am heeft weer fel elkaar SIV7 verslik zich in ander Amersfoort mm IIIIM mf/M- VDL zakt diep iveg Hollaxidiaan lijkt reddeloos verloren Strafschop heslist Still matig duel iffitl Ï8È r If S BOB MAASKANT: „VERDIEND Hollandioan doeimon Coen van Gogh heeft het nakijken op de horde inzet van Eef Krabbendam. Schiedam Voor De Hollandiaan is het sei zoen zo'n beetje afgelopen. Immers wie ge looft er na de aan duidelijkheid niets te wen sen overlatende 3—1 nederlaag tegen Schie dam (tot voor gisteren voorlaatst) nog in redding voor de onderaan bungelende Vlaar- dingers. Zelfs trainer De Haan moest na af loop toegeven, dat het er niet best uitziet. 'De Haan: „Het heeft geen zin er omheen te draaien. We staan ontzettend slecht. Ik heb deze week net mes gezet in het elftal. Vier man heb ik er uitge wipt: Van Duin, Bijl, Molendijk en Huis in 't Veld. Voor hen in de plaats zijn nu junioren gekomen, We moeten al een beetje naar het nieuwe seizoen gaan kijken. Neem zo'n jongen als Keesje Spruit. Dat is Schiedams eerste treffer in de maak. Nico tSijlhoffis de r echt een talent en in hem zie Ik echt wei goede mo gelijkheden. Voor wat betreft .het huidige seizoen, zie ik de situatie toch wel somber in." Uiteraard was collega Nico van Huet heel wat beter te spreken, over de toekomstmogelijkheden van zijn team. De Schiedam-trainer: „Deze overwinning, geeft erg veel vertrouwen. We hebben nu'definitief afstand genomen van de onderste plaats en de aart- ■sluiting met de middenmoot zit er toch wel duidelijk in, dacht ik zo." Extra prettig in dit verband, was ook het feit, dat Schiedam een uitstekende wedstrijd speelde. Met name in de eerste nel ft, liep het -allemaal bijzonder gesmeerd bij de Schiedammers. Ondanks (nog steeds) de afwezigheid van aanvoerder Leen van de Ploeg zat de Schiedam.-verdediging goed dicht. Op het middenveld was het spel van junior De Hartog veelbelovend, terwijl Eef Krabbendam in de voor hoede zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. Volop reden dus voor vreugde en pret voor Nico van Huet. AFGEKEURD Eef Krabbedam was het ook die medeverantwoorde lijk ivas voor het eerste gevaarlijke Schicdam-rao- ment. Na drie minuten zette hij knap voor en Andre Holster joeg de bal over de doellijn;. Doelpunt.' Ver geet het maar, dacht de scheidsrechter, want de van de staander terugspringende faal hoefde voor hem beslist niet naar de middenstip. Tot welke tafe relen dat aanleiding kan geven, weten de trouwe be wonderaars van de Apple Happie-strip. "Woede dus bij Schiedam, maar even later toch prijs. Jaques van Huet zette knap voor en vallend kopte1 Nico van Huet raak: 1—0. Schiedam was veel ster- ker en in de twintigste minuut werd. het 20. Nu was het Nico van Huet die de voorbereiding voor zijn rekening nam. Zijn voorzet werd door Eef Krabbendam fraai verzilverd. Hotlandiaan-trainer De Haan: „Eigenlijk had onze keeper die voorzet moeten pakken, maar dat verzuimde hij." GEEN KANSEN Even later trof een kogel van Eef Krabbendam, -de lat, maar het recht kon even later toen zegevieren, want een hernieuwde poging vat» Eef, in de dertigste mi nuut, vloog met vliegende vaart in de touwen. Schie dam vond het eigenlijk wel mooi zo. Trainer Nico Dat het toch nog 3-1 werd. i partij was en besloot een indirecte vrije trap uit het doel te gaan zweven. Dat pakte echter verkeerd uit, want via zijn vingers werd Ton de Vette's free-kick toch nog een treffer: 3—1. Veel kansen zaten er echt niet meer in voor de Vlaar- dingers. Even^voor trjd was het zelfs bijna