Brievenboek DE NIEUWE PUZZEL KATTENKWARTET Belangrijk Hallo allemaal SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 22 JANUARI 1974 'Het asiel ligt aan de St. Annazusterstraat, telefoon 266265. G Openingstijden: 9.00-12.09 en 14.00-l7.Dfl uur; zaterdag 9.00-12,00 uur; zort- en feest dagen gesloten. O Voor vermissingen direct het asiel hellen. G Ook Amivedi een organisatie die weg gelopen en gevonden dieren registreert kan u mogelijk helpen: telefoon 2S9947. O De enige Schiedamse dierenarts, dr.de Kaper, heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur (woensdagavond geen spreek uur). Afspraken kunnen telefonisch worden ge maakt, van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 9.00 uur 's ochtends. Tele foon 268234. Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt U door storting van 7,50 gulden (tl meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam. Op het strookje vermelden „nieuw lid". Maandblad gratis. Het gironummer siaat ultenard ook open voor giften. Voorzichtig huppelend bekijkt hij het asiel ook eens van de anderekant. Zijn eigenwijze snuitje duwt hij in het schaars aanwezige gras en ploegt- zo door het nattige groen, soms met, drie, soms met vier. po- ten, Zielig omtc zien, maar hij kan er letterlijk en figuur lijk toch, mee uit de voeten., onze vriend Rakker, Het hier bij afgebeelde Keeshondje ..(bastaard)Sloopt namelijk -•* mank. 'V' Vorige week presenteerden wij op deze plaats een tweeling, nu legden wij een kwartet katten op de gevoelige plaat vast. Een moeilijke opdracht voor onze fotograaf, maar ziehier het resultaat. Ditmaal bestaan er geen. famiïieverwantschappen tussen de katjes. Alle vier zijn ze de afgelopen weken afzonderlijk naar het asiel gebracht, alle maal gevonden, in de een of andere Schiedamse buurt. PROBLEEM Jaarmee komen we op het (levensgrote) probleem van de zwerfkatten die ook in Schiedam een lust oord hebben gevonden. Er wordt gesproken over honderden katten die „in het wild" in plantsoe nen, parken etcetera leven. Hat probleem worde groter groter. Ieder jaar worden «r weer tientallen katten gefokt en nog eens gefokt Het is in het belang van de katten zelf, dat er gewoon een einde aan komt ■Mocht u zo'n katje'kunnen vangen, brengt u hem dan zo gauw mogelijk naar het dierenasiel. De asielbeheerder weet wat -hij ermee aan moet. Katten die ziek of erg wild zijn, krijgen een injec tie die ze pijnloos doet inslapen. Vaak zijn er hele nesten van jonge katjes die in het „wild" worden geboren en die misschien nog een beter leven kunnen krijgen. ZIEKTEN schoppelingetje in een fijn ge zin terecht kan komen. Door zijn handicap denken wij het allereerst aan een thuis bij ou dere mensen. Mensen, die toch niet al te veel met honden kunnen dollen zoals een gezin met kinderen. Hardlopen kan het Keesje wel, maar het is beslist geen dier waar je uren mee rond kan lopen. Een niet al te druk gezin dat regelma tig maar niet overdadig uit gaat met .de hond, achten wij het beste voor boud en eige naar. Signalement Naam: Rakker Ras: bast,-Keeshond Geslacht: reu Leeftijd: pin» '0 mnd. Kleur: zwart-wit Hoogte: ptm. 30 cm. Bijzonderheden: loopt mank '-met rechterach- terpoot; - - Naast- het Keesj® met het ,rare" loopje zit er ook nog de hand van vorige week. dins dag. Wij verwachtendat ze beiden volgende week een En dan weten wij dat het ver- nieuw tehuis hebben. Waarschijnlijk hij voor de rest van- z'n nog korte leventje mank blijden lopen, oordeelt de asiel bene erder. Het zwart harige hondje strompelt een beetje met z'n rechterachter- poot. Reden om hem niet te nemen? Waarachtig niet. Hij mag dan zijn naam Rakker geen eer aan (kunnen) doen, z'n felle, maar desondanks vriendelijke aard, geërfd van zijn voorouders („echte" Hol landse Keeshonden geboren en getogen op een binnenschip), zal voor zijn baas voorop staan. Oordeel niet naar het Vïj noteren allereerst de enige kat die eruit.springt bij het stelletje: de geiheel zwarte kater. Hij ia ongeveer drie jaartjes cud, is gecastreerd en heeft een bijzonder aardig en aanhalig karakter. Als een blokje rcmd met de kat mogelijk was dan zouden we hem hebben uitverkoren, dus: dat zegt genoeg. -P Dan het trio-tje zwart-witte katten. De één (met de zwarte neus) is ongeveer één Jaar oud en is een "(met gecastreerde) kater. En een hele lieve. De jongste van het stel op de foto is ongeveer negen nretanea jong. Het is een erg leuke en gezellige kater voor' op de divan. Last but nog least de tweejarige poes. Een week geleden