SCHIEDAMSCHE Maatschappij wil miljoenenproject starten in wonin Grote vrachtwagens voortaan geweerd ENGELSE GROEP IN DE TEMPEL P IB ws s ra®?' Minstens 5000 woningen Muren blijven betaalbaar Eerst proef in Westen Beslissing gemeente onzeker Advies commissie bezocht GSD Telefooncel vernield Rookartikelen gestolen Per 1 maart niet meer parkeren in dé stad Bus naar Keikei-Kerk rijdt endenborden Dinsdag" op zaterdag - ¥mÊÊmSmWMSMli Metingen op autoloze zondagen: Zaterdag 16 februari 1974 I pagina's 99ste jaargang no. 24946 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De vrij onbekende maat schappij Geoproject uit Nieuw Vennep heeft het gemeentebestuur laten weten dat zij dc oucle wijken in Schiedam wil opknappen. Het gaat om zeker vijfdui zend woningen die daar in aanmerking voor komen. De gemeente overweegt om voor zij akkoord gaat met dit gigan tische project, eerst een proef in'een klein gebied te nemen. .Het eerste contact tussen Geoproject een dochteronderneming van de Koninklijke Adriaan Volker Groep BV en het gemeente bestuur kwam tot stand in november van bet vorig jaar. Daarbij werd uitvoerig inge gaan op de opzet en de werkwijze van de maatschappij. Geoproject liet daarbij weten, dat zij vindt dat de hu ren na de verbouwing betaalbaar moeten blijven en dat de huidige bewoners in hun wijk moeten kunnen blijven wonen. Zij zullen ®P alle mogelijke wijze bij hec project worden betrokken, aldus de maatschap pij. Dat zou onder, meer moeten gebeuren via de wijkraad, (of een kontaktcommissie) en een koutakt- centrum. Een moeilijkheid vindt Geoproject dat aan de ene kant per wijk ten minste 250 woningen moeten wor den gerehabiliteerd om de wijk als geheel te kunnen verbeteren, maar dat aan de andere kant er dan bijna net zoveel verschillende eigenaren van al die huizen zijn, dïe zich eerst aaneen moeten sluiten. Die eigenaren kunnen echter de financiële conse quenties daarvan niet pverzien.. In een brief aan wethouder C, J. M. Bolmerx van stadsontwikkeling .zet Geoproject uiteen hoe zij. denkteen en ander te kunnen oplossen. Deze heeft daarop advies gevraagd aan de directeur van de Dienst Gemeentewerken en aan de stedebouwkundi- ge B. C. van Gent. Directeur ir. K. G. de Block van Gemeentewerken is van mening dat het aantrekkelijk lijkt voor de gemeente om met Geoproject in zee te gaan. Wel wil hij eerst in een beperkt gebied zo'n vijftig hon derd woningen een proef nemen. Het Oude Wés ten zou daar. vólgens hem het meest-voor in aan merking komen. De directeur is van mening dat Geoproject alleen voor het verbeteren van de woningen ingeschakeld hoeft te worden. Voor de verbetering van'de woon omgeving heeft de. gemeente zelf genoeg mankracht. Ook de stedebouwkundige Van Gent staat in principe positief ten opzichte van het inschakelen van Geo project. De gemeente en de maatschappij zouden dan samen een team kunnen vormen, dat snel en- met zeer grote kennis aan het werk kan gaan. Hec.is de bedoeling-om ais Gèoprojekt en de gemeente tot overeenstemming komen, dat de maatschappij. behalve als projectleider optreedt, ook. zorgt voor de.1 financiële aspecten énde coördinatie met bewoners, eigenaars, gemeentelijke en hogere, overheden. Het is op dit mement nog allerminst zeker dat de ge meente -met Geoproject in zee gaat. - Zo -zal aan staande maandag wethouder Bolmers-tijdens de ver-, gadering van de commissie Stadsontwikkeling de mening van de raadsleden in deze commissie pol sen. Hoewel Geoproject nog niet erg bekend is als project ontwikkelaar in Nederland, voert de maatschappij op verscheidene plaatsen in Nederland een aantal werken uit. Daarbij zijn ondermeer de rehabilitatie van 400 woningen in de Jordaan in Amsterdam ,en van 1600 woningen ïn de Leidse wijk De Kooi. In Schiedam kómen een groot aantal woningen in het Westen, de Gorzen en het Singelkwartier in aanmer king; De commissie stadsontwikkeling heeft inder tijd in principe besloten dat het Oude "Westen het eerst zal worden