vier— een, maar Eer Krabbendam zag clubgenoot Schem- kes over het noofd, terwijl deze volkomen vrij stond. Krabbendam schoot zelf en dat leverde niks op. „Ach", sprak N-ïco van Huet, „zo erg was dat na tuurlijk ook. weer niet." MAANDAG 4 FEBRUARI 1974 PAGINA 3 W'" Door Kor Kegel SCHIEDAM Eigenlijk zorgde de zes maanden oude PPSC-sup- porter Monty, voor het enige leuke ogenblik in de wedstrijd van de Schiedamse club tegen MVV'27, Door vrolijk blaffend het veld in te rennen en te gaan jagen op de nog rollende voet hal Onderbrak de zwartharige bastaard-poedel een goed opge bouwde en gevaarlijk uitziende aanval van de maas!anders. Gelach onder de toeschouwers, opluchting voor PPSC en erger nis bij het elftal van MVV'27. Alleen Arbiter Jan Sterk bleef er koud onder. Resoluut stapte de fors gebouwde scheidsrechter tut het Gelderse Daaien op de speelse hond af en wees met z[in 'rechterwijsvinger naar de zuuiö: „Eruit!" Het zal duidelijk-zijn dat de ont moeting PPSC-MW'27 (1-D) niet ?P een erg hoog peil stond. In ieder geval op een lager niveau aan men in de derde klasse van de KNVB kan verwachten. Er »erd door alle spelers veel inzet getoond, conditioneel hielden de beide clubs elkaar goed in "even wicht, maar er kwam niets uit: goede combinaties waren zeld zaam en goed gerichte passes «ifcken uniek. felfs de twee trainers van de op het veld verschenen elftallen vonden de wedstrijd .verschrik kelijk' om aan te zien. P.PSC- trainer André- Corveleijn: „Dit was een wedstrijd om heel gauw te vergeten". Zijn collega a'i MVV'27 Woud Zuidgeest: •>De spelers kunnen veel beter. Ook die van PPSC. De Schie dammers staan bovenaan, en ®j mogen van mij ook kam poen worden, maar als dat zo moet....Dan verdienen zij het niet". fan het spectacula;re var. de eer ste competitiewedstrijd MVV'27-PPSC was niets meer te bespeuren. Ter verduidelij king: in Maasland behaalde "PSC met een 0-2 voorsprong Hoewel de spelsituatie anders doet vermoeden, geen ^hoogstaand' spel bij PPSC-MW, tie aan de kop niet wordt ver slapt, maar overtuigend is het niet. En om met JVtW'27-Oêfenmeester Wout Zuidgeest te spreken: PPSC mag natuurlijk en zal ook wel kampioen worden, maar of de Schiedammers het verdienen wanneer zij zo doorgaan, dat is een grote vraag. Waarop het antwoord beslist niet bevesti gend hoeft te zijn de rust, geloofde het daarna wel en kreeg door dat gebrek aam inspiratie toch nog twee doel punten ie verwerken. Een 2-2 gelijkspel, terwijl MVV'27 voor de rust had kunnen worden op gerold. STRAFSCHOP Afgelopen zaterdag werd er slechts één kozr gejuicht, en dat ging dan nog gepaard met vee! twijfels van de Maaslandse zij de. Dertien minuten na de rust constateerde arbiter Sterk een overtreding in het strafschopge bied van MW, Maasiander Eg- bert van de Worp hield PP'er Zegert Struis vast, zodat de Schiedammer onmogelijk nog bij het leder kon komen. Scheidsrechter Sterk wees naar de elf-me ter-slip. ,,Hoe kan die man naou een penalty geven?" aldus een hoogst verontwaardig de Woud Zuidgeest. „De bal was er meters vandaan!" „Bal of geen bal, voor een derge lijke overtreding mag ik een strafschop geven", meende rechtspreker Sterk. Coen Win kelman nam de strafschop. Zijn schot was niet onhoudbaar, maar doordat MVV-doelman Ri- nus van de Wetering niet rea geerde, werd het toch 1-0. „Die sensationele thuiswedstrijd van ons tegen PPSC is er vol gens mij de oorzaak van, dat deze wedstrijd zo slecht was", dacht Wout Zuidgeest. „De teams waren nu bang voor el kaar. Ze durfden niet tegen el kaar in te