I 9Andere9 Wim Radings WÈËÊÈlllÊi X PIM VISSER KAN BIJ OPTIMAAL WERKEN flSSISk.' PPPVSr-1! Hans Croin kan incasseren bij Minst gepasseerde doelman WIM VAN BEUREN WEG BIJ ZWALUWEN Volleybal- standen Kampioenen „Wïlhelmina Klaverjassen Schiedammer maakt al ,,p lan de campagne SCHIEDAMS CHE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI IM DOOR HANS SOETERS. Dordrecht Voor de tweede maal binnen, een kwartier wankelde Gouwenaar Dirk Okkerse op zijn eerst nog zo stevige benen. De middengewicht van de boksvereniging Gouda bezweek bijna,onder het gewicht van juichende Wim Radings. Dolblije Wim Radings danste door de boks- ring, „besprong0 zijn nog wat verdwaasd rondblikkende opponent die deze tweede opdoffer overigens gelaten in casseerde. „Wim Radings winnaar", tot op het moment dat arbiter Nettens anoncering in het vreugdegehnil van de SBV De Haag—bokser verloren ging, een onzekere zaak. De finale kan. dn Shet crwaanwelter. Ham Croin incasseert tegen Nico de Rooy, maar blijft toeren op zijn Want twee ronden lang leek Wim Radings zijn inspanning eerder op de avond geleverd tegen Ha genaar Van Duuren nog niet te boven. Wim Radings die zijn vorige opponent zo intens had nagejaagd dat zijn zege door in terventie een feit werd, kreeg het tegen de verse Okkerse moeilijk. Want al uitte Wim zich voor zijn tweede optreden optimistisch: „ïk ben echt nog niet moe, ik voel me heerlijk", juist instructeur Wim de Haag zag nadelen. „Okkerse heeft lekker lui naar de partijen kun nen kijken, Wim en Hans moe ten zich daarentegen opnieuw gaan voorbereiden". Het gelijk-leek twee ronden lang aan de kant van de leermeester. Twee ronden, waarin Radings zich wel verzette, maar vooral de laatste ronde een - Goudse aangelegenheid kon worden; Maar ineens was daar die ande re Wim Radings. De karakter- bokser, ijzersterk op die mo menten -wanneer het er op aan komt. Want juist in die laatste ronde herhaalde zich het spelle tje dat hij eerder op de avond had laten zien. Niet Radings, maar Okkerse zag alle hoeken van de ring. Drie minuten lang bokste Wim de Haans pupil op permachtig. „Drie minuten, ik wist niet dat dié zo lang konden duren, wa ren het er" echt maar drie?" Dirk Okkerse, de verrassende verliezer, kon het niet geloven. Hij, die eerder tegen Radings won en een onbeslist forceerde, zag het nog steeds niet zo zit ten. En Wim Radings? Terwijl clubgenoot Hans Cróin zijn laat ste partij afwerkte klonken zijn vreugdekreten nog steeds door de immens grote sporthal: „Kampioen van Zuidholland, wie had dat gedacht., jongens wat ben ik blij", HANDDOEK Verdiende felicitaties en schouder klopjes voor Wim Radings dus, lovende woorden óók voor Hans Croln die evenals Wim Radings eerder op de avond niet aan de volle drie ronden toekwam. Want de 21 jarige De Haan-pu pil overklaste evenals in zijn carrière zijn directe opponent. Want ook tijdens zijn eerste partij in de B-klasse tegen Leen van de Hogeband sfuuTde hij zijn. tegenstander naar het can vas. Voor acht tellen slechts, maar was Van de Hogeband weer bijtijds gevechtsklaar, de handdoek voorkwam een zekere afstraffing van de Hagenaar. De toen. nog erg blije Hans Croin: „Ik dacht nog zo, blijf nou toch liggen, maar hij wilde blijkbaar niet". Een grapje uit de mond van de bokser die wist dat zijn debuut in de B-klasse niet onop gemerkt was gebleven. Voor Wim ü'e Haan alie reden toen al, nog voor de finalepartij, te verklaren: „Hans kan nu at niet meer. falen, een tweede prijs heeft 'i« tenslotte ai". Maar wat al eerder een