over moe Boekenweekavond Miljoenen uit liet water Mini- in Groenoord Bekende artiesten luisteren Pasar Dalam op SCHIEDAMSCHE COURANT SOCIALE WERKPLAATS: PLANNEN VOOR BETERE HUISVESTING KATJA PAS IN MAART IN FINANCIËLE COMMISSIE Brommer kon honderd MAN GEWOND BIJ VECHTPARTIJ ËRM STOPT SUBSIDIE PER 1 MAART i film Jubilarissen bij Wilton AUTODIEVEN GEPAKT Schiedam - Binnenkort gaan to's is dan ook realistisch ver vertegenwoordigers van filmd. het gemeentebestuur een Jan van den Brink vat de houding gesprek voeren met stafle- van de jongeren tegenover de 's?; den van het Jongeren Ont- wikkelings Project (JOP) over de problemen, die de nog geen jaar oude instel ling te verwerken heeft ge had. buitenwereld als volgt samen. „Afkappen wanneer het lastig wordt. Hullen doen we binnens huis". Het JOP was opgezet als een win. keltje aan de Singel waar jonge ren - al dan niet werkeloos - hun problemen kwijt konden. Moeilijkheden ondermeer brandstichting waarbij het win keltje verloren ging - maakten dat de staf van het JOP onlangs 1 een uitgebreid rapport publi ceerde. In de sociale adviescommissie ■wilde men nog niet diep op de problemen ingaan. Bij monde van wethouder Kaptein werd "-daarom besloten dat er binnen kort een oriënterend gesprek zal worden gevoerd tussen de twee tal ■meïïsen -uit de^ sociale 'ad viescommissie en enkele advi- seurs van de gemeente. Op het ogenblik functioneert het JOP, dat tijdelijk een onderko men heeft gevonden in de socië teit De Tempel aan de Over- schiesestraat, nauwelijks. Daar bij komt nog het probleem dat het ministerie van crm de sub sidie per 1 maart niet meer zal verstrekken. Die datum kwam volgens wethou der Kaptein „zomaar ineens uit de lucht vallen*'. Tegenover de 'Jongeren Is dat onverantwoorde lijk. Maar we gaan niet stilzit ten, We zullen gaan protesteren. De subsidie zal minstens tot 3 mei gegeven moeten worden, omdat het JOP ook op 1 mei <vorig jaar) is begonnen." PvdA'er J.K. Looy stelde voor dat de gcmeénte er bij crm zou aandringen de subsidie voor zes maanden voort te zetten. „Zo niet, dan zal de gemeente alles in het werk moeten stellen om 'de financiën yan het JOP van maand tot maand veilig te stel len". Wethouder Kaptein onthul de dat hij al met overleg bezig was op het departement. De wethouder stelde de advies- commissie tevens voor in ver band met de moeilijkheden rond de jongeren-zonder-werk een film te vertonen van de cineast Jan van den Brink, getiteld ^Eindpunt lijn 10". Het is een film over het dagelijkse leven van een aantal ongeschoolde jongeren In een Amsterdamse Volksbuurt. „Eindpunt lijn 10" ïs eigenlijk een documentaire, want "de hoofd personen zijn niet geëngageerd maar doodgewoon op de film vastgelegd'tijdens hun dagelijk se bezigheden. Kickken en stun ten met (dure en gestolen) au- O Hef einde van de miserabele huisvesting van de Sociale Werkplaats aan de Boter- straat 'lijkt dichtbij. Wethou der Kaptein onthulde op een commissievergadering dat de pip nn erdoor "betere, '■huisves ting al klaar Jagen en waar schijnlijk in maart door de So ciale Adviescommissie kunnen worden bekeken. De. leden krijgen dan pok een nota over de gehele- sociale werkvoor ziening in Schiedam. Pas nog heeft de commissie zich ak koord verklaard met de aan schaf van een aantal voorzie ningen voor de 5ociole Werk plaats, zoals verwarmingsra diatoren en stelling matertaai Yoor de vorkheftruck (20.000 gulden). Op vragen van de commissieleden verklaarde de wethouder dat deze aanschaf een noodzaak was. De spullen zullen echter''ook nodig zijn ctls de werkplaats elders zal worden ondergebracht, aldus Kaptein. Schiedam De ver eniging Vrienden van het Stedelijk Museum organi seert vrijdag S maart 20 uur in het museum een boe kenweek-avond. De voordrachtskun stenaar en Coupe— ruskenner Albert Vogel zal spreken over de onbekende Couperus, de mens achter de f-agade van zijn werk: „De man met de orchi dee". De toegangsprijs voor deze avond be draagt twee gulden en vijftig cent. 