voor hondenbezitters Vast gebonden Belangrijk Brievenhoek De nieuwe puzzel Prijswinnaars Vondeling m- SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI 1974 Vrijdagmorgen vroeg vond de asielbeheerder dit ongeveer vier nrconden oude hondje rvosfgebonden -aan de deur knop van het asiel. Het is 'n bastaard-'bouvier/herder, 2wort, ongeveer 37 cm hoog en het is een reu. Over het hoe en waarom .van deze laffe daad ttast de beheerder uiter- aard In het duister. Wel is de hond beslist niet ver waar- ioosd: Hij ziet er goed verzorgd uit. Aïs iemand hem herkend - of belangstelling voor de 'hond heeft - kan hij het asiel bellen (266266). Het asiel ligt aan de St.Aimazus- terstraat, telefoon 2562S6. 1 Openingstijden: 9.0G—12.00 en 14.0017.00 uur; zaterdag 9.00— 12.00 uur; zon- en feestdagen geslo ten. Voor vermissingen direct het asiel bellen. Ook Amivedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren re gistreert - kan u mogelijk helpen; telefoon 269947. De enige Schiedamse dierenarts, dr. de Kaper, heeft 2ljn praktijk aan de Jan Steenslraat 39. 9 Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur (woensdag avond geen spreekuur). 9 Afspraken kunnen telefonisch wór den gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 9.00 uur 's-ochtends. Telefoon 268234. Opgeven als Jid van de dierenbe scherming kunt U door storting van 7,50 gulden of meer op giro nummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schie dam. Op het strookje vermelden „nieuw Hd". Maandblad gratis. Het gironummer staat uiteraard ook open voor giften. Het komt maar al te vaak voor dat er mensen zijn die een hond in huis nemen, terwijl zo eigenlijk niet weten waar ze aan beginnen. Als je in een kennel naar al die leuke, jonge hondjes staat te kijken dan is het erg moei lijk om zónder hond weer weg te gaan. Maar voordat men zo'n hondje meeneemt moet men .zich er terdege van bewust zijn dat een hond geen stuk speelgoed js maar een dier wat zich aan moet passen aan da omstandigheden van het gezin waar het lit beland is. Dit brengt vaak moeilijkheden, met zich mee, doordat de mensen veelal niet weten hoe ze zo'n hond moeter. opvoeden. De hond krijgt dan de schuld van alles en moet weer weg. Het dier belandt dan vaak in het asiel of wordt gewoon maar ergeirs buiten neergezet. Dit laatste is gewoon dierenmishandeling omdat, een hond afhankelijk is van de mens ■er zich beslist niet alleen kan redden. Om dit ajles te voorkomen moet men zich - voordat een hond in huis wordt gehaald - goed voor laten lichten. U kunt daarvoor ge rust het dierenasiel (tel. 266266) bellen. Ook is er een uitstekend boekje in de handel: Het Prisma Hondenboek van Jan van Rhee- nen (het kost slechts 2,75 gulden). In dit boekje vindt U alles wat U wilt weten over een hond. Enkele voorbeelden: Hond en mens; de niéuwe huisgenoot; de verzorging; enzovoorts. Dit boekje is onmisbaar voor ie mand die een hond wil Oemen of al een hond heeft. Een uitzondering eigenlijk voor „blokje rond" om dit dikke bruine bastaardje te kieken. Meestal worden hier jonge hondjes aangeprezen, omdat de oudere toch niet meer wen nen in sen ander'gezin. Dit hondje echter is een zielig ge val. Zielig voor haarzelf, maar ook voor de vorige baas. He1 zes jaar oude hondje mag niet mee naar de bejaardenflat waar haar baas heengaat. Met veel pijn moest Dolly's baas afscheid nemen van de hond. waar hij jarenlang mee opge trokken had. Hij hoopte uiteraard dat de asielbeheerder een nieuw te huisvoor bet hondje zou zoe ken. Omdat het voor een ta melijk oude hond altijd een moeilijke 'zaak is, hebben wij beslóten