punt van discussie was geweest: zou zwaar weiter Hans Croin het conditioneel kunnenredden? Waren twee partijen, juist voor hem die zelden langer dan twee ronden in de ring stond, niet te veel van het goede? Wim de Haan: „Zijn tegenstander. Nico de Röoy, is een kanjer die al dertig partijen .wegheeft. Maar wie .weet, als Hans er eentje goed thuis, kan brengen",.. O Toen nog geen problemen voor Dirk Okkerse (links). !n de derde rónde ra'! Wim Radings zijn opponent voor te grale pro blemen stéllen. Maar Nico de Rooy die ooit-, won van sterke Duitse competitie boksers, als" Macmaty, Schatz en Galbo, roffelde er vanaf de eerste gongslag een tempo uit dat Hans verbaasde: „Niet té geloven, wat een verschil met m"3t vorige partijen". Maar ty perend voor Hans Croin was het antwoord dat hij onmiddellijk klaar had. Want al wa« De Rooyl die niet voor niets bewees de hoop van de boksvereniging Bouwlust te zijn, vooral door zijn lengte in het voordeel, Hans Croin loerde op de hem bekende wijze op die ene beslis sende stoot.- En die stoten kwamen ook, min der flitsend misschien dan eer der op de avond, maar impone- Schiedam In het rijtje „toekomstige Scbiedamse kam pioenen", neemt zaterdag derdeklasser PPSC een „zekere plaats in." De club die vorig seizoen vriend en vijand verbaasde door zich te klasseren bij de vier beste zater- #;dagclubs in de bekercompetitie, maakte toen met trainer *Piet de Wolf een wilskrachtiger indruk dan voorheen. Thans, met aan het hoofd trainer André Ccrveleijn, lijkt PPSC er eindelijk in te gaan slagen een plek in die zo fe! begeerde tweede klasse te veroveren. PPSC, een technische vaardige formatie met op elke plaats in het elftal voldoende kwaliteit, zat begin vorig seizoen echter met een levensgroot probleem. Ineens besefte men dat doelman Aad Kalkhoven op zijn retour was. Da zekere sluitpost van tóen, miste echter een vervan- ger die wanneer nodig kon wor- den ingezet. En PPSC blikte wat mistroostig naar dat grote lege'doel, in de wetenschapda: eigenlijk niemand stond te pope len om onder de lat te- gaan staan. Tot men zich herinnerde dat de centrale verdediger van dat mo ment, Jobn Rost, wel eens zijn verborgen keeperstalenten had getoond. John Rost daarover: „Ik was op de training nog wel eens bezig met keepen en toen PPSC .met die keepers-proble men kwam te zitten ben ik er serieus voor gaantrainen. De toenmalige trainer zag er wel wat in en zodoende sta ik nu on der de lat". If et was voor John Rost een mos!- lijkc overgang. Hij merkte dat het duidelijkst in zijn eerste oe fenwedstrijd: „Het was natuur- lijk wel verschrikkelijk wennen, eerst ausputzer en later keeper Als ausputzer mocht ik natuur lijk ook niet veel fouten maken maar gebeurde dat toch dar stond er altijd nog de keeper die het kon corrigeren. Nu moei. ik alles stoppen en dat was wel even wennen. Ik speelde daar door oniier een veel zwaardere •druk". Een uitgesproken „mooie" keeper is John Rost bepaald niet maar dat hij nuttigis, is al vele ma len gebleken. Tot nu toe is hij nog maar nauwelijks gepas seerd. John Rost over zijn stijl: „Als het moet maak ik natuur* lijk wel gebruik van mijn li chaamsbouw. Ik weeg 98 kilo dus. men zal mij'niet gauw hei doel in lopen. Ik schreeuw ook veel méér. dat komt door mijn ausputzerstijd denk ik"- DEFENSIE Over het feit dat hij zo weinig ge passeerd is zegt hij: „Dat heb ikhelemaal aan mijn verdedi ging te danken. De verdediging draait op dit moment zo goed dat ik meestal vrij weinig te doen heb. Zeker In vergelijking