SCHIEDAMSCHE COURANT MMBH naar- 'PSYCHOLOGISCHE WEERSTAND' BIJ LEEG PARKEER TERREIN VERDWIJNT PIUH Circulatieplan voor Mgr. Nolenslaan m POLITIE-F AN F ARE OVERTREFT ZICHZELF msss ONDANKS WEINIG SFEER Folder over planten Jacobusgroep wint 8-kamp Niemvland wordt veranderd Uitstekend concert in Arcade Gymnasiasten redden uniek Romeins schip Glooiingen inplaats van trappen Commissie woningdienst vergadert Maandag 11 februari 1974 ONAFHANKELIJK DAC-BLAD Broersvest - telefoon administratie 26S091 - redactie 2S2566 - klachten dienst 261211 4 pagina's 99ste jaargang no. 24941 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het voorgebouw van het voormalige wees huis Lindenhof zal het gemeentelijke administratie- en documentatiecentrum worden gevestigd. De verplaatsing van het centrum is nodig, omdat het pand aan de Korte Haven 33 zal worden verbouwd. Na de in grijpende verbouwing zal daar dan het archief in worden geplaatst. 9 Voormalig weeshuis wordt (lijdelijkj onderdok voor administratie- en documentatiecentrum. Deze verbouwing wordt mo gelijk, nu gedeputeerde staten hebben laten weten, dat alle nog uit 1973 door de gemeenteraad verleen- Schiedam Het optreden van de Belg Johan Vermin nen en zijn begeleidings groep, zaterdagavond in het Zoldertheater in de Teerstoof, werd geken merkt door twee factoren: het gemis aan sfeer in de r bijna lege zaal (45 toe schouwers) en het geweldi ge vakmanschap van de vier optredende artiesten waardoor het pop-jazz-min- nende publiek toch, on danks dat gebrek aan uit bundigheid optimaal werd vermaakt. Want wat. Johan Verminnen (zang en gitaar), Koen de Bruyne (or gel en piano), Frans Leven (bas) en Pirmin Timmermans (drums) presteerden was gran dioos. In het Canterbury-achtige geluid (genoemd naar de Engel se plaats, waar destijds, in 1966, de nieuwe pop-jazz-cultuur startte, waarvan Soft Machine en Caravan belangrijke vertegen woordigers zouden worden) viel niet eens meer het wegvallen vat* Philippe Malfait op. Deze fluitist/saxofonist, die samen mét Koen en Frans en de jazz- drummer Jean-Luc van Lommei de groep Jaycee vormt, is twee weken geleden in het huwelijk getreden, waarmee een einde is gekomen aan zijn taak om Jo- ';han te begeleiden. Wel treedt A tój waarschijnlijk aanstaande %aaterdag op met het Vlaamse >duo Miek en Roel, ook in de Teerstoof. Het weinige publiek kon het optre den uitstekend waarderen. Toch lijken Belgen enthousiaster en openhartiger, want: „Klappen alleen is een reactie waar je weinig aan hebt", aldus de 28- de kredieten zullen worden goedgekeurd. Daarmee komt een einde aan de lijdensweg van het ar chief, dat zeer dringend weg moet uit het pand aan het Oude Kerkhof, omdat de situatie daar erg slecht is. Wethouder C. Bolmers van financiën weigerde echter een hoge prioriteit aan de verbouwing van het pand aan de Korte Haven toe te kennen, zodat de provincie wachtte met het goedkeuren van het kre diet. De verplaatsing van het documen tatiecentrum naar het Lindenhof is slechts nog in kleine kring besproken. Onduidelijk is nog hoelang het centrum in het voormalige weeshuis gevestigd zal blijven. In het kader van de binnenstadsplannen is aan het gebouw een culturele bestem ming toegedacht. Daarbij wordt gedacht aan een uitbreiding van het stedelijk museum. Het ach tergebouw zal spoedig worden gesloten. Johan Verminnen: baanbreker Vlaamse pop. Schiedam Scouting Schiedam organiseerde voor zaterdag een welpenspeldag waarvoor alle hierbij aangesloten verkenners- groepen hun „hoop op de toe komst" inzette. Ook de WiJlibrordusgroep Uit Vlaardingen was voor dit doel naar Schiedam gekomen. Bij de hier ferder gehouden spel dag waren de welpen van deze groep verhinderd hun krachten rnet hun welpen-stadgenoten op het toer nooiveld te meten. Voor dit doel dienden nu de gym nastiekzalen van twee scholen in Nieuwland-West. Ze speelden een 8-kamp, voor een gedeelte op het sportieve vlak, verder samengesteld op handigheid en puur amusement. In totaal wer den tweehonderd welpen op deze wijze enkele uren aange naam bezig gehouen. De beste prestatie leverde de hor de van de St. Jacobusgroep uit Kethel-Noord, goed voor de eer ste prijs. Op de tweede plaats eindigde de Willibrordusgroep uit Vlaardin- gen. De derde prijs ging naar de Sionie-horde van de Burge meester van Haaren groep. Be halve de hordeprijs kregen de ■j welpen van deze drie winnende horden, een