Van Breda ontnuchtert SZC Juvenilis brengt SVS tot wanhoop Water- niet te stuiten NIVEAU IN STIJGENDE LIJN Experiment gedeeltelijk mislukt fFEEjR VERLIES VOOR DAMES :even GOUD Een fraaie voltreffer in de maak, 5VS Jast mis Rotterdam Onder grote publieke belangstelling zijn in het Akragon te Rot terdam de jaarlijkse tura- ■wedstrijden gehouden voor het Gewest Zuid-Holland van het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnas tiek Verbond. Ongeveer ze ventig gymnasten van de vijftien bij het Gewest aangesloten verenigingen selecteerden zich hiervoor bij kringwedstrijden met uitzicht op deelname aan de landelijke wedstrijd die dit jaar in Amersfoort ■wordt gehouden. Wat bij de kringwedstrijdon reeds naar voren is gekomen, werd $<3 ook in het Akragon opnieuw be- "ry?i vestigd. Bij de dames- en meis- jes-groepen bevindt het tumni- i:/; veau zich in een stijgende lijn. Wel was de wedstrijddruk in de sfeervolle gymnaestradezaa\ merkbaar aan het behaalde .*.J aantal punten. Dit lag iets bene- den het normale kunnen in de c»gen gymnastiekzalen. -\ Bij de dames ging het goud naar Loes Kas-Remeyn van K en V uit Rotterdam. Puntenwaarde ring: brug ongelijk 8.50; even- wichtsbalk 8.10; ringen 9.25; lange mat 8.70; springen 8.80; totaal 43.35 pnt. Het zilver was voor Anja Koelman van DOK Schiedam; 8.10-6.7C-9.25-860-8.3Ö, totaal 40.95. Bij de kringwed strijden scoorde zij 42.1 pnt. De bronzen medaille ging naar Jan- nie van der Wiel ven Jahn uit Leiden met 40.40 pnt. Adspirant dames: Goud, M. Koe- soemo Joedo, K en V Pijnacker 42.80; 8.50-8.20-8.00-8.80-9.30, taal 42.80. Zilver, Els Scheffers, S.V. De Lier, 37.15 pnt. Broris Karin Keus, Die Haghe, Den Haag met 36.70 pnt Bij de h~.ren excelcerde opnieuw A. van Tilborg van DOK uit Schiedam. Puntenwaardering goed voor goud: brug, 8.80 pnt.; lange mat 8.70; ringen 8.70; rekstok 8.70; springen 8.50; to taal 43.40 pnt. Bij de kringwed strijden scoorde hij 47.9 pnt. Karei van Ark van Jahn uit Lei den legde met 42.45 pnt beslag op bet zilver. W. Overbeeke van Animo, Schiedam veroverde brons met 37.25 pnt. De vierde plaats was voor zijn clubgenoot W. de Gids met 37.05 pnL Bij de adspirantheren werd het een aangelegenheid voor de ver neiging Jahn uit Leiden. Goud voor Bert Piket: 6.90-6.70-7.f" 7.70-6.70, totaal 35.80 pnt. Het zilver was voor Lex Bekooy met 34.50 pnt. Dok bij de meisjes van 12 en 13 jaaris. vinnig gestreden pro. in het bezit te komen van de ge westelijke titels. Kampioen werd hier Susan *t Hoen van K en V uit Rotterdam. Punten waardering: evenwichtsbalk Vooral bij de dames was een duidelijke vooruitgang waarneembaar 8.50; ringen 8.75;brug ongelijk 9.35; springen 7.40; lange mat 9.30; totaal 43.30 pnt. Het zilver v/as voor Meike Beekhuizen van Excelsior Deflft met ,41.65 pnt; het brons voor haar clubgenote Rita Hogervorst met 41.30 pnt. De jongens van deze leeftijds groep kwamen met boven de 40 wedstrijdpunten uit. Kampioen werd Jan Smit van Advendo, Den Haag. Puntenwaardering: rekstok 7-70; lage brug 8.50; lange mat 8.20; ringen 7.80; springen 7.60, totaal 39.80 pnt. De winnaars van de wedstrijden Schiedam Sinds de winterstop is het wat stil rond de hockeyers. Er is geen enkele oefenwedstrijd gespeeld en er was weinig nieuws over de Schiedamse clubs Asvion, Spirit en Pollux. Eindelijk was er weer enige activiteit te bespeuren. De Spirit-he ren en die van Asvion waren de initiatief nemers. Zij organiséerden een wedstrijd die voor befde teams een soort experi ment inhield. Asvion speelde met het in de reserve 3e klasse spelende tweede team terwijl Spirit ook niet op volle sterkte verscheen. Een experiment dat van Spirit-rijde echter niet volledig tot ie ders tevredenheid verliep. Asvion II won met 2—1. Het ging in de eerste periode al de mist in. Spirit had het idee geoppeni 3 maal 20 minuten te spe len maar de