'Vaor leden van de vereniging, CJP- houders en scholie ren één gulden en vijftig cent. Voor verkoop ondermeer bij het museum tus sen 10 en 17 uur, Rustig dobberen de jachtjes aan hun meertou wen. Vaak zwart geld in het water, die jachten; zo bleek deze week. Maar dat zal in Schiedam wei niet het geval zijn. En ze ker niet bij de water sportvereniging De Schle» die hun pleziervaartuigjes in het water hebben ge kregen door noeste arbeid In vrije tijd. Wel ligt er geld klaar voor hun uit het water. Twee en een halve ton maar liefst. Tweehonderdvijftigduizend gulden uit de af koopsom van het water contract met de gemeente Rotterdam. Maar het ge meentebestuur van Sehie-J dam ziet de zon nog niet- in het water schijnen, wil zeker weten het geld uit het watercontract niet In bet water gegooid te heb ben. Nu bestaat daar bij de De. Schie weinig kans op. Hun bouwplannen zijn kant en klaar en hebben inmiddels de goedkeuring gekregen van het polder- schap Delfland. Ook heb ben ze de financiering van de nog resterende honderdduizend gulden bouwgeld vrijwel rond. De piketpaaltjes liggen bij wijze van spreken *klaar, om zodra als het bedrag door de gemeente raad is goedgekeurd met de bouw van het haventje te kunnen beginnen. Het gemeentebestuur is echter kennelijk spijkers op laag water aan het zoeken, want om onbegrijpelijke redenen wordt dit punt nog maar steeds met op de raadsagenda gezet, hoewel het misschien al enkele maanden geleden had gekund. Evenmin als het nieuwe asiel zal het echter aanstaande maan dag in de raadsvergade ring ter sprake komen. Hoewel de plannen onge twijfeld niet in het water zullen vallen, stijgt er zo veeL damp uit op, dat dè- zaak ons erg mistig voor komt. Schiedam Op de Vlaardinger- dijk heeft de politie de 18-jarige A. O. uit VIaardingen aangehou den, die met zijn bromfiets 55 kilometer per uur reed. la een grondig technisch onder zoek op het bureau bleek de brommer echter nog meer kracht te kunnen omwikkelen. Ie snelheids mei er bleef rond de 100 km per uur steken. De brom mer is dan ook prompt in be slag genomen. Schiedam Zelf je keuken- en geneeskruiden kweken is een nieuwe dimensie in de hobby amateurtuinieren, waarvoor me nig hoekje In tuin of bloembak thans gereserveerd wordt. De gemeentelijke plantsoenen dienst is van plan de bewoners van de wijk Groenoord daad werkelijk, te helpen bij het ter hand nemen van de kweek van deze kruiden. Op vier verschillende plaatsen wordt hiervoor in de bestaande plantsoenen een plekje gereser veerd. Perkjes van 5 bij 5 me ter, afgezet met gaas, teneinde de honden en katten hieruit te weren. Op dit mini-akkertje worden de meest gangbare tuinkruiden uit gezaaid, zoals bijvoorbeeld ker vel, thym en'dillen. De omwo nenden kunnen zelf zien hoe de zaden tot ontwikkeling komen. Op bepaalde tijden, ook op zater- dag, zijn er dan mensen .van de Plantsoenendienst aanwezig voor het geven van inlichtingen. Het belangrijkste is dat men de verschillende soorten kruiden leert, herkennen. Wie dat wenst kan zelfs zo'n aan komend plantje mee naar huis nemen om het dan zelf verder op te kweken. Het gaat hier voornamelijk om een doeltref fende begeleiding, die een sti mulans inhoudt, tot het kweken van ook andere bloemen en planten in tuinen of op de bal kons over te gaao. Als de opzet slaagt, dan zal het in wijze gekruide gerechten. Reeds in de komende maand worden de toekomst in Groenoord niet ontbreken aan de op de juiste de kruiden in de vier tuintjes ingezaaid. Geacht wordt dat de bewoners ze onder hun bescher ming zullen nemen. Schiedam Het kinderdagverblijf Katja zal pas in maart ter sprake komen ln de financiële commissie, omdat deze commis sie niet eerder bijeenkomt dan op 7 of 13 maart. In die vergadering zullen de „boe ken" van Katja over 1973 op ta fel komen. Aan de hand daar van zal worden voorgesteld welk deel Katja van de door ge meenteraad uitgetrokken subsi die van 90.000 gulden krijgt. Verwacht wordt dat tot het hele bedrag wordt besloten. Eerder deze week heeft de directie van v Katja gezegd, dat als niet voor het einde van deze maand er geld op tafel komt, de achttien personeelsleden per 1 april zullen worden ontslagen. Omdat de financiële commissie pas in maart vergadert, zullen dus op de laatste dagen van deze maand de personeelsleden wel het ontslag aangezegd krij gen. De heer B, Goederond van Katja zei dat als er in maart alsnog op de een of andere wijze door de gemeente een garantie wordt gegeven, dat dan het kinderdag verblijf zal proberen een lening te sluiten en de ontslagen niet ..