persoonlijk herinne ringscertificaat uitgereikt. i jarige bassist Frans Leven, die johan al drie jaar begeleidt. Hij •doelde daarmee op het beleefd applaudisseren uit de stille zaal. „Het is natuurlijk wel een ver ontschuldiging voor de kijkers, dat zij zich in een lege zaal wat eenzaam voeler, en daardoor niet durven te fluiten of te roe pen; toch zou er in een zaal met 45 Belgen meer geluid uit de zaal komen". VERDWAASD Het optreden bleef dus gespeend van spontane reacties van de kant van de toeschouwers. Dat had uiteraard een invloed op Johan Verminnen (22), waar door hij wat verdwaasd de zaal in tuurde, met de gestrekte hand boven de ogen, alsof hij probeerde om aan de einder wat meer publiek te ontdekken. Johan Verminnen heeft reeds twee elpees gemaakt, die geen naam hebben en alleen in Bel gië zijn te verkrijgen. De daar op vastgelegde muziek verschilt, niet veel van de sound, zoals die de bezoekers van het Zol dertheater werd voorgeschoteld. Johan heeft een stem, die sterk op die van Herman van Veen lijkt. Zijn „NederLands"-talige teksten zijn. vrij diepzinnig, minder puntig dan die van Neeriands Hoop, en min of meer beïnvloed door Jacques Brei (welke serieuze kleinkun stenaar is dat niet?) en de Ca nadese zanger Robert Charies- bois. Al met al bleek bij dit tweede op treden in Nederland (de eerste keer was in Maastricht) dat Jo han, Frans, Pirmin en „mae stro" Koen (ongetwijfeld één van de beste Belgische organis ten) terecht de baanbrekers van de Belgische popmuziek worden genoemd en toonaangevend zul len zijn voor de nieuwe shawge- neratie. Schiedam Nieuwland staat een flink aantal veranderingen te wach ten. Binnenkort zal heel Nieuwland-oost zijn opgehoogd. Bovendien zal, als de gemeenteraad het goedkeurt, ook het midden van Nieuw land worden opgehoogd. Daarnaast wordt er meer groen in de wijk aangebracht en verder komt er een beperkt circulatieplan. Het gevolg van dat circulatiepian zal zijn dat de snelheid van het verkeer in de meeste straten van Nieuwland zoveel mogelijk beperkt zal worden. Er komt geen reconstructie van de we- gen zoals in de Mariastraat en in Oost zal gebeuren, maar door middel van onder andere jaloe- zieborden, die alleen in de spits uren gaan werken, wordt het autoverkeer uit de meeste stra ten gedeeltelijk geweerd. Omdat de Mgr. Nolenslaan voqr verkeer bereikbaar moet blijven (een els van de vele winkeliers in die straat) zal er een betere parkeergelegenheid moeten, ko men. Auto's zullen haaks moe ten worden geparkeerd, omdat schuin en gewoon parkeren meer ruimte zou kosten. Boven dien mag er maar aan één kant van de weg worden geparkeerd, omdat dubbel parkeren te ge vaarlijk is en daardoor de straat te smal wordt. Schiedam Met als titel: „Uw Flora Thuis" sluit de KNMTP bij de aan haar leden gerichte mededelingen een geïllustreerde folder in. Hierin is in 't kort alles weerge geven over bloemschikken en kamerplanten. Wenken en gegevens bovendien die, als ze worden benut, het rendement van bloemen en planten in huis niet weinig kun nen verhogen. Van deze kleu rendruk uitgevoerde folders uitgebracht door de „Voorlich ting Bloemen en Planten" te 's- Gravenhage is een uitgebrei de serie beschikbaar. Het ligt in de bedoeling van het bestuur alle bestaande en de nog te verschijnen folders, eveneens aan de leden ter be schikking te stellen. De eerste folder ontvingen zij bij de con-' vocatie voor de morgen te hou- den jaarvergadering in gebouw' Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73, aanvang 20,00 uur. Schiedam De grote zaal van gebouw Arcade was vrijdagavond de meest vei lige plek in Schiedam nu hier de grote familie van het plaatselijke St. Her mandad voor een concert- feestavond bijeen was. Voor dit concert bracht het Poii- tue Muziek Gezelschap, met steun van musici uit zusterver enigingen, een volwaardige fan fare op het concertpodium met als dirigent de heer A. de Bruyn. Het programma bevatte de onmis bare pittige marsen en verder voor fanfare bewerkte ouvertu res van het lichtere genre. Ook voor de populaire werken was voldoende plaats ingeruimd. Voor de bezoekers golden ze als een „warming up" voor wat er na de pauze zou gaan volgen, een cabaret-Dansant. Uitstekend waren de interpreta ties, rijk aan klankkleur, van de „Engelse" Suite van Soedijn en de melodieuze ouverture „New Baroque" van Ted Huggens. Niet minder goed was de vertol king van „Grootvaders Klok" in diverse variaties. Hierin excelleerde de baritaon-solo gespeeld door hoofdagent H. J.van Son, voortreffelijk ge steund door de kopersecties en dé rest van de fanfare-bezetting. Pi Scheffer's „Man of Manty - Pants", ouverture kwam even eens geheel uit de verf, HAIR Veel brio toonde de fanfare ook bij het uitvoeren van de Hair selectie, in arrangement van Willy Hautvast, waarin de ko per- en trombonesecties zich ge heel konden uitleven. De romantiek deed zijn intrede met de verklanking van het zwij melende „Spanish Eyes"- Kaempfert-Hautfast welke laatste ook Ravel nog even in zijn bewerking betrok. Volop ritme golfde van het po dium bij de uitvoering van Me- lando's „Lastima" en de rumba „Rimbalzello" van Abel Jaroc. Hier functioneerde het goed 'be- cette en met brio bespeelde rit- .•ne-instrumertarium op vali» toeren. Een enthousiaste zaal vroeg en kreeg van dirigent de Bruyn een herhaling van de sprankelende rumba. ORIGINEEL De marstamboers van het SPMG opende op een originele manier de avond. Een opmars naar het podium van achter uit de don ker gehouden zaal. De trommen voorzien van rode- en groene lichtjes, fungerend als een visi tekaartje van de verkeersbriga- de. Onder leiding van hoofdagent D. Gelderblom, gaven de tamboers hierna een stukje genuanceerd showwerk weg. Hiervoor koos hij de traditionele marsroffels, maar ook werkjes van eigen hand zoais de „L'armée Fran- ïaise"-mars, de rumba „Fïësta Lyra" en de „Dixie-Band"- dixi eland. Deze op hoog peil staande mu ziekavond werd ook bijgewoond door burgemeester H RoeHsema en diens echtgenote en wethou der mevrouw Verweij-de Graaff, en de afgevaardigden van zusterverenigingen uit Schiedam en daarbuiten. Schiedam „Scheepsramp! In Zwammerdam zinkt een Ro meins schip voor de tweede keer!" Aaldus een comité van het Stedelijk Gymnasium in Schiedam. Vrijdag 1 februari startte het gymnasium een actie tot behoud van de bij Zwammer dam in de bodem aangetroffen resten van een Romeins schip. Het conserveren en restaureren van deze unieke vondst zal een bedrag van tenminste 25,000,— vergen. Dat geld wordt in een landelijke actie op korte termijn bijeen gebracht. Morgen wordt er op de school een collectie gehouden, terwijl ook op de ouders van de gymnasias ten een beroep wordt gedaan voor een financiële bijdrage. De actie is gestart door de lande lijke Ouderraad Zelfstandige Gymnasia, die van mening is dat de redding van het unieke Ro meinse schip een typisch geval •s. waar „alle leerlingen de schouders onder dienen te zet ten". Schiedam Het parkeerterrein tussen de Burgemeester Van Haarenlaan, de 's-Gravenlandseweg, de Delflandse- weg en de spoorlijn staat nog steeds leeg. Maar PCG- raadslld P. Poot denkt daar de oorzaak van te weten en wethouder Bolmers wil die oorzaak best wegnemen. Zodat slimme automobilisten niet meer vergeefs naar een vol parkeerterrein aan de Singel (bij het Stationsplein) hoe ven te rijden. „Als men zijn auto op het nu lege parkeerterrein zet", aldus de heer Poot, „dan moet men om bij het station te komen de Schie over. Via twee hoge trap pen. En die vormen een psycho logische weerstand". Het bedoelde parkeerterrein is dichterbij het station dan aan de Singel, De trappen lijken dus inderdaad de grote hindernis sen, die veel automobilisten niet wensen te nemen. En daarom vergeefs naar de Singel rijden, waar men de auto niet kwijt kan. Wethouder Bolmers wil daarom die trappen vervangen. Door een talud, een minder steile hel ling dan de trappen vormen. Minder vermoeiend ook. Of er te zijner tijd ook nog aan wijzingen worden gegeven op de Broers vest, zodat men vroeg ge noeg weet dat er nog een par keergelegenheid is behalve die aan de Singel, moeten we nog afwachten. Anders zouden die taluds wel eens voor niets kun nen zijn aangebracht. Terwij] het via de Delflandseweg en de 's-Gravenlandseweg te bereiken parkeerterrein dan toch leeg blijft. Schiedam —De commissie wo ningdienst houdt vanavond een Openbare vergadering. De ver gadering wordt gehouden in het Stadskantoor en begint om 8 uur. Er zal ondermeer worden gespro ken over de onbewoonbaar ver klaarde panden aan de Bak kershaven en over de stand van zaken wat betreft de renovatie in sommige gedeelten van. Schiedam. Verder zal aandacht worden besteed aan een brief van de PI^R over de fiat aan iet Van Beethovenplein.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1