Schiedam nog één punt van «Wilton Geen zwakke PUBLIEK JUICHT WEER Oranj eplein snel al VERLIES VOOR SUCCES EN ODI Ben van den Driessche weer thuis commissie handhaaft voordracht KaïaiVffEOEBRPt* Schiedam DRL trof het biecht. In de derde opeen- vsJgende thuiswedstrijd was daar opeens weer het Hermes, dat enige tijd te rug zo ongenaakbaar leek. En dat terwijl de twee voorafgaande thuisduels, tegen Zwijndrecht en VCC, slechts één schamel puntje opleverden voor de Schie dammers. Daan den Bleyfcer had het alïo'n beetje aan zien komen: „Ik was er bang voor. Het zat er wel in, dat Hermes zich wilde revan cheren vandaag. Ze hebben bij zonder goed gespeeld. Voor mij is het de beste ploeg die Ik dit Jaar heb zien voetballen". Hermes kende inderdaad weinig -"zwakke plekken. Vooral op het ^"middenveld werd DRL regelma tig afgebluft. .Keer op keer lie ten Hokke, Tempelman c.s. zich door het agressief spelende Hermes de kaas van het brood eten. Gangmaker nummer één was' in dat verband Wim van middag veel waard voor Her- Baarle. Van Baarie was deze mes DVS; steeds brak hij DRL-acties af voor 2e gevaar lijk konden worden, steeds ook weer dook hij in de spits op. Koppend, tackelend, maar voor al ook bekeken spelend was Hermes' middenvelder daar een voortdurend gevaar voor de aarzelend ingrijpende DRL-de- fensie. Na nog geen acht minuten spelen leverde een van zijn acties al succes op. Koppende Toji van Gent moest het afleggen tegen de kracht van Van Baarie en via de knie vaa Van Gent sprong de bal voor de voeten van Aad van de Voort. Deze had weinig moeite -dit gulle ge baar op zijn juiste waarde te schatte»; 1-0. Wie had gedacht, dat DRL na deze snelle achterstand er even flink tegenaan zou gaan, had verkeerd gegokt. Integendeel de. Rotterdammers bleven vrij on geïnspireerd en onsamenhan gend spelen. Gevaar leverden hun acties nauwelijks' op. Daan den Bleijker: „De inzet was on- voldoende. Het wilde helemaal niet vlotten. We missen de snel heid van Van Vliet (gebles seerd) en daar komt bij, dat Ja» Nijman al een tijdje uit vorm is; In de voorhoede kon den we vrijwel niets klaarma- ken". GEHARREWAR Spannend was het slechts na een half uur spelen, toen DRL vlak Schiedam Enige tijd terug had Hennes DVS het prettige vooruitzicht van drie opeenvolgende thuiswedstrijden. Tegen Zwijndrecht en CW pak te het echter allemaal heel anders uit, dan de be- doeling was. Na de 2—0 nederlaag tegen Zwijn drecht leek de tweede helft tegen CW (waarin Hermes een 20 achterstand ongedaan maakte en bijna nog won ook) echter het begin van de ommekeer in te luiden. In het duel tegen DRL bleek deze verwachting in derdaad te'klappen. Met, ondanks de felle wind. soms fraai spel, behaalde Hérmes een. even dui delijke als verdiende 3—0 overwinning. Aanvoer der. Piet van de Burg raakte echter wel zijn top scorers-positie kwijt. Aad van de Voortschoot éénmaal raak en staat nu op zes, terwijl Van de Burg op vijf bleef Piet van de Burg: „Dat ban me in feite verschrik* keiijb weinig schelen.. Het liep vandaag allemaal prima en er was voor mij geen enkele reden om mee naar voren te gaan". Trainer Henk Nebbeling was, evenals zijn selektie, bijzonder te spreken over het enthousiasme van de ca. 1000 toeschouwers. De Hermes-oefen mees ter bleek zijn, in onze krant geuite, wens tot meer aanmoedigingen niet aan dovemansoren te hebben gericht. Henk NebbeMng: „Het publiek was deze keer bijzonder'fijn. Er is vanmiddag van het begin af aan veel sfeer geweest". Inderdaad er werd óók geschreeuwd als het even niet goed ging, en zelfs was er sprake van een ■hartstochtelijk zingend dameskoortje. Tevreden heid over het publiek dus. Tevredenheid ook over het vertoonde spél, dat veel goeds belooft'voor de uitwedstrijd tegen UVS van aanstaande zondag. Harry Spermon, weer terug van de waterpokken: „Of we winnen, weet ik niet, maar we hebben vanmiddag zo goed verdedigd, dat