gaan". André Corveleijn bevestigde dat: „MVV'27 is altijd al een moeilij ke club voor ons geweest. Voor al na de vorige wedstrijd zit de schrik mijn spelers nog goe d in de benen". De oefenmeester van PPSC kreeg overigens wel gelijk: voor de wedstrijd begon voorspelde hij al dat het een overwinning voor zijn elftal zou worden, maar dat het erg moeilijk zou gaan. En warempel, z-j'-t sfgez::nt:n zorgden daar weer - de drrde achtereenvolgende! - voor een minimale, moeilijk behaalde 1-0 zege. Het zijn natuurlijk steeds twee puntjes, waardoor de posi- Maassluis Het werd tenslotte een gevoelige nederlaag voor het VDL aterdagteam. Werden thuis de puntert volledig opgeëist, in de uitbeurt liep tegenstander SDV finaal op VDL heen; 4—0, Was het gelijke spel van verleden week legen DVO voldoende om optimis tisch te zijn, trainer Arie IJsselstein zag zijn ploeg in de beginfase al diep in da modder wegzakken. Laatste man en organisator Kees Koudijzer had door ziekte zijn plaats beschikbaar moet en stel ten «n juist op die plek werd een rnan van formaat en orga nisator gemist. Dat resulteerde in de „ouverture" in drie minu ten tijd in drie tegentreffers (van de vierde tot de-zevende minuut). Na enig aftasten sloeg het noodlot toe. De domper was fors, zon der dat VDL kon bijsturen. De pijnlijke slag kon dan ook niet meer worden goedgemaakt. Kort voor tijd werd t er slotte rummer vier door thuisciub SDV genoteerd. En toch wanhoopt oefenmeester Arie IJsselstein niet. Alle ver trouwen is aanwezig. De jon gens willen er keihard voor werken en de sfeer onderling is goed. Het optimisme staaft Arie IJsselstein dan ook op het ver toonde spel. ..Er zullen dan ook beslist nog de nodige punten worden gepakt", zo meende de volledig achter zijn „j'ongers" staande Arie IJsselstein. „Mijn mannen trainen twee keer per week en dè training is goed be zet". Na de tegenslag in bewees VDL vele mogelijkheden te kunnen creëren. Buiten de doelpin ren is SDV praktisch .niet gevaar!ijk geweest. VDL „maakte" het spel, maar of de accuratesse ontbrak of Vrouwe Fortuna was niet op haar hand. DOOR HANS SOETERS Amersfoort Men kan Bob Maaskant onmogelijk ver wijten dat hij zichzelf niet uitstekend onder conlrole had. Bos Maaskant, die kort geleden nog hoopte op een „doorbraak" van zijn SVV, staarde na de verloren wedstrijd (2—0) in stadion Birkhoven nadenkend voor zich uit. Handen diep in de zakken, blik gericht op de alweer lege tribune, sprak hij de enige juiste woorden; „Amersfoort speelde een kanppe partij voetbal. Ze wonnen verdiend." de woorden aan het adres van de inderdaad attrac- was tegelijkertijd een Maar Bos Maaskants loven- tief voetballende opponent diagnose. Want zijn eigen formatie, tot gisteren de runner up in de eerste di visie, voetbalde waarig zonder enige opbouw. On samenhangend aanvals- spel, paniekerig uitverde digen, werkten een Amersfoortse suprematie in de hand. Een Amersfoort waar SVV zich zonder enige twijfel op had verkeken. In verslikt eigenlijk, want „datzelfde" Amersfoort voetbalde eerder deze compe titie op Harga zoals SVV dat gisteren op Birkhoven pleegde te doen. Wam al uitte Bob Maaskant zich tegenover de plaatselijke pers wat Amcrs- foorts getint: „We wisten dat we het moeilijk zouden krij gen", tussen de uitspraken door borrelde iets van onder schatting. Begrijpekijk misschien, „maar", stelde Bos Maaskant later te recht, „we wonnen uit pas een wedstrijd tegen PEC/Zwolle", om er aan toe te voegen, „toen PEC nog niet zo goed draaide." Zo ook het eerste resultaat