hem een kans te ge ven in dit blokje rond. Uiter aard wekt zo'n zaak emoties op. Waarom mogen bejaarden hun levenskameraden niet meenemen jtaar de flat? Wel, Eindelijk! Onze vriend Rakker met het manke achterpootje heeft een nieuw tehuis.; Een lieve, wat oudere dame heeft besloten hem liefdevol in het gezin op te nemen.. Wie nog we! in het asiel verblijft is de piepjonge bastaard-Dalmatiner (bijna vijf maanden )Vlekkie. Er waseens een wijze ko- nïng die twee zonen had. De jongste heette Hubert. De andere- .was drie- jaar ouder en heette Robbert. De prinsen moesten de heie dag in dikke boeken studeren en ze leerden maar liefst zestien talen. Hubert had er veel moeite mee. Hij kon niet zo best leren maar hij was ijverig en deed goed zijn best. Robbert hoefde een les maar één keer over te kij ken en hij kon het uit zijn hoofd opzeggen. Hij was altijd veel vlugger klaar dan 2ijn broer en ging dan lekker liggen luieren. „Doe toch eens iets nuttigs", zei de koning vaak, „als je luiert word je dik en vad sig en kun je later geen goede koning zijn". „Als ik koning ben laat ik mijn ministers alles doen". lach te Robbert dan. „en ik maak alleen plezier en geef feesten en mijn scu- dieboeken gooi ik weg". De koning zuchtte. Robbert was de oudste, hij zou dus later de koning opvolgen. Maar hoe kon dat als hij zo lui bleef en zoveel praat jes had? Op een keer liet de koning de twee prinsen bij zich komen. Hij zei dat ze een dag op een boerde rij moesten gaan werken. Dat was gezond en ze wer den er sterk van. Boven dien was het beter eens zelf te zien hoe het op een boerderij toeging en mee te doen dan het alleen in boeken te lezen. Ze kregen allebei een verschillend adres. De koning zei er bij dat ze' zich die dag niet mochten wassen zodat hij echt kon. zien dat ze had den gewérkt. Op een vroe ge morgen, toen de mist nog laag over de velden hing,, vertrokken ze. Laat in de avond, kwamen ze te rug, Robbert was de eerste. Hij zat van top tot teen on-v der de modder en het vuil.v „Nou, jij hebt hard ge werkt", zei de koning te vreden, „je bent toch niet zo lui als ik dacht". Toen kwam Hubert thuis. Er zat geen spatje op zijn kleren. Alleen zijn handen waren een beetje vuil. „Dat is vreemd", zei de koning", „je broer ziet er uit als een echte boerenknecht en jij hebt je helemaal niet vuil gemaakt. Heb je wel echt hard gewerkt?" „Ja vader", zei de prins, „en al mijn spieren doen pijn. Ik kan bij na niet lopen'Je liegt", zei de koning, „voor straf mag je een maand niet paardrijden".' Hubert vond het niet erg want met zijn pijnlijke spieren kon hij toch niet in. het zadel kómen. Prins. Robbert had er blijkbaar geen last van. Hij draafde elke dag op zijn bruine merrie over de velden. „Waarom heeft hij geen pijnlijke spieren", dacht 'de koning opeens, „Zou hij wel zo hard ge werkt hebben? Misschien heeft hij wel gelogen en, heeft Hubert de waarheid gesproken". Dat moest hij weten. En de koning be dacht een slim plan. Na een paar maanden zei hij weer: „jullie moeten een dag op een boerderij gaan werken en denk er om, je mag je niet wassen". Ze kregen weer allebei een adres en de volgende dag gingen ze op weg. Maar halverwege ging Robbert de kant van de stad uit. Net zoals hij de vorige keer had gèdaan. Hij ging een dag plezier maken, en lekker eten en drinken, 's Avonds maakte hij zich dan vuil met modder bij de sloot en dan ging hij naar huis. Hubert ging echt naar de boerderij. Net zoals hij de vorige keer had gedaan. Maar toen hij- op Het adres kwam stond daar een klein huisje. De vrouw die er woonde zei dat er geen selijk boos. „Je