Asvion-scheiiisrechter bleek daar niets van te weten en dus hield hij zich aan de normale speeltijd. De plannen van Spirit-trainer Karei Smits leken daardoor helemaal in het hon derd te lopen, daarbij gevoegd dat Spirit het erg moeilijk had tegen de Asvion-reserves en zijn verwachtingen leken helemaal niet uit te komen. De eerste periode was ontegenzeggelijk voor As- vion, Sterk aanvallend werd de Spirit-verdediging getest, een Spirit-defensie die niet op volle sterk te, aantrad. De Asvion-voorwaartsen lieten leuk aanvalsspel zien en wisten zich veie goeden.kan- sen te creëren. Van een van die kansen- wist Hans Kremer Hovlnga er een te. benutten en toen leek het ér even op dat Asvion Spirit volledig zou. overklassen. ?- Dat was echter niet het geval. Spirit kwam rede-' lijk terug maar moest het toch van de counter V hebben. Asvion bleef aanvallender maar Spirit wist via Casper van der Heide toch degelijkma- -; kèr te scoren, v In de tweede, periode hetzelfde beeld. Spirit had enige spelers gewisseld maar: veel verandering'., bracht dat in hun spel niet. De kansen-bleven voor Asvion en Spirit bleef azen op de counter. - Toch moest' er voor Asvion een strafpush aan-te pas komen om de beslissing in haar voordeel te brengen. Mare Jacobs benutte deze kans: 2—1.. Spirit zag het toen niet meer zitten en het spelpeil daalde Asvion behield zijn voorsprong en-Spirit kan terugzien op een matig gespeelde oefenwed- strijd. Asvion, azend op promotie naar de reser ve 2e klasse, lijkt erg sterk te; spelen maar. gokt teveel pp fouten van de tegenpartij.- Spirit, spe lend op consolidatie in de 3e klasse moet meer variatie in de opbouw leggen. Voor Asvion een geslaagde wedstrijd, voor Spirit minder. Rotterdam In de tweede competitiewedstrijd, thuis tegen de Schelde, heeft S2C er geen gras over la ten groeien. Met de duide lijke cijfers van 14—2 werd de Zeeuwse ploeg vol ledig weggespeeld. De twee tegentreffers kwamen pas in de laatste periode door gebrek aan concentratie in de SZC-verdediging tot stand. Reeds in de eerste periqde werd het al heel snel duidelijk dat de SZC-ploeg, dit jaar spelend in uniforme zwemkleding, veel doelpunten zou scoren. Na nog geen twee mir.üten spelen keek de ploeg uit Temeuzen al tegen een 30 achterstand aan. Ver antwoordelijk hiervoor waren tweemaal Ben Kramer Freher en Willem Jan Looman. De Schelde stelde hier voor het eerst en voor het laatst in deze wedstrijd- een tegenoffensief te genover.' De Schiedamse' verde diging kreeg het erg moeilijk maar enkele, uitstekende .reddin gen van doeman Addy Wies voorkwam erger. Vooral de ha 3 minuten en 21 seconden aan de Schelde toegekende straf-, worp werd spectaculair tot cor ner gedegradeerd, De Schelde kreeg hierna nog-een numerieke meerderheid, maar het geprie gel voor het SZC-doel stelde niet veel voor en waren de snelle uitbraken van SZC veel gevaar- iijkesr, GAVE TREFFERS In de tweede periode resulteerde dit in vier gave treffers van Willem Jan Looman, Jos Nieu- wendijk en Ruud Kramer Fre her (2x). Vooral het doelpunt van Jos Nieuwendijk verdiende eefi schoonheidsprijs. De diepte- pass van Willem Jan Looman over ongeveer 15 meter béreikte de schitterend vrijgezwommen Jog Nieuwendijk, die geen moei te had om de bal achter de ver- bouwereerde Schelde-doelman te kogelen. In de derde periode, waarin de scheidsrechter nogal moeite had met het toepassen van de voor- deelregel, werd de voorsprong via dezelfde speeltrant door Jos Nieuwendijk," Dieter Kros- en Ruud Kramer Freher uitge bouwd- tot 100. De vierde pe riode bracht allereerst door Ben Kramer Freher en WMlem Jan Loomande stand pp12—0, voordat de Schelde kon tegen- scoren: 12—1, De 2e tegentref fer kwam één seconde voor tijd, maar toen had Willem Jan Looman nog tweemaalhet Schelde-net gevonden: 14—2, Ook het eerste damesteamvan SZC boekte een overwinning. In een