tegen Amersfoort, want ook toen functioneerde de equipe van trainer Nico van Miltenburg niet zo soepel. KANSEN* In de eerste helft nivelleerde SVV het v;r rul 1.1 sotvvsss door met talrijke dieptepasscs de echt niet zo hechte Amers foortse afweer tot kort voor Nfco van Zoghei te houden. Toen ook kwamen er kansen en voor Bob Maaskant reden om te verzuchten; „Als Groc- neweg er toch eens een van die twee vrije kansen had in. .getrapt..." Maar Jan Groeneweg, de enige SVV'er die op Brikhoven scherp stond opgesteld, faalde twee keer oog in oog met Van Zoghei en verprutste talrijke andere mogelijkheden om diep te gaan door kinderlijk simpel in de buitenspelval te tippelen. En juist daarin zat het Amers foortse venijn, want steeds weer als arbiter Bart Ram at tent reageerde op het vlaggen van zijn secondant, zette de Amersfoortse defensie met een lange trap de nog wat aarze lend schuivende voorhoede aan het werk. Maar En die voorhoede dartelde gisteren een krullige nummer 9, „Bertie" Teunissen, Voor „aanklever" Jan den Tuinder werd hij in ieder geval een nachtmerrie, want steeds weer was Teunissen aanspeelbaar en zorgde met dribbelaar Ca- lot voor ongrijpbaar opbouw werk. Teunissen was het ook die na 21 minuten speten in de tweede helft weer eens zijn directe te genstander loste, draaide, met nog een gecamoufleerde bewe ging een vrij schootsveld creëerde en uit eent och nog moeilijke hoek raak schoot: 10. Een voorsprong die nau welijks onverwacht genoemd mocht worden, want halverwe ge die tweede helft was SW nergens meer. Vooral het Schictfamse middenveld kwam tempo en maatgevoel tekort. STRAFSCHOP En vier minuten later was het alweer raak. Misschien kleef de er aan die tweede Amers foortse treffer een vraagteken, want al wer Willigenburg bin nen het strafschopgebied door Rtnus Steenbergen onderuit gehaald, de schaarbeweging van de goed spelende voor- Stopper leek nauwelijks goed voor en penally. Maar Bart Ram was beslist. Bob Maas kant: „Laat ik voorop stellen dat Ram een voortreffelijke wedstrijd floot, maar met die strafschop ben Ik het niet eens, die had 'ie net zo goed niet kunnen geven." Hij gaf hem wel en Nico van Zoghei stak daar een heel speelveld voor over. Ett niet tevergeefs brulde het publiek: „Nico, Nico, Nico", want Jan van der Velden ging naar rechts terwijl de bal traag en laag in de linkerhoek ver dween: 2—0. Een fortuinlijke treffer, dat wel. maar zeker niet in strijd met het spel- beeld. Toen pas, tien minuten voor het einde, waagde Bob Maaskant een ingreep. „Je moet iets doen, aJthans je probeert het." En daarmee verdwenen Paul Roodnat en Theo van Toledo van de grasmat en mochten Dutina en Zoetmulder nog en kele minuten iets van de ne derlaag meebeleven. Gezien de steeds groter worden de overmacht van Amersfoorts sterk schakelende middenveld, een te late ingreep. Zeker waar het Theo van Toledo be trof. Zelden vertrok van zijn voet een bruikbare pass, ter wijl zijn brekers werk weinig problemen opleverde voor de veel snellere Amersfoortse middenvelders. „Voor Theo. was het natuurlijk wel moei lijk, tenslotte heeft 'ie nogal wat last van een blessure", verzachtte Bob Maaskant het zwakke optreden van zijn mid denvelder. Maar eigenlijk deelde heel SVV in de malaise cfie goed bleek vcor een duidelijke nederlaag. Niet zozeer in treffers, want ook SVV had mogelijkheden, maar neer nog de manier v/ar. z" het sILïir.ie Amers foortse spelletje gepeeld wed. Een taktiek waar SVV geen raad mee wist.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3