Hans Groin geen onbekende meer SVV vreest Rob Claassen Zeven partijen: vijf knock ouls AFSCHEIDSDVEL PUNTVERLIES doen. Stapt de Haan de Ting in ■en begint in gebroken Duits de reden var. de diskwalificatie uit te leggen. Joh, die Duitsers la- 1 gen .dubbel van. de lach'*. Waarom Grom Is gaan boksen? „Nou daar kan ik eigenlijk geen goed antwoord op geven. Het trok me wel aan omdat het een individuele sport' is en verder weet ik het eigenlijk niet. Het „leuke" van de bokssport vindt ik echter om mijn tegenstander 20 snel mogelijk uit te schake- -^7; .---V ;.C;,A v) Met andere woorden, via een 3c.o.? Heb je dan geen medelij den met degene die-je neer- slaat? Groin: .„Nee want dan kan je er beter gelijk mee stop- Den Haag Hans Groin is kampioen van Zuid-Holland in de C-klasse. Met een machtige rechtse hoek vloerde hij de andere weltergewieht Cor Ton. Nadat hij een week eerder Jaap Zoutendijk op punten klopte was het deze keer een zege via een knock-out. Al na twintig seconden was het voor Ton die bekend staat als ee ngoede bokser afgelopen. Trainer Wim de Haan vóór de finalepartij: „Hans, blijf in het midden van de ring want.die Ton beweegt veel en als je de kans hebt, haal dan uit". Deze woorden kwamen goed over want de gong voor de eerste ronde was nauwe lijks gèslagen of de bokser van Huizenaar lag al dizzy op het canvas. Groin die sinds twee jaar bij Den Haan in Schiedam bokst kreeg een dankbaar ap plaus van het publiek in het Haagse Amacitia. De boksliefhebbers kenden hem nog maar al te goed van de voorronden waar hij eveneens een partij bokste die uitstekend bij hen overkwam. De kampioen blikte dan ook te vreden na afloop: „Hij kwam Jekker door die rechtse hoek". Troawens het h niet de eerste knock-out in zijn nog prille boksioopbaan. In een half jaar tijd bokste hij zeven partijen waarvan er vijf voortijdig wer den beëindigd. De Haan over de „werkwijze" van zijn pupil: „Man, als die jongen er één goed „thuisbrengt" dan is het voor zijn tègenstander wel afge lopen. En je zag het. Cor Ton startte <als favoriet en daarom gaf ik hem de opdracht de par tij snel te beslissen wat uitste kend lukte". De 21-jarige lasser heeft het naar zijn zeggen best naar zijn zin bij Wim de Haan: „Het is niet alleen een goede instructeur «raar je kan nog lachen ook met hei?. Zoals die keer toen ik an Duitsland bokste en mijn te genstander voor minstens tien tellen naar de grond stuurde. Nee, wordt ik na afloop gedis kwalificeerd omdat ik mijn ver lovingsring had vergeten af te pen. Als. dat'zo zou zijri ga je nooit met de juiste instelling de ring in. Je weet van te voren dat je bij deze sport het risico, loopt onderuit te gaan. Voor hetzelfde geld loop .ik tegen .een beslissende klap aan. Ai is het wel co dat ik. het zeker niet leuk vind als 'iemand er enig licha melijk letsel aan overhoudt". Het eerste wat Wim de Haan na afloop aan zijn talentvolle pupil vroeg was: „Doe je mee in de B-klasse". Het antwoord van Hans was even verstandig -als typerend. „Kijk bij zulke dingen neemt detrainer de beslissing. Als -hij denkt dat ik daar web in •mee kan komen dan ds het voor mij een klare'zaak. Al zal het niet meevallen want-je staat per ronde «en minuut langer tussen de touwen". Bang om tegen een sterkere bok- ser aan te treden is Groin ech- ter niet: „Van alleen overwin ningen leer je niet en een ver zorger kan toch altijd ingrijpen als het nodig is", - Schiedam „UVS is thuis nog ongeslagen en wij hebben uit nog niet verloren. Dat kan dus leuk worden," aldus Henk Nebbeling, die ijs en weder diendende, aanstaande zondag ook van de partij zal zijn. Wie dat hiogelijk niet is, is Wim van Baarle, de man die afgelopen;zondag zo's belangrijke rol speelde tegen DRL. Van Baarle ligt sinds maandag met griep op bed. Iets wat De Haan toch wel dwars zit is de tc flegmatjeke houding van Hans. „Hij is geen knokker. En op sommige momenten moet je dat toch wel zijn". De bokser zelf: „Ja, op die momenten be kijk Ik het eerst liever want Ik ben nu eenmaal geen „ram mer". Ik sla liever mijn tegen stander neer met een goéd door komende stoot". Henk Nebbeling: „Er zit een kans 5o' dat Wim er bij 'is. Zo niet dan weet ik nog niet wie hem zal vervangen. Misschien wordt hét Harry van Buuren. Hij: is .de laatste tijd wat 'uit vorm, maar hij schijnt afgelopen dinsdag in hetNederlands amateur-elftal .een goede wedstrijd gespeeld te hebben."''' Over"de -motivatie van de spelers is.' •Nebbelingniet bang; „Die wedstrijd .tegen DRL .heeft ons bijzon der veel v zei fver trouwen gegeven. UVS draait dé. laatste tijd- echter ook erg goed. Het kan dus goéd spannend wor- den." Hermes-bussen "vertrekken yoof vier gulden per persoon. Kaar* ten worden verkocht door siga renmagazijn Paul van Eyk aan de Parkweg. Opstelling: Sper- "mon; - Com-mijs, Van! de Biirg, Ruseler, Brouwer; Van Baar- le(?), Bakkes, Vorstenbos, Wee- ca; Van de Voort, Van Duppen. Schiedam Morgen speelt SVV de eerste van twee achtereenvolgen de uitwedstrijden. Moeilijke duels ook, want na FC VVV volgt FC Dordrecht, En meer nog dan de equipe van Hans Alleman vreest SW de confrontatie van morgen in wtadion De Koel. i(Die 4—0 van toen, die zit ons nog dwars", verklaart Bob Maaskant. Om, er onmiddellijk aan toe te voegen, „maar het was natuurlijk wel eer. bekerwedstrijd en bovendien zaten we toen nog in die pe riode waaria we door allerlei problemen met een zwak elftal moes- ten spelen", A ÏVat dat betreft zijn er voor morgen geen excuses voorradig, want at- leen Jan Coenen heeft nog last van zijn blessure. John van der Spel f is weer fit, dus start Bob.Maaskant met de volgende formatie: J- v.d. Velden, J- den Tuinder, A. Oosterholt, R. Steenbergen, M. v. Beek, W. Mulder, T. v. Toledo, J. v,d. Spek, P. Roodnat, J. Coenen en J. Groens weg. Schiedam Het heren-handbalteam van Wilton verkeert nog in het onzekere. Terwijl een bericht in een andere krant optimistisch melding maakt van een strijd waarin Wilton aan één punt voldoende heeft, trachtte het bestuur van de Schiedamse handbalclub de uitslag te vernemen van een tegen concurrent Meeuwen ingediend protest. Wan daarvan hangt af of de ploeg van trainer Foncke reeds morgen de titel kan behalen. Het protest werd ingediend omdat Meeuwen een niet gerechtigde speler had op gesteld, „maar", zegt Wil- Schiedam Siechts een puntje is voor het korfbalteam van Schie dam voldoende om morgen de titel te grijpen in de derde klas se van de KNKV. Dit moet dan gaan gebeuren in de Rotterdam se Energiehal waar Zwervers als laatste obstakel fungeert. Voer de korfballers- van trainer Frans Geluk overigens wel een