ik er zeker van ben, dat er volgende week bij mij. geen een tje-in komt". DRl/goalie Harry van Haaren onderschept de Schiedamse inzet. Wim van Baarie wacht of voor doel een indirecte vrije trap mocht nemen. Na veel ge harrewar schoot Den Ahrend de bal echter hoog over. Even la ter verspeelde dezelfde speler de bal aan tackelende Arie Brouwer en dat leverde vervol gens Bakkes een vrije schiet kans op. Van grote afstand, ei genlijk niet eens zo hard, ver dween de bal achter de te Iaat reagerende Harry van Haaren: 2-0. Het zelfvertrouwen van DRL werd er niet groter op. Hermes achter, bleef zeer agressief en doortastend, Henk Nebbeling na afloop: „Er is door iedereen bijzonder goed gespeeld. Er was weer volop zelfvertrouwen de ploeg en er is van begin af aan erg hard voor gewerkt. Soms waren er momenten, dat je zelfs van „groie klasse" kon spfe- Hermes' tweede doelpunt. Van flinke afsiand zal het 'narde schot van Ger Bakkes .doel - -treffen. ken" aldus (vrij naar Peter Knegjens) de sinds kort besnor de Hermes-trainer. '.- Ook na rust bleef Hermes beter draaien. Kort na; rust scoorde Van Baarie, maar: de merk waardig leidende Van Delft had buitenspel geconstateerd. Eén kwartier later werd het echter' toch 3-0 door Van Baarie, die,, volkomen-vrijstaand,, een voor zet van Van de Voort, met het hoofd verzilverde. Een kwartier voor rijd kreeg DRL's Serier nog een goeie schietkans, die hij, half i» de grond trappend, verspeelde. Ook Van de. Tol had vlak vóór tijd weinig suc ces, want; zijn. kopbal' belandde boven op de lat.; - Van een onzer verslaggevers Schiedam Als een pas geslepen mes sneed Excelsior '20 door de smeuïge Haagse boter. In de eerste helft althans, want rust roest Geen wonder dus, dat het mes door het nietsdoen wat van zijn scherpte had verloren. En als de boter dan bovendien harder blijkt geworden lukt het hele maal nïet meer zo goed. Schiedam De drie korfbalverenigingen van Schiedam zijn dit weekeinde weer in aktte geweest. Alleen het korf balteam van Schiedam kwam positief uit de bus. Succes en ODI verloren de strijd. Succes leed een 58 nederlaag tegen het Rotterdamse Overkanters. In deze wedstrijd toonden de blauwwitter! al meer inzet, dan in de laatste duels te zien was. De inzet was goed, alleen gebeurden er een paar dingen bij Succes die niets met korfbal te ma ken hadden. Dit was dan ook de reden dat Succes verloor. Succes ging prima .van start. Met een fraai afstandschot van Rob Bons nam de Schiedamse ploeg de leiding. Hetbleef hier zelfs niet bij, Els Ruseier rondde een fraaie combinatie af en de stand was 20. Toen begon ech ter de reeks' van rariteiten. Een onnodige trap tegen de bal strafte de wat zwakke scheids rechter af met een strafworp, en het was 2—1. Met nog een Vlaardingen GSS'er Ben van den Driessche Is weer thuis. De Vlaardingse arbiter en Schie dams topscorer van dit moment werd eind vorige week uit het Holy-ziekenhuis ontslagen. „Ik, voel me weer kiplekker", rea geerde Ben bij zijn thuiskomst, „jammer, dat er niet gevoet bald .wordt, want Ik had graag weer een wedstrijd gefloten". En dat nadat hij enkele uren eer der nog op zaal 13 lag, herstel lend van een klap die hij als j scheidsrechter bij de wedstrijd JWSV'71—Boezemkwartier had - opgelopen. ver schot werd de stand weer recht gezet: 2—2. Overkanters nam onmiddellijk en definitief de leiding over. Met een doorlo per aan gekregen van uit de ver dediging, was het al gauw 23 voor Overkanters. Weer kregen de Rotterdammers een straf worp cadeau en het was 2—4. Succes probeerde er nog wat genover te zetten. Met een schot van Dick Bedeaux werd het 3— 5. Dit was tevens de ruststand. Na de rust veranderde weinig in het spelbeeld. Overkanters liep uit naar 3—7. Succes ont brak het nu aan de positieve scoringskansen. Met twee straf- worpen benut door Dick Be deaux werd het toch 5—7. Maar dit mocht niet baten. Overkan ters