spannend duel tegen LAC werd het in het zwembad West door. doelpunten van Thea v. Gooi,. Anita van der Drift, .Tine ke Tieman (3x). en. Truus Key- zer een 6—3 overwinning. De zilveren medaille werd gewon nen door Koen Dekker van S.O.S. uit Voorburg. De bronzen medaille door Leo./t Hof die Die Haghe uit Den Haag met 34.10 pnt. ontvingen hun ere-metaai. uit handen van gewestelijk voorzit ter J. Valkenburg in. tegenwoor digheid van verbondsyoorzitter Den Boeft die een gedeelte van de wedstrijden bijwoonde. Breda In het KMA-bad in Breda zijn vele vraag tekens, die voor de 3de ontmoeting van de CulH- gan-zwemcompetitle omtrent het behoud van SZC in de hoogste herenafdeling gerezen waren, ver anderd in vette uitroeptekens. Negatieve uitroep- tokens wel te verstaan, want ondanks enkele goe de prestaties, was de totale verrichting van de SZC-herenploeg matig tot zeer matig. De trieste conclusie is dan ook dat SZC de degra datie uit de A-afdeling vrijwel niet meer kan ont lopen en dat men het volgende zwem seizoen een toontje lager op de zwemladder moet gaan zin gen. De grote kJap kwam vooral bij de 4QC meter wisselslag jongens onder de 16 jaar waar zowel Frank den Held aJs Hermen Steens de concur rentie niet konden volgen en hierdoor vele secon den moesten prijsgeven. HaJ dit nummer echter niet op het programma ge staan, dan had men toch door tedoen van een an der programmanummer te veel seconden verlo ren. Samenvattend zou men kunnen zeggen dat de SZC-herenploeg in de breedte eenvoudig de kwa- liteit niet bezit, die nu eenmaal een zwemploeg, wil het op het hoogste plan meedraaien, moet bezitten. Het is dan ook veel beter dat men het volgende seizoen meegaat doen in de B-afdeling waar men ongetwijfeld ploegen van gelijke kracht zal ontmoeten. De damesploeg moest 't wederom van enkele indi viduele successen hebben. De grieperige Betty Schuit zegevierde op de 200 meter schoolslag bij de dames met 'n tijd van 2.56, terwijl" zij op de 200 meter vrijeslag eveneens bij de dames derde werd in 2.38.5, Joke van Vliet kwam tot een uit- stekende verrichting op de IOC meter schoolslag bij 'de meisjes onder de 14 jaar. Na een nek-aan- nek race werd zij tenslotte tweede ln dé goede tijd van 1.27.9. Ij- In het KMA-bad waar het watemiveau een kleine decameter onder de goot stond, zodoende, vooral l bij de vlinderslag, voor enorme golven zorgend, werd de beste prestatie bij de heren geleverd door Frank den Held. Hij zwom een goede 108. meter vrijeslag en vond in zijn tijd van 1.02.6 een belo ning voor de vele traningskilometers van de af gelopen weken. - ÈE Marcel Blomsteel zwom bij de jongens onder de 14 jaar een goede 400 meter vrijeslag, hetgeen re sulteerde in een tijd van 5.31.7. Op de 209 meter wisselslag werd Ruud Pijper derde in ,2.2^.9. De zelfde notering werdbehaald door de 4x100 me- terwisselslagéstafetteploeg, bestaand uit "Willem Jan Looman (rug),- René van der Kuil (schooi), Ruud Pijper (vinder) en Frank Rusier (vrij), in een tijd van 4.3*5.6. Schiedam Het instemmend ge juich, waarmee het publiek in sporthal Margriet het einde be groette van de-wedstrijd Juven- tus SVS gaf duidelijk, weer hoe zeer men had meegeleefd in dit door de Schiedammers winnend afgesloten basketbal duel. Dat clit duel af en toe een wat heet- gebakerd karakter kreeg, bleek uit een spelmoment in het begin van de tweede helft toen Juven- tus'pivot Rob Mark na een wat onbezonnen reactie de gang naar de spelersbank moest on- dementen. Het hoger op de ranglijst staande SVS uit Spakenburg zal tijdens de, reis naar Schiedam v zeker geen nederlaag in i gedachten hebben gehad. Wat verbaasd reageerden de Spakenburgers dan ook op' Juventus'verdedi- gingstactiek. Coach Joop van Pelt had lering getrokken uit de in het begin van het seizoen, te gen SVS opgelopen nederlaag, die voornamelijk te wijten was aan het uitstekende