liegt", riep hij, „op jouw adres was ook geen boerderij dus je kan helemaal niet vuil zijn. Je bent er niet eens geweest. Je was in de stad en hebt plezier ge maakt. Ga uit mijn ogen. Nu weet ik zeker dat. je lui en leugenachtig bent. Jij kan geen koning worden. Zoek je geluk maar ergens anders. Hier heb je dui zend gouden dukaten. Trek de wereld maar in. Hubert wordt koning". En zo ge beurde het. Robbert trok ver weg over de heuvels naar het land in het zuiden en Hubert volgde zijn va der op. Hij werd. een goede koning die graag zijn land rondreisde, veel leerde en met alle mensen sprak. h* t Maar af en toe trok hij ge wone kleren aan en ging Petra v.d. Meer Nee, van popmu- éen dagje op een boerderij werken. Want dat was hem erg goed bevallen. ANKE ziek houd Ik niet zo erg. Maar er zitten toch wel eens goede nummers bij en daar luister ik dan wel naar. Ik ben in Den Haag geboren maar toen ik I boerderijen in de buurt waren. Hij hielp het Wat zeggen jullie van wat gym- vrouwtje met wat werkjes nastiek? Nee, je hoeft geen "vo- en toen ging hij naar huis. Zijn vader had zich zeker vergist. 's Avonds laat kwam hij thuis. Zijn broer was er al. Hij stond naast de troon en was weer even bemodderd en vies als de vorige keer. Robbert zag tot zijn plezier dat zijn broer weer even schoon was. Geen spatje te beken nen. „Jij hebt vast niet ge werkt", zei hij grijnzend, „Waar ben je geweest mijn zoon?" vroeg de ko ning „Ik ging naar het adres dat ik had gekregen maar er was geen boerde rij. Er stond alleen een klein huisje. Ik heb toen die oude vrouw geholpen met wat karweitjes". „En jij hebt hard gewerkt zei je?" vroeg de koning aan Robbert. „Dat ziet u toch vader" lachte de prins. Toen werd de koning vre- man uit Spanje is eeneen man uit Finland is een een gel nestje" te maken of aan de man uit Japan Is een...., een ongelijke leggers te zwaaien. man uit Frankrijk is een...... Het Is hersengymnastiek. Enke- 5 zoek de goede voornaam op Da Ie kinderen hadden een poosje achternamen staan In de goede geleden ul om deze puzzel ge vraagd. En hier Is hij dan. Noem tien plaatsen i.i o"s land waar twee a's naast elkaar in voorkomen (voorbeeld Naald wijk). 2 noem vijf woorden die met volgorde, de voornamen niet. Duck, Disney. Doderer, van Hanegem, Becker, Trom, Bell, Bouwma Zoek uit deze voor namen: Joop, Dik, Mies, Do nald Willem. Pietje, Walt. Eddy. 'üïfï" beginnen ïzük'utt W» 6 Noem !ien woorden die rijmen woorden het goede woord. Een °P stnilk. noem tien dingen aap is een nachtdier, zoogdier. K de bij jullie in huls buideldier.Schrijf dus op wat z'innoem tien jongens- en jij denkt dat die aap is. Een meisjesnamen met een F. dromedaris heeft twee bulten. En nu onze speciale vraag nog. één bult, geen bult, Da Martini- 9 Vinden jullie het jammer dat de toren staat in Leeuwarden. As- autoloze zondag er niet meer sen, Groningen, bet Prinsenhof is? Als je het Jammer vindt,, is ini Den. Haag, Delft. Rotter- waarom dan? Als je het Juist dam. F.en km is lOODOO. 100 of fijn vindt dat hij er niet meer Margit ter Veer Bedankt voor je 1000 m. Een boomchirurg be- Is, waarom? complimenten. Ik vind het altijd staat niet, komt alleen in het Dit waren de vragen. Je hébt een leuk eens te. horen hoe jullie de buitenland voor. is een beroeo week de tfjd om de oplossing n te sturen. Denk aan je naam, adres, en leeftijd onderaan de brief of oplossing of tekening. Dus niet alleen op de eiwelóp. Da&r zet je'op: "Aan Anke, Ver- wersdijk 6-8, Delft. was woonde ik al in Delft. Leuk, dat je een fotootje kreeg. De jeugdhoek is eigenlijk mijn hobby. Schrijven en tekenen vind