maakte nog 58 en de strijd was beslist. ODI verloor van Albatros in Zwijn, drecht roet 12—10. Het was een spannende wedstrijd die slecht geleid werd door de scheidsrech ter Mevr. Bkas. Door enkele ar bitrale fouten kwam ODI al gauw achter te staan. Hcewel de kansen voor beide ploegen ge lijk waren, werd de rust inge gaan met een 8—5 stand in het voordeel voor Albatros. Na de rust kwam ODI terug. Het kon de stand alsnog terugbrengen tot 12—10. De Odianen die scoor- den waren Ary van 't Hoff (4 maal), Ton Sprut (3), Joke van de Waal ,Cees Passchier en Hans Berman (elk I). Terwijl de Ocfi-defensie „controleert" scbief Albatros raak 1 Schiedam was de enige ploeg die positief uit de bus kwam. Het versloeg het Haagse Hou Stand met 7—6 in een wedstrijd die gelijk opging. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. Alleen een paar taktische zetten van trai ner/coach Frans Geluk konden er zorg voor dragen dat Schie dam won. Hij zette halverwege: de wedstrijd Arie Jansen en Greet Veer in. V. Nadat Hou Stand .een tweè-nul voorsprong had opgebouwd, maakte Freek Veer (via) twee strafworpen gelijk. De rest van de eerste helft ging gelijk op, en' eindigde dan ook in een 3—3 stand. In de tweede helft begon Schiedam na 44 definitief uit te lopen. Tot tweemaal toe schoot Ary Jansen raak in het was 6—4. Na 65 vergrootte Schiedam weer de afstand. Chris Nièhct scoorde 7—5. Hou Stand kon nog eenmaal scorén en dat betekende 7—6. Hiermee is Schiedam nog 1 punt, uit twee wedstrijden, van het kam pioenschap verwijderd. Schiedam De sportcom- missie houdt voet bij stuk. Dit naar aanleiding van het gerucht dat eén van de zes kandidaten, sporthal directeur Leen van de Kraan,voor de ge meente niet acceptabel zou zijn. Dit dan wegens zijn semi-overheidsfunc- tie. Woordvoerder Maar ten Eising daarover; „Het is niet aan ons om de voordracht, tenslotte een zaak van de sportver enigingen, te wijzigen. Daarom handhaven wij de samenstelling zoals die al eerder op papier gezet werd. Met Leen van de Kraan dus". Wel wordt op korte termijn gezocht naar een sterke schaduw- kandidaat. Tegen de wens van de gemeente in wordt daarvoor geen be roep gedaan op een kan didaat uit de hoek van de gymnastiekverenigin gen. Maarten Eising; „Het wordt absoluut niet iemand uit die hoek, let wel wat ik zeg, we zoeken een sterke man. Iemand van het kaliber Van de Kraan". Die„boter" van het Haagse Oranj eplein was in. die laatste 45 minuten zelfs zo hard, dat nu de Schiedammers „uitge- smeerd" dreigden te worden. Nadat dat in -deeerste periode met de ploeg - uit de residentie, figuurlijk was gebeurd: de ploeg werd ais het ware van hét veld geveegd. De eindstand werd "tenslotte 4—0. Het verweer daartegen werd arbi ter Frans. 'Stikkelorum. in .i de tweede fase van de .wedstrijd wel teveel. Daarom noteerde hij drie rancuneuze Hagenaren. Met welke maatregel hijde irri tant reagerende Oranjepleiners voldoende afschrok om de wed strijd goed in de hand te kun nen houden. Een wedstrijd ove rigens, waardoor Excelsior '20 zich weer aan de top van de ranglijst heeft kunnen nestelen. Met vier doelpunten tegen en geen enkele voor werden de- in gedeeltelijk oranje tenue spelen de - voetbaMers naar bet Haagji teruggezonden. Waar trainer Joop LangeraR er-goed aan zou doen om zijn pupillen wat meer .techniek, tactisch inzicht In' in casseringsvermogen bij te bren gen; Want vooral datlaatste hebben de Hagenaren niet. Dat zou dan ook blijken in de.twee- de-helft. Een mes heeft doorgaans: een handvaten een schérp, vaak glimmend uiteinde. 