met vorig seizoen heb ik het ge- - makkelijker gekregen." Afgelopen zaterdag speelde John een foutloze partij tegen Maas- dijk. PPSC won me: 2—0 en John.Rost had het eigenlijk r.iot moeilijk: „Toch t was het een van de moeilijkste wedstrijden van dit seizoen. In het begin ging het wel omdat Maasdijk er niet uit durfde te komen maar lopen ze niet zo gauw omver VLAARDINGEN Na vier jaar gaan'trainer Wim van Buuren en zaterdag tweedeklasser Zwaluwen uit elkaar. De Delftenaar, oud speler van DHC, ADO en Sparta, die vorig seizoen met de vogels op een haar na de titel miste, vindt het welletjes. Dit seizoen leek Zwaluwen te degraderen, totdat' de kwaliteit er uit kwam ert Zwaluwen nu nog maar een achterstand van vijf punten op leider Amemuiden heeft rend genoeg. Daarom ook moest Nico de Rooy, zichtbaar ge schrokken voor de kracht die Croins stoten inhielden, zijn fu rieuze start wat intomen. De Rooy bleef, vooral door routine, de betere bokser, maar dat Croin tot en met de laatste sé conde de mogelijkheden bleef uitproberen bestempelt hem tot een pugilist die ook kan incasse ren.. En dat was iets waarop tot gisteravond nog geen antwoord mogelijk was geweest. Was het daarom dat Hans Croin halverwege de laatste ronde zijn opponent lachend tegemoet trad? Croin, die besefte dat na zijn recent veroverde titel in de C-klasse óók het grijpen van de macht. i r de B-klasse, een te grote opgaaf kon zijn, durfde te verliezen. Daarom ook was "Hans Croin, na de uitspraak: De Rooy winnaar - op punten", een groot verliezer. Dat juist hij, die twee'partijen op een avond moest boksen, wel een tweede prijs veroverde, maar bij gebrek aan beter ge noegen moest nemen met een overgebleven plak van de balf- zwaargewichten, deed wat wrang aan. „Rot voor Hans, die tenslotte een geweldige prés tatie heeft geleverd. Daarom ben ik echt tevreden. .Neem het kampioenschap van Wim Ra dings, als ze een prijs voor de beste prestatie zouden hebben uitgereikt, dan had hij die moe ten krijgen"... Schiedam Het dames-vol leybalteam van Juliana is. door de nederlaag tegen koploper Tempo-Tcam/H3 wat dichter in de buurt van de drie degradatie- plaatsen gekomen. Overi gens een wat vertekend beeld, omdat, terwijl de staartclubs er de laatste weken een onderonsje Van maakten, Juliana - de hoogst geklasseerde teams ontmoette. De heren van Juliana wonnen wel, en verlieten daardoor voor .het eerst in deze competi tie de onderste plaats. 3e divisie G-dames i Tempo-Team/H 3 14-33 Tonegido 15-31 Tempo-Team/H 4 15-3] DOS/H 15-30 Lekkerkei-k 15-30 Be Fair ....'..'.,...14-29 G. de .Lange/R 2 15-23 Juliana 15-16 OVRA 15-15 Leython/AC 2 15-14 Alliance '22. 115-10 SAS '70 15- 4 3e divisie G-heren DOS/S, 14-38 THOR 13-32 Radius/MVC 2 14-29 Advendo13-24 SVC 12-18 CW 13-18 Asbiton/L 2 12-16 Be Fair 13-15 SAS '70 14-15 Juliana 13- 5 Valkenberg/M' 2 14r 5 Alliance '22 -sftfO'..- Van onze sportredactie Vlaardingen Dejaarfêjkse pre- sentiewedstrijdeii van de schiet vereniging „Wilhelmlna" over drie klassen leverden de volgen de resultaten op: Kampioen klasse I: J.W. Bouman met 3S7S pnt; 2. C.D.J. Coppers 3784 pnt; 3. D, Baggerman met 3708 pnt. pnt, -if": Kampioen klasse TI: J.G. Volle- brégt, 3708 pnt; 2. J. Mak, 3584 pnt; 3.: F.D. Boerman met 3636 pnt.' Kampioen 'klasse - III: M. v.d. Most, 3423 pnt; 2. C. Binnen dijk, 3394 pnt; 3. J. van Doorn met 3181 pnt. Van onze sportredactie Vlaardingen Voetbalvereniging HVO houdt morgenavond weer een klaverjasconcours. De wed strijden begonnen om 20 iiur en er zijn fraaie