aangepakt. Onlangs heeft de i ge meentelijke wonïngdienst van een groot aantal hui zen daar bekeken of ze opgeknapt moeten worden, gesloopt moeten worden of in de huidige staat nóg tien 'jaar. mee.kunnen.' Waarschijnlijk, zal een complex woningen tussen.de..; VlaardingerÜijk, de Nieuwe Haven," de Westfranfte- landscstraat en do Aleidastraat als de gemeente ooit besluit in te gaan op het aanbod van Geoproject voor een proef in aanmerking komen. Schiedam De leden van de Sociale Adviescommis sie hebben een bezoek ge bracht aan de gebouwen van de Gemeentelijke So ciale Dienst aan de N ieuwst raat. Dit gebeurde ondermeer naar aanleiding van een artikel in de Schiedam- sche Courant, waarin de Adviescommissie zei, dut de ambk-naren de bezoe kers niet meer goed zou den kunnen heipen. Drs. Smits, directeur van de GSD vertelde echter in een interview met onze krant enige weken ge- ieden dat van dat alles ~*gceaT sprake" was.Wel moesten steeds meer klanten worden geholpen, doordat het aantal uitke ringsgerechtigden met sprongen was omhoog ge gaan. Problemen over de huisves ting had dc GSD nog niet, maar een nieuw gebouw („sociaal-medische super markt") was in de nabije toekomst wel gewenst, al dus de directeur. Schiedam Eer. telefooncel aan het Stationsplein heeft het moe- .ten .ontgelden. Onbekenden' kraakten het geldbakje van het telefoonapparaat en visten daar vijftig gulden aan kleingeld uit. De. braakschode bedraagt onge veer tweehonderd gulden. Schiedam Een levensmiddelen- zaak aan de 's-Gravelandseweg is het doelwit geweest van enke le inbrekers. Uit de zaak zijn pakjes shag en sigaretten ver dwenen. De waarde wordt ge schat op vijfduizend gulden. Schiedam Met ingang van (1 maart zal het parkeren van grote vrachtwagens of opleggers, ia Schiedam verboden zijn. Slechts op een achttal plaatsen 'in'de stad'mogen de voertuigen staan. B. en w. hebben dit onlangs besloten. De gemeente vindt dat het parke ren op de weg van voertuigen met een lengte van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan twee meter (opleg- gérs of aanhangwagens) schade- lijk is voor hëz uiterlijk aanzien van deomgeving." Uit praktische overwegingen heeft de gemeente echtereén achttal .uitzonderingen in- acht genomen. Het zijn plaatsen waar hét ui terlijk aanzien volgens b. en w. •niet in ernstige mate vvordt ge schaad. Opvallend is dat er geen parkeer-' plaats voor deze wagens bij het Nieuwsticht verrijst. Vorig jaar protesteerden enkele omwonen den in een artikel van de SC te gen het voornemen om daar de grote wagens te parkeren. Waarschijnlijk hebben de bewo ners Eet pleit voor zich gewon nen. De acht parkeerplaatsen die de gemeente heeft aangewe zen zijn; het industriegebied Spaanse Polder; het industrie gebied -bewesten de Schïe, de Nieuw Mathenesserstraat en het industriegebied ten oosten van deze straat. A,-J'.. Voortsde Havenstraaten -het daaraan grenzend mdustriege- bied; de Willemskade tussen de Nieuwe Haven en de, Groene- laan; -de .Westerkade tussen Nieuwe Haven en Stadhouders- laan; de' Nieuwe Haven, tussen Westerkade en Schoolstraat en de Admiraal He Ruyterstraat ten zuiden van de Westfranke» landssdijk. Schiedam De RET-bus van ■lijn 53 rijdt sinds vandaag driemaal per dag naar Ke- thel-kerk. Om ongeveer half- tien vanmorgen haaiden de bewoners de eerste bus fees- tclijk binnen. Eén gedeelte van het harmo nie-orkest St. Radboud vier de dat op muzikale.wijze.:De Kethelaars' kunnen 'nu per dag zeskeer oyèr openbaar vervoer, beschikken: - drie keer met de. taxi! en drié - keer met de bus; Schiedam Dc gemeente gaat op aandrang van de leer lingen van de. Mgr. Bekkers- school twee zogenaamde "eenden-bordan'-plaatsen bij de Józef Oreliosïngel, De leerlingen en de wijkver- enïging "Groenoord" ver zochten om deze borden, om dat voortdurend oversteken de eenden werden aangereden dóór.auto?s.i;,..- Gemeentewerken is op het ogenblik bezig- met de bor den te laten vervaardigen. Er zal een beeltenis van een eend op Ie zien zijn. Tuesday: geen olie, geen single.