Nu al pension G^csketBOiL Hallo allemaal De nieuwe puzzel Brievenhoek HET KOPJE EN HET LEPELTJE X X X Prijswinnaars Belangrijk •SMsM&ï&té tekeningen. De bcrsketbalspeler werd getekend door Joetje Ma neger» jaar. Goed verscholen tussen dich- te struiken hebben Frank. - Marius en Nico een sohuil- hut gebouwd. Op een grote struik hebben ze planken. en latten vastgesjord, een stuk zeildoek er over heen én klaar is de hut. De mu- s; ren zijn de bladeren van j!!';de' struik. Een' oude lap hangt voor de ingang. Bin- nenln de hut staan drie kist- jes, dat zijn de stoelen. Je - kan er net met z'n. drieën 1 zitten. Als je langs het pad p', loopt zou je niet zeggen dat er daar, tussen de struiken, een hut is. De .-" jongens vertellen het aan niemand. Ze gaan er altijd met een grote omweg naar toe zodat ook de jongens in de buurt, het nieteens we ten. Maar op een dag loopt MartijMje, het broertje - van Marius, hen achterna. Net als de jongens in de hut zitten wordt het doek opgetild en Martijntje gluurt er onderdoor „Wat doen jullie? vraagt hij. „Ga weg", zegt Marius, „de hut is alleen van ons."; „Laat hem ér maar in", zegt Frank, „anders ver-, telt hij het aan zijn vriend jes. Je mag aan niemand vertellen dat hier. een hut is hoor Martijn, anders mag je nooit meer mee doen". Het is wel handig zo'n kleintje", vindt Nico, „dan is hij onze koerier". „Wat is dat?" wil Marlijn weten, ..een koe.eh. „Dat is een boodschap per", zegt Marius, „jij bent.onze koerier he?" „Ik durf niet in een winkel", zegt Marti jn kleintjes. Hij heeft eens boodschappen voor moeder gedaan en toen heeft hij de eieren en de pot jam laten vallen, „Nee, het zijn geen echte boodschappen je mag werkjes voor ons doen. En. aan niemand vertellen dat we een hut hebben hoor". Martijn knikt. Als hij de andere dag uit de kleuterschool komt holt hij meteen naar de hut. Er is niemand. Weet je wat?. Hij zal thuis zijn helm en zijn houten geweer halen. Dan kan hij de hut bewaken. Even later staat Martijn aan het begin van het pad met de helm op en het ge- weer in zijn hand. Daar komt een meneer aan. „Meneer", roept Martijn en hij rent naar de meneer toe, „U. mag niet op het pad". „Nee hoor", lacht de meneer, „ik moet de ande re kant uit". Na een poos ziet Martijn een meisje. 'Al huppelend komt ze het pad op. „Halt", zegt Martijn, „je mag er niet door. Daarginds, tussen de strui ken is onze schuilhut, en dat mag niemand weten". „O", zegt het meisje en huppelt verder. Een schuil hut? Dat moet ze eens on derzoeken. Ze tuurt tussen de struiken.Ja hoor,, een echte hut. Dat zal ze aan haar vriendinnen vertellen. Die middag om vier uur, hollen Cora, Lieke en Bër- dien het park in. Het jon getje is er niet en bij de hut is ook niemand. „Wat leuk, net een kamertje, zullen we onze poppen ha len?" zegt Cora. Dat doen ze. Zo installeren de meis jes zich na een kwartiertje met hun pop en stapels kleertjes in de hut. Ze ke ren de kistjes om, dat zijn de poppenbedjes. Ze zijn zo druk bezig dat ze de jongens niet aan horen ko men. „Er zijn kinderen in de hut, ik hoor praten", fluistert- Nico. Zou Martijn toch gekletst hebben? „We gaan de hut heroveren jon gens", sist Frank, „voor uit, ten aanval" en met een waar indianengehuil stor men. de jongens de hut bin nen. De meisjes, gillen en de Jongens slaan met stok ken. De poppen en de kleertjes vliegen in het rond. De meisjes grabbe len hun spullen bij elkaar. Cora huilt.. Haar pop is stuk. Lieke krijgt een mep van een stoktegen