prijzen te winnen. Door Bas van den Berg Schiedam Nauwelijks een maand na de geruchtmakende affaire bij Xerxes is Pim Visser weer onder dak. Hermes DVS vertolkte de ge voelens van de 43-jarige Schiedammer om, in opvolging van reeds ontslag aangezegde Henk Nebbeling, wéér bij een club van kaliber te gaan werken. Die over een uitgebreide spelersgroep beschikt, een uitstekende oelenaccommodatle heeft cn waax niet in de laatste plaats Pim Visser met snelcrs te maken krijgt van wie hij er a! een aantal kent. John Rost ten voeten u'rt mij vooral aan het eind werden zp erg gevaarlijk. Vooral bij dje corners waarbij die lange jon gens steeds vlak voor me ston den had ik het erg moeilijk. Maar ik 'heb mijn doel schoon. kunnen houden en daar stond ik tenslotte yoor." John Rost werd ook in deze wed- strijd niét gepasseerd. Dan. wel volgens hem door het goede spel vanzijn verdediging raaar er waren toch momenten dat John Rast zich brullend voor de voeten van een doorgebroken Maasdijker moest storten. Hii. deed dat met veel moed en een niet geïnformeerd toeschouwer zal dan ook nooit kunnen gelo ven dat die zelfde John Rost als min of meer „reddende engel", voor PPSC het doei is ingestapt. Nauwelijks 24 uur na het weder- zijdse jawoord, met - daarvoor pogingen van Heerjansdam, als- rnedo bij gerucht Zwart Wit '28 om hem aan të trekken, maakt de oud-speler van Sparta en SVV al zijn „plan de cam pagne" Met als eerste uitvloeisel het ob serveren van wedstrijden in di strict West 1, „want ik wil", be nadrukt hij, „beslagen ten ijs komen. Vooral omdat Hermes DVS vrijwel zeker in de hoofd klasse gaat spelen met ais moeilijkheidsfactor verre uit wedstrijden naar onbekende te genstanders." (West 1 en 2 wor den samengevoegd, red). Daarom is waarschijnlijk he? scouten voor Sparta maar eea tijdelijke hobby, alsmede het docentschap aan trainers die studeren voor het D-diplomai" „Te druk" is de motivatie van Pim Visser, die 32 zaterdagen, alsmede .10 maandagen er aan J opqffe.rde om; de cursus, te lo' j'den^Met als climax over vijf d zes ;"wekenhet practlsch examen op v yi;: .het terrein van iXefcces. ,Sans rancune". legt hij voorzich tig uitV, maar die onrechtvaar dige behandeling leg ik op een goede of, kwade dag nog wel eens uit." PIM VISSER terjg van weggeweest ALLEEN' Ook al realiseert hij zich, dat vier jaar Xerxes té lang is. „Je cal culeert "altijd als trainer ontslag in, maar zoals Wim van der Gijp bij Zwart Wit'28 de laan uitging, ken mij niet, werd verteld,, overkomen. Maar .je zag het. Een trainer staat na melijk altijd alleen. Daarom is het contract bij Hernaes DVS (voorlopig) voor een jaar." Pim Visser terug van wegge weest. „Indertijd". Negen jaar terug speelde hij met' SW even eens, op „Harga". Toen de rood- groenen nog samen met HDVS op één complex speelden'. Na Sparta was uit bij de Schiedam mers met- collega's Jan van der Velden, Wout van Meeleren en Dick;: van Dijk' in - het elftal Zijn laaiste jaar en afscheid van het betaalde voetbal". Ik was ..•toen 34.'jaar". „Daarna trainer Sparta, waaron der assistent vanWiel Coerver en vier jaar Xerxes. Dus Her mes DVS m'n derde club, waar voor ik half juli ga beginnen. :Met drie maal per week tra»- nen". - vi--v^v v. Vele avonden weg? Ja, vanaf mijn twaalfde jaar ben ik met voetbadbezig. Enik houd het nog vol. Ben geen type die snel verzadigd is. ïk zet alle proble* y men nogal snel van mij af. Oo* bij Xerxes, al bleef het gevoel van onrechtvaardigheid.yi-:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4