„door te laten gaan. Schiedam -— In de kantine van het hoofdkantoor van de Dok- en Werfmaat- schappij Wilton-Fijen- oord B.V. zijn gisteren weer een aantal jubilaris sen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het di rectielid ir. O.J. van der Vorm, die de geschenken - onder couvert, de getuig schriften en de insignes uitreikte. Tien jaar in dienst is me vrouw J. Goudswaard-van Loon uit Ylaardingen. Veertïg jaar in dienst zijn: de heren 3. de Breems, B. van der Meer (beiden uit Vlaardingen), C. Hartog (Schiedam), H. Landman en P. in *t Veld (Rotterdam) en J.W. Prenger (Hoogvliet). Vijfenwintig jaar in dienst zijn: J.E. van der Berge, B.J. Bijl, C.P. Hagen, W. van der Hoeven, G.L. Le- liveld, L, Torenvliet en M. van Veen (allen uit Schiedam), A. Korpel, M. Spierings en J. Termijn (Vlaardingen), J.P. Hen driks, J. Kuypers en P.T. Lafeber (Rotterdam) en J. Hoekveen (Maassluis). Maassluis De personenauto, die op 30 januari in Maassluis werd gestolen, is teruggevonden. De gemeentepolitie van (ftpelte aan den IJssel heeft de 23-jarige J.M. de B. en de 21-jarige R.E.B, gearresteerd. Zij hebben bekend nog meer autodiefstallen te hebben gepleegd. Allebei zijn zij in het Rotterdamse Huis van bewaring ingesloten. Schiedam Sandra en Andress, Los Allegres, Anneke Gritaloh. Zij moeten als.trekpleister die nen tijdens de Pasar Dalam in de sporthal Margriet, die van 12 tot en met 15 april wordt gehou den. De uitgebreide Indonesische markt komt rond de paasdagen voor de derde keer naar Schie dam. Nieuw is dat de Pasar Da lam uitgebouwd is tot een cos- mopolitische markt; op aandrin gen van standhouders en pu bliek. Het gevolg daarvan !s dat het showprogramma ook is aange past. Elke dag kan men volks dansgroepen zowel uit Indone sië, als uit Rusland, Roemenië en Joegoslavië bewonderen. Ook zal er elke dag een uitgebreide modeshow worden gegeven. Voor de eerste maal wordt ook een peuterparadijs ingericht op de Pasar Dalam. De kleintjes kunnen onder deskundige lei ding met allerlei speelgoed en „doe-het-zelf'-werk worden be ziggehouden. In de middaguren zullen speciale kinderprogramma's worden ge geven. Zaterdag 13 april is dat Franklin's Wbndershow (met poppenkast, goochelen etcete- ra), eerste paasdag .kinderpro gramma Marion Wardenaar en tweede paasdag de Dolle Dwa zen Dingen Show. 's-Avonds kan iedereen een dansje maken op een speciaal podium (dat als dansvloer Is' ingericht) met muziek van het Joop Rey nolds combo, een tweetal big bands (achttienmansformaties) en het dixielandorkest Comedy Pipers. Op Goede Vrijdag treedt *s- avonds het bekende duo Sandra en Andress op. De volgende avonden wordt het showpro gramma gevuld met de bekende formatie Los Allegres (zater dag), een optreden van de zan geres Anneke Grünloh (eerste paasavond) en het trio The Chi cks (tweede paasavond). Sandra en Andress Schiedam - Tijdens een vechtpartij op het Rembrandtplein is een uit Spanje afkomstige man gewond geraakt en met een hersenschud ding in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Vlak na de vechtpartij kwam een 54-jarige bankwerker zich bij de po litie melden met de mededeling dat hij mét de Spanjaard had ge vochten. Het hoe «'martel van de vechtpartij ïs bij de politie nog onduide lijk. De bankwerker verklaarde wel dat de Spanjaard in een portiek op hem zat te wachten en hem plotseling te lijf ging. ,v t pagina's Zaterdag 23 februari 1374 4$ gj J I 1 B W H Bfai' *51 IJ ^Br W If MB k 99sie jaargang no. 24952 ONAFHANKELIJK DAGBLAD„li Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1