geruststellende gedachte dat. in dien Zwervers de reeds geplan de receptie verstoort, er nóg een komt. Want zo luidt de op dracht: haal een punt uit twee duels. Een andere .geruststellen de gedachte! is ongetwijfeld de wetenschap dat Schiedam ook in .de eerste wedstrijd Zwervers konbedwingen S—7. Mocht Schiedam er! inderdaad - reeds morgen in slagen hét tot nu toe zo succesvolle seizoen, met een 'kampioenschap af ronden dan wordt vanaf ha*£, acht in de kantine van de sport hal Margriet de gelegenheid ge boden de kampioen te felicite ren. De wedstrijd in de Energie hal begint om 15.40 uur. ton-woordvoerder dc heer Verlinde, „ze ontkennen nu dat deze speler in die wed strijd heeft meegedaan". Is io dezen het woord aan het Handbalverbond, Wil ton heeft desondanks toch nog de kansen in eigen hand. Maar dan moet we! gewonnen worden van het Dordtse MOK dat morgenavond om vijf minu- hoogte eindigt met Meeuwen en ten voor acht in de sporthal een beslissingsduel uitkomst gaat proberen de Schiedamse moet brengen, plannen te doorkruisen. Winst Nog is echter de kans niet uitge- betekent dat Wilton op gelijke sloten dat het Handbalverbond op het laatste moment uitspraak doet ten gunste van de Schie dammers. Pas in dat geval grijpt de equipe van trainer Foncke bij een deling de titel. i Het team van Wilton (witte shirts) wacht nog op uitspraak van het Handbalverbond. Schiedam Trainer Rob_. Claas sen heeft 2ijn contract bij HBSS met nog een jaar verlengd. Be stuur en trainer zijn tevreden met de huidige gang van zaken. De zaterdag tweedeklasser is nog steeds een belangrijke ge gadigde voor promotie naar de «erste klasse. Schiedam Dezer dagen doorbrak het bestuur van FC Nieuwland heel even het strakke protocol van het Ge meente Ziekenhuis. Terwijl de honderden bezoekers hun gedrukte stemming wegpraatten en richting uitgang to gen, verdween het kleine groepje tegen de stroom in naai de zesde verdieping. Een gang van zaken die typerend is voor een van Schiedams jongste verenigingen. FCN vond twee redenen voldoende om de strenge regels te trotseren: een bezoek aan speler Gé Bronsgeest en de wetenschap dat trainer Rien Clarijs ook volgend seizoen bij de afdc- lings tweede klasser blijft. En eigenlijk had het bestuur van FCN de situatie yan dit moment niet beter kunnen schetsen. Een interview Ln het ziekenhuis is zeker niet als stuntje bedoeld, maar de blessures en uitgescha kelde spelers, doorkruisten dit seizoen de opbouwplannen van Rien Clarijs, vandaar... Tekenend voor de aanpak bij FCN was de confrontatie, ver na de officiële bezoektijd, met de wenkbrauwen fronsende ver pleegster...„Oh, van.de voetbal- club?- Ja, daar weetik van".. FCN heeeft de zaken geregeld, gewoon fijn voor elkaar.. Breed lachend middelpunt is Gé Bronsgeest, na twee weken in de Nolet-sdchtïb'g nu alweer vier weken ih het Gemeente zie kenhuis; blij met-het- wat onge bruikelijke verzetje. „Ook al zo'n - speler die ik eigenlijk niet kan missen", zegt trainer Rin Clarijs. „Omdat hij wegviel •moest ik het speltype aanpas sen". En plotseling wordt duide lijk waarom FCN zich juist tus sen de verbaasd kijkende ver pleegsters zo op zijn gemak voelt. „Ger Gouweleeuw zijn we ook al kwijt", vertelt voorzitter Fred Wammis, „die heeft twaalf we ken in het gips gelopen met ka potte kniebanden. Ook