haar been.Ze trapt terug. Schreeuwend en vechtend tuimelen zé over elkaar heen en dan..!., dan stort de schuilhut in el kaar. Lieke en Marius zijn de eersten die onder latten, planken, stokken en kleden tevoorschijn komen. „Rot meiden, onze hele hut ka pot" roept Marius. „Wij helpen jullie wel", biedt. Cora aan. „Nee, geen mei den in de hut", zegt Nico, „we bouwen er één op andere plaats". Als de meisjes weg zijn en de jongens een beetje ver dwaasd tussen de brokstuk ken zitten, komt Martijn aan. „Ik ben de koe, eh. koe.dinges", zegt hij. Maar dan ziet hij de ravage. „Schiet op jij", zegt Marius, „jij hebt de plaats verraden. Je mag nooit meer meedoen". „Niet waar", huilt Mar tijn, „ik heb iedereen weg gejaagd, ik stond op wacht en. „Weg jij, ga maar met je eigen vriendjes spelen", en Marius duwt hem opzij. Snikkend gaat Martijn naar huis. Hij be grijpt er niets van. Wat een nare jongens. Hij speelt nooit meer met hen. En hij is ook niet meer hun koe... koe., dinges. Laat ze dat zelfmaar doen. Hij gaat zelf wel een schuilhut bouwen. Veel mooier en groter. En dan mogen zij er niet in. Nooit! ANKE Wat een prachtig weer Is het nu ik dit schrijf. Dat was op zon dag 3 februari. We zijn een eind gaan fietsen, de polder 3n. Hè, dan snuif je zo het voorjaar op. De vogels waren al druk in de weer. En aan alle bomen en struiken zie je al knoppen. ils je alle woorden, goed hebt in gevuld kccaen er op óe krui*ie* twee natrun te stsan van mooie delen in om land (Betuwe bij voorbeeld). 1 pit van de appel, 2 getal, 3 iemand die schildert, 4 cieur van een kast, 5 gil, kreet, 6 iets van kruissteekjes maken op een lap, 7 verleden tijd van verkopen, 8 auto om mee te ra cen. 9 vrij van school, 10 ge bruiken, gebruikte, hij 11 verleden tijd van ,,de kinde ren schrijven", 12 doet een tim merman, 13 dicht pp slot 14 be roep. te maken met zeevaart, 15 Eén .maakt nog geen zo mer en zet de vogelnaam van dit spreekwoord dan in het meervoud, IS land in Europa. Je hebt een week tie tijd om de oplossing op te sturen naer Anke, Verwersdijk 6S, Delft. Denk aan je naam, leeftijd en adres onderaan je brief, oplos sing of tekening. Dit-mool drie sportieve die een doelpunt madkf werd is van Aria von Oeveren neger» is van Rob Wijna.tts, otf joor, de voetballer door Joeh'e Maassen, rien jaar en Feyenoond met de cup ERIC DEN D. Vader zal wel blij zijn met zo'n goede hulp. Word je later ook tuinder? Dan leer je nu al heel wat van het be drijf. Is de prei altijd erg vuil? Was je ze dan in water of moet het droog? Je ziet wel, ik heb er helemaal geen verstand van. Een eigen tuintje is we! Ieufc. Zaai je er ook bloemen? CORINE V.D. SLOOT. Ik vond je verhaaltje erg leuk.' Je had er een klein boekje van gemaakt. Deze week staat het in ons hoekje. Ik hoop dat je tekenin getje er ook bij kan. Ik heb het in ieder geval aam de redactie gegeven.'Je ziet nu wel of het geplaatst is of niet. Ben je weer helemaal beter? JQLANDA V.D. WINDT Als je toch de stad in gaat kun je de brief even brengen- Dat spaart weer een postzegel, daar heb je gelijk in. Het is toch allemaal al zo duur. Voer je zelf elke dag de geiten? En, zijn er al lam metjes of. kleine geitjes op komst? PETRA V.D. MEER. Je had het kruiswoordraadsel keurig over. Lepeltje: Er is iets ergs ge beurd, jó: Kopje: Wat ia er dan gebeurd? L: Je weet, onze bazin beeft een dochtertje van vier jaar, K: Dat wist al lang. L: Sttt, laet me toch uitpraten,. K: Hoe gaat het verder? L: Dat meisje pakte me