gevonden en naar het asiel gebracht, waar zij vandaag of morgen wordt afgehaald. Voor de goede orde: de jeseo zijn beslist géén zwerfkatten, maer c huisdieren. Wilde katten halen -begrijpelijk - de rubriek niet.' Meteen wordt het daarmee in verband staande pro bleem van de kattenziekte en de zogenaamde ,.nies"-ziekte aangepakt. Deze twee ziekten - ove rigens niet besmettelijk voor de mens - tieren soms welig onder de zwerfdieren. Veel katten be zwijken aan deze voor hen vreselijke ziekten: een langzame maar ontzettend pijnlijke dood is dan onvermijdelijk. aanzicht, maar naar het ka rakter. - Ongeveer tirie meenden ood fs 'deze bruifwvïlte Covpo. Hij zit hef asiel en'kan.-daar wonden afgefhoaÏÏd. Een rufm hok waarin hij •ka n rennen is -afles wat hij aan ruimte ad Innemen. Hef voedsel (can ibij de 'dierenhandel wonden gekodht en rauwe groenten fa ook al- rijd een lekkernij voor dit diertje. Wie Wat denken jullie, zouden we nog een strenge winter krijgen? Of weer: zo één met regen, storm ■en zaïehte lucht? Helemaal niet leuk hé? Er zijn zoveel kinde ren die kunstschaatsen hebben gekregen op vijf december. Daar wil je toch ook eens eeu koer op kunnen schaatsen. Er Is voorspeld dat de winter eind ja nuari zou beginnen en dat er midden februari eon elfsteden tocht wordt gereden. Dat is spannend hoor. Jullie hebben het natuurlijk nog niet meege maakt. Want het is al weer ja ren geleden. Maar 't werd toen uitgezonden op de tv. Ik hoop dat 't er dit jaar weer eens van komt De prijswinnaars Do lettergreep-puzzel was niet zo gemakkelijk maar toch kreeg Ik veel goede oplossingen. De win naars zijn: Annemarieke v. d. Woude, tien jaar, Anne mar ie van Holsteyn, acht jaar, Marja Bik elf jaar, Lex v.d. Hoek tien jaar, Martin Visser negen jaar, Freddie van Rossum elf jaar. Juilie krijgen een boek thuis ge stuurd. De oplossing was: speel we?we?] and, landhuis, huiswerk, werkman, mantel, tel- raam, rasmhor, hordenloop, loopgraaf, graafwerk, werkjas, jasmijn, mijnlift, liftdeur, deur slot, slotferaxht. Vader en moeder waren een weekend bij opa en oma in Utrecht. Opa en oma vier den hun vijftigjarig huwe lijksfeest. Alle nichtjes en neefjes hadden een cadeau gekregen want het was voor oma te druk als die op het feest zouden komen. Het werd maar een klein feestje alleen met hun ei gen kinderen. Jaap en Son- ja vonden het wei rijn» twee dagen zonder vader en moeder. Tante Thea kwam oppassen eu dan kon je lol hebben. Ze was pas achttien jaar en ze kon voetballen en slootje sprin gen als de beste. Dat was dus net iets voor «»aap. Maar tante kon ook leuke wol poppetjes maken cn dat vond Sonja prachtig. „We maken een vader en een moeder en tien kinderen", zei Sonja. „Ja zeker", riep Jaap, „maar u zou ook met mij voetballen en we zouden de polder nog in- gaan..." „O, o, ik denk dat ik me maar in twee stok jes hak", lachte tante. „Jakkes", griezelde Sonja. ,,'t Was maar een grapje", zei tante, „we staan zater dag vroeg op en dan heb ben we een lange dag." „Hoe vroeg", wilde Jaap weten. „Om half acht, dat is voor de zaterdag vroeg, vind je niet?" Ja, dat was waar. Anders sliepen ze al tijd uit. „U moet wel de wekker zetten hoor, anders verslapen we ons mis schien", zei Sonja. „Hal! acht en geen minuut later, eens kijken wie het eerste er uit is", lachte tante. ♦,Dat zijn wij natuurlijk", riepen de kinderen. Maar het was tante Thea die het eerst wakker werd en met een slaperig gezicht op de wekker keek. Tien voor half acht, dan zou ze er maar uitgaan. Het was nog wel erg donker. Zeker weer een regenachtige dag. Geeuwend stapte tante m haar pantoffels. De kinde ren sliepen nog als rozen. 2e zou ze nog maar niet wakker maken. Ze waste zich, kleedde zich aan en ging naar beneden. In de keuken knipte ze het licht aan. Vos, <ie rode kater was ook nog in een diepe slaap. „Kom jongen, wak ker worden", zei tante. Ze zette de etensbak neer Een enorm schip op hoge golven, getekend door de negenjarige Area Vermeer. Horizontaal: I ruh, venater, 4 smaakt lekker uit 't vuistje, 8 voornaam van schaatser Schenk, 9 dagblad, 10 kilometer (alk.) 11 meisjesnaam, 12 nee (Engels), 13 getal, 15 onafzien bare watervlakte, 16 begin van sprookjes, 17 muzieknoot, 18 landbouwwerktuig, 2D viee versa (afk.), 22 meisjesnaam, 24 je muts op, Je das om en je jas... 26 ontkenning, 28 deciliter (afk.), 28 mond vaa het dier, 31 muzieknoot, 32 eerste vrouw, 34 meervoud van noot, 3D niet kort, 37 kanten (enkelvoud.)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3