieden eec slang naar bin nen, zodat met het uitporopei kan worden begonnen. Over d< oorzaak is nog niets bekend. De eïgenar van de boot voelde, toen hij 's-oebtends uit bed stapte "nattigheid", waarna bij ijlings op het droge stapte. Waarschijn lijk werd de brandweer iets te laat gewaarschuwd; de omstan digheden waardoor 2ijn nog on duidelijk. Wel is er iets bekend over het „verleden"; van de woonboot. Enkele jaren geleden werd de „Woelwater" naroelijl gebruikt als klandestïen speel, hol. De toenmalige eigenaar werd toen tot ongeveer één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Schiedam Moeizaam, heeft de gemeenteraad gisteravond de eindstreepp van de begrotingen gehaald. Slechts drie zaken wisten de raadsleden te boeien. Heftige discussie ontstond over de tariefsverhogingen van het water, de straatbelasting en in mindere mate de bezuinigingen op de plantsoenendienst. Twee nederlagen waren daarbij weggelegd voor KVP-woordvoer- der Van Kinderen, die mede na mens de PCG sprak. iHij slaag de er niet in de tariefverhoging van het water te verminderen en de stijging van de straatbelas- tlng helemaal ongedaan te ma ken. Over het water zei hij: „Een dom raadsbesluit. De tariefveiho- gir.g. is ongekend hoog (voor ta- riefgroep I bijvoorbeeld van 69 - naar 90 cent per kubieke meter). roerend gosd belasting per ja- Tot voor kort was dat vier nuari 1975. cent". Wethouder C, Bolmers raadde het „De bevolking moet niet denken amendement- raet vklem af. Na dat ze bijvoorbeeld een cultu- enig heen-en-wèer gecijferj reel centrum uit de waterrail- met een top-ambtenaar, kwam joenem^xadeaa krijgt.JHBer, .v'-hii ---tot; ..-de -concliisie^r dat-iiet-l wordt ria'de rekening gepresen- voorstel èen. "gat'van drie ton in" teerd", aldus de heer Van Kinde- de begroting zou veroorzaken, ren. Een .daarna door hem inge diend amendement om het ta rief op 85 cent te brengen werd verworpen. Vrij gemakkelijk accepteerde het college ,van burgemeester en STRAAT wethouders een motie van de KVP-er C. Lansbergen (ge steund door ondermeer de PvdA), waarin werd opgedra gen voor de posten "bloembak ken" en "kinderboerderij" een Zelfde bedrag uit te trekken, als vorig jaar. BLOEMBAKKEN Een zelfde lot was een ander amendement van hem bescho ren, waarin er op werd aange drongen de straatbelasting dit jaar niet te verhogen. Dat in af wachting van de (nieuwe) on- Weth. Bolmers (financiën) stel de daarbij als voorwaarde dat de oplossing hiervoor, binnen de begroting werd gevonden. Vol gens hem was daar wel enige ruimte voor aanwezig. Schiedam -— Op het ogenblik is het Produktschap van Ge distilleerde Dranken bezig met een enquete onder de Schiedamse distilleerderijen over de ontwikkelingen ia het afgelopen jaar. Dan zullen ondermeer de omzetcijfers in 1973 bekend worden. Daarna zat hij er zelf ook doorheen te praten. Trouwens ook wethouder Bol mers vond het betoog van Collé niet boeiend. Tot twee keer toe gooide hij snoepjes naar zijn partijge noten in de raad. én van hen mevr. Krikke van het toevallig ,dat het college voor het nieuwjaars- toneelstuk geen uitnodiging had gehad, maar wel pontifi caal de eerst rij bezette. Bolmers zei, dat hij zijn kaartjes bij de kassa nad ge haald. Burgemeester RoeUsema: „Ik heb de kaartjes voor b. en w. bij de balie afgehaald". Burgemeester Roelfsema heeft een goed lopend uur werk. Direct na afloop van de be grotingen, maakte hij de vol gende tijden bekend. Vorig ja arwerd er ruim zes tien uur gepraat, nu bijna dertien uur. Ons horloge toch ook een degelijk merk noteerde voor dit jaar echter bijna vijftien uur. Wanneer zou iemand die scheefhangende wijzerplaat van de klok in de raadszaal nu eens recht hangen? Wethouder Bolmers praatte gisteren uit de losse hand. Achteloos had hij het over explosie-stampers. Deskundigen vermoedden dat hip het over puls-palen had. Zelfs wethouder Collé moest er om lachen. Overigens ontstaat cr telkens geroezemoes, als Collé aan het woord is. De eerste keer hamerde de burgemeester dat af. De Kamer van Koophandel heeft de districts cijfers intussen al prijsgegeven. De binnenlandse afzet van gedistilleerde dranken is in de eerste negen maanden van 197S met 11% gestegen. Verwacht wordt dat over het hele jaar evenals in voor gaande jaren een sterke stij ging te zien zal zijn," ditmaal met ongeveer 10%. leerd over 1973 gunstig. De ex port naar West-Duitsland belooft anderhalf maal zo groot als in 1972 te worden en ook Engeland is een .goede (traditioneel de voornaamste) afnemer. De ex port. naar Canada stijgt weer,, in tegenstelling tot die naar de Verenigde Staten en Zweden, GVNSTtG De moutwijn industrie in 1973 ont wikkelde zich bevredigend. Ten gevolge van de stijgende graan prijzen moesteen lichte prijs verhoging worden doorgevoerd. De afzet werd gunstig beïnvloed door de toenemende export van gedistilleerd ende meerdere: verwerking van graanalcohol. Door de stijging van de grortdstof- fenprijzen en andere kosten moesten de prijzen van het ge distilleerd dit jaar tweemaal worden aangepast. Omdat de - prijs echter in hoge mate door accijns en BTW wordt bepaald, hebben deze verhogingen slechts weinig invloed op de eindprijs gehad. Voor het jaar T974 valt_ nog weinig te voerspellen gezien het grote aantal onzekere facto- ren. Moeilijkheden in de grond- stoffenvoorzienirg worden éch- ter niet verwacht. De distilleerderijen zijn bezorgd overde ontdekking yan een aantal klandestiene stokerijen. Tot november vorig jaar wer den er liefst elf ontdekt, allen goed geoutilleerd. De afzet van de alcohol vond echter waar schijnlijk niet in Nederland plaats. De Industrie voorziet, a's de 'afzet wel in Neder!?.rd zou gaan gebeuren,r ernstige ge volgen voor zov/el volksgezond heid, als schatkist, industrie en handel. Op verschillende markten zijn de exportcijfers van het gedistll- Schiedam 52 liter benzine trof de politie aan in een schuur achter het kinderdagverblijf Katja aan de Lange Haven. De brandstof bevond zich in vier. plastic jerrycans: De politie" heeft hiel dn indruk, dat iemand van hot kinderdagverblijf de, Try-.:.yrnar is.j utarastsrep van benzine;1 V"Sj>:.i:r.g ervan kostte de heer P.° zijn aulo. Hij had de motor stationair laten d.-aaien, waardoor de auto. in brand vloog. Tegen hen is proces verbaal op gemaakt. De hoogst geconsta teerde snelheid was 75 kilome ter per uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1