beet en gooide mij In de vuilnis bak. Jk rolde toen er uit en werd tussen allemaal vuil geworpen. K: lijkt me niet leuk. Lt Nogal logisch, nou ja, ik ga verder hoor. En het stonk en ik zag geloof ik een dooie rat. K: Bah! L: Toen kwaal de bazin aan hollen. Ze riep tegen de vuilnisman: „Stop, stop, ik wrl mijn lepel terug". K: Wat deed de vuilnis man toen? L: hij gaf aan onze bazin terug, ze heeft mij opgepoetst. K: Oeeahhh! Ik heeb slaap! L: Waarom zeg je heeb?? K: Stt, ik sliep bijna. L: Welterusten! Corine v.d, Sloot, getekend. Hij was helemaal goed. Als ik eenmaal aan een legpuzzel bezig ben kan ik- er maar niet mee ophouden. Dan blijf ik er aan bezig. Ik doe het niet zo vaak hoor. Maar ik vind het wel leuk. Ik kan niet goed schaatsen. Zou er nog ijs ko men, denk je? Ik hoop het maar. Ga jij het dan ook leren? IRENE SPIJKERS.. Ik was al ij verig voor je aan het sparen. Zoiets vergeet ik niet hoor. Maar de narigheid is, er zijn helemaal geen leuke lucifers merken. In de winkels zie ik pakken waar allemaal dezelfde doosjes in zitten. Fijn, dat je nu je A-diploma hebt. B is wei moeilijker hoor. Vooral dat dui ken en zeven meter onder wa ter. JOKE V.D. BURG. Het antwoord op je briefje is wel laat maar hier is het dan toch. Weet je hoe dat kwam? Ik wilde het per echte brief beantwoorden en toen zag ik dat er geen adres onderaan je brief stond. Toen moest ik wachten tot de volgen de brievenboek.. Fijn, dat je de verhaaltjes leuk vindt. Je had. nog geen prijs. Puzzel je deze week ook weer mee? PAUL V.D. ZALM. Bedankt voor jullie tekeningen. Ik vond ze heel mooi. Heb je al veel huis werk? Julile zijn nu 2eker al flink aan het oefenen voor de gymwedstrijden? Wordt het dan in esn zaal gehouden? Hoe Vond Maurice het amandelen knip pen? Moest hij ook een nacht in oet ziekenhuis blijven? En An gela moet zeker ook nog? Wij hebben vier; katten en een ca- via. O ja, en wandelende tak ken. Dat zijn een soort sprink- hanen die niet springen. Ze eten alleen heggeblaadjes. LIESBETH KNEPPERS. Ik vond Je tekening erg leuk. Alleen een beetje klein. Kun je nog eens een grotere maken? Dag alle maal. vee! groeten van ANKE. 7 X X X X L X 1 X a X 1 X t! n 'J X 7 X X X In de brievenhoek van 29 januari was een naam van één van de prijswinnaars, weggevallen. Die naam was Annelles Robbe, tien jaar. Jij krijgt dus ook nog een boek thuis gestuurd. De winnaar van deze week zijn; Marieke Grijpïnk dertien jaar. Jan de Bus dertien jaar, Arjen van Dorp elf jaar, Frank de Vreede, zeven jaar. Elsje v.d. Wijk acht jaar, Reaö Zeegers negen jaar. De prijs, een fijn boek, brengt de postbode bij je thuis. Do oplos sing was Horizontaal:' 1 raam, 4 kaas, 8 Ard, 9 krant, 10 k.m., 11 Mia, Lla of Ria, 12 no„ 13.; een, 15 zee, 16 er, 17 re, 18 eg, 20 v.v., 22 Elsje, 24 aan, 26 nee, 29 dl., 29 bek, 31 re, 32 Eva, 34 noten, 36 slang, 37 kant. Verti kaal: 1 raket, 2 arme, 3 Ad, 4 kra, 5 Aa, 6 Anne, 7 stoel, 9 kip, 14 negen, 15 zeven, i» Assen, 21 zadel, 23 leent, 25 Alva. 27 eren, 30 kok, 33 An, 35 ta. Het asiel zitop het ogenblik barstensvol. Het is moeilijk een keus te doen uit de diver se hondjes die stuk voor stuk zielig voor zich uit zitten te staren en luidruchtig beginnen te blaffen zo gauw iemand om 't hoekje kijkt. Zo zit er. ook dit kleine opduveltje, dat vier maanden geleden nog niet eens bestond op deze hondse wereld. Het is'een bastaardje met onbe kende voorouders. Omdat 'we z'n aam niet kennen hij is gevonden in het Beatrixpark noemen we