Wim Stad is uitgeschakeld, door een meniscus, waarhij overigens niets aan laat doen. Wim stopt met voetballen. Minder ernstig zijn de blessures van Peter Friederich, „maar", zegt Rien Clarijs,- „m feiteis het schanda lig dat zo'n jongen voetbalt, maar wat kan ik doen? Ik heb niet anders". Ook al omdat steunpilaarToon Korporaal er definitief een streep onder zet en tegen stad genoot Wilton zijn afscheidswed- strijd zal spelen. De reden is duidelijk, /want de FCN*er .ver huisde naar Haarlem. Rif Cla rijs: „Dan kom je natuurlijk wel in een situatie .waarin je nog weinig kan doen. Noem het maar overmacht".-* Is Rien Clarijs dan teleurgesteld in het nog lopende seizoen? „Toch.: niet", klinkt het niet overtui gend, „mijn uitgangspunt voor dit seizoen was handhaven. Des noods worden we tweede van onderen,, heb ik de jongens voor gehóuden. En zo bekeken heb-':' ben we het als middenmoter hieV slecht gedaar.". Niet slecht gedaan, omdat blessu-: res zijn. plannen doorkruisten; Want waartoe zou een compleet' FCN ln staat zijn geweest? „Met Gé Bronsgeest, Ger Gou- weieeuw en Wim Stadt? Nou. laat ik zeggen heel misschien een tweede plaats...:.. Een pro- motiepiaats dus, „maar", zegt Rien Clarijs voorzichtig, „ik wist niets van de tweede klasse af, wat dat betreft wisten do spelers meer dan ik, die Jiebben: er tenslotte ooit hog in gespeeld. Maar ik dacht wel dat we com pleet een redelijke kans hadden kunnen maken". Typerend voor FCN's huidige aanpak is ook de blik gericht te houden op volgend seizoen. Ri Clarijs: „Het wordt zo vaak ge legd, maar noem het maar een uitdaging. Ik weet dat ik nog niet Waar ben, dat er meer in- zit". Dat FCN heb. slechtste; veld jn Schiedam gatt verwisselen, 'voor. het! huidige Martinitveld. speelt daarin een' rol; terwijl .voorzitter.' Fred Wammis wijst óp een zestal nieuwe spelers die. volgend seizoen: het FCN-shirt zullen r.gaan dragen .„Namen •kan ik natuurlijk nog niet noe men, maar er zitten spelers-tus- sen die momenteel 'in de KNVB •spelen'.'J-lV-.;J;'. Voor Rien Clarijs,! die zegt: /„Ik verlang /.naar prestaties", '!een fijn geluidv want: juist de smalle basis speelde zijn ploeg dit sei zoen! parten. „Je raakt goeie spelers kwijt en dan zout je moeten kunnen switchen, maar op een bepaald moment kom je gewoon tot de ontdekking dat er niets meer te switchen valt. En- vanaf dat moment moet je reke ning gaan houden met puntver- lies". Maar zoals G€ Bronsgeestweer even de sfeer kon. proeven van een gebeuren rondom zijn club, zo hoopt Rien; Clarijs! dat hij weer spoedig de beschikking krijgt over de voltallige selec- tie. Met FCN. wil hij 'zijn :werk voltooien.; Y v:., Daaróm zette hij, terwijl Ir. „chie- dam geruchten circuleerden.dat. andere, - ook-'.hoger spelende clubs de ambitieuze trainer Dit seizoen een 'verlrouwd' beeld. V.l.rr.r. trainer /Rien Clarijs, Gé Bronsgeest, Frèd Wammis en Wim* Hoogstad. wensten, aan 'te'! trekken, zijn handtekening onder een con tract voo-r nog een jaar.; Na:'drie jaar boept hij' op nag: een sei zoen zonder al te vee! tegens- gen. Zoals vorig seizoen toen FCN.: vanuit, de derde klasse, ■promoveerde. "Eén seizoen .waar- i- in Rïe nCiari jsdiet zi en waartoe waarom, bij zegt dat zijn "werk bij FCN nog niet! af is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4