afstand schot- van de spelverdelers. Vandaar Juventus' opdracht een 2-3 verdediging te speten, waarbij de voorste drie verdedi gers door agressief spel het de Spakenburgers onmogelijk moest maken van afstand te scorer.. Juventus profiteerde van de Spa- kenburgse verbazing en nam vooral door een in het begin re gelmatig scorende Rob Mark een 15-10 voorsprong in de acht ste minuut. Om de Schiedamse aanvalsopbouw te storen nam SW zijn toevlucht tot een man-tot-man verdediging. Ech ter ervaren spelers a's John van de Most en Jan Willem En- geldman h2dden iveinig moe te de bal in de aanval te brengen. Was de bal in de buurt van de Spakenburgse bucket beland, dan st: :erde de -Schiedamse; aanval herhaaldelijk. Dit was te wijten aan een te geringe be weeglijkheid van de Juventus' spelers, die mede door dit stati sche spel geen ruimte kregen voor het ondernemen van dri ves. SVS bracht er aanvallend - tegen de hechte Schiedamse de fensie nog minder van terecht en dat was de reden dat Juven tus met een 25-20 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft kreeg de wed strijd een wat grimmiger aan zien. .John. van de Most hield - aan een fellescrimmage een bloedende kaakwond over en moest voor enige tijd.naar de. kant SVS 'speelde aanvallend ;wat. gevarieerder en sneller, waardoor er vooral voor de goedspelende VanBiezen moge lijkheden ontstonden om vla 'dri ves te scoren 3D-28 in de vierde minuut. Via een time-out reorganiseerden de Schiedammers hun iver.dedi- eing en aanvallend was het Jan Willem: Engelsmandie door een reeks treffers zijn medespe lers, uit de zorgen haalde, In de .zeventiende minuut bij een stand van 46-41.in.het voordeel van Juventus trachtte SVSnog met een préss-verdediging langszij te komen, maar dit had juist het omgekeerde effect: Want via breaks van John Hell- ker en John van de Most en zui vere afstandschoten van Frits Quadt werden de Spakenburgers naar een d"'deliike 58-45 neder laag gespeeld. EENTONIG Van het Schiedamse (lames-ba ketballfront wordt de berichtge- v'-ng langzamerhand wat eento nig, Want weer konden de Schiedamse dames nu tegen het hooggeklasseerde Delta-Loyd niet' tot winst komen, In Am sterdam moest Juventus in de beginfase nog wennen aan de stugge borden en de vreemde lichtval. Startend met een 1-3-1 aanval werd er door de Schie damse dames fantasierijk ge combineerd. Echter te weinig werd de aanval doeltreffend af-, gerond, wat te wijten was aan een te haastig afstandschot en teveel ontzag voor. dé stevige Amsterdamse rebound. Hoewel de Amsterdamse pivot volkomen :werd uitgeschakeld kon Juventus Dellta-Lloyd het scoren.niet beletten. Met zuive-, re afstandschoten werden- de Schiedamse dames na tien mi nuten spelen op een 14-6 achter stand gezet. Na een time-out maakte de Juventus"-verdedi ging een beter georganiseerde indruk en dankzij een reeks treffers vlak voor rust bleef de achterstand beperkt-tot 22-17. Na rust zétte coach Rrnus Ger- ritsma, niet teruggeschrokken voor experimenten, een alterna tief team in..het veld. E'en team bestaande uit zijn. jongste speel- sters en dat. bleek aanvankelijk een geslaagd experiment. Want- door rustig combinatiespel wer den er voldoende kansen benut om Juventus spelen op een 30-32 voorsprong te brengen. 1 Geschrokken vluchtte Delta-Lloyd in een time out en ging over op een: man-to-man verdediging. De jeugdige Juventus'ploeg - - hierdoor overdonderd - ging te gehaast spelen en teonzuiver passen. Hiermee de Amster damse dames inr staat stellend uit de onderschepte ballen via. breaks een voorsprong te ne- men. Jammer dat in een op re delijk niveau staande wedstrijd, Juventus opnieuw, de winst niet mee.naar Schiedam kon.nemen. Eindstand 54-38. Weer komt. SVS ermiet aan te pas. SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 22 JANUARI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4