hem daarom maar Bas(taard). Het is een ■hondje wat' iedereen eigenlijk wenst, te krijgen: jong, Jief en leuk om te zien. Geschikt voor ieder huishouden en ondanks dat hij nog wat zal groeien zal hij niet .buitensporig groot worden. Het bruine hondjeheeft een'li chamelijke afwijking, waar hij nochu echter last van zult veerd. Wie hem een tehuis wil bezorgen, moet vlug 2ijn want jonge hondjes zija de laatste, tijd erg in trek. Er zit in het asiel ook nog een ongeveer tienjarige tras ekkei die vorige week op 5 fe bruari is gevonden op de Horvathweg. Hij (het. is een reu) is zwart-bruin en heeft een grijze snuit! De beheerder kan hem niet al te Tang meer vasthouden. In de hokken bevinden zich nog het hondje dat verleden week vastgebonden aan het asiel werd gevonden, een bastaard- zwarte poedel en een jong bruin hondje dat met een gele halsband om werd gevonden. Signalement: Naam: Bas Ras; geen Geslacht: reu leeftijdong. 3j rond. Kleur: bruin hebben. Zijn staart Is (doorHoogte: ong. 30 cm. onbekende oorzaak) gehal- Beharing: korf SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 12 FEBRUARI 1974 Het asiel ligt aan de St. Aroia- zusterstraat, telefoon 266266. Openingstijden: 9.00—12.00 en 14.00—17.00 uur; zaterdag 9.00 —12.00 uur; zon- en feestdagen gesloten. Voor vermissingen direct het asiel bellen. Ook Amivedi een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert kan u mo gelijk helpen: telefoon 269947. De enige Schledamse dieren arts, dr. de Kaper, heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13-00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur (woensdagavond geen spreek uur). Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 9.00 uur 's-ochtends. Telefoon Op geven als lid van de dieren bescherming kunt u door stor ting van 7,50 gulden of meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afde ling Schiedam. Op het strookje vermelden „nieuw üd'\ Maand blad gratis. Het gironummer staat uiter aard ook open voor giften. Wie herkent haar nog, dat harige geval van een paar weken geleden? Ter vergelijking hebber» we -de foto van vorige Ikeer uit hef archief gewipt en naast de gisteren genomen foto geplaatst. Het is het awerverspoedeltje, dat werd gevonden in de Morsestraat. Het hondje.werd volkomen verwaarloosd naar hel asiel gebracht Zomaar iemand ;die de hond in "blokje-rond" zog, heeft toen aangeboden de Dé asielbeheerder van het tehuis aan de Sint Annazusterstraat doet nu 'al een beroep op eigenaren van huisdieren die bijvoorbeeld hun hond of kat tijdens de zomervakantie in een pension willen achterla ten, zich nu al op te geven bij het asiel. Omdat er in Schiedam maar weinig hokken zijn, die voor pension worden gereserveerd, moet de vakantieganger er vlag bij zijn. „Meestal vissen de eigena ren van een huisdier achter het net als ze zolang wachten", aldus de beheerder. Voor inlichtingen kunt u bij het asiel terecht. Tegen een luttel bedrag (bet wordt per dag. verrekend) kunt u er zeker van zijn dat uw huisdier tijdens de vakantie goed wordt verzorgd. .hond te loten trimmen. Dit is dan .het - onge looflijke resultaat. Niemand herkende de hond, teen bij eenmaal weer naar zijn hok m hef asiel werd gebracht. Tegelijkertijd met deze uiterlijke verbetering veranderde ook iets m. het -innelijke van de hond. Was bij een paar weken geleden nog een beng en schuchter hondje, -nu zit er een vroijke wildebras achter de tralies

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3