'Van hét mes, waarmee Excelsior .in de. eerste helft.kon worden vergele ken, werd het heft in handen gehouden van de hele Schie damse achterhoede, waarin (om maar eens een uitblinker te noe men) doelman Coen van de Pas centraal stond. .van de wedstrijd kwamen de Schiedammers op een 1—0 voor- - sp rong door John Kloppers, die een voorzet van Wil van Geldë- ren (vervanger van een aan bèt ziekenhuisbed gekluisterde Ber ry Heysber) uitstekend afrond- 'd-e. Precies een kwartier later wérd het al 2—0, nu door een uitge- kiende kopstoot van Wil van Gelderen. De aangever was nti John Kloppère. i/iéieiise van Gelderen (hij zou in de tweede .helft uitvadJen vanwege een kuitblessure) zorgdeook. voor het derde doelpunt. Zij goedge- richte schot V liet Oranjeplein- goalie Leo V.is kansloos en deed de Excelsior-tribune wederom óp zijn grondvesten trillen. - And ré van S tralen maakte het kwartet vol. 4—0. dus en daar bleef hét bij; Door het harde Haagse spel en hetconsequent veelvulldig fluiten/van de goed leidende scheidsrechter werden de Schiedammers wat uit hun spel gehaald. Ze voelden er trouwens weinig voor om met de riante voorsprong nog het ri sico te lopen een hardetackle.V te ontvangen, en dientengevolge;, met de neus in de boter te val- len; ENTHOUSIAST Het lemmet werd gevormd door de rest van het team. Snel com binerend, voortdurend attaque rend en opvallend enthousiast dartelden de spelers van Aad Bierhuizen speels over de Thur- lede-wei. Zelfs een zieke Martin de Vette huppelde even vrolijk mee. Excelsior kon natuurlijk ook ge makkelijk spelen. Al gauw was Oranjeplein immers aangesla gen, waardoor het Haagse te genspel niet veri had té beteke- nen. Reeds in de vierde minuut J Schiedam Het herenhandbalteam van Wilton heeft de kandidatuur voor het kampioenschap nog scherper gesteld door een zege op het Rotterdamse Schutters 2, een van de grootste concurrenten. Het was een boeiende strijd, waar in de eerste helft weinig krachtsver schil-aanwezig was, zodat het een gelïjkopgaand duel werd. Schut ters verdedigde uitstekend,, maar soms wat; al te fel, wat de scheidsrechters menigmaal naar de stip deed wijzen. Maar of het nu juist was dat Wilton niet minder dan elf straf worpen mocht ne* Na rust kwam Wilton wat meer. los van de" straffe verdediging enkon Joop Breedveld zijn .kwaliteiten; steeds meer ont plooien. Verdedigend sloot het uitstekend bij Wilton, dat weer. een grote steun had - aan Huib van der Lucht in het doel. Met een 16—18 overwinning, staat Wilton nu op één punt van. de promotieronde.7; De dam es-derbyDWS—-Wilton is een vrij gelijk opgaande strijd geworden- waarjn Wilton" Bea- Teeuw moest missen, die door een enkelblessure verstek Tiet gaan. Het gevolg hiervan was dat de aanval van Wilton, niet zo soepel liep als anders het ge val was. DWS maakte daarvan dankbaar gebruik en liet mét de rust een 42 stand aantekenen. Na rust kwam er meereven wicht in de strijd doordat dé invalsters bij Wilton wat inge speeld raaktem Het heeft hen' niet. mogen, baten, want de zege ging met 5—3 naar DWS. De dames van HVK lijken, niet te remmen, want. ook' het gerouti neerde WIK 2 heeft weergeen kans.gezien 0m HVK een halt toe te roepen. In Vlaardingen zorgde WIK nog -voor drie te- gentreffers, nu keerde het ech- ter met een blanco doelpunten* "saldo huiswaarts! Voor rust kon WIK de Schiedam se aanvalslust nog wat in toom houden, wat een 3—0 ruststand betekende. Maat 5n.de tweede helft was het hek van de dam en voerde HVK zijn treffers op naar een 10—0 eindstand. - De dames ontmoeting UVG—^r" burch 2 had een wat rommelige start, wat niet in het voordeel;; van UVG werkte. Veelal konden de aanvalsters elkander niet vinden, waardoor goede kansen- verloren gingen. Verburch bracht al snel de aanval in stel ling. Het gevolg was dat UVG met de rust een 2—4 achter stand, had opgelopen. ïn de tweede helft heeft Verburch er,.; geen twijfel over laten bestaan, wie de sterkste was. En zette met goed opgezette aanvallen de UVG-verdediging voor het blok. Het gevolg was dat de punten met een 5—9 overwin* ning naar het Westland gingen." SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG !1 FEBRUARI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4