- Schiedam Onderdeel van de zestiendaagse toernee door Ne derland van de Engelse groep Tuesday is het optreden van vanavond in sociëteit de Tempel aan de Ovcrschiesestraat 44. Tuesday komt dan voor de derde maal in de Tempel. De vorige "optredens waren er op I en. 9 september vorig jaar,, toen. de groep voor de moeilijke taak stond om de Engelse „superfor matie" Riff Raff te vervangen. Tuesday presteerde het' toen om het pubKek volledig In haar ban té krijgen. De groep maakt zo genaamde Happy. music en swingt, volgens het boekings kantoor Frans Natérop, zowel letterlijk als figuurlijk de pan üik Door technische en visuele, perfectie heeft de formatie het vermogen om een bijzonder ge zellige sfeer te scheppen, waar het publiek volledig bij wordt betrokken. De groep, dSe nu voor de tweede; keer in Nederland is, bestaat uit drummer Sïd Cuppy, bassist; Robert Sinnick, zanger Rod Trott en de twee sologitaristen Chris Mooris en Pete O'Donnell. In Engeland zou al in december een single (Man of the Road) worden uitgebracht em boven dien was het de bedoeling dat het plaatje ook in Nederland zou. uitkomen vóór de groep hiér op toernee zou gaan. In verband met de oliecrisis-is het nummer echter vastgehouden in Enge- land en daardoor ook ïn Neder- land nog niet verschenen. Het optreden vanavond begint om half negen, de zaal is al om acht uur ópen. S fv 'ï$W- $4 ':y b. N-ï"». ww.'.lf) ■•*»-! sm... A'A'A De winter lijkt dit jaar wei een lentefeest.'Nog steeds geen bar-; koude nachten, geen ziellg'.tjil pende musjes op een wit sneeuwkleed en geen eenden dié schaatsen-! over. bevroren vaar tenen sloten. Integendeel. De winter'vertoefde eind vorig-jaar slechts even in ons land.De bode van de Lentekoningin volg de hem opr 'onze fotograaf legde tweemaal een bewijs, hiervan op de gevoelige plaat vast. Onbe vreesd voor een eventuele te- rugkomst van de winter wagge: len vier eendekuikens („pijl tjes") achter; hun ouders aan. Pas uit het ei verschuilen ze zich soms als hét nulpunt te- veel wordt benaderd onder het dikke sneeuwwitte donsvan pa en ma eend. Niet alleen de fauna heeft trouwens „post" van.de lentebode'ontvangen. De flora bevindt zich ook al in len- -testemmiiig. Het bodem groen schiet de grond uit en hier en daar zijn er zelfs al krokussen bloeiend, en .narcissen die hun kopjes boven de gronduitste ken. Echt zeldzaam is echter de oer-Hollandse tulp die op de foto tuisen de ontluikende nar cissen. is te zien.." Het milde weer zag kans zelfs de knop van 'dezetulp ópen! telaten springen. De korte winter van '73—74 lijkt definitief voor bij. of toch niet? Schiedam/Viaardingen Geluids overlast in. het gebied ten noor den-van de Nieuwe.:Waterweg wordt niet veroorzaakt door het verkeer. Deze conclusie valt te trekken uit onderzoeken die de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond heeft verricht op dc autoloze zondagen. Er werden nauwelijks verschillen gevon den. Opmerkelijk is dal in het gebied ten züiden yan de Waterweg wel duidelijke verschillen gevonden werden in geluld tussen het me ten, op normale dagen en het meten Op autoloze zondagen, In het noordelijk deel -van de - Rijnmond werden metingen ver richt in ondermeer. Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. Dat gebeurde op vijf autoloze zondagen. In totaal waren er 33 meetpunten. Dc Rijnmond mérkt op dat over' het algemeen op autoloze zonda- gen het geluid beneden het ni veau blijft dat door het ministe rie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne wordt aanbevolen. Op normale dagen is dot zelden het geval. Vlaardingen en Hoek van Holland vormen daarop een uitzonde ring. Ook op autoloze zondagen werd in deze twee plaatsen de aanbevelingsgrens overschre den. Aan de zuidrand van Vlaardingen wordt dat voorna melijk veroorzaakt door indus trieën en in Hoek van Holland door scheepvaartverkeer en zee- geluiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1