ik fijn om te doen. Dat deed ik at toen ik nog heel klein was. Het leuke is dat mijn dochtertje ook graag tekent en verhalen schrijft. Rijanne Rijkers Misschien heb ik je achternaam verkeerd gezet. Ik kon je envelop niet meer vin den en op de brief stond alleen je handtekening. Je was nog niet bij de winnaars. Maar dat komt wel. Je hebt al heel wat boeken zeg. Het zou leuk zijn als er één van de krant bij kwam. Je komt zeker niet zo vaak in het dorp? Is er geen de pendance van de bibliotheek bij jullie in de buurt? Dat zou toch wel handig zijn. Cora Zulderwljk Misschien win jij nu eens iets. Dat zou leuk zijn. Ik heb zelf ook nooit geluk hoor. Als ik eens puzzels oplos win ik nooit een prijs. Als er geen ruim te is kun je beter geen dieren nemen. Het is altijd een hele zorg. Puzzel je deze week ook weer mee? Bellen Kreft Wat een leuk postpa pier is dat. Staan er allemaal verschillende plaatjes op? Mijn dochtertje heet Mariët en ze ia negen jaar. Heb jij nog broer tjes of zusjes? I Parade der clowns: Nummer 1, het grote hoofd, is van Jclanda v.d. Windt, 2. Josette van lier, achf Jaar, 3. en 7. Mieke van Oeveren, 4. Laura Sonneveld, 5. Petra Sonneveld, 6 iaat, 6. Bennie Wijnantj, acht iaar, 8. Karin Roos. De winnaars 2tjn: Petra v.d. Meer tien jaar, Rob Ridderhof tien jaar, Jaap Huib v.d. Knaap zeven jaar, Frans Snijders ne gen jaar, Jacqueline Vogels acht jaar, Alfred Schouten tien jaar. Jullie krijgen een boek thuis ge stuurd. De op'ossing was: I va der, 2 apoel. 3 laken, 4 jaren, 5 eiweit, 6 later. 7 motor. En het woord was valhelm. dat in ons land bestuut. een ca via Tof marmotje zo-ós ze ook wel genoemd Worden)-heet nok wel Guinees biggètje, hamster, aardvarkentje. 4. 'n man uit Ne derland is een Nederlander, een jeugdboek vinden. Ben je weer beter? Was je grieperig? Er.zijn veel zieken.;Dat komt vast door die miezerige, waalerige winter. Ik heb het blad wel eens ge kocht. Ik vond het erg leuk. Jol and a v.d. Windt Je hebt zeker wel gezien hoeveel woorden #r uit kwamen? Ik had het nooit gedacht hoor. Heb je je teke ning in ons hoekje zien staan? Ik heb alle clowns bij elkaar gedaan. Dat vond ik wel leuk. Wist je nog dat je die grote kop had getekend? Ja, Joke ken. ik wel. Wat leuk. dat jullie vrlen- dinnénzijn. Joalanda. Drost Nog een zieke. Er zijn veel briefschfijvertjes ziek. Moest je ook in bed blijven? Jij hebt het dan weer van je broer tje en zi"de gekregen. Toen je ziek was had je zeker geen trek in oliebollen? Ben je nu beter en mag je weer naar buiten? Daag allemaal!. Groeten van Hoe -vedrietïg het ook is, het keiharde/feit staat er als er niemand op komt dagen voor de hond krijgt hij een spuitje. Dolly is een bastaardje een beetje aan de dikke kant. Dit natuurlijk omdat haar baas niet meer zo met haar kon dollen en niet hard met 'er kan hollen. Niet dat ze zelf daar zo'n behoefte aan heeft. Ze vindt alles best, is lief en daarom echt geschikt voor ou dere mensen. Signalement Naam: Dolly Ras: geen Geslacht: teel Leef lijd.- zes jaar Kleur: bruin Hoogte: 38 omi Beharing korf Ongeveer één jaar is dit wit- cyperse poesje. In Schiedam is ze [pas .geleden) gevonden er. naar het asiel gébracht. Een aardige kot, die bij datzelfde asiel kan worden afgehaald. Het kleir.e poesje dat vorige week in ide-z* rubriek stond - door de brandweer uil een. boom gehaald - heeft al me nige reactie van de lezers op geroepen. Het katje is dan ook in een fijn gezin ondergebracht dat is om zuivere practische rédenen. De verzorging van een. hond is ook niet niks voor een oudér iemand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3